Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, LucJjan napisał:

Witam. Gdy próbuję wgrać china dev na mojego rn3 pro w miflash wyskakuje : Nieokreślony błąd.(0xffffff01:) Jakieś pomysły? Błąd ten wyskakuje gdy wybieram opcje flash_all. Gdy próbuję przez flash_all_except_storage pokazuje się błąd 0x80070002: execute flash_all_except_storage.bat

Zaznaczyłeś odpowiedni plik przez opcję "Advanced" w MiFlash? Jeśli nie, to wróć do pierwszej strony tego wątku i jeszcze raz przeczytaj poradnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrosi napisał:

Zaznaczyłeś odpowiedni plik przez opcję "Advanced" w MiFlash? Jeśli nie, to wróć do pierwszej strony tego wątku i jeszcze raz przeczytaj poradnik.

Wydaje mi się, że wszystko ok. Żeby się upewnić wrzucę screen'a

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LucJjan napisał:

W tryb download nie mogę wejść. Zamiast trybu download pokazuje mi się ikona "telefonu  kabelkiem"

Musi być w trybie download, w fastboot nie ma prawa zadziałać. Jeszcze nie wiem czy dobrą ścieżkę do katalogu z rozpakowanym romem wstawiłeś,  to nie ma być katalog images tylko katalog wyżej główny z katalogiem images i resztą plików. Do trybu download wchodzisz z tego chińskiego menu które się odpala po uruchomieniu tel. vol+ i vol-. Ekran musi być ciemny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

Musi być w trybie download, w fastboot nie ma prawa zadziałać. Jeszcze nie wiem czy dobrą ścieżkę do katalogu z rozpakowanym romem wstawiłeś,  to nie ma być katalog images tylko katalog wyżej główny z katalogiem images i resztą plików. Do trybu download wchodzisz z tego chińskiego menu które się odpala po uruchomieniu tel. vol+ i vol-. Ekran musi być ciemny. 

Czy w trybie download miga czerwona dioda?. Wszedłem w tryb download ale błąd w miflash pojawia się ciągle ten sam.

Edytowane przez LucJjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Skąd wybrałeś ten skrypt?

W oknie advanced wciskasz browse i wybierasz skrypt .bat ten z rozpakowanego archiwum z romem miflash. Potem enter tak jak pisałem. Tak robisz?

Skrypt wrzuć do folderu redmi z tego co widzę, tam gdzie masz katalog images

Taptalk HM Note 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek0768 napisał:

Eee tam. Skąd wybrałeś ten skrypt?

W oknie advanced wciskasz browse i wybierasz skrypt .bat ten z rozpakowanego archiwum z romem miflash. Potem enter tak jak pisałem. Tak robisz?

Taptalk HM Note 1s

Tak. Telefon ma być w trybie download czy fastboot?

 

Nie rozumiem tego w ogóle. Przed chwilą udało mi się wejść w tryb download(tak przypuszczam, czerwona migająca dioda) a teraz znów gdy chce wejśc w ten tryb włącza się ikona telefonu z kablem.

Edytowane przez LucJjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, LucJjan napisał:

Tak. Telefon ma być w trybie download czy fastboot?

 

Nie rozumiem tego w ogóle. Przed chwilą udało mi się wejść w tryb download(tak przypuszczam, czerwona migająca dioda) a teraz znów gdy chce wejśc w ten tryb włącza się ikona telefonu z kablem.

Normalnie w tryb download (edl) można wejść komendą 

adb reboot edl

z poziomu komputera ale musiał byś poczytać. Podobno można też kombinacją klawiszy i podłączeniu do kompa w odpowiednim momencie. Przy wyłączonym telefonie podłączasz kabel usb i przytrzymujesz obydwa klawisze głośności aż zamiga 3 razy dioda i jesteś w trybie download, ale nie testowałem tego. Tu masz link do video:https://www.youtube.com/watch?v=SVVwbwnfrzI&feature=youtu.be&t=2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Telefon ma być w trybie download czy fastboot?

 

Nie rozumiem tego w ogóle. Przed chwilą udało mi się wejść w tryb download(tak przypuszczam, czerwona migająca dioda) a teraz znów gdy chce wejśc w ten tryb włącza się ikona telefonu z kablem.

@LucJjan Jeśli masz zablokowany bootloader to edl (download), jeśli odblokowany to możesz fastboot.

