Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Redmi2 napisał:

No jak jasniej, ze screena ktory wrzuciles widac ze tel byl w trybie fastboot a nie edl.

Jak masz zablokowany btl to w trybie fastboot nie sflashujesz. Musi byc tel w trybie edl. A tu na 100% nie byl byl za to w 100% w fasyboot.

W takim razie czy jest sposób na wgranie tam chińskiego softu żeby odblokować bl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

Nie bardzo rozumie co to za opcja clean and lock.

Wiadomo z angielskiego wiem co znaczy ale tak naprawde nie wiem czego sie spodziewc.

Najgorsze ze ludzie nawet w tych programach gnaja do przodu z numerkami jakby mialo to cos zmienic. Skoro starszy dziala wiec po co nowy pobierac.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Masz na myśli skrypty bat/sh z opcją lock? To blokowanie bootloadera. Czyli np. masz takiego Mi5 odblokowanego i wgrywasz mu Globala (bo trzeba odblokować BL by wgrać Global fastboot lub przejść z China > Global sposobem fabrycznym czyli bez EDL). I ten skrypt blokuje potem bootloadera programowo (oem lock). Blokowanie bl ma dobre strony bo wtedy dm-verify ma status "zielony" i urządzenie jest na maksa zabezpieczone, co niektórym może się przydać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... MiFlash (program) to nic specjalnego. Odpala on skrypty bat/sh. Jedyne co ma na plus to współpraca z Windowsem w odkrywaniu portów, a więc możliwość flasha w EDL czego niestety w linuxie się nie da. Dlatego masz romy fastboot ze skryptami lock ale starszy MiFlash ich nie użyje bo... nie ma takiej opcji do zaptaszkowania. Za to z terminala sobie możesz odpalić taki skrypt. 

1 minutę temu, ahr napisał:

Ale skoro flash globala czy china blokuje bootloader to po kiego ta opcja? Żeby w hongmi 1 zablokować bootloader? Czy żeby programiści nie potrafili jej ogarnąć?

Lol, że co? Hongmi nie ma takiej możliwości. Bądź poważny...

Flash globala/china nie blokuje BL chyba, że wykonasz skrypt _lock (choć nie musisz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... MiFlash (program) to nic specjalnego. Odpala on skrypty bat/sh. Jedyne co ma na plus to współpraca z Windowsem w odkrywaniu portów, a więc możliwość flasha w EDL czego niestety w linuxie się nie da.

A dlaczego właściwie EDL nie jest dostępny w linuxie ?

Pozdrawiam

Zbyszek K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby obsłużyć flash po EDL na porcie Q-COM 9008 jest potrzebny GUI czyli program okienkowy z automatycznym wykrywaniem portu 9008, czego na Linuxie po prostu nie ma. Nikt nie stworzył MIFlasha na ten system a skrypt .sh może być wykonany w terminalu tylko przy połączeniu USB <> Fastboot. A przy EDL chodzi nam o USB <> 9008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem i wgrałem z tego linku https://miuipolska.pl/archiwum-wersji-miui-v7/
Wcześniej był miui polska ale stary bo rok temu jakoś ostatni upadate był robiony (w sumie to mój brat a nie ja :P)
Tyle że jak wgrałem ten rom z linka to niechcący misskliknąłem i zrobiłem update do najnowszego romu tj. 6.9.1 
I jak potem już dobrze wybrałem żeby zrobić update z pliku i wybrałem najnowszego zip przez aplikacje updater to nie poszło - było napisane że cant verify package
Może jak przez TWRP to zrobie to pójdzie?
Nie mam teraz telefonu więc nie mam jak próbować bo brat musiał do domu już iść - a nie chce też mu uceglić telefonu jak jutro do mnie wpadnie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Mam Redmi note 3 z procesorem MTK MT6795, zainstalowany MIUI 7.0 (stable) 7.0.19.0.0(LHNCNCJ) 8x2,00GHz 3,00 GB RAM

Mam zgodę na odblokowanie bootloadera ale proces się zatrzymuje na 50%, doczytałem, że muszę pierw zainstalować czysty system, i tu pojawia się problem. Jaki system wybrać i jak to wgrać.

Ściągnąłem zgodnie z instrukcją https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ rom  6.9.8 (MIUI8) wersja developerska i wszedłem w aktualizację z pliku zip i wywala komunikat, że nie może zweryfikować, ściągnąłem wersję  V8.0.1.0.LHNCNDG (MIUI8) i to samo. W końcu poszukałem na en.miui.com w zakładce Redmi Note 3 MTK China wersję  Version: V8.0.1.0.LHNCNDG (MIUI8) oraz  Version: 6.9.8 (MIUI8) i za każdym razem to samo, że nie może zweryfikować pliku.

