fredek

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)

Recommended Posts

Morecasta nie mam, ja nic z tym nie zrobię. Spróbuj samemu pokombinować  default_icon_e_wink.gif

Panie fresku, dziękuję za odpowiedź.Pańska propozycja jest bardzo, ale to bardzo motywującą, jednak moje umiejętności i wiedzę w zakresie kombinowania w tej materii mogę śmiało określić ( z pewną dozą nieśmiałości oczywiście)jako zaawansowane w stopniu bardzo, ale to bardzo niezaawansowanym.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

PS

Reklamy są obecne również w Taptalk, którego używam odpowiadając na pański post.

• Like 1

Zrób to porządnie na bazie Energized Protection w wariancie Blu, a nie na odpier**l domyślne listy AdAwaya

https://block.energized.pro/blu/formats/hosts

Blokada_reklam_v2_2019-12-30.zip

Żebyś miał kompleksową blokadę reklam, nawet tych google'owskich, polecam apkę... Blokada ;)

Hostsem się po prostu nie da. To tak jakbyś chciał zablokować telemetrię w Windows 10, a Windows i tak sobie ignoruje niewygodne wpisy - tak samo, albo jeszcze gorzej jest na andku.

Dnia 29.12.2019 o 17:56, koko63 napisał:

Szanowny Panie fredku, wersja 22.12.2019 nie blokuje reklam w aplikacjach że sklepu play:

Morecast,

Remote for Samsung TV/Smart & WiFi direct.

Czy tak ma być i mam się odczepić.

Czy można coś z tym zrobić?

Jeśli tak , chętnie poznam odpowiedź.

Pozdrawiam świątecznie

• Like 1

Zrób to porządnie na bazie Energized Protection w wariancie Blu, a nie na odpier**l domyślne listy AdAwaya
https://block.energized.pro/blu/formats/hosts

Blokada_reklam_v2_2019-12-30.zip

Żebyś miał kompleksową blokadę reklam, nawet tych google'owskich, polecam apkę... Blokada
Hostsem się po prostu nie da. To tak jakbyś chciał zablokować telemetrię w Windows 10, a Windows i tak sobie ignoruje niewygodne wpisy - tak samo, albo jeszcze gorzej jest na andku.

Dziękuję, czym wersja 30 różni się od tej 29 ze strony?

@rawyolks testuje tą aplikację od rana, wyłączyłem adblocka i muszę przyznać że działa znakomicie, nawet lepiej niż adblock gdyż reklam w aplikacjach też nie ma. Super, dzięki za podpowiedź. 

• Like 1

35 minut temu, zoltan78 napisał:

@rawyolks testuje tą aplikację od rana, wyłączyłem adblocka i muszę przyznać że działa znakomicie, nawet lepiej niż adblock gdyż reklam w aplikacjach też nie ma. Super, dzięki za podpowiedź. 

Możesz podpowiedzieć, o jakiej aplikacji mowa? O tym pliku ...30.zip? Instalować go w TWRP? 

Panowie jak.macie problem wrzućcie energized protection to też blokada reklam

https://energized.pro/

Tu możecie o niej poczytać. Wrzucamy przez twrp

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

https://cloud.tapatalk.com/s/5e0b2bfd91332/Energized_Protection-%C3%A9clairs%28128%29.zip

0e06166567c235c32406f779309eb416.jpg

Tylko do tego niestety potrzeby jest root czyli magisk

Dnia 31.12.2019 o 12:05, Adamk102 napisał:

Panowie jak.macie problem wrzućcie energized protection to też blokada reklam

Czyli do instalacji w Magisku, jest w modułach, zatem nie trzeba przez TWRP.

Wgrałem energizera przez magisk. Wszystko poszło bez problemu, tylko po reklamach zostają dziury na stronach i część nie reklam tylko zwykłych zdjęć na różnych stronach również poblokowało jak na zdjęciu w załączniku - tu akurat reklamę. Może jednak coś spaprałem?Screenshot_2019-12-31-20-29-03-770_com.android.chrome.thumb.jpg.0435c1574af989a3700942a0391f4c70.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, gabor2 napisał:

Wgrałem energizera przez magisk. Wszystko poszło bez problemu, tylko po reklamach zostają dziury na stronach i część nie reklam tylko zwykłych zdjęć na różnych stronach również poblokowało jak na zdjęciu w załączniku - tu akurat reklamę. Może jednak coś spaprałem?

