Skocz do zawartości

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawisz dla nie wtajemniczonych?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka


Nie umiem :) wypakowalem paczkę od fredka, uruchomiłem telefon w Twrp gdzie ręcznie zamontowalem wszystkie partycje. W zaawansowanych jest file manager przez który przekopiowalem plik fredka do wspomnianej wyżej lokacji i zrobiłem reboot

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne telefony mają różne ścieżki w których znajduje się plik hosts i wersja androida niekoniecznie ma tu wielkie znaczenie (mowa o Androidzie 9/10). Ja mam Mi9 z androidem 10 i w tym telefonie na romie xiaomi.eu ścieżka jest dokładnie taka, jak w blokadzie reklam v2 i ta wersja u mnie jak najbardziej działa, plik hosts jest podmieniany poprawnie. Macie roota, więc każdy niech sam sprawdzi jaką ma ścieżkę do pliku hosts, osobiście polecam użyć Total Commandera. Natępnie wybieramy odpowiednią wersję blokady reklam, odpalamy TWRP, gdzie NAJPIERW montujemy ręcznie partycję SYSTEM (nie wiedzieć czemu, skrypt nie robi tego automatycznie i wtedy plik hosts nie zostaje podmieniony - być może to wina TWRP), po czym najnormalniej w świecie odpalamy instalację pliku blokady reklam. Robię to z każdą nową aktualizacją ROMu i blokada działa.

Ścieżki do pliku hosts wyglądają następująco w zależności od wersji blokady Fredka:

v1 - /system

v2 - /system_root/system

v3 - /system_root/system/system

 

Edit: Przyjrzałem się temu skryptowi i wydaje mi się, że nie działa, ponieważ busybox jest w katalogu xbin, a nie sbin (przynajmniej u mnie), jak w skrypcie, ale mogę się mylić, nie jestem programistą. Skrypt więc nie montuje automatycznie partycji SYSTEM, ale kiedy zrobimy to ręcznie, to reszta skryptu wypakowuje plik hosts tam gdzie trzeba (pod warunkiem, że odpalimy poprawną wersję, dlatego ważne jest, by wiedzieć gdzie mamy plik hosts)

Edytowane przez Test
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2019 o 03:20, Test napisał:

Edit: Przyjrzałem się temu skryptowi i wydaje mi się, że nie działa, ponieważ busybox jest w katalogu xbin, a nie sbin (przynajmniej u mnie), jak w skrypcie, ale mogę się mylić, nie jestem programistą. Skrypt więc nie montuje automatycznie partycji SYSTEM, ale kiedy zrobimy to ręcznie, to reszta skryptu wypakowuje plik hosts tam gdzie trzeba (pod warunkiem, że odpalimy poprawną wersję, dlatego ważne jest, by wiedzieć gdzie mamy plik hosts)

Sprawdź jak możesz http://fredek.no-ip.org/adaway/Blokada_reklam_v3_2019-11-28_signed.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2019 o 06:29, fredek napisał:

Z ciekawości spróbowałem, ale z góry wiedziałem, że nie będzie dobrze ponieważ po pierwsze ścieżka do pliku hosts w telefonach Mi9 z Androidem 10 (a taki aktualnie mam) nie jest jak w skrypcie v3 "/system_root/system/system" tylko taka jak w wersji v2 czyli "/system_root/system", po drugie ścieżka do busybox u mnie to "/system/xbin", ale nawet wprowadzając powyższe poprawki w różnych konfiguracjach wciąż skrypt nie montuje u mnie automatycznie partycji SYSTEM, a co za tym idzie plik hosts nie może zostać podmieniony. Tak więc pozostaje opisana wcześniej przeze mnie metoda ręcznego podmontowania partycji w TWRP, po czym skrypt robi swoje jak trzeba i blokada v2 działa jak złoto. Jak znajdę trochę czasu i jakiś działający nieskomplikowany skrypt, który poprawnie montuje partycję SYSTEM, to dam znać, byś mógł zaadoptować to w swoim skrypcie, a póki co dzięki za aktualizację pliku hosts, jak dla mnie ręczne montowanie partycji w TWRP to kwestia 5 sekund, więc ta czynność zupełnie mi nie przeszkadza. Pozdrowionka.

edit 30.11. 4:22

@fredek wygląda na to, że nie ma co walczyć z tymi skryptami, bo same w sobie mają poprawne ścieżki, tak wersja v1 jak i v2 i działają znakomicie pod warunkiem, że zamontowana zostaje partycja SYSTEM. Niestety z jakiegoś powodu TWRP (najnowsze wersje pod Androida10) nie montują jej i to chyba na tyle w temacie. Trzeba będzie poczekać aż autor TWRP to naprawi lub znajdzie się ktoś, kto ogarnie sprawę. Na tą chwilę tylko ręczne zamontowanie partycji pod TWRP przed instalacją paczki rozwiązuje problem kopiowania pliku hosts.

