Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Legalnie odblokowany? tzn. pisałem i dostałem zezwolenie z Chin - to tak właśnie mam. Ale lepiej faktycznie przez TWRP, tylko która opcja daje podobny efekt jak miflash czy to "powrót do ustawień fabrycznych" czy "format data" czy jeszcze może jakieś opcję z "ustawienia zaawansowane"? Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz legalnie odblokowany to się nie zablokuje drugi raz. Aczkolwiek w sumie nie musisz miflash. Twrp i tamtejszy format danych daje podobny efekt.

Z Mi5 Pro

Acid, Który format (ewentualnie z jakimi opcjami) z TWRP daje podobny efekt jak miflash?

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redmi2 napisał:

Wejdz w tel w tryb edl(tel wylaczony)( vol- i vol+ i trzymasz i power, jak zawibruje puszczasz power i za chwile volumy) 

Robię to co napisałeś w nawiasach, na telefonie pojawia mi się menu z opcjami do przetestowania czy działają, następnie podpinam telefon do komputera, daje w miflash F5 i nic. Czy tak ma być, czy coś źle robie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje pomocy, gdzieś robie błąd, albo czegos nie zrozumiałem, prosze o pomocp

Mam:

Mam Mi4c z zablokowanym bootloaderem miui (86.9.22| weekly)

przygotowane: miflash 2016.04.01.0 64bit, windows 7 64bit,

ściągniety fastboot rom china dev  libra_images_6.9.29_20160805.0000.29_5.1_cn_4a4223da77 (zapisany w folterze o nazwie  "0" czyli bez spacji 

włączyłm miflasha wykrywa mi tel w trybie fastboot, wybieram folder rozpakowany 2razy z romem flash all na dolnej belce i   nieokreślony błąd.(0x8000 .....

ok doczytałem ze mam byś w trybie edl i tu problem jak przytrzymuje vol + vol - i po chwili wciskam power wczodzi w tryb fastboot, jak przytrzymuje vol + i power wyskakuje mi ramka z kablekiem i miflsh nie widzi telefonu. co robie źle?? prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam Mi 4 LTE CU z softem MIUI 7.0 (stabilna) 7.00.55.00 (KXDMICI)

Czy mogę wgrać xiaomi.eu_multi_cancro_6.5.26_v7-6.0.zip przez MiFlash 2016.08.30.0 ?

Będę korzystał z tego poradnika 

Edit: Poradziłem sobie już z tematem. Wgrałem najnowszy latest version global stable przez mi flash. Telefon pracuje jak złoto.

Edytowane przez sydo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuje mi taki błąd

https://drive.google.com/file/d/0B6zxj9wcdVLnX2xpQ1N6Z0V1ZkE/view?usp=sharing

To błąd podczas wgrywania w MIflash. Wcześniej w trybie donload flashował mi się przez 13 sekund po czym wypadł jakiś błąd... teraz nie chce mi np aktualizować przez ota, nie widzi trybu dwonload, nie działa WiFI.

Telefon Redmi 3s...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cukru napisał:

@korsarz222 Czemu używasz starej wersji MiFlasha? Zainstaluj sobie 2016.04.01. I jeśli masz zablokowany bootloader to musisz w trybie download flashować, przez fastboota nic nie zdziałasz.

w końcu udało się wejść do trybu download (w fastboot: fastboot oem edl), ale:

 ale jak wgrywam to mam taki blad
 
co jest grane? zły rom?
mam redmi 3s 

ok, pomogło zainstalowanie nowej wersji Miflash ( 2016.04.01. ) i poszło jak złoto

dla innych wejście bez problemowe do trybu download  fastboot oem edl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dlaczego jedni z Was pisza ze do telefonu Redmi 2 2014811 mozna wgrac obraz China Dev wt88047 i jest on na androidzie 4.4 a inni pisza ze obraz TWRP wt88047 jest na androida 5.1 a TWRP 2014811 jest na androida 4.4. wiem ze to dwa rozne obrazy ale dlaczego maja te same nazwy a rozne wersje androida ?

