Skocz do zawartości

MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Pomocy!

Dzisiaj spróbowałem sformatować telefon XiAOMI 4G DUAL SIM - kupiony żonie na Ali, konkretnie ten http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-4G-LTE-Mobile-Phone-Red-Rice-Note-Quad-Core-5-5-2GB/32244729592.html Od kilku dni walczyłem ze złośliwym oprogramowaniem i postanowiłem wrócić do ustawień fabrycznych.

Użyłem metody z FASTBOOT-em i użyłem tego romu  (Redmi Note 4G Dual-SIM Lastest China Developer Version Fastboot File Downloadgucci_images_6.1.28_20160125.0000.13_4.4_cn. Wszystko szło niby OK, program zakończył flashowanie, ale po ponownym uruchomieniu w tel. zaczęły wyskakiwać tylko jakieś komunikaty o problemach z dźwiękiem, klawiaturą, androidem itp. Nic poza tym...

Telefon mogę nadal odpalić w trybie FASTBOOT, ale nie wiem co dalej... Pomoże ktoś? Z góry wielkie dzięki.

Edit

Udało mi się wgrać rom z miui V7, ale widzę że mam teraz problem z usługami google. Czy mogę bezpiecznie wrócić do wersji 6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucegliłem nowego Redmi 3 przy próbie wgrania romu przez miflash na wyłączony telefon komunikat missed hello packet try to recover - czs leci nic sie nie dzieje - wie ktos coś?

przy wyborze innego romu instalacja leci i zatrzymuje się komunikatem - brak pamięci...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej wszystkim,

Mam problem z (prawdopodobnie) rozregulowanym dotykiem w mi4c. Zgodnie z zaleceniami Burizy miałem zrobić całkowity reset telefonu, bo to podobno ma pomóc w tej przypadłości. Po zabawie w znalezienie właściwego sterownika (wywaliłem wszystkie z możliwych adb z poprzednich andków) zdecydowałem się robić miflash drugim sposobem. Problem pojawia się przy wyborze skryptu, gdyż żaden zdaje się nie działać - aplikacja nie jest w stanie go znaleźć :/ Spotkał się ktoś z was z podobnym problemem?

PS. Po wyczyszczeniu systemu z różnych wersji sterowników zainstalowałem tylko MiPhone. Wersję programu, jak i romu widać na screenie.

 

2016-02-29_195020.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję byś przeczytał:

A -  ten wątek od instrukcji po kilka stron dalej

B - spróbować zrozumieć co dokładnie chce ci powiedzieć MiFlash. Bo jak byk Miflash i to na czerwono pisze ci, że nie może znaleźć skryptu bat. 

Też bym nie znalazł z taką ... ścieżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok. Już chyba pojmuję, że to zły ROM. Trochę mnie nastraszyło to, ze od najnowszych wersji xiaomi blokuje bootloader (chyba, ze coś znowu pokręciłem).

libra_images_6.2.25_20160129.0000.14_5.1_cn_f6a41f366c.tgz - to mi nie wybuchnie w twarz i nie będę musiał potem próbować odblokowywać bootloadera?

EDIT: Dobra, widzę tutaj: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

" Uwaga: telefony Mi4c i MiNote Pro od wersji 6.1.14 (chińskie romy dev i romy fastboot) mają zablokowany bootloader! Poniższa instrukcja nie będzie możliwa do wykonania jeśli na telefonie zainstalowano rom chiński dev lub fastboot powyżej 6.1.14. Instalacja romu MIUIPolska natomiast nie blokuje bootloadera."

Pytanie, czy ma ktoś namiar na wersję poniżej 6.1.14?

Edytowane przez heyahero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, nie zauwazyłem. Ładujesz zwykły rom zip (recovery) do MIflasha... tia... tu ma być rozpakowany tgz. Nie czytasz instrukcji ponownie. Szkoda, że nikt tu nie używa linuxa bo wtedy ludzie by nauczyli się struktury plików i działania programów od podszewki. W Linuxie trzeba ręcznie odpalić plik sh bo nie ma GUI jak na windowsie więc nie widzisz, że nie masz nigdzie skryptu .flash_all.bat/sh. Ładujesz w MIflash ścieżkę i nie patrzysz co tak naprawdę rozpakowałeś...

 

Czy ten 6.2.25 nie wybuchnie? Nie. Ale zablokujesz bootloader! Z Mi4c nie możesz użyć romu fastboot nowszego od 6.1.14. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z systemem. Właściwie z jego brakiem... Chciałem wyczyścić telefon MiNote64GB i z poziomu TWRP wyczyściłem wszystko... system też...

Telefon uruchamia się tylko do TWRP i do Fastboota. Ściągnąłem  virgo_global_images_5.12.10_20151126.0000.5_4.4_global_f6c6a75d9e i przez MiFlash według poradnika próbuję zainstalować system. Niestety po 8 sekundach flashowania wyskakuje komunikat jak na obrazku. Bardzo proszę o pomoc, co dalej zrobić?

