Skocz do zawartości

Mi Box 4K Kodi tnie przy 1080/50


Onufr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przede wszystkim witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Temat może trochę odgrzewany ale podobnej konfiguracji nie znalazłem w żadnym wątku na forum.

Od tygodnia jestem posiadaczem Mi Boxa 4K (nabyty drogą kupna na Gearbest) i od tygodnia nie potrafię się uporać z brakiem płynnego odtwarzania w HD (1080p, gdzie tam do 4K) ale może od początku:

  • Materiały wideo mam na dysku sieciowym (PC, Win7, 1Gbit LAN)
  • Mi Box połączony jest po WiFi 5GHz (AP leży pół metra od Boxa) oraz po HDMI (1m) do telewizora
  • Kodi korzysta z biblioteki MySQL (MySQL stoi na tym samym PC co materiały wideo)

Wideo 720p odtwarza się płynnie, 1080p bez znaczenia czy plik ma 30GB czy 4GB tnie, różnica jest może w czasie po jakim się to dzieje. Po uruchomieniu play, po 2-3 s włącza się buforowanie które w zależności od różnych konfiguracji trwa kilka-kilkanaście sekund po czym obraz jest w miarę płynny (nie jest to żyleta ale dało by się oglądać) przez kilka sekund po czym zaczyna się klatkowanie i przycinanie dźwięku do pełnego wyłączenia co ewidentnie wskazuje mi na problemy wydajnościowe samego MiBoxa ale może się mylę...

Przeglądając pozostałe wątki na różnych forach udało mi się wykluczyć przyczynę:

  • kabel HDMI - podpięty komputer działa poprawnie
  • 50/60Hz - zarówno na 50Hz jak i 60Hz działa tak samo. obecnie jest 50Hz zgodnie z Waszymi zaleceniami.
  • wolne WiFi - ten sam materiał odtwarzany na starym laptopie (jeden z pierwszych i3) po WiFi 2,4Ghz działa płynnie nawet w drugim pokoju
  • nadmierna ilość aplikacji - po przywróceniu fabrycznym odinstalowałem wszystkie aplikacje (milion chińskich klawiatur) nawet google casta i youtube. Został sklep googla i systemowe apki których nie znam - tych nie ruszałem żeby czegoś ważnego nie wyłączyć.
  • wspomaganie sprzętowe itd... - próbowałem kilku tutoriali z youtuba, wyłączanie wspomagania, ustawianie buforów, skutkuje poprawą płynności o kolejne sekundy
  • bufor w advancedsettings  - też nie wnosi wiele więcej.

Taką samą konfigurację testowałem na Raspberry Pi 1 z zainstalowanym Openelec i tu nie było takich problemów z wydajnością pomimo o wiele słabszego sprzętu. 

Pytanie do Was, czy ktoś korzysta z podobnej konfiguracji? a może coś przeoczyłem? Kodi odpalałem już na różnym sprzęcie i to w zasadzie pierwszy raz gdy mam aż taki problem, co więcej z chwalonym urządzeniem mojego ulubionego producenta:) 

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, faktycznie po zainstalowaniu smpc lub nawet samego kodi w wersji 16.1 jest o niebo lepiej ale o szale dalej nie można mówić. Wciąż jest brak płynności przy 1080p, tym razem objawia się to tylko tak jakby brakowało co którejś klatki ale jednak :(. Przy obrazie z BD sypie się czasem obraz kwadratami, do 4K nawet nie podchodziłem. 

Szkoda bo sam odtwarzacz bardzo mi podszedł, szczególnie pilot i obsługa jest na mistrzowskim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam ten sam problem. Nawet filmy na YouTube nie są idealnie płynne. W kodi zużycie procesora to max 45 procent przy odtwarzaniu filmu, a co 1-2s są mikroprzyciecia obrazu. Mi box 4k przyjechał wczoraj z Chin. Może jakas wadliwa seria? Robiłem reset urządzenia, aktualizowałem, zmieniałem programy do odtwarzania filmów i cały czas to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...