Skocz do zawartości

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, dzidexx napisał:

Energized również podmienia hosts.

Na AdAway nigdy nie miałem takiej informacji:

  Ukryj treść

Screenshot_20200101-081847_Wiadomoci_Google.thumb.png.3e82fb443fb39da43f4585462a52a161.png

 

Nie ma za co. Na interię w ogóle nie wejdziesz. Znowu - nie dziękuj :)

Energized po prostu jest bardziej agresywny. Sprawdź na chudszych listach (BluGo i Spark).

I serio, rozumiem że jesteś po technikum informatycznym i programista15k, ale może odpuść w ogóle hosts i korzystaj z apki Blokada, nie tej ze sklepu, nie tej z oficjalnej strony, tylko z F-Droid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidexx macie problem z blokada od fredka dostajecie alternatywę energized też źle. Nie wiem co wy chcecie. Ps w energized jest obcja dodania białej listy. Zrób sobie co potrzebujesz i masz spokój. Najlepszego panowie w 2020 roku

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Macie blokadę, DNS 66 nawet adguard tylko że płatny. Jest cała masa aplikacji do blokowania reklam.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2020 o 19:14, Adamk102 napisał:
@dzidexx macie problem z blokada od fredka dostajecie alternatywę energized też źle. Nie wiem co wy chcecie. Ps w energized jest obcja dodania białej listy. Zrób sobie co potrzebujesz i masz spokój. Najlepszego panowie w 2020 roku

Energizer + BlueGo.Dodałem interia.pl do whitelist(tak dla testu) i nie wchodzi strona.

 

 

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

 

Energized + BlueGo.Dodałem interia.pl do whitelist(tak dla testu, nie wchodzę tam ) i nie wchodzi strona

Edyta:

Czeba czytac, czytac!

To do mnie:), ale również do innych.

Po dodaniu do whitelist należy zrestartować urządzenie.

Czuwaj!

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2020 o 15:39, dzidexx napisał:

Skoro energized prosi o włączenie modułu systemless hosts(wczesniej mialem adaway + zmianę hosts w /etc) to wyjaśnij mi czego ja(bez wykształcenia informatycznego) nie rozumiem?

Screeny: TC, fragment pliku energized z energized.zip

  Ukryj treść

Screenshot_20200101-153637_Total_Commander.thumb.png.a626eb078c8ba5bb9c21744811bca762.pngScreenshot_20200101-153430_Total_Commander.thumb.jpg.093b912ffdbd0e950967f87b136ec248.jpg

 

Co tu jest do (nie)rozumienia?

Dnia 1.01.2020 o 15:40, corass napisał:


 

 


A jest jakaś różnica jeżeli chodzi o źródło instalacji?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

 

W sklepie jest bezużyteczny kastrat, na oficjalnej stronie wersja zmonetyzowana za przeproszeniem, tylko f-droid ma "czystą" apkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2017 o 14:28, fredek napisał:

Paczka powstała na podstawie dodatków dla Miui Polska Acid-a i zawiera aktualną bazę blokowanych stron z reklamami i szkodliwym oprogramowaniem wygenerowaną przez program Adaway ;-)

Dlaczego to jest nadal aktualizowanie skoro nie działa? Wrzucam do twrp i nic nie blokuje

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy obrazków z cytowanych postów...
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/8/2020 at 2:13 AM, Kondek01 said:

Dlaczego to jest nadal aktualizowanie skoro nie działa? Wrzucam do twrp i nic nie blokuje

Nie ma co się wychylać z takim zarzutem, to wydaje się dość niegrzeczne, a zarazem zupełnie niepotrzebnie informujesz wszystkich tutaj jaki z ciebie bystrzak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Test napisał:

Nie ma co się wychylać z takim zarzutem, to wydaje się dość niegrzeczne, a zarazem zupełnie niepotrzebnie informujesz wszystkich tutaj jaki z ciebie bystrzak...

