ZduneX25

MIUI 7.12.28

Recommended Posts

Panowie opowiadajcie jak spisują się te nowe gesty zamiast przycisków. Na tą nowość czekam na stable. Jest to intuicyjne? Łatwo się z tego korzysta? Fajnie byłoby całkowicie zrezygnować z paska przycisków w takim mix-ie 2.

Telefon niby działa ale nie działa.

Redmi NOte 3

Muli jak cholera, reaguje gdzieś po 10 sekundach. SKlep Play nie działa, cały czas ładowanie i nie idzie załadować. W ogóle nic nie działa nic związanego z internetem, Chrome po uruchomieniu nic, biała strona...

11 godzin temu, Stasiek85 napisał:

U mnie przestał działać skaner dokumentów na Redmi 4 pro

U mnie to samo

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Po co powielasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?

Ido - w opcjach alarmy "Narastający" dzwonek nie działa, a regulacja głośności jest ustalona na zbyt wysoką głośność przy ustawieniu minimalnym.

[Mi5] W tej wersji po raz pierwszy mam problemy z powiadomieniami z WhatsApp. Wcześniej nigdy nie miałem problemów z powiadomieniami z tej apki (choć były i są z Messengera).

U mnie coś wydarzyło się z godzinami ciszy. Mam ustawiony harmonogram i dźwięk powinien włączyć się o 9:00. Przed chwilą przyszła wiadomość na WhatsApp i telefon nie wydał żadnego dźwięku. Sprawdziłem w ustawieniach i wyciszenie było ustawione na "Normalnie", w rozijalnej belce przycisk "Cichy" był nieaktywny (biały). Sprawdziłem ustawienia powiadomień WhatsApp i przy próbie zmiany dźwięku powiadomienia otrzymałem komunikat "Godziny ciszy są włączone". Kliknąłem na klawisz głośności i przełącznik 'Tryb cichy' był włączony, po wyłączeniu dźwięki wróciły.
Co zauważyłem: po kliknięciu przełącznika w belce pozostaje on nieaktywny (biały) jednak tryb cichy się włącza i wyłączyć da się tylko przełącznikiem po kliknięciu klawisza głośności. W ustawieniach też mam "Normalnie".
Źle rozumiem działanie tego mechanizmu czy coś jest zwalone?
Niestety u mnie to samo i raczej jest to błąd.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Dnia Sun Dec 31 2017 o 11:41, Stasiek85 napisał:

U mnie przestał działać skaner dokumentów na Redmi 4 pro

Potwierdzam Mi5

Powiadomienia WhatsApp działają poprawnie tylko przy jednej wiadomości, ale w momencie, kiedy wiadomości są dwie, lub więcej jedyne powiadomienie sygnalizowanie nadejścia kolejnej to już tylko sygnał dźwiękowy. Nie sygnalizuje już wtedy dioda LED, ani nie widać wiadomości na ekranie. Trzeba otworzyć aplikację, żeby zorientować się, że coś w ogóle przyszło.

Edited by Tartary

Na Redmi 3s dalej problem z losowymi restartami...

Tak też mam na Redmi3s, od roku już. Restart raz na kilka dni (tydzień?), nie zależy od wersji xiaomi.eu.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

@VitoAndolini

[mention=39055]Trello[/mention]

Udało mi się znaleźć ikonki z tego motywu:LooksGood NY. Link: http://zhuti.xiaomi.com/detail/ddfa3eb2-d6d0-4cdf-b863-d8296cf63d7e 

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

Mam problem z randomowym zapychaniem ramu. W pewnym momencie telefon zaczyna zwalniać, aplikacje się wywalają jedna po drugiej. Po zamknięciu wszystkich aplikacji w menadżerze aplikacji wartość dostępnego ramu się nie powiększa. Lecz ciągle spada. Aż do restartu po którym jest wszystko ok na jakiś czas. Od instalacji (w sobotę) zdążyło się to już 3 razy. Jakieś pomysły z wyjątkiem full wipe itd itd?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

Dnia 29.12.2017 o 10:40, Nezumi napisał:

Dnia 29.12.2017 o 10:35, mniamek75 napisał:

a możne ktoś wie co to jest to FIDO IFAA ?

