Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Wolałbym wrócić, bo o wiele więcej drenuje mi baterię oraz sam system o wiele wolniej działał na 6.0 :( 

UPDATE:

Udało mi się przywrócic system chiński poprzez fastboot.
Niestety instalacja paczki zip z menu update 5.12.17 zakończyła się niepowodzeniem (error).

Plus taki że telefon żyje. Widocznie muszę pozostać przy 6.0 MM :( 

Edytowane przez moonfall84
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uceglony Redmi Note 3 Pro (logo Mi) odżył dzięki MiFlash. Wszystko zgodnie z poradnikiem.

Jedyne pytanie, które mnie nurtuje, to odnośnie pewnego trybu. Telefon jak był uceglony nie wchodził do TWRP, wchodził do fastboota i... do jakiegoś trybu w którym była diagnostyka urządzenia, różne jakieś pierdoły typu flash aparatu itd. Można było wejść do niego poprzez trzymanie VOL+ VOL - i power jednocześnie. Co to za tryb? Dzięki niemu telefon można było też wyłączyć, ponieważ była opcja reebot (która skutkowała ponownym logiem Mi), ale też Shut down, gdzie telefon się wyłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Redmi2 napisał:

Tylko jak masz bezpośredni link na serwery bigota/obigota.

A po co Ci starsze?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Wstyd się przyznać ale skasowałem sobie miflasha z kwietnia a teraz by się przydał, nie powiem że to tragedia narodowa przeżyję. 6.5.26 aktualizacja całkowicie mi nie pasuje i wracam do 6.5.5 lub może 6,4,28 i chciałem to miflashem potraktować *tak mi wygodniej i lepiej"  a tu zasadzka gdzieś mi wcięło ten plik, no ale jak nie ma to zrobię fullwipe i może nic się nie skraszuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Redmi2 napisał:

Ten za stary?

http://bigota.d.miui.com/JHCCNBH45.0/armani_images_JHCCNBH45.0_4.3_cn_e7e373f319.tgz

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

No niestety staruszek, ale dzięki za starania. Znalazłem coś nowszego właśnie się ściąga - chyba ze stycznia 6.1.14 China developer room, tak że może dziś zrobie flasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni PC Suite jest popsuty, nie można zrobić backupu itd, nie wiem jeszcze jak z wgrywanie softu, zaraz się przekonam.

Dodatkowo po instalacji nawet plików z telefonu nie można przekopiować po usb... Muszę airdroidem wszystko przerzucać, czyli parę h... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno proste pytanie mam. Chciałem zainstalować sobie rom MIUI Polska. Robię wszystko według waszej instrukcji, aż do momentu, gdy chciałem sobie uruchomić MiFlash. Tylko, że się nie uruchomi - tak mi powiedział Windows. Domysliłem się, że chodzi o mój 32 bitowy system. 

Czy MiFlash ma wersję na 32bitowy system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powrócić z romu 7.3.5.0 na 7.3.2.0.Robiłem wszystko według tego opisu:http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Pokazał mi sie błąd w miflasz  0x80070008 błąd magazynu czy coś takiego.Odłączyłem i włączyłem go ponownie.

Pokazało mi się przed załadowaniem pulpitu asus incredible :o 

Przy ponownej próbie Menadżer urządzeń nie pokazuje mi QHSUSB_BULK.Co robię nie tak? wifi nie działa

Napiszcie proszę co robić dalej

Edytowane przez Kajakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w sflashowaniu mojego telefonu - Redmi 3.

Na telefonie mam zainstalowany jedyny system miuipl jaki wyszedł na zablokowany bootloader. Otrzymałem zgodę na odblokowanie telefonu I chciałem zainstalować system china dev przez miflash jednak nie bardzo mi to działa. Rozpakowuje system wedle instrukcji na dysku C bez spacji itp (C:/Ido/images), wchodzę w telefonie w tryb fastboot, wybieram odpowiednio pliki I wyświetla mi się błąd: 0x80070008 albo 0x80004005. Miflash mówi mi, że telefon jest zablokowany - no wiem, własnie chce go odblokować ale żeby to zrobić muszę mieć wgrany china dev. tylko jak go wgrać jak się nie da - I tak w kółko?

Można prosić o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, a zatem przyjacielu : próbowałem zainstalować soft MIUI Polska. Krok po kroku wykonując działania po podłączeniu telefonu i skorzystaniu z fastboota okazało się, że dochodzi do 50% i dalej nie może rozpoznać urządzenia. Ktoś na tym forum poradził mi zainstalowanie chińskiego romu - skorzystanie z MIFLASH. Robię to ale dochodzę do momentu gdy wyświetla mi się TWRP z różnymi opcjami do wyboru. Nie wiem gdzie "iść" dalej żeby zainstalować oryginalny chiński soft - co umożliwi mi potem dogranie MIUI Polska po odblokowaniu bootloadera. Ot i cały problem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara zara... chwilę. Może by tak jaśniej co? Bo walisz pojęciami a nie masz zielonego pojęcia co do czego. Skoro masz TWRP to po co zabierasz się za odblokowanie co? Przecież masz odblokowany telefon. A jak tak to zapraszam do instrukcji 2015 działu pobierz miui na miuipolska. Tam jest opisane co i jak. W praktyce masz zainstalować rom miuipolska dla MI4c z poziomu TWRP > Install (a wcześniej warto Wipe zrobić). Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam mi5 z mi8 z 6,6,30

Jako że zgłaszałem w dziale aktualizacje Miui problem z częstymi restartami telefonu przy dzialającym endomondo i wlączonym radio/muzyce krzaczy mi się co 10 min.

Zaproponowano mi do ustawien fabrycznych (wipe z twrp) - nie podziałało.

Dalej mam ten sam problem. Podpowiedziano mi flash all.

i tu mam pytanie , czy mogę np z flaszować bezpośrednio do np 6.5.5 ? (ósemka mi nie leży) Jeśli tak to skąd wziąć pliczek a jak nie to co najpierw zainstalować?

Pozdrawiam

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdy próbuję wgrać china dev na mojego rn3 pro w miflash wyskakuje : Nieokreślony błąd.(0xffffff01:) Jakieś pomysły? Błąd ten wyskakuje gdy wybieram opcje flash_all. Gdy próbuję przez flash_all_except_storage pokazuje się błąd 0x80070002: execute flash_all_except_storage.bat

Edytowane przez LucJjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...