Skocz do zawartości

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, antykat said:

Od ponad roku używam DNS Adguarda i ani razu nie miałem z nim problemu a używam internetu dość intensywnie. Poza tym dla kogoś kto nie ma odblokowanego bootloadera to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie.

Zgadzam się, jak ktoś nie ma odblokowanego bootloadera, to rozwiązanie dla niego, Ja również używam go na kompie, dlatego czasami zauważam spowolnienie, widocznie miałeś szczęście (lub ja pechowo trafiłem na chwilowe przerwy w działaniu). Poki działa mi blokada, będę jednak stosował to rozwiązanie, ale dobrze, że jest alternatywa dla inych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie wina DNS Adguarda. Mam go ciągle włączony i używam internetu nawet po kilka godzin dziennie. Żadnych problemów. Wszystko działa tak szybko jak na przykład Samsung Internet Browser czy Opera z włączonym blokerem reklam. Jak już pisałem, używam tego DNS od ponad roku na różnych telefonach, różnych producentów i dwóch wersjach Androida i ani razu nie miałem problemów.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomek101279 napisał:
Gdzie to i co wpisujecie? Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka            

Nie wiem jak w Redmi Note 5, ale w Mi 9 (Android 10, MIUI Global 11) ta opcja jest ukryta. Trzeba użyć jakiegoś programu ze Sklepu, aby się do niej dostać, np. Activity Launcher i znaleźć pozycję "Ustawienia" a potem "Więcej" (tą z ikonką WiFi). Kliknij, aby przejść do ukrytnych ustawień. Pod Prywatny DNS wpisz "dns.adguard.com".

7852c635e8facd38dba60c2c14e5e533.jpg41fea1fceecbae9eeb9f1ab9832697c9.jpg 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka            

22 godziny temu, frrancuz napisał:
Android P. Inaczej pod wifi tylko ustawisz.             

Nieprawda. Powyżej sposób. Ale gdyby ktoś chciał tylko pod WiFi to trzeba wejść w ustawienia swojej sieci, zmienić Ustawienia IP na Statyczny a następnie wpisać DNS 1:176.103.130.130, DNS 2:176.103.130.131  Działa to też na innych systemach operacyjnych, gdyby ktoś potrzebował:  https://kb.adguard.com/en/dns/setup-guide 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Orjon
Nie zostawiajcie tylu pustych linii, nawet jeśli to Tapatalk.. Post zajmuje pół strony.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak się ma podmiana pliku hosts w romie global? Telefon się nie włączy (jakaś weryfikacja plików) czy problem będzie przy aktualizacji czy w ogóle nie będzie? Interesuje mnie sama podmiana pliku, bez twrp, bez odblokowania bootloadera itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie. Ja mam xiaomi.eu i zawsze myślałem że to tu jest więcej opcji. U mnie na miui11 tego nie ma. Dzięki za info!

 

7 godzin temu, Albin napisał:

Orientuje się ktoś jak się ma podmiana pliku hosts w romie global? Telefon się nie włączy (jakaś weryfikacja plików) czy problem będzie przy aktualizacji czy w ogóle nie będzie? Interesuje mnie sama podmiana pliku, bez twrp, bez odblokowania bootloadera itp.

Chyba bez TWRP a co za tym idzie bez odblokowania BL nie podmienia sz pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak się ma podmiana pliku hosts w romie global? Telefon się nie włączy (jakaś weryfikacja plików) czy problem będzie przy aktualizacji czy w ogóle nie będzie? Interesuje mnie sama podmiana pliku, bez twrp, bez odblokowania bootloadera itp.
Nie ma szans . Musisz odblokować BL. Potem twrp. Możesz ewentualnie DNS zmienia na dns.adguard.com tylko nie wiem czy to jeszcze działa

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamk102 napisał:

Nie ma szans . Musisz odblokować BL. Potem twrp. Możesz ewentualnie DNS zmienia na dns.adguard.com tylko nie wiem czy to jeszcze działa

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

 

4 godziny temu, frrancuz napisał:

Zaskoczyłeś mnie. Ja mam xiaomi.eu i zawsze myślałem że to tu jest więcej opcji. U mnie na miui11 tego nie ma. Dzięki za info!

 

Chyba bez TWRP a co za tym idzie bez odblokowania BL nie podmienia sz pliku.

Nie o to pytałem...

Czy podmiana pliku hosts wpływa na cokolwiek w sprawach systemowych czy nie? Skoro mogę usuwać systemowe aplikacje i przeglądać systemowe partycje to wydaje mi się,  że sama podmiana nie będzie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to pytałem...
Czy podmiana pliku hosts wpływa na cokolwiek w sprawach systemowych czy nie? Skoro mogę usuwać systemowe aplikacje i przeglądać systemowe partycje to wydaje mi się,  że sama podmiana nie będzie problemem.
Możesz podmienić śmiało niczym to nie grozi

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adamk102 napisał:

Możesz podmienić śmiało niczym to nie grozi

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

To dlaczego w pierwszym poście jest napisane "Nie stosować z romami global i innymi, które weryfikują partycję system." ?

