ash1970

MIUI 8.1.4

Recommended Posts

MIUI 8.1.4

Uwaga: aktualizacja do 8.1.4 nie przynosi Androida 8.1

• Poprawki tłumaczenia
  • Możliwość dodania zdjęć do Ulubionych w Galerii
  • Sortowanie krótkich filmów wideo Mi MIX2, MI6, MINote3
  • Bez aktualizacji dla MIX2 i MI6 – testy oreo
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-01-04-20-34-39.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

8.1.4 - na Redmi Pro nadal nie działa skaner. Szkoda bo często korzystam więc musiałem zainstalować inny.

pzdr

2 godziny temu, wfal napisał:

8.1.4 - na Redmi Pro nadal nie działa skaner. Szkoda bo często korzystam więc musiałem zainstalować inny.

pzdr

Potwierdzam na Redmi 4 pro tez nie działa skaner dokumentów 

2 godziny temu, pr00 napisał:

Na Mi Note 2 jeszcze nie ma przez OTA.

OTA jest wieczorem, jak romy ułożą się na wszystkich mirrorach.

34 minuty temu, ZduneX25 napisał:

OTA jest wieczorem, jak romy ułożą się na wszystkich mirrorach.

Dzieki za podpowiedzi, dopiero wróciłem do Mi. Zainstalowałem ręcznie, o dziwo pojawiła mi się opcja odblokowanie twarzą, i działa całkiem ok.

Edited by pr00

Mi 5x nie działa skaner dokumentów. W ogóle teraz nie mogę wyjść do tej aplikacji nawet żeby zmienić na skanowanie kodów. Wywala aplikacje.e778669d2914ac3f0921e375e2547438.jpg

Wysłane z mojego MI 5X przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

U mnie też. Przełączylem na dokument skaner i FC. Nawet nie idzie tego przełączyć spowrotem na kod.

Wysłane z Mi5

• Like 1

1 godzinę temu, kamiljuras1900 napisał:

Dali juz poprawki zabezpieczen do redmi 3s ? 

Nie. Poprawki są na 1-04-2017, bt nadal dziurawe...

9 godzin temu, wfal napisał:

nie działa skaner.

4 godziny temu, willlow napisał:

nie działa skaner dokumentów.

MIUI Scanner
    /system/lib64/libQuadrangleRecognizer.so
    /system/lib64/libhw_instanttrans.so
    /system/lib64/libhwocr_cntools_shared.so
    /system/lib64/libsgmain.so
    /system/lib64/libsgmainso-5.1.2011.so
    /system/lib64/libtbdecode.so

W aktualnej wersji brakuje /system/lib64/libQuadrangleRecognizer.so    ??

albo źle  symlinkowane

Edited by _mARk_

Czemu w miui eu nie odblokujecie funkcji rozmiar ekranu, która zmienia systemowe dpi. U mnie jest tak, że po formacie kiedy instaluje miui mogę przy pierwszej konfiguracji zmienić dpi systemowe ale tylko po formacie potem przy aktualizacjach dpi powraca do standardowego. To jedyny powód dlaczego muszę używać roota. Android 7 standardowo obsługuje zmianę dpi i nakładka miui również ale nie wiem czemu nie ma możliwości zmiany w ustawieniach systemowych. Na mi max 2 standardowe dpi wygląda wręcz groteskowo a rozmiar ikon i elementów interfejsu jest komiczny co sprawia wrażenie zabawki ewentualnie telefonu dla osób niedowidzących. Używanie roota powoduje, że nie działa mi aplikacja banku Barclays. Ogólnie rzecz biorąc udało mi się oswoić miui i dostosować do swoich potrzeb ale to jest ostatnia rzecz i jedyna, x którą ciężko się pogodzić a standardowe dpi całkowicie rujnuje wrażenia z użytkowania telefonu.

Nie moglibyście odblokować zmiany dpi w zakładce developers option? Przecież to chyba nie problem a byłoby to bardzo pomocne.

Druga sprawa. Czemu standardowe dpi jest ustawione w tak ekstremalny sposób, że interfejs jest ogromnym a czcionki nawet po ustawieniu najmniejszego rozmiaru nadal bardzo wielkie? Dotyczy to zarówno mi max 2 jak i mi 6. Telefony są technicznie prawie doskonałe i zachwycają pod wieloma względami i to nie tylko mając na uwadze cenę a ogólnie sprzętowo są bardzo dobre jednak takie drobne duperele związane z działaniem oprogramowania psują ogólne wrażenie. Łatwo byłoby akurat ten 'problem' naprawić więc proszę o odblokowanie opcji zmiany dpi w opcjach programisty. Z góry dzięki.

Pewnie post zostanie skasowany ale mam nadzieje, że dodanie tej drobnostki jednak zostanie rozważone.

Edited by iOS_hater

Nie zmieniamy tego dpi. MIUI tak zrobiło i tyle. My co najwyżej dajemy dodatkowe rozmiary siatki.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

43 minuty temu, JacekBB napisał:

Co z tym skanerem?

Wysłane z Mi5

Biorąc pod uwagę to: https://xiaomi.eu/community/threads/8-1-4.42852/#post-402580 -> patrz motto :)

a co do powrotu do QR - w asysytencie można włączyć skrót do QR i działa, włącza go bezpośrednio - miałem ten sam problem i tak go rozwiązałem - skaner i wizytówka póki co niedostępne - jak bardzo Ci są potrzebne polecam OfficeLens tymczasowo.

Co z tym skanerem?

Wysłane z Mi5

Na razie nic. Wiemy co i jak tylko trzeba napisać kod na poprawki problemu.

Wysłane z MI 6

U mnie nie działa Mi Wideo, zawiesza się przy próbie odtwarzania i wisi dopóki się nie unijne. Mi 5s Plus, nie wiem czy to tylko w tym buildzie czy poprzednim też.

