Jump to content

MIUI 8.1.4

Recommended Posts

14 godzin temu, fckmonsta napisał:

Dzieje się tak tylko wtedy kiedy w Aparacie w opcji wideo włączony jest HDR.

HDR w trybie wideo nigdy nie działał, przynajmniej nigdy na RN3P z MIUI Polska. Zawsze po kilku sekundach zawieszał aparat i konieczny był restart telefonu, aby móc z powrotem uruchomić pełnosprawny aparat.

• Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Uwaga. Daję rozwiązanie problemu ze skanerem. W przyszłych wersjach miuipolska będzie poprawiony tego typu problem bibliotek aplikacji jednak nie naprawi to samoczynnie istniejącego już błędu bez wyk

Hejterku obeznany, zainstaluj sobie xposed i xmiui oraz krycie roota jak Ci on przeszkadza. To nie jest trudne, wystarczy użyć podstawowego organu jakim jest mózg i rozwiążą się Twoje problemy. Poleca

Są tu też Panie. Wiem może marudzę ale muszę walczyć o swoje Pozdrawiam Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Posted Images

22 godziny temu, iOS_hater napisał:
Pewnie post zostanie skasowany ale mam nadzieje, że dodanie tej drobnostki jednak zostanie rozważone.

Hejterku obeznany, zainstaluj sobie xposed i xmiui oraz krycie roota jak Ci on przeszkadza. To nie jest trudne, wystarczy użyć podstawowego organu jakim jest mózg i rozwiążą się Twoje problemy. Polecam używać częściej tego sposobu, pomaga w życiu.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro prime

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post...?
  • Like 4

Przy tej okazji, podbiję pytanie o wprowadzenie możliwości szybkich odpowiedzi w apkach do smsów i czatów (np. Telegram), czy rozwinięcie treści powiadomienia jednym palcem  Oraz, 4 Prime ma wybudzanie podwójnym tapnięciem; dałoby się to zrobić do 4X?

Co tydzień jest o to pytanie i co tydzień jest zupełnie ignorowane :). Raczej nie ma na to szans, dopóki trzymają się bazy china
Tak jak moje pytanie o nagrywanie filmów z dobrym dźwiękiem
Tylko, że nagrywanie filmów dotyczy pojedynczych modeli a powiadomienia to kwestia ogółu. Na wszystkich urządzeniach jest to samo.

Pomknę  tylko, że te wasze kwestie to nie działa , tamo się zawiesza trochę są irytujące i nic nie wnoszą... ;)

Trzeba było zostać przy działającej wersji lub testować i napisać konkret co do błędu

Jesteś USER czekaj aż poprawią

Jesteś DEV zrób/popraw i udostępnij

(w tym względzie wolę czytać nawet "ruskie fora")

• Like 2

To czytaj nikt Ci nie broni , owszem wersja testowa która prawie wszyscy polecają ale szkopół w tym że od x wydań są zgłaszane te same błędy albo co można dodać by usprawnić telefon a jest to ewidentnie pomijanie co gorsza dodawane są kolejne bzdury jak asystent czy mi video w której nie działa obracanie ekranu tylko od razu na cały ekran się ładuje itp. rzeczy. Po to tworzy się wersje dev by takie rzeczy naprawiać a nie dokładać nowych błędów a stare mieć w głębokim poważaniu. 

By nie było sam używam eu. dev naszej ale coraz bardziej rozważam przejście na global gdyż w sumie krótko pisząc mało się dzieje, a zbędne aplikację z globalna usunąć to nie problem.

7 godzin temu, Direct napisał:

HDR w trybie wideo nigdy nie działał, przynajmniej nigdy na RN3P z MIUI Polska. Zawsze po kilku sekundach zawieszał aparat i konieczny był restart telefonu, aby móc z powrotem uruchomić pełnosprawny aparat.

Od kiedy używam MIUI Polska mam HDR w trybie wideo i wszystko działa dobrze. Tylko pojawią się problem który opisałem wcześniej. 

36 minut temu, Karls napisał:
1 godzinę temu, elPoochini napisał:
Tak jak moje pytanie o nagrywanie filmów z dobrym dźwiękiem emoji4.png

Tylko, że nagrywanie filmów dotyczy pojedynczych modeli a powiadomienia to kwestia ogółu. Na wszystkich urządzeniach jest to samo.

Tzn? Ja mam taki problem z nagrywaniem dzwieku w filmach. Czy mam zareklamować telefon czy spróbować w jakiejś innej aplikacji? 

Ostatnio nagrałem jakieś koncerty na których byłem i nie da się ich oglądać :(

1 godzinę temu, dev1407 napisał:

coraz bardziej rozważam przejście na global gdyż w sumie krótko pisząc mało się dzieje, a zbędne aplikację z globalna usunąć to nie problem.

Próbowałem Globala na Mi4 i według mnie nie jest to idealne rozwiązanie, gorzej dopasowany do naszych realiów i języka, no ale może do nowszych tel się bardziej przykładają i na R4X jest lepiej. Devy ostatnie dla Mi4 też nie są najlesze. Od kiedy wyszło Miui 9 na Mi4 coraz bardziej irytował mnie ten telefon. Finalnie zainstalowałem nowe stable xiaomi.eu, bo działa przyzwoicie i oddałem telefon, a sobie sprawiłem inny. Jednak wolę jedną, dwie aktualizacje i spokój niż bycie królikiem doświadczalnym (bo ze stable też nigdy nie wiadomo czy będzie dobrze działać). Xiaomi robi świetne telefony, w świetnej cenie, ale nad softem Chińczycy mogliby bardziej popracować, bo gdyby nie xiaomi.eu to wątpię, że bym tyle z tym telefonem wytrzymał.

