Skocz do zawartości

[PROBLEM] failed to mount /system na Xiaomi Note 3


Pesgenu

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze!
Podczas mieszkania w Chinach kupiłem dla matki telefon Xiaomi Note 3. Telefon jednakowoż miał do dyspozycji kilka języków z czego żaden nie był przez moją rodzicielkę znany. Odpowiedzią po pilnym przestudiuwaniu forów okazała się instalacja polskiego Miui, do czego przystąpiłem. 
https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ - używałem tego poradnika.
Wszystko szło jak po maśle, aż do ostatniego punktu, który jest wyjątkowo niejasno opisany. 
Po instalacji polskiego ROMu telefon właczał się dobre 10 minut, po czym włączył stary system. Zrestowałem go, to samo. Ponownie wszedłem w TWRP i chciałem go rebootnąć z tego poziomu, ale podaje mi komunikat "No OS installed! Are you sure you wish to reboot?" - Co mnie zaniepokoiło. 
Usiłowałem po raz kolejny zainstalować ROM aczkolwiek podaje mi komunikat "failed to mount /system (invalid argument)".
Wyczytałem gdzieś poradę że powinienem wejść w Wipe i tam zamienić plik systemowy na FAT. Nie znalazłem jednak tej porady na sprawdzonej stronie, wobec czego boję się uszkodzenia systemu. 
Proszę o rozsądną poradę, nie jestem regularnym użytkownikiem Androida i jestem zaniepokojony że mogę telefon zwyczajnie zbrickować.

PS: Forum naturalnie przeszukałem, wyszukiwarka pozostaje głucha na mój problem.

Edytowane przez Pesgenu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak: wejdz ponownie w twrp, nastepnie - wipe- format data ( wpisujesz yes i przesuwasz suwak), jak skończy(nie może być żadnego napisu na czerwono, jakby był powtarzasz po reboocie całą procedure jeszcze raz), wracasz do głównego menu twrp, wybierasz reboot, nastepnie recovery i czekasz aż sie włączy.Po wlaczenie instalujesz jeszcze raz rom i powinno być dobrze.

Edytowane przez dd4422
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, w twrp główne menu -mount, zaznacz system a na dole mount system partition read- only powinno być odznaczone.Po zrobieniu tego sprobuj jaszcze raz wgrać.Rom wrzucasz w formacie zip(nie rozpakowany)?

Pokaż log w trakcie wgrywania romu

Edytowane przez dd4422
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...