Telefon miał już cześniej Androida 6 i jedną partycję.

 

2222.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z systemem. Właściwie z jego brakiem... Chciałem wyczyścić telefon MiNote64GB i z poziomu TWRP wyczyściłem wszystko... system też...

Telefon uruchamia się tylko do TWRP i do Fastboota. Ściągnąłem  virgo_global_images_5.12.10_20151126.0000.5_4.4_global_f6c6a75d9e i przez MiFlash według poradnika próbuję zainstalować system. Niestety po 8 sekundach flashowania wyskakuje komunikat jak na obrazku. Bardzo proszę o pomoc, co dalej zrobić?

Telefon miał już cześniej Androida 6 i jedną partycję.

 

2222.thumb.png.40540c5b0e1579783c886bb196e9fb0d.png

Zainstaluj ubuntu nawet początkujący użytkownik powinien sobie poradzić z wgraniem oprogramowania

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam wszystkich, jestem nowy na forum i na wstępie przepraszam, jeżeli piszę o rzeczach oczywistych lub wcześniej omawianych w innych miejscach.

A teraz do rzeczy:

1. Używam na komputerze systemu Elementary OS z zainstalowanymi paczkami jak z pierwszego postu.

2. Mój telefon to Redmi 3 z oprogramowaniem oryginalnym w wersji 7.2.4.0(LHPCNDB), nic nie było przy nim wcześniej robione

po wejściu do fastboot klawiszami Power + Głośność "-", komenda sudo fastboot devices zwraca informację

Cytat

$ sudo fastboot devices 
127a1aca7d82    fastboot

3. Próbuję tak jak chyba wszyscy od wczoraj zainstalować rom: Xiaomi.eu_Redmi3_V7.1.3.0.LHPCNCK_5.1_MiFlash_MultiLanguage.zip

Mój problem polega na tym, że gdy telefon jest w trybie fastboot to aktualizacja nie przechodzi poprawnie:

Cytat

$ sudo ./flash_all_except_data_storage.sh 
ido Fastboot Tool Ver 3.0
product: ido
target reported max download size of 268435456 bytes
sending 'partition' (33 KB)...
OKAY [  0.003s]
writing 'partition'...
FAILED (remote: device is locked. Cannot flash images)
finished. total time: 0.005s

Próbowałem, też przeprowadzić aktualizację w trybie download (power + głośność"+") - ale nic się nie działo i telefon nie był widziany przez komendę sudo fastboot devices. Gdy przechodzę do trybu download to ekran jest cały czarny (nie ma nic) - może tu jest przyczyna?

4. Aktualnie telefon działa na oryginalnym romie.

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam 

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

udało mi się zrobić MiFlash w Redmi Note 2. Pobrałem ROM z angielskiej strony (hermes_global_images_6.2.26_20160129.0000.14_5.0_global_24c9cf7ebd). Proszę o pomoc. Czy ten ROM nie ma dostępnego ROOT'a? Po wyczyszczeniu telefonu, chciałem zainstalować MIUI v7 PL za pomocą Flashfily -> TWRP 3.0 PL -> MIUI v7 PL. Nie za bardzo umiem zainstalować najnowsze TWRP 3.0 PL za pomocą programu ADB (zainstalowała mi się starsza wersja TWRP).

Pytanie:

Czy za pomocą MiFlash mogę od razu wgrać MIUI v7 PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, abym nic nie zepsuł.

7 minut temu, targetti napisał:

Czy za pomocą MiFlash mogę od razu wgrać MIUI v7 PL?

Odpowiedź: NIE


Czyli łopatologicznie:

MiFlash wraz z ROM'em pobranym z angielskiej strony.

Później instaluję TWRP za pomocą ADB (ponieważ Flashfily potrzebuje dostęp do ROOT którego ROM nie ma).

Następnie z poziomu TWRP instaluję MIUI v7 PL.

 

Pytanie... czy jest prostszy sposób? Jeśli tak to jaki :)

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z mi3.

Pobrałem  Xiaomi Mi 3 CDMA/WCDMA Lastest Global Developer Version Fastboot File Download

Jak robię przez miflash w polowie zatrzymuje się z komunikatem "80004005 partition table doesn't exist"

Przez mipcsuite jak uruchamiam pyta sie czy chce zrobic flasha, do wyboru mam dwie opcje ale zadna nie chce isc, od razu pokazuje sie flash fail i nic wiecej.

telefon mam na robociku z zajączkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę się zgłosić z problemem. Mam zamiar zainstalować ROM 7.1.3 na Xiaomi Redmi 3. Jednak podczas próby ,,zflashowania'' wyskakuje ,,Nieokreślony błąd... error: cannot load 'C:\...''.

Próbowałem Miflashem 201510 oraz 201506.

Próbowałem także Linuxem, ale w całym procesie wyskakiwały komunikaty ,,FAILED (remote: device is locked. Cannot flash images)", i ROM się nie wgrał.

