ash1970

MIUI 8.1.4

Recommended Posts

@Howard blokowanie bootloadera zdarzyło się już w październiku - przy jednej z aktualizacji (i tylko przy niej) dodano instrukcję:

No i jak wyżej @abc00 wspomniał - update na własne ryzyko, nie zawsze idzie dobrze ;) i na beta trzeba się z tym liczyć. 

Do tego jak aktualizowałem na mi5 zdarzały się tak pozytywnie stabilne wydania, że śmiało można było na nich siedzieć i sobie gitary nie zaprzątać. Na RN4 (mtk) przez brak czasu mam ostatnie wydanie xiaomi.eu sprzed MIUI 9 i też żadnych problemów nie ma, "ekran/telefon jest za duży i nie mieści się w torebce" hehe.

Od jakiś dwóch tygodni nie mogę zainstalować magisk na telefonie, zarówno przez twrp jak przez apkę. Próbowałem już wszystkich wersji chyba włącznie z najnowszą 15.2 Za każdym razem instaluje się bez najmniejszego problemu ale po restarcie i wejściu w managera "magisk nie jest zainstalowany". Ma ktoś może ten sam problem? 

Od jakiś dwóch tygodni nie mogę zainstalować magisk na telefonie, zarówno przez twrp jak przez apkę. Próbowałem już wszystkich wersji chyba włącznie z najnowszą 15.2 Za każdym razem instaluje się bez najmniejszego problemu ale po restarcie i wejściu w managera "magisk nie jest zainstalowany". Ma ktoś może ten sam problem? 
U mnie na Mi 5 Magisk 15.2 instaluje się bez problemu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jak to jest że niektórym zapis z małpką @ jest na niebiesko ? Robię małpkę i tak nie mam

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Uwaga.

Daję rozwiązanie problemu ze skanerem. W przyszłych wersjach miuipolska będzie poprawiony tego typu problem bibliotek aplikacji jednak nie naprawi to samoczynnie istniejącego już błędu bez wykonania full wipe. Tak więc aby naprawić błąd ze skanerem trzeba by po instalacji przyszłej wersji 8.1.11 wykonać full wipe lub... już teraz zainstalować aplikację skanera z apk mirror który naprawi ten problem:

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-qr-scanner-plus/miui-qr-scanner-plus-10-0-7-release/

Wystarczy ręczna zwykła instalacja. Wybrać wariant arm 480 dpi jak macie panele FHD.

Wysłane z MI 6

• Like 7

41 minut temu, Acid napisał:

Uwaga.

Daję rozwiązanie problemu ze skanerem. W przyszłych wersjach miuipolska będzie poprawiony tego typu problem bibliotek aplikacji jednak nie naprawi to samoczynnie istniejącego już błędu bez wykonania full wipe. Tak więc aby naprawić błąd ze skanerem trzeba by po instalacji przyszłej wersji 8.1.11 wykonać full wipe lub... już teraz zainstalować aplikację skanera z apk mirror który naprawi ten problem:

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-qr-scanner-plus/miui-qr-scanner-plus-10-0-7-release/

Wystarczy ręczna zwykła instalacja. Wybrać wariant arm 480 dpi jak macie panele FHD.

Wysłane z MI 6

Zainstalowałem - działa :) MI5 - rozumiem, że nie trzeba tego kroku powtarzać po kolejnej i następnych update'ach?

• Like 1

1 godzinę temu, zoulza napisał:

Jak to jest że niektórym zapis z małpką @ jest na niebiesko ? Robię małpkę i tak nie mam emoji25.png

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Wydaje mi się, że w Tapatalku to nie działa (nie wiem, może kiedyś działało). Na pewno działa w przeglądarce na komputerze.  

image.thumb.png.4cfbe8f64e70d9fc2978a034194c32be.png

• Like 1

Zainstalowałem - działa MI5 - rozumiem, że nie trzeba tego kroku powtarzać po kolejnej i następnych update'ach?
Nie. Apka jest na data.

Wysłane z MI 6

• Like 1

Działa, tylko jak masz jakieś blokowanie reklam, to trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo każe czekać. Tu bezpośredni do tej wersji arm 480 dpi  https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-qr-scanner-plus/miui-qr-scanner-plus-10-0-7-release/miui-qr-scanner-plus-10-0-7-2-android-apk-download/download/ 

Edited by FromWP
  • Like 1
  • Thanks 1

@Acid Spoko. Tylko, że musicie pamiętać by dawać ten link teraz przy każdej aktualizacji bo inaczej po każdej będzie sto narzekań i pytań czemu skaner nie działa.

40 minut temu, Pabian napisał:

@Acid Spoko. Tylko, że musicie pamiętać by dawać ten link teraz przy każdej aktualizacji bo inaczej po każdej będzie sto narzekań i pytań czemu skaner nie działa.

Albo kiedyś naprawić to ;) 

30 minut temu, fi9o napisał:

Albo kiedyś naprawić to ;) 

Jeżeli teraz pobraliście aplikację skanera i ją zainstalowaliście.W przyszłym romie nie ma potrzeby kolejnej instalacji.Jeżeli natomiast nie instalujecie apki skanera.To w najnowszym romie 8.1.11 musicie zrobić full wipe.

Edited by widmo1980

@widmo1980 My to wiemy, ale kilkanaście innych użytkowników nie będzie tego wiedzieć. Mało kto robi full wipe. To tak jakby kilka miesięcy temu też był podobny błąd. Przecież nikt nie będzie czytał tysiąca postów pod aktualizacjami szukając czy gdzieś w postach nie ma linku do apk.

Guest Nowy12
Dnia 6.01.2018 o 19:21, fckmonsta napisał:

W dalszym ciągu mam wrażenie że wifi strasznie kiepsko działa. Redmi Note 3 Pro.

Problem z zasięgiem WiFi na tym telefonie jest już od kilku wydań MIUI i raczej nie zapowiada sie na to aby został naprawiony. 

Mam prośbę, czy któryś z użytkowników Mi5s mógłby wrzucić tutaj plik /system/system/build.prop ? :-)

Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Próba instalacji skanera w wersji 320dpi kończy się u mnie komunikatem "Aplikacja nie została zainstalowana. Ten pakiet wygląda na uszkodzony." Pobierałem cztery razy. Wrzucać przez TWRP?

Próba instalacji skanera w wersji 320dpi kończy się u mnie komunikatem "Aplikacja nie została zainstalowana. Ten pakiet wygląda na uszkodzony." Pobierałem cztery razy. Wrzucać przez TWRP?
U mnie też to było, ale jak kliknąłem "zainstaluj" drugi raz - pod rząd, od razu po nieudanej instalacji - to weszło. Przy pierwszym pobieraniu (tylko u mnie to była bodaj wersja 480dpi)

Guest
This topic is now closed to further replies.