Po prostu chcę to zrozumieć. Nigdy wcześniej nie miałem globala a mam rn8pro i za bardzo nie mam co liczyć na co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w pierwszym poście jest napisane "Nie stosować z romami global i innymi, które weryfikują partycję system." ? Po prostu chcę to zrozumieć. Nigdy wcześniej nie miałem globala a mam rn8pro i za bardzo nie mam co liczyć na co innego.

 

Wypakuj plik host z pliku od fredka i go podmień z systemowym host ścieżka etc / host

Masz w ogóle twrp?

To jest plik host który montuje w telefonie. Wypakuj go i podmień

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

https://cloud.tapatalk.com/s/5df645a5d5519/hosts.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na globalnym romie można robić pewne rzeczy bez roota, jak na przykład odinstalowanie fabrycznie preinstalowanych aplikacji z poziomu adb shell, ale należy pamiętać, że to wycieczka w jedną stronę. Przywrócenie ich wiąże się niestety z resetem telefonu do ustawień fabrycznych. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że podmiana pliku hosts nie będzie możliwa tą metodą. Potrzebny jest dostęp do partycji systemowej z poziomem root. Taki dostęp daje Ci TWRP w trybie recovery, co oczywiście oznacza usunięcie blokady bootloadera. Wgranie TWRP nie przeszkadza w używaniu romu Global, jednak bez dodatkowych zabiegów stracisz najprawdopodobniej możliwość płacenia telefonem poprzez NFC. Sposoby na przywrócenie działania wyjaśnione są w innym miejscu tego forum. Sam musisz zdecydować, czy chcesz się w to bawić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, Magdarynka said:

A jaka metoda jest skuteczna na Redmi Note 8 Pro? Żaden z plików z pierwszego postu wrzucany przez TWRP niestety nie działa...

Jak ręcznie zamontujesz w TWRP partycję SYSTEM też nie ? Ręcznie można też podmienić w TWRP wypakowany z paczki plik hosts, niestety coś jest na rzeczy z ostatnimi TWRP, poczytaj wcześniejsze posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Test napisał:

Na globalnym romie można robić pewne rzeczy bez roota, jak na przykład odinstalowanie fabrycznie preinstalowanych aplikacji z poziomu adb shell, ale należy pamiętać, że to wycieczka w jedną stronę. Przywrócenie ich wiąże się niestety z resetem telefonu do ustawień fabrycznych. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że podmiana pliku hosts nie będzie możliwa tą metodą. Potrzebny jest dostęp do partycji systemowej z poziomem root. Taki dostęp daje Ci TWRP w trybie recovery, co oczywiście oznacza usunięcie blokady bootloadera. Wgranie TWRP nie przeszkadza w używaniu romu Global, jednak bez dodatkowych zabiegów stracisz najprawdopodobniej możliwość płacenia telefonem poprzez NFC. Sposoby na przywrócenie działania wyjaśnione są w innym miejscu tego forum. Sam musisz zdecydować, czy chcesz się w to bawić.

Masz rację. Myślałem, że jak tym sposobem można usunąć aplikacje systemowe to  i będę mógł podmienić hosts, niestety się nie udało.

 

5 godzin temu, Magdarynka napisał:

A jaka metoda jest skuteczna na Redmi Note 8 Pro? Żaden z plików z pierwszego postu wrzucany przez TWRP niestety nie działa...

wypakuj plik, wejdź w menedżer plików w twrp i podmień plik w katalogu /system/etc/ (jak dobrze pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Fredek, coś ostatnia aktualizacja (13.XII) słabo blokuje mi reklamy. Mam nadzieję, że z tego tygodnia będzie lepiej.
Oczywiście wielkie dzięki za całą robotę. Używam od kilku lat i cały czas jesteś the best!

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie fredku, wersja 22.12.2019 nie blokuje reklam w aplikacjach że sklepu play:

Morecast,

Remote for Samsung TV/Smart & WiFi direct.

Czy tak ma być i mam się odczepić.

Czy można coś z tym zrobić?

Jeśli tak , chętnie poznam odpowiedź.

