Skocz do zawartości

[ROM][STABLE][GLOBAL][MUI9][OTA] EpicROM 9.2.2 dla REDMI NOTE 3 MTK


Shogun84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dla tych co poszukują stablinego i najnowszego softu miui w wersji GLOBAL (polski język) polecam ROM teamu EPICROM. Osobiscie używam od dłuższego i jest bardzo stabilny, a bateria trzyma dłużej niż na oficjalnym chińskim. Jest to port oficjalnego chinskiego softu na telefon z procesorem MTK z wgranymi wszystkimi jezykami z xiaomi.eu. Często aktualizowany. Ma świetne dodatki. Więcej na stronie: http://en.miui.com/thread-1401030-1-1.html

ROM nie posiada żadnych błędów i wszystko na nim działa stabilnie:

Charakterystyka:
 
  • Bazuje na stabilnym 9.2.2.0 build (hybrid official chinese build & Xiaomi.eu build)
  • Wszystkie języki
  • Gapps Pico pre-installed (Google Play Store and Google Services... you can choose what Google app's are you going to install later :P)
  • Épic OTA Service Added on Settings
  • Epic Mods on OTA app
  • Root SuperSU
  • Busybox pre-instalowane
  • Drobne ulepszenie kernela
  • Drobne innowacje w samym MIUI
  • Mod kamery - lepsze zdjecia
  • Zintegrowany blockier reklam
  • Usuniete wszystkie chinskie aplikacje
  • Zaawansowane Reboot Menú (PowerMenu improved)
  • DolbyAtmos - korektor dzwieku
  • Wsparcie dla Xposed
  • Nowe ikony
  • Nowe tapety
  • Asystent dotyku
  • Animacje SystemUI (lockscreen).
  • Epic animacja rozruchu
  • Lepsze zarządzanie baterią i pamięcią RAM

 

Do pobrania
 
9.2.2.0 for Redmi Note 3 Mediatek Lollipop 5.0.2
 
Instalacja SP FLASH TOOLEM:
 
Go to Download tab.
Choose Download agent - DA_SWSEC.bin from SP Flash folder.
Choose Scatter - MT6795_Android_scatter.txt from images folder
And finally and very important - UNCHECK preloader  (if don't - you are going to brick RMN3)
Then flash as usual with SP Flash:
Select Download Only option.
Press Download button.
Turn off RMN3.
Press vol down and power buttons on RMN3 and plug USB cable immediately (while black screen, if fastboot picture appered - turn off RMN3 and try again). Keep buttons pressed.
See the red bar in SP Flash.
See the yellow bar in SP Flash - that means flashing is started, unpress buttons on RMN3 and wait until progress is 100% and window with green check mark appear. Flashing is done.
Now disconnect USB cable, close the SP Flash and turn on RMN3. First start may take up to 10 minutes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padlo pytanie od uzytkownika forum na temat jak sie sprawuje ten rom. Uzytkownik posiada aktualnie wydanie developerskie w wersji 6.x. Ponizej moja odpowiedz. Moze to komus troche przyblizy temat czy warto migrowac:

 

Quote

 

Na EPICROMIE jestem dopiero od jakichs 2 tygodni ale wczesniej testowalem wydania weekly - ROM byl oficjalny z strony xiaomi (niestety wersja chinska) i tamten rom przysparzal wiele problemow. Wszystkie te romy weekly sa oznaczone jako developerskie. Co raz mi telefon sie restartowal a aplikacje crashowaly.

Teraz na EPIC ROMie nie zaliczylem ani jednego crashu ani też restartu. Wydaje sie bardzo stabliny i wydajny. Używam dual SIMa dla celów służbowych i obie karty dzialaja prawidlowo. Nie wiem jak z LTE bo nie mam jak przetestowac. Bluetooth dziala dobrze z moim LG soundbarem oraz samochodem. Ma wbudowana apke do blokowania reklam i to jest cos czego mi bylo trzeba.

