Skocz do zawartości

Banggood.com - opinie


piotr469

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was kupował telefon z banggood.com? Stronę znam z forum światełka.pl. Jest to główna strona z której kupują tamtejsi forumowicze ( coś jak ibuygou.com na miuipolska). Strona posiada tam bardzo dobrą opinię, ale ludzie stamtąd kupują zazwyczaj latarki ( przede wszystkim convoye, ale to w sumie ma niewielkie znaczenie), dlatego nie wiem jak to wygląda z telefonami.

W opiniach nt. powerbanku 10400 xiaomi ludzie wypowiadają się, że produkt jest sprawdzony i oryginalny. Ciekawe jak się ma sprawa oryginalności telefonów, bo ceny za mi3 64gb na banggood są lepsze niż aktualne ceny ( promocja-290$) mi3 16gb na ibuygou.

Strona ma do wyboru różne waluty i możliwość płacenia przez paypal. Za taka cenę [jakby był oryginalny] to nawet vat nie będzie aż tak bolał gdyby naliczyli. Zamiawialem początkiem czerwca tam powerbank za 25zł i to przesyłką nierejestrowaną - była 6 zł tańsza od rejestrowanej a przy takiej cenie banku mijało się to z celem ( nie miałem specjalnych wymagań, a potrzebowałem go do 20 lipca).

Przesyłka prawdę mówiąc nie doszła ( nierejestrowana, więc jakiś listonosz mógł pomyśleć, że mu się przyda i sobie wziął), ale nie było żadnych problemów z zwrotem pieniędzy - miła obsługa zaproponowała ponowną wysyłkę, ale po miesiącu czekania zdążyłem zamówić xiaomi powerbank 10400mah od Goldwaya i poprosiłem o zwrot pieniędzy. Tego samego dnia zostały wysłane do mnie pieniądze przez paypal.

Edit: chyba wcześniej źle patrzyłem na cene, ale mimo wszystko nie jest to zła cena w porównaniu do innych sklepów

Edytowane przez piotr469
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Dokonałem już wielu zakupów na BG, a ostatnio kupiłem nawet MiNote. Na 10 przesyłek problem był tylko z jedną niewielką i jest w trakcie rozwiązywania. Table i smartfon zostały oVATowane w WER Zabrze.

Polecam sklep, przede wszystkim za płatności w PLN, bezpieczeństwo PayPal i darmową wysyłkę

Jeśli ktoś ma ochotę na darmowe $10 to proszę się rejestrować przez https://www.banggood.com/index.php?zf=1003314.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem już wielu zakupów na BG, a ostatnio kupiłem nawet MiNote. Na 10 przesyłek problem był tylko z jedną niewielką i jest w trakcie rozwiązywania. Table i smartfon zostały oVATowane w WER Zabrze.

Polecam sklep, przede wszystkim za płatności w PLN, bezpieczeństwo PayPal i darmową wysyłkę

Jeśli ktoś ma ochotę na darmowe $10 to proszę się rejestrować przez https://www.banggood.com/index.php?zf=1003314.

Darmowe 10$ przy zamówieniu za bardzo 100$, tylko do końca nie udało mi się tego kuponu zdobyć. Rozwiniesz to?

Na Banggood zostawiłem juz 1500$ :o ale kupon chciałem dla kumpla

Edytowane przez kendi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba sciema jest, bo ja ostanio zarejestrwalem sie wlasnie i tez nie dostalem 10$

ale za to jak zrobicie zakupy przez mobilną apke macie -10% :) więc chyba ta opcja jest lepsza :)

jakby ktoś zamawiał coś bezposrednio z UK to polecam kod "newuk" -  minus 8% na wszystko:)

 

Przypominam tylko ze $ poszedl w górę i chwilowo nie pyli się robić zakupów... np tydzien temu rzecz za 640zł teraz stoi juz 680zł (walutowanie via banggood, bardziej placalne niz via paypal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć. Zarejestrowałem się na forum ponieważ chciałbym abyście mi pomogli z zakupami na banggood. Mam kilka pytań i liczę na waszą pomoc :)

Chciałbym kupić kilka rzeczy na tej stronie i mam kilka wątpliwości.