Miflash nie widzi pliku .bat. Przynajmniej taki komunikat jest na screenie z kompa. Najpierw to wyjaśnij. Potem jak nie fasboot to download (vol- i power albo vol+ i power, na wyłączonym aż zawibruje)

Taptalk HM Note 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek0768 napisał:

 

Miflash nie widzi pliku .bat. Przynajmniej taki komunikat jest na screenie z kompa. Najpierw to wyjaśnij. Potem jak nie fasboot to download (vol- i power albo vol+ i power, na wyłączonym aż zawibruje)

Taptalk HM Note 1s

Nie widzi plików bo wybrał folder images a tam ich nie ma, już mu to wcześniej pisałem. W tym modelu prostą kombinacją klawiszy chyba się nie da wejść w download, bo ma chyba Redmi note 3 pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2014 o 19:17, Acid napisał:

UWAGA: MiFlash nie naprawia rozmiaru partycji pamięci wewnętrznej.

Co mam rozumieć przez ten zapis?

Mam problem z Mi4S . Dostępne jest tylko 8,33 Gb z 64GB pamięci i zastanawiam się jeszcze nad miflashem i oryginalnym softem. Czy wgranie oryginalnego oprogramowania naprawi partycję? Wiem, że pod mi4c jest skrypt naprawiający błąd, ale jakoś nie mam ochoty ryzykować na moim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid tryb EDL?? teraz już się pogubiłem. Wgrywam zgodnie z poniższa instrukcją??

 

Czy wgrywam tak jak jest napisane na pierwszej stronie tego poradnika. (bootloader jest odblokowany)

Z góry dzięki.

EDIT: Naprawione. Jeszcze TRWP i MIUI nowe. 

Naprawiłem z EDL zgodnie z tą instrukcją http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html  . Zbieżna z tym co wyżej

Mi4S w EDL nie świeci się na żaden kolor.

Dzięki ACID

Edytowane przez tymbarck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Nie. False wiesz chyba wiesz jak się tłumaczy?

Jakbyś miał true to byś miał zablokowany.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Tam się wyświetla "(bootloader) device unlocked: false " czyli przy false (błąd) bootloader nie odblokowany, ale ten skrypt potrafi oszukiwać. Mógł też zostać zablokowany po wgraniu chińskiego romu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "device unlocked: false" Przed wgraniem softu miałem true. To już sam nie wiem:)

Czekać 10 dni na odblokowanie bootloadera już mi się nie chce. Telefon kupiłem z dodatkową opcją instalacji całego MIUI, a bawię się drugi dzień w przywracanie pamięci, więc chyba zwróce phona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tymbarck napisał:

Mam "device unlocked: false" Przed wgraniem softu miałem true. To już sam nie wiem:)

Czekać 10 dni na odblokowanie bootloadera już mi się nie chce. Telefon kupiłem z dodatkową opcją instalacji całego MIUI, a bawię się drugi dzień w przywracanie pamięci, więc chyba zwróce phona.

Jeżeli sam występowałeś o zgodę na odblokowanie i ją dostałeś, to nie musisz czekać. Ten sam telefon możesz odblokowywać wielokrotnie bez odczekiwania tych 30dni. Jak zrobił to za ciebie w jakiś sposób sprzedawca, to niestety ale musisz czekać te 10dni na własną zgodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 pobralam wlasnie i probuje, tylko potrzac po kodach to na moj powinien byc Xiaomi Redmi 2 2014811 1GB/2GB RAM: xiaomi.eu_multi_HM2014811_x.xx.x_yy-zz.zip  a ten ósmy link wskazuje na Xiaomi Redmi 2 2014811 2GB RAM: xiaomi.eu_multi_wt88047_x.xx.x_yy-zz.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zflashowałem telefon przez fastboota i od ponad 5 minut wisi na logo :D ( na dole mały napis "powered by android" na środku mi.com). Póki co mam małego stresa, który jeszcze nie zdążył przerodzić się w nic większego, czekamy ...:)

3 kropki nadal migają. Dodam jeszcze że wykorzystałem skrypt "flash_all", a w MiFlash wszystko zakończyło się powodzeniem.

Czy ktoś może mnie uświadomić, że to normalne i wystarczy być cierpliwym:D?

MIUI8 na pokładzie staruszka:D

Edytowane przez saimon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...