od dwóch lat jest to już patentowane

http://m.mpaypass.com.cn/news/201612/12160934.html

Co do zaokrąglonych rogów w podglądzie aplikacji, to już jest to żenująca zmiana na poziomie znacznika <b></b> w HTML

.............

a dobra niech zedytuje swojego posta (może ktoś zechce sobie to zmienić) ;)

BYŁO:

<dimen name="recents_task_view_rounded_corners_radius">2.0dip</dimen>

JEST:

<dimen name="recents_task_view_rounded_corners_radius">9.0dip</dimen>

oraz zmiany w "round_toggle_title"

oczywiście można to w banalny sposób wrzucuć do defaultowej skórki ThemeMenegera i będzie jak bylo, albo sobie każdy wykombinuje jak chce. A za takie zmiany: Dziekuję! ;)

Edited by _mARk_
dodałem fragment kodu apki MiuiSystemUi.apk oraz Settings.apk
  • Like 2

Nie znalazlem na forum, mam do Was pytanie. Pobralem najnowzsza aktualizacje 28 wczesniej mialem 21 czyli ide po kolei. Przy instalacji wywala blad? Instaluje tak jak zawsze. Pobieram w ustawieniach i od razu dalem tam instaluj, ktos spotkal sie z takim bledem?

4 minuty temu, ToMiSlaV napisał:

Pobralem najnowzsza aktualizacje

Jak instalujesz? czym? Czy wystarczająco miejsca na dysku? Może żle pobrane?

Jak instalujesz? czym? Czy wystarczająco miejsca na dysku? Może żle pobrane?
Wchodze w ustawienia aktualizacje i po prostu pobiera sie, pobrane i klikam przycisk aby zainstalowac, wchodzi w twrp i tam wyskakuje blad.
Miejsca na dysku mam ponad 20gb

Przed chwilą, ToMiSlaV napisał:

wyskakuje blad

Konkretnie md5 kontrlona? e 7? jaka wersja twrp?

12 minut temu, ToMiSlaV napisał:

Wchodze w ustawienia aktualizacje i po prostu pobiera sie, pobrane i klikam przycisk aby zainstalowac, wchodzi w twrp i tam wyskakuje blad.
Miejsca na dysku mam ponad 20gb

Ściągnij ręcznie (jak dawniej) ze strony:  https://miuipolska.pl/download/

a nie powinno być takie problemów.

Funkcja automatycznego wyłączania przycisków (tych pod ekranem) nie działa, dziwne zachowanie funkcji wyciszania. Gdy włączone są godziny ciszy widoczna jest wyraźnie włączona funkcja w przełącznikach (po rozwinięciu powiadomień), natomiast po wyciszeniu ikona w przełącznikach nie jest podświetlona.

Pierwszy błąd był już na wcześniejszych romach. Poza tym bateria na plus.

Telefon to Redmi Note 4x

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Czy u was też po podłączeniu słuchawek paski dźwięku budzika i dzwonka zostają na tym samym poziomie co były przed ich podłączeniem? Czy może zmieniają się do ustalonego wczesniej poziomu. (Tak jakby dwie konfiguracje poziomu głośności. Jedna z ustawieniami dla podłączonych słuchawkami, a druga bez.)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Witam. Czy występuje u was problem w postaci samoistnego włączania Wi-Fi? Na wcześniejszych romach tego nie miałem.

Po aktualizacji nie odpowiada mi proces systemu - nic nie mogę zrobić, bo przy włączeniu telefonu po prostu mam freeza na informacji, że proces system nie odpowiada. Ktoś wie, co mogę w tej sytuacji zrobić?

Po aktualizacji nie odpowiada mi proces systemu - nic nie mogę zrobić, bo przy włączeniu telefonu po prostu mam freeza na informacji, że proces system nie odpowiada. Ktoś wie, co mogę w tej sytuacji zrobić?
Wygraj jeszcze raz, w jaki sposób aktualizacja robiona?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

@krzygajto jeszcze sprawdź w Panel sterowania > Aplikacje > Uprawnienia > Uprawnienia aplikacji > w lewo Uprawnienia > Łączenie z Wi-fi. Może jakiejś aplikacji pozwoliłeś na włączanie sobie neta.

