Skocz do zawartości

Projektor Laserowy Xiaomi


Mymi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jeszcze się nie spotkałem z opisem, więc spróbuję coś napisać jako że za bardzo wrażeń po polsku jeszcze nie widziałem.

Link do oficjalnego sklepu Xiaomi: https://www.mi.com/laser-projection/

Cena ~5400zł 

Co to, z czym to się je? 

Tzw. projektor laserowy. Różni się od zwykłych projektorów tym że zamiast lampy która rzuca nam światło, dostajemy laser. Najważniejsza zaleta to taka że nie trzeba wymieniać żarówki, ponieważ laser ma, wg. Xiaomi przeżyć ponad 25 tysięcy godzin. Oglądając nawet codziennie, po 6 godzin, dostajemy ponad 4 tysiące dni, czyli ponad 10 lat używania projektora. Myślę że spokojnie wystarczy :)

Ok, to może wypiszę w punktach, najpierw zalety:

- projektor wygląda ładnie. Niby pierdoła ale w porównani z innymi nie szpeci nam przestrzeni, co jest ważne ponieważ punkt poniżej

- ponieważ rzut obrazu jest pod kątem, projektor może leżeć na standardowym stoliku od tv przy ścianie, zamiast wymagać podwieszanej póki gdzieś montowanej na suficie

- wbudowane głośniki są na poziomie takich lepszych niż w telewizorze. To oraz powyższa zaleta sprawiają, że projektor możemy banalnie przenieść z pokoju do pokoju, ponieważ mamy i głośniki, i łatwe ustawienie obrazu

- pilot jest na blutetootha, czyli koniec z rzucaniem zaklęć niby Harry Pooter aby pilot zadział.

- działa całkiem nieźle nawet z włączonym światłem w pokoju

- startuje szybko i jest cichszy niż projektor lampowy

 

teraz rzeczy takie sobie:

- projektor jest 1080p (z opcją upscale) a nie 4k. Co za tym idzie brakuje mu kilku technologii

- w teorii obsługuje HDR, jednak nie udało nam się jej uruchomić. Kontakt z supportem skończył się na tym że support nie wiedział i ma się odezwać za kilka dni

- na te 150 cali to trzeba mieć dobrą, równą ścianę, ponieważ wyświetlanie spod kąta wyszczególnia nierówności

- z światłem działa nieźle, i tylko nieźle

- wbudowany smart tv jest bezużyteczny. Tylko chiński kontent i do tego nie działa poza Chinami

- trzeba się bawić z rootem aby przełączyć na angielski, plus to sprawia że mamy około 80% app po angielsku, 20% po chińsku. Idzie przeżyć

- projektor trochę większy niż zazwyczaj, powiedziałbym taki laptop 17'' plus mały kubek na wysokość

 

wady:

- porównując monitor 4k i obraz z projektora, od razu widać że to nie 4k :(

 

Na podsumowanie:

To jest projektor a nie tv. Trzeba to brać pod uwagę i tyle. Jeżeli ktoś szuka projektora, to...

Miałem napisać że super opcja, tylko że jest Optoma UHD60 4K, która zbiera niezłe oceny i ma cenę tylko 25% ;) wyższą niż Xiaomi. Jednakże 4k to 4k. Niestety nie miałem okazji porównać Optomy więc ciężko się wypowiedzieć :( a tutaj naprawę ważne jest jak dobry (albo niedobry) obraz może być abyśmy byli zadowoleni.

Dlaczego nie ma fotek? Okazuje się że jak robiłem fotki telefonem, to na każdej dostaję niebieskie paski i wyglądają paskudnie. Lepiej otworzyć oficjalną stronę i tam zobaczyć jak to wygląda :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas optoma kosztuje 10k i to nie jest czyste 4k czip ma 2716x1528 pikseli. Czy widzisz efekt tęczy u siebie, i możesz sprawdzić pobór energii w różnych ustawieniach jasności?

Ja jeszcze poczekam wybieram pomiędzy xgimi H1s a xiaomi może pojawi się szybko język angielski w pełni wspierany. Polecam pomalować ścianę farbą tikkurila lub zrobić sobie ekran ramowy, na eBay czy w Polsce można kupić sam materiał i zbić ramę. Już sama farba robiła różnice w porównaniu do białej ściany a ja mam na LG tylko 700 ANSI lumenów. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,

- rainbow - jeszcze nie widzialem

- moc - nie mam jak sprawdzic, ale spytam sie znajomego co sie tym bawi, mierzy moc na wszystkim!

Dzieki za porady nt. farby, dobry pomysl! 

Ten angielski to troche rozprasza, i tyle. Mozna sie przyzwyczaic i odgadnac wiekszosc opcji w menu.

Za dzien albo dwa bede podpinal do kompa i sprawdzal jak sie sprawdzi na szybkich grach. Zapewne nie pobija monitora, ale co tam :)

 

 

Taki mały update:

 

- 160W na standardowych ustawieniach ws. 230W z BenQ

Jak na razie wrażenia super. Głośniki świetne (lepsze niż tv, gorsze niż standalone ofc), łatwo go można gdziekolwiek wcisnąć. Na weekend przenosimy sobie do dużego pokoju, tygodniu leży w sypialni. Ponieważ laser jest pod kątem, projektor może sobie grać a my spokojnie możemy chodzić dookoła.

Mała wada - wbudowana apka do oglądania filmów z hdd/network share może automatycznie ściągać napisy... po Chińsku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...