Czy przesyłka jest darmowa ?

Czy zamawiając kilka rzeczy (i to pewnie od różnych sprzedawców ) paczka będzie jedna czy każdy przedmiot będzie zapakowany w różnych paczkach ?

Jak wygląda sprawa z cłem, vatem itd ? Jeśli nałożyli by mi cło i vat to jak to wygląda ? Płacę dodatkowo przy odbiorze kurierowi czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przesyłka jest darmowa.

Zamawiając kilka rzeczy (w jednym koszyku) bedzie jedna przesyłka- ale czy to ma znaczenie gdy jest darmowa... nie bedzie kilku sprzedawców-to sklep, nie portal aukcyjny.

Jeszcze vatu nie płaciłem(Hiszpania), a kupiłem kilka telefonów m.in mój xiaomi na którym mam miui polska(chyba nie podróba).

 

Z reklamacjami (zdarzają się)jeszcze nie było problemu. Właśnie doślą mi nowy motor do coptera, bo przesłali CW, zamiast CCW

Edytowane przez rychu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Na początku witam serdecznie - używam innego telefonu (niedawno kupowałem), ale gdybym trafił na to forum wcześniej, może miałbym teraz tel. miui ;) Za to mam jeszcze szanse na inne akcesoria.

 

Sam właśnie zastanawiam się nad zakupem (Piston V3, Power Bank i kilka szpargałów Nillkina). To co mnie zmartwiło, to znaleziony na jednym z forów, (nie pamiętam już, tu czy gdzie indziej) filmik mający potwierdzić oryginalność kupionego power banku. Problem w tym, że na filmie bank ma port USB biały a port microUSB czarny - podobno taki mają podróbki a oryginał powinien mieć wszystko kremowo białe.

 

EDIT: Hmmm... może jednak jest jasna, tylko kiepsko oświetlona? Widać ok. 2:06

 

Link do filmiku:

 

A tu strona z której wziąłem powyższe info:

https://www.techmesto.com/identify-fake-xiaomi-power-bank/

 

Może ktoś to wyjaśnić / potwierdzić / zaprzeczyć? Ktoś brał od nich powerbank i sprawdzał kod? Ktoś brał pistony... ? 

Edytowane przez dr_Fell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czy ma sens dodawanie opłaty za śledzenie przesyłki?

 

EDIT: To, co nieco mnie niepokoi, to że od maja tego roku zacząły pojawiać się komentarze dot. sprzedaży nieoryginalnych produktów (Powerbank 10400mah). Nie jest ich dużo, ale ich udział wzrósł gwałtownie właśnie od ok. maja. Właściwie pierwszy pojawił się w kwietniu tego roku i od tego czasu jest ich kilka miesięcznie. Wcześniej żadnego...

 

EDIT2: 30.08 Zamówiłem pistony, bank 10000 i ładowarkę Nillkina. Dam znać jakie wrażenia za ok. 2-3 tygodnie :wink:

Edytowane przez dr_Fell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwsze zakupy na Banggood udane i na pewno nie ostatnie.

Wszystkie przedmioty oryginalne. Skusiłem się przede wszystkim ze względu na cenę, bo za Powerbank zapłaciłem 45zł, pistony v3 - 57, a lampka LED - 7zł. 

Często są tam ciekawe promocje, jeśli ktoś śledzi, można naprawdę oryginalne rzeczy wyhaczyć połowę taniej.

 

Co do wysyłki. Wysyłają zazwyczaj na drugi dzień pocztą Sweden Post. Moje zamówienie złożyłem 24 sierpnia, 10 września otrzymałem powerbank, 15 września pistony i lampke. Numer trackingowy kosztuje tam około 5zł. Wziąłem na pistony i szczerze mówiąc... straciłem dobre piwo! :D Odradzam, naprawdę szkoda pieniędzy, przedmiot na pewno doleci, paczka jest rejestrowana, ma swój numer, ale nie jest on po prostu podany klientowi (porównałem oby dwie paczki). Różnica w czasie dostawy wynika z różnych magazynów w Chinach. Ponadto nad wszystkim czuwa PayPal.

 

Kontakt mailowy również dobry. Odpowiedź maksymalnie na drugi dzień.

 

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...