No to coś spaprałeś, bo to nadal widok blokowania po chamsku aka przez hosts

Screenshot_2019-12-31-21-52-32-689_com.android.chrome.thumb.jpg.5fc448c8626b798edd48606891f3d1a3.jpg

Screenshot_2019-12-31-21-52-41-354_com.android.chrome.jpg

A no i upewnij się czy masz w Chrome wyłączoną wersję uproszczoną.

Dla jasności opis jest mylący, jak widać wyżej na moim screenie to wcale nie wyłącza wersji uproszczonej, tylko kompresowanie stron i pobieranie ich od Google z reklamami.

i nie ściągającie jak zoltan78 podaje ze sklepu, tylko pełną Blokadę z F-Droida

https://f-droid.org/en/packages/org.blokada.alarm/

19 godzin temu, koko63 napisał:

Dziękuję, czym wersja 30 różni się od tej 29 ze strony?

Wszystkim. Moja to Energized Blu, tamta pieron wie z czego posklejana.

Usuwamy obrazki z cytowanych postów. Z nimi post zajmuje pół strony. /Orjon

Edited by Orjon
Usuwamy obrazki z cytowanych postów. Z nimi post zajmuje pół strony.
  • Like 1

Wszystkim. Moja to Energized Blu, tamta pieron wie z czego posklejana.

Ludziowie, ten Energizer z Blue działa dobrze jak dotąd.

rawyolks, dziękuję, pomyślności w 2020.

Wydaje mi się że wszystko zrobiłem jak trzeba. Tak mam ustawione. W Chrome wyłączona wersja uproszczona :(Screenshot_2019-12-31-22-41-50-434_com.termux.jpg

10 godzin temu, rawyolks napisał:

No to coś spaprałeś, bo to nadal widok blokowania po chamsku aka przez hosts

Energized również podmienia hosts.

Na AdAway nigdy nie miałem takiej informacji:

Spoiler

Screenshot_20200101-081847_Wiadomoci_Google.thumb.png.3e82fb443fb39da43f4585462a52a161.png

5 godzin temu, dzidexx napisał:

Energized również podmienia hosts.

Na AdAway nigdy nie miałem takiej informacji:

Ukryj treść

Screenshot_20200101-081847_Wiadomoci_Google.thumb.png.3e82fb443fb39da43f4585462a52a161.png

Nie ma za co. Na interię w ogóle nie wejdziesz. Znowu - nie dziękuj :)

Energized po prostu jest bardziej agresywny. Sprawdź na chudszych listach (BluGo i Spark).

I serio, rozumiem że jesteś po technikum informatycznym i programista15k, ale może odpuść w ogóle hosts i korzystaj z apki Blokada, nie tej ze sklepu, nie tej z oficjalnej strony, tylko z F-Droid

1 godzinę temu, rawyolks napisał:

serio

Skoro energized prosi o włączenie modułu systemless hosts(wczesniej mialem adaway + zmianę hosts w /etc) to wyjaśnij mi czego ja(bez wykształcenia informatycznego) nie rozumiem?

Screeny: TC, fragment pliku energized z energized.zip

Spoiler

Screenshot_20200101-153637_Total_Commander.thumb.png.a626eb078c8ba5bb9c21744811bca762.pngScreenshot_20200101-153430_Total_Commander.thumb.jpg.093b912ffdbd0e950967f87b136ec248.jpg

korzystaj z apki Blokada, nie tej ze sklepu, nie tej z oficjalnej strony, tylko z F-Droid

A jest jakaś różnica jeżeli chodzi o źródło instalacji?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

@dzidexx macie problem z blokada od fredka dostajecie alternatywę energized też źle. Nie wiem co wy chcecie. Ps w energized jest obcja dodania białej listy. Zrób sobie co potrzebujesz i masz spokój. Najlepszego panowie w 2020 roku

Macie blokadę, DNS 66 nawet adguard tylko że płatny. Jest cała masa aplikacji do blokowania reklam.