druga sprawa dlaczego na stronie z obrazami pod MiFlash nie ma podzialu na Redmi 2 2014811 oraz 2014813 ??? a na stronie Miui Polska juz taki podzial istnieje.

no i ostatnie pytanie co sie stanie jak sie wgra do telefonu 2014811 obraz z 2014813 zwlaszcza ten chinski bo aktualizacje Miui Polska raczej sie nie a pomylic, cy da sie to jakos ponownie przeflashowac na wlasciwy 2014811 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo twrp to nie rom, tylko recovery i inaczej się nazywa to działająca z romem na androidzie 4.4.4, a inaczej dlaromów z androidem 5.1. Jak wgrasz miflashem nieodpowiedni rom to poza tym że najprawdopidobniej nie będą działały karty som to chyba  nic się  nie stanie, ponowne wgranie prawidłowego romu powinno się udać (doświadczalnie nie sprawdzałem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie ktory rom China dev jest dla 2014811 a ktory dla 2014813 bo w pierwszym poscie poradnika link prowadzi do romow ale podzialu na te dwa modele nie ma.

chyba ze model 2014813 nosi nazwe Redmi 2 Prime ???

doczytalem ze Prime to ten sam model tylko 2 GB/16GB

wiec nadal pytanie .... ktory China Dev jest do 811 a ktory do 813

Edytowane przez Mario77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwie sie ze ludzie maja tyle problemow z wgraniem romu, nie ma dokladnie wyjasnionego co i jak.

przeczytalem caly ten temat i kilkanascie innych i wiem ze moj telefon 2014811 ma inne czestotliwosci GSM niz 2014813 a jednak link do rom china dev jest tylko jeden  opisany Redmi 2 bez zadnych versji telefonu a potem ZONK z kartami sim i zasiegiem. 

a jak ludziom nie dzialaja karty sim, kazuje sie im podmieniac pliki modemu z nnego romu. to nie lepiej byloby wrzucic info jaki rom jest na jaki model telefonu ?

znacznie by to ulatwilo poczatkujacym nauke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwie sie ze ludzie maja tyle problemow z wgraniem romu, nie ma dokladnie wyjasnionego co i jak.
przeczytalem caly ten temat i kilkanascie innych i wiem ze moj telefon 2014811 ma inne czestotliwosci GSM niz 2014813 a jednak link do rom china dev jest tylko jeden  opisany Redmi 2 bez zadnych versji telefonu a potem ZONK z kartami sim i zasiegiem. 
a jak ludziom nie dzialaja karty sim, kazuje sie im podmieniac pliki modemu z nnego romu. to nie lepiej byloby wrzucic info jaki rom jest na jaki model telefonu ?
znacznie by to ulatwilo poczatkujacym nauke.

Napisz poradnik więc albo zaproponuj stosowne zmiany w istniejącym.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mario77 napisał:

a jak ludziom nie dzialaja karty sim, kazuje sie im podmieniac pliki modemu z nnego romu. to nie lepiej byloby wrzucic info jaki rom jest na jaki model telefonu ?

To chyba wina ludzi, że instalują soft od innego telefonu? Każda instrukcja mówi wyraźnie: sprawdź trzy razy czy masz rom do swojej słuchawki.

25 minut temu, Mario77 napisał:

2014813 a jednak link do rom china dev jest tylko jeden  opisany Redmi 2 bez zadnych versji telefonu

Pokażę Ci jak to sprawdzić:

hint.png

Przeglądarka Ci podpowie, z reguły w nazwie pliku masz i nazwę kodową i wersję androida.

