Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbowałem zainstalować china dev na redmi 4 pro. Byłem w trybie edl i instalowałem przez miflash. Skończyło się błędem a teraz telefon wyświetla cały czas logo Mi, nie mogę go nawet wyłaczyć? co mogę zrobić?

Da się wejść w tryb fastboot, ale nadal nie umiem wyłączyć telefonu ani wejść w recovery. W jaki sposób mogę zainstalować china stable?

Edytowane przez losiewsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem recovery rom przez tryb recovery i chińską aplikację. Następnie odblokowanie bootloadera, instalacja twrp i MIUI Polska poszły gładko i przyjemnie. Generalnie straciłem pół dnia używając MIFlash. Może warto dla Redmi 4 Pro robić na razie przez recovery. Redmi2 - dziękuję za pomoc i poradnik :)

Edytowane przez losiewsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Redmi2 napisał:

Tak, zainstalowac 64 bitowy system

Trzeba by kupić komputer z obluga 64-bitów, jak to sobie wyborazasz skoro mam 32-bitowy? ;]

12 godzin temu, Redmi2 napisał:

xiaomiflash

mowisz o najnowszej wersji? tak ktora niby ma dzialac pod win 32-bit, to ja potwierdzam, ze nie dziala. Tylko 2015 smiga w miare....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, gordonn napisał:

Może ktoś napisać krok po kroku jak wgrać nowy rom Linixie?
Myślę że mniej zaawansowanym użytkownikom bardzo się przyda.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
 

Myślę że mniej zaawansowani użytkownicy powinni zostać przy windowsie. A ten opis umieszczony przez Acid co do linuxa jest wystarczający. Na odblokowanym bootloaderze to jest chwila, za to jak masz zablokowany to w linuxie instalacji windows w VM mija się z celem później masz te same zabawy z instalowaniem sterowników i te same problemy co tu są opisane. Jak ktoś chce spróbować a już ma odblokowany bootloader to może sobie to zrobić nawet z live cd ubuntu. 

Pytanie do tych co mają w Miflash "Missed hello packet, try to recover"  czy mają podłączony telefon pod port USB 3.0 czy 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slimdick napisał:

Co pomogło w twoim przypadku, inna wersja Miflash ?

Tak ta z 2015, ale ogolnie ja mam spore problemy z trybem edl zeby wgrac w nim soft na telefon. 2016 nie dziala w ogole, 2015 wyrzuca 256 buffor...... Podejrzewam ze pomogloby tylko zmiana z visty na win7 albo kupono 64-bit komp. Od razu uprzedze - tak nie mam burdelu w sterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kamillm napisał:

Tak ta z 2015, ale ogolnie ja mam spore problemy z trybem edl zeby wgrac w nim soft na telefon. 2016 nie dziala w ogole, 2015 wyrzuca 256 buffor...... Podejrzewam ze pomogloby tylko zmiana z visty na win7 albo kupono 64-bit komp. Od razu uprzedze - tak nie mam burdelu w sterach.

Kamillm a próbowałeś miflasha beta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mi4c od goldwaya, po uruchomieniu był miui global 8, w związku z czym chcialem wgrać miui polska.

w miui global nie mogłem obejść problemu z błędem konfiguracji, zmieniałem na język angielski - bez powodzenia, podłączyłem przewód usb do komputera i po kilkunastu chwilach, chciałem spróbować jeszcze raz tą konfigurację jednak był "czarny ekran" po przytrzymaniu guzika power off wyskakuje okien o z telefonu " restart, wylacz itd. " jednak jeśli chodzi o soft to wogóle nie chce siępojawić, czasem przez milisekunde pojawia się biały ekran z jakimś tekstem który ciężko zauważyć. Wyskakuje błąd unfortuneltely, the process com.android... Ponadto podłączając kabel usb , wykrywa mi4c jednak nie można nic wrzucić, ani nie ma żadnych tam plików... pusty katalog mi4c. co robić?

 

po próbie włączenia recovery power off volume on off, pokazuje się logo , nic więcej

, po napisaniu tego posta ktoś mi odpisał że potrzebuję MIFLASH,

 

zainstalowałem MIFLASH I sterowniki xiaomi , podłączyłem pod usb  wlaczylem fastboot, wykrywa mi Android Bootloader Interface, ale miflash nie widzi telefonu... kilkukrotnie restartowalem telefon, komputer i nadal nic ? co dalej robić?

Edytowane przez editt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, editt napisał:
....zainstalowałem MIFLASH I sterowniki xiaomi , podłączyłem pod usb  wlaczylem fastboot, wykrywa mi Android Bootloader Interface, ale miflash nie widzi telefonu... kilkukrotnie restartowalem telefon, komputer i nadal nic ? co dalej robić?


Na jakiej wersji MiFlash próbowałeś ? Pewnie na jakiejś świeżej. Spróbuj na tym

MiFlash20160401

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514



Wysłane z MI5

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sroqraf napisał:

Cześć, ile czasu może trwać flash Redmi2?

zegar wybija już prawie 3000 sekund, pasek postępu doszedł do końca, ale nic się nie dzieje. Pomożecie?

 

screenflash.jpg

Z tego co widze masz najnowszy miflash a w nim czasami flashowaie trwalo bardzo dlugo, poczekaj jeszcze troche cierpliwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...