Bystrzak? Zadałem pytanie, pisząc dalej jaki mam problem. Mogła by być informacja w pierwszym poście, że od którejś wersji miui to nie działa to uniknęlibyśmy dużo bezsensownych pytań takich jak moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bystrzak? Zadałem pytanie, pisząc dalej jaki mam problem. Mogła by być informacja w pierwszym poście, że od którejś wersji miui to nie działa to uniknęlibyśmy dużo bezsensownych pytań takich jak moje
Tylko że to pytanie jest zarzutem bezpodstawnym. Pomijając fakt, że nie podałeś żadnych szczegółów co do telefonu i romu to problemem nie jest wersja MIUI, a TWRP dla nowych androidów. Posiadam trzy telefony z MIUI 11, w tym jeden taki jak masz w sygnaturze i na wszystkich trzech blokada działa jak złoto.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z pełnej wersji aplikacji blokada klik.  Ma opcje filtrowania reklam poprzez listy hosts. Wybrałem kilka i blokuje naprawdę super. Zmiana DNS nie zawsze jest dobra, bo zdarzają się lagi. Ja korzystam tylko z list blokujących i działa :)

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adamk102 napisał:

https://f-droid.org/app/dnsfilter.android

Przypadkowo znalazłem mi że ktoś przetestuje. Ciekawa alternatywa do blokowania reklam. Można dodać własne hosty, nie potrzebuje roota

Aplikacja działa na podobnej zasadzie co aplikacja "Blokada". Z tym, że ta druga jest bardziej rozbudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2020 o 00:04, marcin19883 napisał:

[...]Zmiana DNS nie zawsze jest dobra, bo zdarzają się lagi[...]

Absolutnie nie ma takiej możliwości.

Cloudflare i Google są obiektywnie najszybsze. Jako jedyni, z udostępniających za darmo swoje tłumacze, mają połączenie T1.

Jeśli ktoś ma jakiś zabytkowy telefon, który laguje, w sensie cały system czy aplikacje zamarza, to może po prostu warto wybrać najlżejszą listę Spark i rezolwer AdGuard, na którego pomimo że... no właśnie plują, że wolny, to i tak sumarycznie będzie lepiej działało, bo powiedzmy otwarcie nowej karty w Chrome zajmie ćwierć sekundy, a opóźnienie sieci spowodowane adguardem nawet też licząc tyle samo = zero strat.

 

To takie BTW/TL;DR w ogóle wydaje mi się zbędne, bo albo ja nie nadążam patrzeć, albo nawet na Mi5A* nie zauważyłem żadnej różnicy. Gwiazdka, bo MIUI to chyba zaczyna praktyki japkowe, że im nowszy system tym bardziej zamula, a pierwszy z brzegu czysty system, na moim bodajże Havoc? działa w miarę używalnie.

//  z pw 

Dnia 2.01.2020 o 16:35, Kondek01 napisał:

Cześć, jak zablokowałeś w końcu te reklamy? Jedni piszą przez aplikację Blokada, drudzy przez magiska, a inni przez samo twrp. Ty jak to zrobiłeś? U mnie aplikacja Blokada z F-Droid działa, ale nie usuwa miejsca po reklamach, a u Ciebie wygląda tak jak ja bym chciał , pomógł byś ?

Wszystko napisałem w temacie. Używam Blokady z F-Droida, lista Blu, w Chrome wyłączona wersja uproszczona. Jeśli nie potrzebujesz synca z kompem, to w ogóle odradzam Chrome.

Edge jest imho pod każdym względem lepszy, Vivaldi i Opera Touch też są spoko. Pozostałe forki chromium odradzam.

Odkąd YT oglądam na NewPipe to już w ogóle nie potrzebuję i nie używam żadnego roota i tak też polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2020 o 03:36, marcin19883 napisał:

Mi z tymi lagami, chodziło o blokowanie reklam poprzez ustawienie dns adguard. To mi czasami zamulało. Ten dns ma możliwość blokowania reklam przez swoje serwery.

