Jump to content

MIUI 8.1.4

ash1970

Recommended Posts

Takie pytanie, ponieważ przerzuciłem się z Mi Note na Mi Note 3 (Global stable) i rażą mnie bardzo domyślne ikony MIUI 9, i za cholerę nie mogę ogarnąć ikon z MIUI 8. Na miui 8 kolor tła był pobierany z samej ikony, jakoś to ładniej wyglądało. MIUI 9 białe tło i na tym ikona. Coś ktoś ? jak to wygląda na miuipolska miui9?

IMG_20180110_011538.jpgIMG_20180110_011519.jpg

8 godzin temu, rockmonster napisał:

Takie pytanie, ponieważ przerzuciłem się z Mi Note na Mi Note 3 (Global stable) i rażą mnie bardzo domyślne ikony MIUI 9, i za cholerę nie mogę ogarnąć ikon z MIUI 8. Na miui 8 kolor tła był pobierany z samej ikony, jakoś to ładniej wyglądało. MIUI 9 białe tło i na tym ikona. Coś ktoś ? jak to wygląda na miuipolska miui9?

Na MIUI Polska masz więcej gotowych ikon niż na Globalu (dużo więcej) i system nie musi robić własnych dodając białe czy tam czarne tło, żeby wpisać je w kwadrat. Generalnie wszystko polega na tym, że jak znajdzie ikonę w katalogu system/media/theme/miui_mod_icons o nazwie odpowiadającej apikacji (w formie np.: "com.spotify.music.png") to jej używa. Stąd miałeś ikony bez tła na około. Nie stąd, że pobierał kolor z ikony...

Edited by wanarek
  • Like 3

Na Mi5 Bt nieustannie się wyłącza po pewnym czasie, nie wiem, 15min? Jest to uciążliwe gdy ma się podłączonego miband2  ..  Na poprzednich wersjach było dobrze z tym, da się to wyłączyc ? 
I automatyczne podświetlenie tak sobie działa, trzyma na minimalnym albo maksymalnym zazwyczaj..

Mam pewien problem z moim xiaomi redmi 4x, który miałem nadzieję zostanie rozwiązany po instalacji MIUI Polska.  

Korzystam w samochodzie z aplikacji Android Auto, niestety na Globalnej wersji nie działał on w pełni prawidłowo, mianowicie po wykonanej rozmowie ekran w samochodzie robił się czarny lub zamarzał na dłuższy czas a przechodzenie między menami tej aplikacji z poziomu ekranu samochodu było prawie niemożliwe. Jednak jeśli miałem odpaloną muzykę z spotify, to ta grała bez problemu, mogłem przełączać pomiędzy kolejnymi piosenkami odpowiednim przyciskiem sterowania bez problemu. Jedna ekran na te polecenia nie reagował albo z dużym opóźnieniem, natomiast muzyka leciała bez problemu.

Na forum Astry wyczytałem że może pomóc przejście na MIUI Polska, więc wczoraj zainstalowałem sobie odpowiedni FW wg instrukcji, wszystko się powiodło. Dzisiaj próbowałem działania aplikacji android auto , jednak działa ona identycznie jak na wersji Global, także występują freezy. Aplikacji dałem wszelkie uprawienia do czego żąda , w opcjach zasilania wyłączyłem dla niej oszczędzanie energii. Jednak bez jakichkolwiek efektów. 

Spotkał się ktoś może z podobnym problemem? Będę wdzięczny za wszelkie rady. Dodam że na Redmi 4A problem jest identyczny, na Samsungu J5 (chyba), problem nie występuje. 

4 minuty temu, mormegil napisał:

Doczytałem trochę i z tego co widzę, to chodzi brak dostępności aplikacji w Polsce, czy tak?

Tak, ale nie o to chodziło. Znalazłeś coś co kolega ma w samochodzie i ta ma to zastąpić ale w telefonie. Nie pobierzesz bo oficjalnie niedostępna u nas, ale działa, nawet przetłumaczona na pl i kilka komend głosowych obsługuje. Zainstalujesz z apk, które znajdziesz na apkmirror.

mormegil tak jak pisze FromWP  apka w google play nie jest dostępna w Polsce, mimo iż posiada polski interface, można ją pobrać z : https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-8-5745-release/ są 2 wersje arm i arm64 w obu przypadkach ta sama dolegliwość.  Tak jak FromWP wspomina, chodzi o działanie  na wyświetlaczy samochodu, gdzie z softem w telefonie jest jakiś problem ponieważ po wykonaniu połączenia zaczyna freezować i działa ekstremalnie wolno wyświetlanie. Mimo że w tle tak jakby wszystko działało w porządku (muzyka gra z spotify i można nią sterować).

Próbowałem jeszcze przełączać debugowanie USB, ale także bez zmian, kabli USB spróbowałem z 5 z czego większość markowe , które miałem razem z poprzednimi telefonami. 

Edited by xiveris

od chyba poprzedniej aktualizacji (nie mam pewności jak to było wcześniej) w Redmi 4X pojawiają się podwójne ikonki ("badge") powiadomień na pasku od niektórych aplikacji (Telegram, Gmail). Podwójnych powiadomień nie ma z nieodebranego połączenia, smsa, czy Messengera Lite (tylko te przetestowałem póki co). Sytuacja nie występuje w 4 Prime.

Zgłosiłem to już, ale do tej pory nikt nic nie powiedział w tej sprawie.

14 minut temu, seb napisał:

Oprócz podwójnych powiadomień ciągle występują znikające powiadomienia (u mnie na WhatsAppie). Więc albo mam dwa, albo żadnego.

Potwierdzam. Udręka z powiadomieniami trwa w najlepsze. [Mi5].

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...