Ten ROM to tak naprawde port z oficjalnego MIUI 9.2.2 tylko team EPIC ROM usunal chinski "syf" oraz dodal pare rzeczy od siebie lacznie z jezykami z wersji GLOBAL. 

Jeżeli nie zależy Wam na miui 9 to goraco polecam ROM z miui 8 czysto portowany od wersji telefonu z snapdragonem. Oto link http://en.miui.com/thread-336480-1-1.html

Ten ROM siedzial na moim telefonie ponad rok i musze przyznac ze dzialalo na nim wszystko i nigdy ale to przenigdy telefon nawet sie nie zrestartowal. Byla to wersja global. Wiadomo brak OTA. 

Ja po prostu znudzielem sie juz miui 8 i szukalem czego nowszego dla siebie zeby odswiezyc telefon. EPIC ROM wydaje sie dobrym wyborem ale ten z MIUI8 byl testowany przez rok wiec jak szukacie tylko stabilnego softu to moze bedzie dobrym wyborem.

Pozdrawiam

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie pobieram ten plik 9.2.2.0 for Redmi Note 3 Mediatek Lollipop 5.0.2 ale nie umiem po rozpakowaniu znaleźć tego Scatter - MT6795_Android_scatter.txt. Nie wiem czy ja jestem jakaś ułomna czy poprostu tego tam nie ma?? Po rozpakowaniu wygląda to tak....

Bez tytułu.jpg

Dnia 18.02.2018 o 09:22, bathoon napisał:

Hej w pobranym romie brak pliku  Scatter - MT6795_Android_scatter.txt

Czy robię coś źle ??

Ja też nie mam tego. Doszedłeś już może gdzie go znaleźć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

wszystko jest ok ale należy zainstalować ROM przy pomocy TWRP

http://en.miui.com/thread-208503-1-1.html 

wymagania:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy android to 5.0.2 lollipop - taki jaki masz i nowszego juz nie bedzie

Jedyne co możesz zyskać to aktualizacja do nowego MIUI 9

Niestety ale juz nasz telefon nie będzie wiecej uaktualniany

Proponuje zainstalować ROM ze strony: https://miuipolska.pl/download/

Redmi Note 3 MTK

  • MIUI: 8.1.18
  • Android: 5.0.2
  • ROM: HMNote3
  • KOD: hennessy
  • Rozm.: 1,2G

MD5: ae253d714 | BL: odblokowany | WSPARCIE ZAKOŃCZONE

instalacja poprzez TWRP jak w poprzednim moim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 16.07.2018 o 11:41, Pablo79 napisał:

Niestety ale juz nasz telefon nie będzie wiecej uaktualniany

Chciałem was ostrzec przed AKTUALIZACJĄ usług od googla, tj. Sklepu Play oraz YouTube - po pierwsze, ostatnich aktualizacji z grudnia 2018 nie da się zainstalować, 

mało tego mi po kilku próbach aktualizacji do najnowszych wydań telefon nie chciał się włączyć - i się zapętlał - pomógł restart całego urządzenia (wgranie softu od początku) - aktualnie mam wgrane aktualizacje z maja 2018 (Sklep Play) a YouTube z początku listopada jeszcze przechodzi.

Wyczytałem, że google namieszał coś w oprogramowaniu i mogą być problemy na telefonach z odblokowanym Bootloaderm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Poprawka: http://en.miui.com/thread-5030772-1-1.html. Sprawdzone z Epic_Ultimate_hennessy_V9.2.2.0-5.0.zip, działa. Wydaje mi się, że po zainstalowaniu/aktualizacji problematycznych aplikacji poprawkę lepiej jest wycofać. Bez niej pliki .dex są kompilowane do kodu macierzystego, a więc później instalowane aplikacje będą wykonywać się szybciej. Nie wiem, dlaczego aplikacje Googla teraz nie chcą się kompilować.

Problem powoduje dex2oat, nie jest to kwestia odblokowanego bootloadera. Na innych romach miuipolska miałem ten sam problem. Na nich nie sprawdzałem rozwiązania, ale wydaje się, że powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...