fredek

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)

Recommended Posts

18 godzin temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Fredek, czy mógłbyś zrobić, by znowu można było oglądać obrazki z AliExpress?

Dodane: .*alicdn.*  do białej listy.

• Like 2

4 godziny temu, fredek napisał:

Dodane: .*alicdn.*  do białej listy.

Wywala wbudowaną przeglądarkę, w sensie wyrzuca do pulpitu po wpisaniu do pasku adresu szukanej frazy. Nie wiem, czy to nie przypadkiem sprawka blokera. Browser jest na liście wyjątków?

37 minut temu, mrosi napisał:

... Browser jest na liście wyjątków?

Nie ma listy wyjątków na aplikacje, są tylko wyjątki (białe/czarne listy) na adresy stron ale to dotyczy zapytań dns o adres ip.

Nawet jak jakiś adres jest blokowany nie ma prawa powodować to wywalenia przeglądarki. Szukaj rozwiązania problemu gdzie indziej.

• Like 1

Jeśli bym chciał wyrzucić kilka stron z pliku host to jak zrobić paczkę by wgrać ją poprzez TWRP. Wystarczy podmienić plik host w zipie czy jest to bardziej skomplikowana sprawa?

No OK. NaviExpert - wyjaśnione. To aplikacja ne do końca jest kompatybilna z Androidem 9.

W dalszym ciągu wywala systemową przeglądarkę. Wyrzuca ją do pulpitu. Póki co zgłoszone do ZduneX25 i Orjon, żeby sprawdzili to w ROMie. @fredek, czy w paczce jest wyjątek dla MI Browsera?

20 godzin temu, mrosi napisał:

. @fredek, czy w paczce jest wyjątek dla MI Browsera?

Nie, wyjątki dotyczą adresów nie aplikacji.

• Like 1

w tej najnowszej wersji 11.9 nie blokuje reklam np na onecie ale i na innych stronach też, ostatnia wersja która działa mi dobrze to 10.20 - @fredek możesz to jakoś sprawdzić co jest nie tak??

Dnia 16.11.2018 o 15:20, adamos11 napisał:

Chciałbym zapytać czy może przez blokująca paczkę nie zapisuje mi historii w aplikacji YouTube. Naprawdę już nie wiem co zrobić 

Nie potwierdzam, mi działa historia w YT.

Dnia 16.11.2018 o 20:44, RASTY777 napisał:

w tej najnowszej wersji 11.9 nie blokuje reklam np na onecie ale i na innych stronach też

Sprawdź najnowszą wersję.

16 godzin temu, fredek napisał:

Sprawdź najnowszą wersję.

wgrałem 11.18 na to poprzednie 10.20 i wygląda na to, że jest ok - dzięki :)

7 godzin temu, makto napisał:

Rozumiem, że na tej wersji nie instalować paczki?

W sensie, że Global? Jak masz TWRP to możesz.

Dnia 22.11.2018 o 19:52, makto napisał:

Tak, z tego powodu właśnie. Twrp mam

Ta paczka podmienia tylko tekstowy plik etc/hosts
Ale coś mi świta, że wtedy mogą nie działać automatyczne aktualizacje przyrostowe, a tylko pełne. Proszę, aby ktoś to potwierdził lub zdementował.

• Thanks 1

Tak, każdy (pełny) upgrade systemu "zeruje" plik hosts, bo (pełny) upgrade "wymienia" całą zawartość partycji system, a tam ten plik się znajduje.

Nie jestem tego pewny, czy tak jest, ale może tak być, że przed wgraniem aktualizacji przyrostowej może być sprawdzane, czy nic się nie zmieniło "w międzyczasie" na partycji system, a jeśli się zmieniło (cokolwiek), to bezpieczniej jest pobrać i zainstalować pełną aktualizację niż ryzykować, że nowy system nie wstanie. Gdzieś o tym czytałem, ale naprawdę nie pamiętam, czy tak właśnie jest w MIUI Global. Ktoś, kto na co dzień używam Globala ze zmodyfikowanym hosts, a na pewno są tu takie osoby, może to potwierdzić?

Dlaczego w pierwszym poście pisze nie stosować z Romami Global? Co się stanie?
Mam 10.1... Global, Redmi Note 4x.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Dnia 29.11.2018 o 23:03, Marko77 napisał:

Dlaczego w pierwszym poście pisze nie stosować z Romami Global? Co się stanie?

Trzeba dodatkowo kombinować z twrp i wyłączanie weryfikacji partycji system (lazy flasher)... ktoś wcześnie opisywał jak to zrobić, poszukaj...