Edytowane przez Kuloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sliwek napisał:

prawdodpodobnie nie masz praw do pliku (uruchom program jako administrator) lub masz spacje w nazwie katalogu

u mnie poszło z chińską wersją roma

Racja, wystarczyło zmienić katalog na bliższy czyli w C np. Natomiast w MiFlash wyskakuje ,,device is locked''. Przeszukałem ten temat i podobno jakiś tryb edl trzeba użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za to napotkałem kolejny problem udało mi się wgrać mod do

Xiaomi Mi 3 CDMA/WCDMA Lastest China Developer Version Fastboot File Download

jak mam przejść na MIUI Polska? update nie przechodzi do końca w telefonie.. na dodatek błędy zaczęły się sypać w chińskim sofcie po próbie wgrania tego moda.

---------------------------------------

Udało się.. trzeba wziąć moda z postu o aktualizacji mi3 w wersji 6.1.15 

Nie może być aktualny ze strony http://en.miui.com/

Edytowane przez Sliwek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi znowu udało się sflaszować mój Mi3 w "MiFlash" wersję "cancro_images_6.1.15_20160107.0000.12_6.0"  bo wersje Global Developer i Global Stable  ze strony 

http://en.miui.com/a-234.html

 po 10 sekundach flaszowania wyskakuje błąd :Nieokreślony błąd.(0x80004005: FAILED (remote: partition table doesn't exist))
chociaż "MiFlash" odpalany jest z prawami administratora.

Ale jest jeden problem z wersją "cancro_images_6.1.15"  która przechodzi całe flaszowanie pozytywnie ponieważ po całej operacji telefon staje na stronie  "mi.com" i co sekundę się wyłącza. Wgranie TWRP jest nie możliwe. Czy to znaczy że trzeba wymienić płytę główną ?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

MiFlash.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Mi3 Pobrałes tego flasha z linku z naszego forum? http://bigota.d.miui.com/6.1.15/cancro_images_6.1.15_20160107.0000.12_6.0_cn_c66ce66a5d.tgz

Po flashu aktualizacja przechodzi bez problemu, ROM ten ma już TWRP więc nie musisz nic więcej robić jak wgranie z update najnowszą wersję MIUI Polska. W obu przypadkach po restarcie telefonu przez jakieś 5-10 min telefon stoi na oknie mi.com oraz miuipolska, więc trzeba odczekać cierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pobrałem i flashowałem tym systemem który pokazałeś "Sliwek"

Telefon już tak miga na stronie "mi.com" trzeci dzień i nic się nie zmienia . Wolę żeby tak migał niż ma się bateria do spodu wyładowała.

Chciałbym wiedzieć czy da się coś zrobić czy jednak może kupować nowa płytę główną.

 

Edytowane przez soulfly777kris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARUNKIEM skorzystania z MiFlash jest telefon z możliwością przejścia do trybu fastboot.

Możemy to sprawdzić włączając telefon naciskając kolejno: przycisk "głośność-dół" a następnie zasilania (power). Trzymamy Power do momentu ukazania się loga MI, po czym puszczamy Power trzymając wciąż głośność.

Na ekranie ukaże się fotka Mitu grzebiącego w plecach Androida.post-1160-0-47986800-1407084584_thumb.jp

Jeśli telefon nie uruchamia się w tym trybie to... kaplica. I serwis (np. MiCenter).

Chyba tak nie do końca kaplica. Uratowałem redmi 3. W fastboota nie dało się wejść. Nie reagował na nic. Nie było loga MI, nie zawibrował, mimo że trzymałem Power i + , Power i - , oraz Power + i - razem. Różne kombinacje nawet po 5 minut trzymania.

 

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety udało mi się uceglić mojego Redmi Note 4G - dla jasności, fastboot nie działa.

Udało mi się go już dwukrotnie połączyć z MiFlash - jednak nie więcej. Próbowałem wgrywać z strony http://en.miui.com/a-234.html najnowszy soft, jednak cały czas wyskakiwały błędy typu 'koniec pamięci'/'nieokreślony błąd'.

Teraz natomiast już w ogóle nie udaje mi się go połączyć z komputerem. W ogóle te dwa połączenia to były po paru godzinach prób na różnych kompach z win10, 7, vista... cud normalnie. Próbowałem / próbuję połączyć punkty za pomocą kawałka miedzianego drucika, splotu miedzianego od kabla od głośnika oraz za pomocą aluminiowego drucika i od paru dni niestety lipa... nie idzie go ponownie połączyć z komputerem... Ostatni raz jak go rozłączałem to jeszcze była możliwość prób wgrywania softu...

Jakiś lepszy pomysł jak to połączyć?

Czy jest jakiś serwis który się tego podejmie? Bo mi już po półtora tygodnia powoli brak sił na połączenie tego - walczyć z softem to rozumiem, ale jak znowu telefonu nie jestem wstanie podłączyć...  Micenter odpisało że jeśli nie wchodzi w fastboot to nie są wstanie pomóc, niby mixiaomi odpowiedziało że spóbują jednak patrząc po ich stronie internetowej to jakaś firma krzak (zero opinii w internecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...