4 minuty temu, Acid napisał:

Wiemy co i jak tylko trzeba napisać kod

Zapodaj minimalnie więcej szczegółów... ??

Po nagraniu wideo wchodzę w skrót do galerii, po wyjściu z galerii aparat daje mi taki komunikat. Nie dzieje się tak w przypadku zdjęć. 

Screenshot_2018-01-05-18-51-20-791_com.android.camera.png

Dzieje się tak tylko wtedy kiedy w Aparacie w opcji wideo włączony jest HDR.

Edited by fckmonsta
Uzupełnienie informacji

Zapodaj minimalnie więcej szczegółów... ??
Z niewiadomych powodów liby z apk muszą być poza apk czyli w system/app/apka.apk/apka/lib mimo że są one w .apk. Dziwne że rom bazowy China nie musi tak mieć.

Wysłane z MI 6

49 minut temu, Acid napisał:

Z niewiadomych powodów liby z apk muszą być poza apk

UUUAACH, zaśmierdziało szajsungiem

Ja u siebie tylko podlinkowałem i też działa

Potwierdzam niedziałający skaner dokumentów w Redmi 4 Prime oraz Redmi 4X. Da się "na szybko" przełączyć na skaner QR, bo aplikacja na mikrosekundę się pokaże.

W 4 Prime działa skaner wizytówek oraz kodów QR.

W 4X skaner wizytówek działał, dopóki nie wyskoczył monit o pobranie paczki umożliwiającej jakieśtam rozpoznawanie (15MB). Po pobraniu, skaner wizytówek przestał działać. Po pobraniu, mimo iż apka pokaże się na mikrosekundę, to nie da się już "na szybko" przełączyć na kody QR.

Po wyczyszczeniu danych w 4X, skaner zgubił paczkę o której pobranie prosi ("recognition engine"), zatem dalej działa skanowanie QR oraz wizytówek. A w zasadzie, skanowanie wizytówek nie działa, ponieważ owszem aplikacja działa, ale nie pozwala zrobić zdjęcia (wyświetla się komunikat: "preparing SDK. Try again later"). 
Swoją drogą, jeśli ktoś wszedł w skaner dokumentów i nie potrafi wrócić na skanowanie QR, można wyczyścić dane aplikacji (spyta ponownie o pozwolenie na używanie aparatu i pamięci masowej). Wtedy domyślnie pierwszy włączy się spowrotem skaner QR ;-) 

Poza tym, od chyba poprzedniej aktualizacji (nie mam pewności jak to było wcześniej) w Redmi 4X pojawiają się podwójne ikonki ("badge") powiadomień na pasku od niektórych aplikacji (Telegram, Gmail). Podwójnych powiadomień nie ma z nieodebranego połączenia, smsa, czy Messengera Lite (tylko te przetestowałem póki co). Sytuacja nie występuje w 4 Prime.

W 4X nadal dziwnie działa funkcjonalność 'godzin ciszy', opisywane w wątku MIUI 7.12.28. Sprawdziłem teraz jak to działa:

• przełącznik trybu cichego nie jest włączony; włączam godziny ciszy. Dźwięku ani wibracji nie ma. Po wyjściu z godzin ciszy dźwięk normalnie działa.
  • przełącznik trybu cichego jest włączony; włączam godziny ciszy. Przełącznik trybu cichego się wyłącza. Dźwięku ani wibracji nie ma. Po wyjściu z godzin ciszy dźwięk działa (nie wraca tryb cichy).

W moim ustawieniu, w trybie cichym oraz normalnym są wibracje.

W 4 Prime przełącznik 'godziny ciszy' działa niezależnie od wyciszenia telefonu, i działa to tak, że niezależnie od włączenia/wyłączenia trybu cichego, tak długo jak jest tryb godzin ciszy, nie ma dźwięku ani wibracji. Wg mnie jest to logiczne i sensowne, ponieważ widzę na panelu szybkich ustawień obydwa przełączniki, dzięki czemu wiem, że de/aktywowanie godzin ciszy nie wpływa na wyciszenie telefonu.

Edit: przypomniałem sobie, że w 4X dioda powiadomień totalnie nie umie w kolory, najczęściej pokazując po prostu biały, albo nic.

Dla przypomnienia, 4 Prime jest na Androidzie 6.0.1 natomiast 4X jest na 7.1.2.
na marginesie - jakim cudem "prymus" nie ma nowszego andka, a młodszy brat - 4X - ma...

Przy tej okazji, podbiję pytanie o wprowadzenie możliwości szybkich odpowiedzi w apkach do smsów i czatów (np. Telegram), czy rozwinięcie treści powiadomienia jednym palcem ;) Oraz, 4 Prime ma wybudzanie podwójnym tapnięciem; dałoby się to zrobić do 4X?

Edited by mormegil
dodałem info o diodzie powiadomień w 4X

10 minut temu, mormegil napisał:

na marginesie - jakim cudem "prymus" nie ma nowszego andka, a młodszy brat - 4X - ma...

Bo "prymus" nie wyszedł w wersji globalnej a 4x wyszedł. 

• Thanks 1

9 hours ago, mormegil said:

•  Po wyjściu z godzin ciszy dźwięk działa (nie wraca tryb cichy)

Potwierdzam. Podobny problem dotyczy jasnosci ekranu. Po zaplanowanym zadaniu redukcji jasności do 0% po jego zakończeniu nie jear przywracany stan początkowy.

Edited by KiESWY

O co chodzi z słaba jakością nagrywania dźwięku w filmach w redmi4x? To jest błąd sprzętowy czy programowy? Jeśli programowy to wystarczy użyć jakiegoś google camera?

Guest
This topic is now closed to further replies.