Sign in to follow this  
Kubuś

Dwie opaski Mi Band 2 i dwa konta Xiaomi na jednym smartfonie

Recommended Posts

Witam Wszystkich!

To mój pierwszy post na forum! Kłaniam się nisko wszystkim!Teraz do rzeczy.

Czy jest możliwość sparowania dwóch opasek Mi Band 2 z dwoma kontami Xiaomi na jednym smartfonie?

Oczywiście obie opaski są nowe prosto z pudełka (wcześniej nie parowane), wersja chińska (zakupiona nieświadomie jako chińska na GB ale niech już będzie.), firmware V1.0.1.53, Mifit 3.1.6. Telefon to Huawei P8 lite (mały opis Bluetooth i jego problemów także poniżej), soft EMUI 4.0.3., Android 6.0.

Zagłębiając się w Mifita wg mojej wiedzy powinna to działać bezproblemowo. Opaski są jakby przypisywane do konta Xiaomi. Logując się na drugie konto teoretycznie mogę dodać 2 opaskę. Ale para za nic na świecie nie chce się stworzyć. Próbowałem zabrać na "spacer" drugą opaskę aby uniknąć zakłóceń niestety jest to samo a byliśmy na 300% poza zasięgiem czegokolwiek z Bluetooth i WiFi. Czy opaska jest faktycznie przypisano do konta czy do urządzenia? Czy może do obu jednocześnie?

Pierwsza opaska jest widoczna w ustawieniach Bluetooth telefonu jako sparowana. Wychodzi na to, że sprawowanie za pomocą Mifit również dodaje tą informację do ustawień Bluetooth.  Druga czasami pokazuje się na liście wyszukiwania urządzeń. Gdy obie opaski są blisko telefonu w czasie parowania Mifit pyta czy nie chce skorzystać z już sparowanej. Zawsze zaznaczam, że nie. Aby uniknąć zakłóceń przy parowaniu zazwyczaj opaski dość mocno oddalam od siebie.  Sprawdzałem obie opaski scanerem bluetooth LE i obie są widoczne, mają prawidłowe adresy MAC.

Nie chciałbym rozłączać pary już działającej bo pierwszą opaskę też nie było łatwo połączyć. Udało się po całodziennej walce. Czytałem w kilku miejscach, że to nie tylko mój problem, i co gorsze czasami usunięcia parowania w Mificie skutkuje tym, że opaska nie chce się skutecznie dać sparować ponownie (nawet z tym samym telefonem). Być może większość robi coś nie tak. Tu dochodzimy do specyfiki Bluetooth (być może tylko Huawei lub po prostu kwestia niezgodności jakiegoś standardu) o czym poniżej. Niestety nie mam pomysłu jak sprawdzić opaski bez rozłączania pary lub łączenia z innym telefonem (boję sie, że potem się nie sparuje ponownie). I jeśli nie ma innego wyjścia rozłączę parę.

Generalnie w moim przypadku włączenie bluetooth powoduje znaczne zakłócenia  WiFi a objawia się to znacznym spadkiem prędkości połączenia lub w ogóle brakiem możliwości połączenia z WiFi (2.4GHz). To oczywiście zapewne jest kwestia braku zabezpieczenia przed takim działaniem i korzystania obu standardów z tego samego zakresu częstotliwości. Nie we wszystkich telefonach ma to miejsce. Nawet powiem, że większości sprawdzanych tego problemu nie ma. Ale to nie jest główny problem wątku.

 

Macie jakieś pomysły to czekam.
Pozdrawiam!
Kuba


 

Edited by Kubuś
Brak treści

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kubuś przypuszczam że było by to możliwe jakbyś miał opcję klonowania aplikacji (w Miui jest). Wtedy miałbyś dwa MiFity, każdy połączony z inną opaską na innym koncie. MiFit chyba jest tutaj ograniczeniem. Co do ponownego parowania odłączonej opaski, to włączenie widoczności przed rozparowaniem pomaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie przelogowywanie miedzy kontami nie jest problemem. I mogę to robić. Wtedy klonowanie jest nie potrzebne. Chyba, że jednak kwestia przypisania konta do MiFita jest istotna i na jeden MiFit może przypadać tylko jedno konto lub jedna opaska? Na to pytanie jeszcze odpowiedzi nie znalazłem i u sumie nie wiem gdzie jak nie tu go szukać. Przypuszczam, że dobrnięcie do działu technicznego producenta i konkretnie do kogoś kto będzie wiedział jak to jest rzeczywiście jest bardzo mało prawdopodobne.

Klonowania próbowałem z App Cloner (wersja darmowa). Zainstalowało sklonowanego MiFita ale nie udało się zalogować na konto tak jakby nie miał uprawnień. Jednak ja mu te uprawnienia nadałem (już po instalacji w ustawieniach aplikacji w androidzie). Chyba, że do tego jednak potrzebny jest pełny program.

Aktualizacja 22.30 02.01.2018
Dziś udało się sparować drugą opaskę z drugim kontem Xiaomi. Działają obie, oczywiście połączenie z przypisaną opaską jest możliwe po zalogowaniu się na konto.  Generalnie nic wielkiego się nie wydarzyło. Po prostu zadziałało za powiedzmy ok 5 razem. Kilka razy także włączyłem i wyłączyłem Bluetooth w między czasie. Oczywiście przed włączeniem parowania a nie w jego trakcie. Wcześniej sprawdziłem czy niesparowana opaska jest znaleziona przez Bluetooth w telefonie. Była więc szybkie włączenie Mifita i się udało.


Także, gdyby ktoś potrzebował skorzystać z takiej opcji to powinno to działać. Prawdopodobnie w telefonie, w którym pierwsza opaska łączy się bez problemów druga połączy się również od razu.
 

Edited by Kubuś
Dodanie nowych informacji

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this