Wgrałem najnowszy plik przez TWRP i pokazuje reklamy na np. wp.pl

można prosić o sam plik host, to ręcznie wrzucę i zobaczę efekt na XR Note 4X
Pozdrawiam

55 minut temu, kozseb napisał:

można prosić o sam plik host

Rozpakuj sobie zip-a z blokadą reklam, plik będzie w katalogu system\etc\hosts ;-)

• Thanks 1

Korzystam z aplikacji pepper, niestety blokada reklam blokuje linki do promocji np.
http://tc.tradetracker.net/?c=24546&m=12&a=171764&r=0f004n87clds&u=https%3A%2F%2Fwww.dresslily.com%2Fxiaomi-aqara-smart-light-control-product7139036.html
Jest możliwość odblokowania linków lub sposób na otworzenie takiej strony ?
Blokada reklam generalnie działa bardzo dobrze wycina wszystkie reklamy i nie chciałbym z niej rezygnować przez coś takiego.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

7 minut temu, djcrazy napisał:

sposób na otworzenie takiej strony

Skopiowany link wklejam do przeglądarki Puffin.

Korzystam z aplikacji pepper, niestety blokada reklam blokuje linki do promocji np.
http://tc.tradetracker.net/?c=24546&m=12&a=171764&r=0f004n87clds&u=https%3A%2F%2Fwww.dresslily.com%2Fxiaomi-aqara-smart-light-control-product7139036.html
Jest możliwość odblokowania linków lub sposób na otworzenie takiej strony ?
Blokada reklam generalnie działa bardzo dobrze wycina wszystkie reklamy i nie chciałbym z niej rezygnować przez coś takiego.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Dołączam się do prośby.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dnia 2.01.2019 o 00:07, Sylwester Nowaczyk napisał:

Dołączam się do prośby.

Co mam dodać do białej listy?

Co mam dodać do białej listy?
Mi np. nie wchodzi link do allegro, w który wchodzę z peppera

http://clkuk.tradedoubler.com/click?p(288386)a(2381265)g(24229008)epi(0f004n8850hp)url(https://allegro.pl/fairy-platinum-tabletki-do-zmywarek-100-sztuk-i7756181932.html)

8 minut temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Mi np. nie wchodzi link do allegro, w który wchodzę z peppera

http://clkuk.tradedoubler.com/click?p(288386)a(2381265)g(24229008)epi(0f004n8850hp)url(https://allegro.pl/fairy-platinum-tabletki-do-zmywarek-100-sztuk-i7756181932.html)

clkuk.tradedoubler.com ?

Nie ma takiej opcji bym to dodał do białej listy, ta strona od wielu lat znana jest z serwowania szkodliwego oprogramowania i jest blokowana całkiem słusznie przez wiele filtrów.

• Like 2

@fredek ma rację, mnie też to wkurzało. Więc poszukałem o co chodzi z pepperem. Lepiej mieć zablokowanie bo możesz sobie syfu naściagać.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

11 minut temu, fredek napisał:

Nie ma takiej opcji bym to dodał do białej listy, ta strona od wielu lat znana jest z serwowania szkodliwego oprogramowania i jest blokowana całkiem słusznie przez wiele filtrów.

Otóż to ! To jest bardzo dobry moment, aby przypomnieć tym, którzy zapomnieli i uświadomić tym, którzy nie wiedzieli, że blokada wg hosts pełni dwie bardzo ważne funkcje, a nie jedną. To nie tylko blokowanie reklam, ale także jakiś stopień ochrony przed malware. Dlatego ubolewam, że nie można tego pliku hosts zastosować pod Windows. Tzn. można, można, miesiącami stosowałem, ale... nie bez przykrych efektów ubocznych. Windows to nie Linux/Android i system źle znosi długą listę pozycji w pliku hosts. Szkoda.

• Like 1

To spytam z ciekawości.. Czemu taki Pepper nie daje linków bezpośrednio do allegro? Ma w tym jakiś interes?

Tak. Kasa za reklamy. Te strony przeierowują przez reklamy dlatego są blokowane przez adBlocki.

Chyba opera działa tak, że "widząc" taki link, wydłubuje właściwy i pod niego przechodzi z pominięciem reklam. Nie każda przeglądarka to ma. TapaTalk [i inne aplikacje] też tak działają/działały i przez takie strony - mniej lub bardziej szkodliwe - przekiwrowują linki umieszczane w nich.

RN5p - whyred

• Like 1