Pozdrawiam świątecznie

 

 

Edytowane przez koko63
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morecasta nie mam, ja nic z tym nie zrobię. Spróbuj samemu pokombinować  default_icon_e_wink.gif

Panie fresku, dziękuję za odpowiedź.Pańska propozycja jest bardzo, ale to bardzo motywującą, jednak moje umiejętności i wiedzę w zakresie kombinowania w tej materii mogę śmiało określić ( z pewną dozą nieśmiałości oczywiście)jako zaawansowane w stopniu bardzo, ale to bardzo niezaawansowanym.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

 

 PS

Reklamy są obecne również w Taptalk, którego używam odpowiadając na pański post.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to porządnie na bazie Energized Protection w wariancie Blu, a nie na odpier**l domyślne listy AdAwaya

https://block.energized.pro/blu/formats/hosts

 

Blokada_reklam_v2_2019-12-30.zip

 

Żebyś miał kompleksową blokadę reklam, nawet tych google'owskich, polecam apkę... Blokada ;)

Hostsem się po prostu nie da. To tak jakbyś chciał zablokować telemetrię w Windows 10, a Windows i tak sobie ignoruje niewygodne wpisy - tak samo, albo jeszcze gorzej jest na andku.

Dnia 29.12.2019 o 17:56, koko63 napisał:

Szanowny Panie fredku, wersja 22.12.2019 nie blokuje reklam w aplikacjach że sklepu play:

Morecast,

Remote for Samsung TV/Smart & WiFi direct.

Czy tak ma być i mam się odczepić.

Czy można coś z tym zrobić?

Jeśli tak , chętnie poznam odpowiedź.

Pozdrawiam świątecznie

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to porządnie na bazie Energized Protection w wariancie Blu, a nie na odpier**l domyślne listy AdAwaya
https://block.energized.pro/blu/formats/hosts
 
Blokada_reklam_v2_2019-12-30.zip
 
Żebyś miał kompleksową blokadę reklam, nawet tych google'owskich, polecam apkę... Blokada
Hostsem się po prostu nie da. To tak jakbyś chciał zablokować telemetrię w Windows 10, a Windows i tak sobie ignoruje niewygodne wpisy - tak samo, albo jeszcze gorzej jest na andku.
 
Dziękuję, czym wersja 30 różni się od tej 29 ze strony?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zoltan78 napisał:

@rawyolks testuje tą aplikację od rana, wyłączyłem adblocka i muszę przyznać że działa znakomicie, nawet lepiej niż adblock gdyż reklam w aplikacjach też nie ma. Super, dzięki za podpowiedź. 

Możesz podpowiedzieć, o jakiej aplikacji mowa? O tym pliku ...30.zip? Instalować go w TWRP? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak.macie problem wrzućcie energized protection to też blokada reklam

 

https://energized.pro/

Tu możecie o niej poczytać. Wrzucamy przez twrp

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

https://cloud.tapatalk.com/s/5e0b2bfd91332/Energized_Protection-%C3%A9clairs%28128%29.zip

 

0e06166567c235c32406f779309eb416.jpg

 

Tylko do tego niestety potrzeby jest root czyli magisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem energizera przez magisk. Wszystko poszło bez problemu, tylko po reklamach zostają dziury na stronach i część nie reklam tylko zwykłych zdjęć na różnych stronach również poblokowało jak na zdjęciu w załączniku - tu akurat reklamę. Może jednak coś spaprałem?Screenshot_2019-12-31-20-29-03-770_com.android.chrome.thumb.jpg.0435c1574af989a3700942a0391f4c70.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gabor2 napisał:

Wgrałem energizera przez magisk. Wszystko poszło bez problemu, tylko po reklamach zostają dziury na stronach i część nie reklam tylko zwykłych zdjęć na różnych stronach również poblokowało jak na zdjęciu w załączniku - tu akurat reklamę. Może jednak coś spaprałem?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

No to coś spaprałeś, bo to nadal widok blokowania po chamsku aka przez hosts

Screenshot_2019-12-31-21-52-32-689_com.android.chrome.thumb.jpg.5fc448c8626b798edd48606891f3d1a3.jpg

Screenshot_2019-12-31-21-52-41-354_com.android.chrome.jpg

A no i upewnij się czy masz w Chrome wyłączoną wersję uproszczoną.

Dla jasności opis jest mylący, jak widać wyżej na moim screenie to wcale nie wyłącza wersji uproszczonej, tylko kompresowanie stron i pobieranie ich od Google z reklamami.

i nie ściągającie jak zoltan78 podaje ze sklepu, tylko pełną Blokadę z F-Droida

https://f-droid.org/en/packages/org.blokada.alarm/

19 godzin temu, koko63 napisał:

Dziękuję, czym wersja 30 różni się od tej 29 ze strony?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

Wszystkim. Moja to Energized Blu, tamta pieron wie z czego posklejana.

Usuwamy obrazki z cytowanych postów. Z nimi post zajmuje pół strony. /Orjon

Edytowane przez Orjon
Usuwamy obrazki z cytowanych postów. Z nimi post zajmuje pół strony.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...