• Like 1

41 minut temu, Adamk102 napisał:

dostajecie alternatywę energized też źle

Nie o to chodzi.

Chcialem tylko sprostować kilka nieścisłości. 

Zmiana dns, adblock, blokada, adgaurd - nie ruszają hosts.

Zip dla twrp, adaway, energized... - podmieniają hosts.

Dnia 1.01.2020 o 19:14, Adamk102 napisał:
@dzidexx macie problem z blokada od fredka dostajecie alternatywę energized też źle. Nie wiem co wy chcecie. Ps w energized jest obcja dodania białej listy. Zrób sobie co potrzebujesz i masz spokój. Najlepszego panowie w 2020 roku

Energizer + BlueGo.Dodałem interia.pl do whitelist(tak dla testu) i nie wchodzi strona.

Energized + BlueGo.Dodałem interia.pl do whitelist(tak dla testu, nie wchodzę tam ) i nie wchodzi strona

Edyta:

Czeba czytac, czytac!

To do mnie:), ale również do innych.

Po dodaniu do whitelist należy zrestartować urządzenie.

Czuwaj!

Edited by mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...

Dnia 1.01.2020 o 15:39, dzidexx napisał:

Skoro energized prosi o włączenie modułu systemless hosts(wczesniej mialem adaway + zmianę hosts w /etc) to wyjaśnij mi czego ja(bez wykształcenia informatycznego) nie rozumiem?

Screeny: TC, fragment pliku energized z energized.zip

Ukryj treść

Screenshot_20200101-153637_Total_Commander.thumb.png.a626eb078c8ba5bb9c21744811bca762.pngScreenshot_20200101-153430_Total_Commander.thumb.jpg.093b912ffdbd0e950967f87b136ec248.jpg

Co tu jest do (nie)rozumienia?

Dnia 1.01.2020 o 15:40, corass napisał:

A jest jakaś różnica jeżeli chodzi o źródło instalacji?

W sklepie jest bezużyteczny kastrat, na oficjalnej stronie wersja zmonetyzowana za przeproszeniem, tylko f-droid ma "czystą" apkę

Nie o to chodzi.
Chcialem tylko sprostować kilka nieścisłości. 
Zmiana dns, adblock, blokada, adgaurd - nie ruszają hosts.
Zip dla twrp, adaway, energized... - podmieniają hosts.
Taka jest różnica zgadzam się z tobą

Dnia 26.12.2017 o 14:28, fredek napisał:

Paczka powstała na podstawie dodatków dla Miui Polska Acid-a i zawiera aktualną bazę blokowanych stron z reklamami i szkodliwym oprogramowaniem wygenerowaną przez program Adaway ;-)

Dlaczego to jest nadal aktualizowanie skoro nie działa? Wrzucam do twrp i nic nie blokuje

Edited by mrosi
Nie przewalamy obrazków z cytowanych postów...
  • Confused 1

Dlaczego to jest nadal aktualizowanie skoro nie działa? Wrzucam do twrp i nic nie blokuje
Kilkadziesiąt postów wyżej masz wytłumaczenie

• Thanks 1

On 1/8/2020 at 2:13 AM, Kondek01 said:

Nie ma co się wychylać z takim zarzutem, to wydaje się dość niegrzeczne, a zarazem zupełnie niepotrzebnie informujesz wszystkich tutaj jaki z ciebie bystrzak...

1 godzinę temu, Test napisał:

Nie ma co się wychylać z takim zarzutem, to wydaje się dość niegrzeczne, a zarazem zupełnie niepotrzebnie informujesz wszystkich tutaj jaki z ciebie bystrzak...