Nie piszemy post pod postem. Korzystaj z opcji Edytuj //Orjon

Edytowane przez Test
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Test  

Cytat

 jak dla mnie ręczne montowanie partycji w TWRP to kwestia 5 sekund, 

Powiedz jak to zrobić, mam dwa telefony na Mi9Lite blokada działa. Natomiast na RN5 nie działa żadna. W obu przypadkach mam najnowsze roomy xiaomi.eu z tym że na Mi9 mam inne twrp co jak piszecie może być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, sunkist said:

@Test  

Powiedz jak to zrobić, mam dwa telefony na Mi9Lite blokada działa. Natomiast na RN5 nie działa żadna. W obu przypadkach mam najnowsze roomy xiaomi.eu z tym że na Mi9 mam inne twrp co jak piszecie może być problemem.

No przecież masz w TWRP przycisk "Mount"...Pociskasz i wybierasz partycję "System", po czym wracasz wstecz i normalnie dajesz instalację paczki z blokadą reklam. U mnie działa tylko tą metodą, nie znalazłem żadnego skryptu, który potrafiłby zamontować automatycznie partycję SYSTEM pod nowymi TWRP na tą chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Test napisał:

No przecież masz w TWRP przycisk "Mount"...Pociskasz i wybierasz partycję "System", po czym wracasz wstecz i normalnie dajesz instalację paczki z blokadą reklam. U mnie działa tylko tą metodą, nie znalazłem żadnego skryptu, który potrafiłby zamontować automatycznie partycję SYSTEM pod nowymi TWRP na tą chwilę.

Robiłem tak i nie zadziałało, tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem bo w pozycji "Mount" były zaznaczone jakieś pozycję których nie odznaczałem bo nie wiedziałem czy tak zrobić, zaznaczyłem dodatkowo tylko " system" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, sunkist said:

Robiłem tak i nie zadziałało, tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem bo w pozycji "Mount" były zaznaczone jakieś pozycję których nie odznaczałem bo nie wiedziałem czy tak zrobić, zaznaczyłem dodatkowo tylko " system" 

Tak, zaznaczasz tylko SYSTEM, reszta bez zmian, a którą paczkę i do jakiego telefonu instalujesz ? Pytam, bo czasem różnie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy to wina TWRP które macie i ono wspiera lub nie Androida Q. Ja mam mi 8 z Android Q z TWRP 3.1.1, po wejściu w Recovery, w logu pisze że nie mógł zamonowac partycji System. Widzę że jest kilka nieoficjalnych wersji TWRP z wsparciem do Androida Q ale boje się że będzie Brick:/

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wyłącznie wina TWRP, ale żeby ręcznie nie można zamontować partycji, to już zupełna lipa. A wypakuj z paczki sam plik hosts, spróbuj ręcznie zamontować SYSTEM i ręcznie podmienić plik hosts. Ciekaw jestem jak zachowa się u Ciebie TWRP. Jeśli nie czujesz się na siłach by to zrobić, to pozostaje Ci tylko czekać aż zmodyfikują wersję TWRP albo zainstalować AdAway, jednak działa on chyba tylko z WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wyłącznie wina TWRP, ale żeby ręcznie nie można zamontować partycji, to już zupełna lipa. A wypakuj z paczki sam plik hosts, spróbuj ręcznie zamontować SYSTEM i ręcznie podmienić plik hosts. Ciekaw jestem jak zachowa się u Ciebie TWRP. Jeśli nie czujesz się na siłach by to zrobić, to pozostaje Ci tylko czekać aż zmodyfikują wersję TWRP albo zainstalować AdAway, jednak działa on chyba tylko z WiFi.
Adaway działa z wszystkim nie przesadzaj z tym wifi. