Frezzek

Kabel trzyma się słabo w porcie

Recommended Posts

Witam, od niedawna mam problem z moją mi6, mianowicie kabel od ładowania słabo trzyma się w porcie USB-C. Co może być tego przyczyną i jak można to wyeliminować, żeby kabel trzymał się normalnie? Dodam, że nie jest to na pewno wina kabla, ponieważ próbowałem z różnymi innymi kablami.

Być może masz to co u mnie było od nowości. Gumka uszczelniająca w porcie na końcu się "wywinęła" jakby. Zacząłem tam grzebać i uciąłem to po prostu. 
Albo masz okropny brud w gnieździe i upchany przez wkładanie wtyczki. Nie raz wyjmowałem z portów USB (też C) tyle brudu ile objętość całego gniazdka...

• Like 2

Coś w miarę miękkiego, jak wykałaczka, aby nie uszkodziła gniazda, tylko odpowiednio ścięta nożem / pilniczkiem do paznokci, żeby dało się nią w gnieździe "poszperać" w celu wyciągnięcia brudu.

Polecam strzykawkę z małą igła . W mi5 parę razy tak czyściłam port .

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie. Żadnego sprężonego powietrza. To głupota internetu.

Wysłane z MI 6

Zgadza się. W setkach serwisów pracują głupki. Nie znają się i używają skutecznie sprężonego powietrza.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Esperer napisał:

Zgadza się. W setkach serwisów pracują głupki. Nie znają się i używają skutecznie sprężonego powietrza.

Rozumiem że to sarkazm, ale sam miałem przypadek że gość w serwisie użył sprężonego powietrza, a po przyjeździe do domu okazało się że nie działa mikrofon. Oczywiscie za wymianę musiałem zapłacić. 

Dnia 21.01.2018 o 08:26, Esperer napisał:

No jasne. Majstrując igłą czy wykałaczką też można narobić szkód.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Zależy. Serwisy nie znają budowy wszystkich telefonów. Bardzo łatwo jest uszkodzić mikrofon na płytce USB obok gniazda tym powietrzem. Serio powiedz po co chcesz pchać powietrze pod dużym ciśnieniem w port z plastiku (i ze szczelinami co rozniesie to powietrze też wewnątrz telefonu po płytce) zamiast skutecznie wyczyścić gniazdo wykałaczką czy szpikulcem?

Guest
This topic is now closed to further replies.