Cześć. Od jakiegoś czasu nie widzę na pasku stanu baterii od urządzenia sparowanego przez bluetooth. 

Macie jakieś rozwiązanie na to?

@preston2009 - MiHome miało uprawnienia do włączania/wyłączania WiFi - w domu ściągnę jeszcze raz tą nową wersję. Ciekawe tylko, że na 7.12.21 i wcześniejszych nie włączało tego WiFi pomimo, że ustawienia były takie same.

Póki co dzięki

Cześć.

Na wstępie: wszystkiego dobrego w Nowym 2018!

A teraz do brzegu: fajnie czyta się Wasze komentarze i wiem, że rok temu nimi kierowałem się przy doborze softu do zainstalowania, niestety nie mogę znaleźć komentarzy właścicieli Redmi Note 3 MTK (hennessy) co do działania tegoż ROMu. Wiem, że słuchawka ma dwa lata, ale może ktoś coś podpowiedzieć?

Generalnie potrzeb wielkich/specjalnych nie mam: byłoby dobrze gdyby bateria trzymała chociaż tak jak teraz (prawie dwa dni), niech działa BT (bo używam miband2), wifi (przewidywalnie) i gps (bez zrywania), a z feature'ów przydałyby się działające godziny ciszy, zaplanowane zadania i takie generalnie podstawy... Jeśli z tą wersją są zauważalne problemy - może jakaś drobna sugestia co do wersji, na której ktoś 'jedzie' i nie ma większych problemów?

Niestety nie mogę sobie pozwolić na testy (wyjazd służbowy za chwilę, a ta zmiana wymuszona jest błędem na moim dotychczasowym sofcie: 6.12.8 - okazało się na ostatnim wyjeździe, że nie działa dual sim i byłem właściwie poza polską siecią przez 3/4 dnia, bo mogłem mieć albo kartę naszego operatora, albo taką kupioną w kraju poza UE by mieć jakikolwiek internet i możliwość dzwonienia na miejscu w razie czego. Wróciłem trzy dni temu, a w poniedziałek znowu wyjazd).

Spodziewając się fali nieprzychylnych komentarzy (wiem, że jest to pewne pójście na skróty): wierzę, że ktoś się może przy Nowym Roku. Spędziłem dzisiaj pół dnia czytając Wasze uwagi, jednak ciężko przeglądnąć cały dosłownie rok 2017 wypuszczonych tygodniowych romów i komentarzy do nich. Jednak opcja szukajki pod 'hennessy' za wiele nie zwraca, a 'redmi note 3' w przeważającej części dotyczy prime'ów, a nie mojego egzemplarza).

Pomożecie?

z góry dzięki i jeszcze raz: wszystkiego dobrego na ten Nowy Rok - zarówno dla szarych użytkowników, jak i dla 'magików' z miuipolska.

pozdro,

krzysmir

Edited by krzysmir

@Acid Aparat w Mi Note 3 w trybie "Krótki film" jakość lepsza niż w trybie "Film" :(  Ktoś może to wyjaśnić? Problem dotyczy tej jak i również wersji 7.12.21 :( 

Edited by qbadm

Przepraszam ale nie śledzę ostatnio aktualizacji miui a mój telefon mi6 zatrzymał się na wersji 7.11.6 i pokazuje że system mam aktualny - coś się zepsuło u mnie?

15 minut temu, tutek napisał:

Przepraszam ale nie śledzę ostatnio aktualizacji miui a mój telefon mi6 zatrzymał się na wersji 7.11.6 i pokazuje że system mam aktualny - coś się zepsuło u mnie?

Wystarczy czytać pierwszy post który zawiera podstawowe informacje dot. wydania.

Ewentualnie, na stronie xiaomi.eu zajrzeć w wątek dotyczący tego samego wydania i dowiesz się co jest z mi6. ;)

Ostatni jest 7.12.7.
Czekamy na Oreo. Szkoda że informacja o tym że nie ma update dla mi6 pojawiła się raz. W logu wersji z 14.12. Można by to wklejać do nowszych bo nie każdy sprawdza co tydzień zmiany.
Z drugiej strony w dziale do pobrania jest jaki rom jest najnowszy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.