Używam DNS adguard od wielu miesięcy i z ręką na sercu zeznaję, że żadnych lagów nigdy nie odczułem.
Zresztą - nawet gdybym odczuł, to pewnie i tak bym używał tej metody, bo z tego co wiem, to jedyny sposób na telefonie z Globalem bez roota, bez TWRP, z zablokowanym BL, a akurat takiego Mi8 używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, latet napisał:
Używam DNS adguard od wielu miesięcy i z ręką na sercu zeznaję, że żadnych lagów nigdy nie odczułem.
Zresztą - nawet gdybym odczuł, to pewnie i tak bym używał tej metody, bo z tego co wiem, to jedyny sposób na telefonie z Globalem bez roota, bez TWRP, z zablokowanym BL, a akurat takiego Mi8 używam.

Aplikacja Blokada ma możliwość ustawienia list, bez dnsów. Energized blue są lepsze niż dnsy adguard.

Edytowane przez marcin19883
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcin19883 napisał:

Aplikacja Blokada ma możliwość ustawienia list, bez dnsów. Energized blue są lepsze niż dnsy adguard.

Niestety tu się nie zgodzę. Używałem aplikacja blokada ze sklepu Fdroid, początkowo wszystko było ok, reklamy nie pojawiały się. Od jakiś dwóch lub trzech tygodni reklamy zaczęły się pojawiać. Próbowałem różnych list osobno i razem. Raz działało za chwilę już nie. Postanowiłem więc ustawić DNS poprzez apke Hiden settings na DNS adguard. Jak ręka odjął, na razie ani jednej reklamy nie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zoltan78 napisał:

Niestety tu się nie zgodzę. Używałem aplikacja blokada ze sklepu Fdroid, początkowo wszystko było ok, reklamy nie pojawiały się. Od jakiś dwóch lub trzech tygodni reklamy zaczęły się pojawiać. Próbowałem różnych list osobno i razem. Raz działało za chwilę już nie. Postanowiłem więc ustawić DNS poprzez apke Hiden settings na DNS adguard. Jak ręka odjął, na razie ani jednej reklamy nie miałem. 

Ja appkę miałem zablokowaną, wyłączone oszczędzanie energii i autostart. Działała idealnie. Teraz mam roota i Adaway, w którym listy dodałem ręcznie i aktualizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoltan78 napisał:

Uprawnienia też miałem wszystkie nadane i nie było szału, przepuszczała reklamy sporadycznie a później coraz częściej.

Aplikacja musi się za kazdym razem po włączeniu neta załadować i aktywować. Jak wyłączałeś, potem włączałeś dane mobilne/wifi, to trzeba było poczekać chwilę, aż pojawi się ikonka VPN. To trochę upierdliwe, ale tak mi działała appka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja musi się za kazdym razem po włączeniu neta załadować i aktywować. Jak wyłączałeś, potem włączałeś dane mobilne/wifi, to trzeba było poczekać chwilę, aż pojawi się ikonka VPN. To trochę upierdliwe, ale tak mi działała appka.

Przecież wiem, ale i tak nie działało w pełni. Na DNS nie ma z tym problemu.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Na screenie paczka zip dodaje listy filtrów do pliku hosts w system/etc. A jak ustawiasz dns, to łączy się z dnsem i przez niego ruch przechodzi, on filtruje.

Nie, przez DNS nie przechodzi ruch, mylisz z VPN. Przez DNS idą tylko zapytania o IP domen (tak samo jak przez listę hosts).

Generalnie jakiś czas temu przestałem się bawić w podmianę hosts. DNS ustawiasz raz i masz spokój. Administratorzy DNS-a aktualizują listy blokowanych domen na okrągło. Kolejna sprawa - w razie potrzeby lub dla testu - prywatneto DNS-a możesz wyłączyć w  sekundy i nawet nie musisz restartować telefonu. Z hosts tak łatwo nie ma.

Na korzyść hosts przemawia możliwość ręcznej ingerencji z listę, dodawania (lub wykreślania) własnych pozycji. DNS-y nie oferują tego bezpłatnie. Jednak jeśli ktoś i tak nigdy nie ingerował w zawartość hosts, to znaczy, że tego nie potrzebuje, więc lepszy dla takiej osoby będzie DNS.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...