Przez rok miałem R2 813, ani razu nie był mi potrzebny rom fastboot. A nawet jeśli bym go potrzebował to bym zajrzał na forum en.miui do odpowiedniego działu. A w poradniku nic nie jest wyjaśnione bo nie ma takiej potrzeby. Jesteś chyba jedyną osobą, która tworzy nieistniejące problemy. Zrozumiałbym jakbyś miał wersję 817 czy inną równie egzotyczną, dla której nie ma romów. Ale Ty masz model na który masz wszystkie możliwe kombinacje: china, global, stable, dev, miui 7, miui 8, android 4,4, android 5.1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem, którego niestety nie potrafię rozwiązać sam. Sprawa ma się tak. Mam Mi4c z wersją 7.3 stable. Chciałem przyjrzeć się nowej odsłonie MIUI 8, więc postanowiłem przejść na 8.0.5 stable. Do rzeczy zabrałem się w typowy dla siebie sposób. Wszedłem w recovery, zrobiłem wipe, a następnie chciałem zainstalować rzeczoną wersję 8.0.5 stable (odpowiednią oczywiście dla mojego modelu). Niestety coś nie zagrało. Pojawił się błąd "error executing updater binary in zip". Postanowiłem ponownie zrobić wipe. Kolejna instalacja kończy się w ten sam sposób. Gdy podłączyłem telefon do PC, okazało się, że przy włączonym recovery jest on widoczny dla mojego kompa. Wstawiłem instalkę 6.10.20, ale jej już z poziomu recovery nie widzę, w przeciwieństwie do 8.0.5. Widoczny staję się dopiero po rozpakowaniu z poziomu PC. Lecz takiego nie zainstaluje (?). Gdy po raz pierwszy zabrałem się za opcję MiFlash, to utknąłem właściwie na starcie. Otóż ściągnąłem zgodnie z instrukcją rom "libra_images_5.12.17_20151126.0000.5_5.1_cn.tar". Telefon przełączyłem w tryb fastboot (pojawił się człowieczek), lecz po podłączeniu telefonu do PC jest on niewidoczny dla komputera. Stanąłem więc w martwym punkcie.
Proszę, pomóżcie. Jestem w tych kwestiach nieco zielony, więc liczę na wyrozumiałość i łopatologiczne wskazówki. Jeśli czegoś nie doczytałem albo nie zrozumiałem, to z góry wybaczcie. Mam nadzieję, że nie uwaliłem całkowicie telefonu.
Pozdrawiam

PS. Proszę o szybką pomoc, gdyż jest to mój jedyny telefon.

Edytowane przez XYZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2016 o 21:58, ahr napisał:

 

Przeglądarka Ci podpowie, z reguły w nazwie pliku masz i nazwę kodową i wersję androida.

Przez rok miałem R2 813, ani razu nie był mi potrzebny rom fastboot. A nawet jeśli bym go potrzebował to bym zajrzał na forum en.miui do odpowiedniego działu. A w poradniku nic nie jest wyjaśnione bo nie ma takiej potrzeby. Jesteś chyba jedyną osobą, która tworzy nieistniejące problemy. Zrozumiałbym jakbyś miał wersję 817 czy inną równie egzotyczną, dla której nie ma romów. Ale Ty masz model na który masz wszystkie możliwe kombinacje: china, global, stable, dev, miui 7, miui 8, android 4,4, android 5.1.

 

 

 OK, wiec krotkie pytanie:

do jakiego Redmi 2 jest rom Redmi 2 Latest China Developer Version Fastboot File Download

 http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=wt88047&b=X&r=cn&n=

do 2014811 czy do 2014813  ?

 

P.S.

tez bym nie pytal o rom bo telefon nawet dobrze mi dziala, gdybym nie mial problemu z miejscem na instalowane aplikacje. Poprostu sklep play nie chce instalowac apek jesli telefon wskazuje w okolicy 1.7 GB wolnego miejsca.

dlatego mysle ze format pamieci, wgranie chinskiego oryginalu romu, potem miui polska rozwiaze moj problem. 

chociaz czytalem ze MiFlash nie rozwiazuje problemow z pojemnoscia partycji ale moze to nie wina uszkodzonych partycji tylko softu ?.

Edytowane przez Mario77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...