 

Czy mam zrobić inaczej zgodnie z tym tematem: 

choć pierwsze zdanie w wątku brzmi "poradnik nie dotyczy urządzeń Xiaomi na procesorach MTK, ale wszedłem w link z ROMY MiFlash i jest tak plik  Redmi Note 3 MTK Latest China Developer Version Fastboot File Download

 

Proszę o pomoc i nakierowanie jak zacząć abym nie zablokował sobie telefonu na inne aktualizację i aby go nie popsuć.

Nigdy nie instalowałem i nie modyfikowałem systemów w smartphonach więc się na tym nie znam, ale nie jestem ograniczony abym sobie z tym nie poradził, wystarczy tylko nakierowanie na odpowiednie postępowanie.

Dzięki i przepraszam jeśli ktoś się zirytuje czytając moją wiadomość ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z włączeniem telefonu, skorzystałem z opisu Acida, uruchomiłem MiFlasha, załadowałem pliki z folderu "image" sciągnietej wersji dla Mi Note Pro "Leo", kliknąłem przycisk Flash i zaczęło się robić w okienku, pasek postępu się wydłużał i po 3 sekundach się zakończyło, z informacją - operacja zakończona pomyślnie. Niestety to niemożliwe żeby system się wgrał w 3 sekundy. Telefon się próbował zrestartować, ale znów utknął na logo "MI". MiFlash widzi telefon, który jest uruchomiony w trybie FastBoot. Nadmieniam, że plik z obrazem systemu ściągnąłem z linku podanego w tutorialu odpowiedni dla mojego telefonu. Sam już nie wiem, co może mi pomóc w przywróceniu do życia mojego smartfona. Innym ta metoda za pomocą MiFlash pomagała a u mnie niestety nic się nie zdarzyło pozytywnego i dalej telefon jest w próżni. Pliss, pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2016 o 17:22, Mackoski napisał:

Mam problem z włączeniem telefonu, skorzystałem z opisu Acida, uruchomiłem MiFlasha, załadowałem pliki z folderu "image" sciągnietej wersji dla Mi Note Pro "Leo", kliknąłem przycisk Flash i zaczęło się robić w okienku, pasek postępu się wydłużał i po 3 sekundach się zakończyło, z informacją - operacja zakończona pomyślnie. Niestety to niemożliwe żeby system się wgrał w 3 sekundy. Telefon się próbował zrestartować, ale znów utknął na logo "MI". MiFlash widzi telefon, który jest uruchomiony w trybie FastBoot. Nadmieniam, że plik z obrazem systemu ściągnąłem z linku podanego w tutorialu odpowiedni dla mojego telefonu. Sam już nie wiem, co może mi pomóc w przywróceniu do życia mojego smartfona. Innym ta metoda za pomocą MiFlash pomagała a u mnie niestety nic się nie zdarzyło pozytywnego i dalej telefon jest w próżni. Pliss, pomocy

Wydaje mi się że źle zaznaczasz folder. W instrukcji jest żeby wskazać folder po rozpakowaniu romu a nie folder który jest w nim z nazwą "image"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję postawić na nogi mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE. Po aktualizacji się zawiesza na obrazie włączania tel.

Wszystko ściągnięte i zainstalowane. W MiFlash z tutoriala Acid'a zatrzymuję się na punkcie 8 z 9. Klikam flash. Zaczyna jakby coś robić by po 1s wyskoczył komunikat:

Nieokreślony błąd. (0x80004005:FALED (remote: Critical partition flashing is not allowed))

Windows 7 64. Telefon w Fastboot. Nie mam pojęcia co robię źle.

Proszę o pomoc.

Ed, jeszcze ROM który próbuję wgrać: kate_global_images_V7.5.2.0.MHRMIDE_20160712.0000.26_6.0_global

Edytowane przez CzechuXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wejść do edl. Ciężko było.

Udało mi się przez to odpalić MiFlash. Na końcu informacja, że operacja wykonana pomyślnie.

Lecz dalej nie chce się włączyć. Włącza się czarny ekran na środku białe logo Mi. Niżej powered by android i te trzy kropeczki kręcą się w nieskończoność.

Ktoś coś ? Już i tak udało mi się dalej dojść ale jeszcze czegoś mu brakuje...

Edytowane przez CzechuXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...