Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, redmi note 2, po włączeniu telefonu widnieje tylko logo na ekranie i nic się nie dzieje. Działa tylko wipe cache, wszystkie inne próby wipe kończą się komunikatem failed. To samo próbą instalacji update.zip.

Rozumiem, że problem może się udać rozwiązać za pomocą MiPCSuite? Telefon wchodzi w tryb fasboot. Właśnie ściągam ROM Redmi Note 2 Latest Global Developer Version Fastboot File Download (plik nazywa się hermes_global_images_6.7.21_20160712.0000.26_5.0_global_5ae6e5c923.tgz). Chciałbym się upewnić czy pobieram właściwy ROM?

Edytowane przez JoePike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę spróbować metodą 1 (z użyciem MiPCSuite)?

edit.

no cóż, pierwsza metoda w ogóle nie działa. Druga niby przechodzi, operacja ukończona pomyślnie. Niestety telefon nadal wisi na logu mi.com... jakieś pomysły?

Edytowane przez JoePike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zunio84 napisał:

Zamówiłem Mi4C i mam pytanko jak już kiedyś do mnie dotrze to na początek lepiej go potraktować romem fastboot bez blokady czy wystarczy twrp, wyczyszczenie wszystkiego i wgranie xiaomi.eu?

Jak już kiedyś dotrze to najprawdopodobniej nie będziesz miał twrp, zablokowany bl i brak możliwości wgrania twrp bez odblokowania bl. Czyli tylko MiFlash i rom fastboot do momentu odblokowania bl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem krok po kroku zgodnie z poradnikiem i flashowanie nie dochodzi do skutku - zaraz po kliknięciu flash wyskakuje błąd 0xffffffff.
W załączniku logi. Android 6.0.1 MIUI 7.4 wersja 6.5.12 rozwojowa

Ktoś, coś? Na forum widnieje jeden podobny temat, ale nie został rozwiązany. Próbowałem zarówno "except data storage" oraz "flash all".

XiaomiMi4_0xffffffff.log

Edytowane przez badkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kolego posiadasz MI4 CT a to nie jest cancro tylko cancro_lte_ct a do tego jest inny fastboot. Niestety nie Global.

Zapoznaj się z poradnikiem w dziale tutoriale lub w FAQ miuipolska o tym jak postawić rom xiaomi.eu na model CT. Oczywiście Global też można tam wstawić ale już nie przez fastboota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2016 o 19:12, JoePike napisał:

no cóż, pierwsza metoda w ogóle nie działa. Druga niby przechodzi, operacja ukończona pomyślnie. Niestety telefon nadal wisi na logu mi.com... jakieś pomysły?

Witam ponownie, czy ma ktoś jakiś pomysł na naprawę mojego telefonu? Wrzuciłem już 3 różne romy przez miflash, za każdym razem przechodzi instalacja do końca, a obraz/logo fastboot znika z ekranu telefonu. Niestety telefon ciągle wisi na logu mi.com umieszczonym na środku ekranu. ROMy z których korzystałem:

Redmi Note 2 Latest China Developer Version Fastboot File Download

Redmi Note 2 Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Redmi Note 2 Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Przy wyłączonym telefonie podczas ładowania pojawia się animacja baterii. Niby wszystko zrobione zgodnie z faq, a telefon nie chce wrócić do sprawności...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Redmi2 napisał:

Tak z czystej ciekawosci istnieje dalej coś ala wine? Probówał ktoś unlokera :-) ?

Jakoś nigdy się z tym cudem nie lubiłem. Nie ogarniam co trzeba by zrobić, żeby cokolwiek na nim zadziałało. U mnie nie ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem wolną chwile i chciałem u siebie miflashem wyczyscic tel, wgrac na czysto soft ale niestety postępując zgodnie z procedura wywala nieznany błąd 0xffffff.

Zainstalowane sterowniki usb adb, ostatni dev fastboot wywala błąd w miflash jak i w pcsuite :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid Mam takie pytanie: czym różni się ta wersja CT od zwykłej?
Jakieś lepsze zasięgi czy nie ma takiej różnicy czy coś jeszcze innego.
Troszku mnie wkurza; z jednej strony fajnie jest tak łatwo to wszystko porobić, ale z drugiej strony miliard poradników i ciężko jest znaleźć "dopasowany" do ciebie.
I jeszcze: Chciałem wgrać superSU i nie zrobiłem backupu no i się zpsuło i czy ta wersja CT ma jakiś inny ten superSU?

@seyfer
Idź do folderu gdzie masz adb odpal cmd (shift+PPM) i komenda:
fastboot getvar board_version

jeżeeli wynik = board_version: 4.4 to musisz zrobić to co w cytacie

Cytat

Bo kolego posiadasz MI4 CT a to nie jest cancro tylko cancro_lte_ct a do tego jest inny fastboot. Niestety nie Global.

Zapoznaj się z poradnikiem w dziale tutoriale lub w FAQ miuipolska o tym jak postawić rom xiaomi.eu na model CT. Oczywiście Global też można tam wstawić ale już nie przez fastboota.

 

Edytowane przez Pyrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Norek napisał:

http://en.miui.com/download-299.html#435 Czyli to musi być china ? 

Trudno powiedzieć, jednym się udaje na global, innym nie, to się ciągle zmienia i zależy od modelu. Spróbuj na global dev, a jak przez kilka dni nie będzie wychodziło to zainstalujesz chna dev a czekając będziesz mógł normalnie używać telefonu. Tu masz FAQ z en.miui na temat problemów z odblokowaniem i jak to wygląda: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=246705&highlight=bootloader%2Bunlock%2Bfaq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Trudno powiedzieć, jednym się udaje na global, innym nie, to się ciągle zmienia i zależy od modelu. Spróbuj na global dev, a jak przez kilka dni nie będzie wychodziło to zainstalujesz chna dev a czekając będziesz mógł normalnie używać telefonu. Tu masz FAQ z en.miui na temat problemów z odblokowaniem i jak to wygląda: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=246705&highlight=bootloader%2Bunlock%2Bfaq

Do instalowania oficjalnych Rom bootloader może być zablokowany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Norek napisał:

Do instalowania oficjalnych Rom bootloader może być zablokowany ? 

Tak, odblokowany potrzebny ci jest tylko do instalacji nieoficjalnych wersji (romy xiaomi.eu też są nieoficjalne) i custom romów. Poczytaj z tego linku co podałem wyżej

  • Locking bootloader will not affect normal OTA updates
Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2016 o 23:33, Acid napisał:

Bo kolego posiadasz MI4 CT a to nie jest cancro tylko cancro_lte_ct a do tego jest inny fastboot. Niestety nie Global.

Zapoznaj się z poradnikiem w dziale tutoriale lub w FAQ miuipolska o tym jak postawić rom xiaomi.eu na model CT. Oczywiście Global też można tam wstawić ale już nie przez fastboota.

@Acid, dzięki za info - udało się jednak prostszym sposobem, tzn. wyrzucić parę linijek kodu w N++. Wersja Global wchodzi wówczas normalnie.
http://en.miui.com/thread-301080-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Norek napisał:

Pobrałem china dev podczas flashowania wyskoczył błąd Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x8007002:execute flash_all.bat) wie ktoś z czym to się je ?

A wskazałeś folder z rozpakowanym romem w którym ten plik flash_all.bat jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...