32 minuty temu, _mARk_ napisał:

wole ruskie bo tam problemy raczej znikają bo ludzie kopią i szukają rozwiązań i dzielą się tą wiedzą.... tutaj jak podpowiesz to ani be ani me ani kukuryku... "co to jest recovery" ;(

wieć jak nie widać rozwiązań tutaj proponuję http://www.miui.com/forum.php

Właśnie w tym rzecz, że z podwójnie wyświetlanymi ikonami powiadomień, czy też brakiem możliwości rozwinięcia ich i użycia "quick reply" nie było (ponoć) żadnej reakcji ani podpowiedzi... :-(  

@fckmonsta - wywal router na śmietnik bo ten komunikat znaczy tyle, że to nie z wifi jest problem tylko z siecią do routera, ale co tam... "wifi kiepsko działa" - lol.

@_mARk_ coś w tym jest, a pierwsze co się robi to leci do tego czy innego tematu dotyczącym aktualnej wersji. Co aktualizacja i jest to samo, przekop się potem przez taki wątek jak coś Ci potrzeba.

Dość długo nie aktualizowałem telefonu Mi5 a po dzisiejszym uaktualnieniu zniknął mi przycisk "Prześlij" z górnej belki którym łatwo przesyłałem obraz na telewizor.

Jakieś pomysły jak go przywrócić ?

No właśnie też zauważyłem. Chyba od kilku wydań tego nie ma. Ciekawe, czy to było zamierzone, czy przypadkowe.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

16 godzin temu, elPoochini napisał:

O co chodzi z słaba jakością nagrywania dźwięku w filmach w redmi4x? To jest błąd sprzętowy czy programowy? Jeśli programowy to wystarczy użyć jakiegoś google camera?

Pewnie to ten słynny i bardzo charakterystycznie brzmiący błąd (pierwsza ~sekunda nagrania brzmi OK, a potem nagle robi się dramat), którego przyczyną jest redukcją dźwięków tła. Ona powinna być aktywna tylko dla rozmów telefonicznych, a nie dla nagrywania dźwięku. To błąd programowy, ale czy użycie innej apki do filmowania coś pomoże, to bardzo wątpię.

Błąd pojawiał się na różnych modelach, w różnym czasie. Jak się ostatnio bawiłem R4x (ze 2 mies. temu), to wtedy go nie było. Teraz nie mam stałego dostępu do tego modelu, ale za parę dni chętnie sprawdzę.

Edited by latet
  • Like 1
  • Thanks 1
15 godzin temu, doltnit napisał:

Dość długo nie aktualizowałem telefonu Mi5 a po dzisiejszym uaktualnieniu zniknął mi przycisk "Prześlij" z górnej belki którym łatwo przesyłałem obraz na telewizor.

Jakieś pomysły jak go przywrócić ?

11 godzin temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

No właśnie też zauważyłem. Chyba od kilku wydań tego nie ma. Ciekawe, czy to było zamierzone, czy przypadkowe.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Najdziwniejsze jest to że na ostatniej aktualizacji Mi6 nadal jest ten przełącznik a przy Mi5 z tym samym numerem już nie ma...

Po aktualizacji Redmi Note 3 Pro nie uruchamia się, nie da się wejść do TWRP. Jedyną oznaką życia jest migająca na czerwono dioda.
Mam prośbę o pomoc jak ożywić sprzęt.
Zablokowaleś bootloader. Odpal telefon w trybie fastboot i odblokuj przez MiUnlock, zadziała.

tapnięte z Redmi 4a

Zadziałało. Dziękuję bardzo.

Swoją drogą gdyby to był telefon służbowy to mógłbym się mocno wk... - może warto byłoby zamieścić jakieś bardziej szczegółowe ostrzeżenie. 

Nie każdy jest i chce być ekspertem w temacie aktualizacji i reanimacji sprzętu po pozornie bezpiecznej aktualizacji.

9 godzin temu, latet napisał:

Pewnie to ten słynny i bardzo charakterystycznie brzmiący błąd (pierwsza ~sekunda nagrania brzmi OK, a potem nagle robi się dramat), którego przyczyną jest redukcją dźwięków tła. Ona powinna być aktywna tylko dla rozmów telefonicznych, a nie dla nagrywania dźwięku. To błąd programowy, ale czy użycie innej apki do filmowania coś pomoże, to bardzo wątpię.

Błąd pojawiał się na różnych modelach, w różnym czasie. Jak się ostatnio bawiłem R4x (ze 2 mies. temu), to wtedy go nie było. Teraz nie mam stałego dostępu do tego modelu, ale za parę dni chętnie sprawdzę.

Dzięki, daj znać jakbyś coś stwierdził (w których wersjach poprawili to, albo jak to naprawić)

Pozdrawiam

@Howard Ale po co? Update na własne ryzyko, nie ma przymusu wgrywania co tydzień, są wersje stable lub oficjalne od xiaomi. Twój wybór i też nie jest tak, że na wszystkich modelach, wszystkim się blokuje.

@doltnit https://miuipolska.pl/forum/topic/31165-w-układzie-przełączników-brak-ekranu-bezprzewodowego/

Edited by abc00
  • Like 1
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...