Bystrzak? Zadałem pytanie, pisząc dalej jaki mam problem. Mogła by być informacja w pierwszym poście, że od którejś wersji miui to nie działa to uniknęlibyśmy dużo bezsensownych pytań takich jak moje

Bystrzak? Zadałem pytanie, pisząc dalej jaki mam problem. Mogła by być informacja w pierwszym poście, że od którejś wersji miui to nie działa to uniknęlibyśmy dużo bezsensownych pytań takich jak moje
Tylko że to pytanie jest zarzutem bezpodstawnym. Pomijając fakt, że nie podałeś żadnych szczegółów co do telefonu i romu to problemem nie jest wersja MIUI, a TWRP dla nowych androidów. Posiadam trzy telefony z MIUI 11, w tym jeden taki jak masz w sygnaturze i na wszystkich trzech blokada działa jak złoto.
  • Thanks 1

Witam. Po aktualizacji poco f1 do androida 10 wersja 11.0.4.0 xiaomi.eu nie dziala wersja v1 jak wczesniej ani v2. Pliki host maja po 56 bajtow..... 

Ja korzystam z pełnej wersji aplikacji blokada klik.  Ma opcje filtrowania reklam poprzez listy hosts. Wybrałem kilka i blokuje naprawdę super. Zmiana DNS nie zawsze jest dobra, bo zdarzają się lagi. Ja korzystam tylko z list blokujących i działa :)

Edited by marcin19883

11 godzin temu, Adamk102 napisał:

https://f-droid.org/app/dnsfilter.android

Przypadkowo znalazłem mi że ktoś przetestuje. Ciekawa alternatywa do blokowania reklam. Można dodać własne hosty, nie potrzebuje roota

Aplikacja działa na podobnej zasadzie co aplikacja "Blokada". Z tym, że ta druga jest bardziej rozbudowana.

Dnia 25.01.2020 o 00:04, marcin19883 napisał:

[...]Zmiana DNS nie zawsze jest dobra, bo zdarzają się lagi[...]

Absolutnie nie ma takiej możliwości.

Cloudflare i Google są obiektywnie najszybsze. Jako jedyni, z udostępniających za darmo swoje tłumacze, mają połączenie T1.

Jeśli ktoś ma jakiś zabytkowy telefon, który laguje, w sensie cały system czy aplikacje zamarza, to może po prostu warto wybrać najlżejszą listę Spark i rezolwer AdGuard, na którego pomimo że... no właśnie plują, że wolny, to i tak sumarycznie będzie lepiej działało, bo powiedzmy otwarcie nowej karty w Chrome zajmie ćwierć sekundy, a opóźnienie sieci spowodowane adguardem nawet też licząc tyle samo = zero strat.

To takie BTW/TL;DR w ogóle wydaje mi się zbędne, bo albo ja nie nadążam patrzeć, albo nawet na Mi5A* nie zauważyłem żadnej różnicy. Gwiazdka, bo MIUI to chyba zaczyna praktyki japkowe, że im nowszy system tym bardziej zamula, a pierwszy z brzegu czysty system, na moim bodajże Havoc? działa w miarę używalnie.

//  z pw 

Dnia 2.01.2020 o 16:35, Kondek01 napisał:

Cześć, jak zablokowałeś w końcu te reklamy? Jedni piszą przez aplikację Blokada, drudzy przez magiska, a inni przez samo twrp. Ty jak to zrobiłeś? U mnie aplikacja Blokada z F-Droid działa, ale nie usuwa miejsca po reklamach, a u Ciebie wygląda tak jak ja bym chciał , pomógł byś ?

Wszystko napisałem w temacie. Używam Blokady z F-Droida, lista Blu, w Chrome wyłączona wersja uproszczona. Jeśli nie potrzebujesz synca z kompem, to w ogóle odradzam Chrome.

Edge jest imho pod każdym względem lepszy, Vivaldi i Opera Touch też są spoko. Pozostałe forki chromium odradzam.

Odkąd YT oglądam na NewPipe to już w ogóle nie potrzebuję i nie używam żadnego roota i tak też polecam wszystkim.

Mi z tymi lagami, chodziło o blokowanie reklam poprzez ustawienie dns adguard. To mi czasami zamulało. Ten dns ma możliwość blokowania reklam przez swoje serwery.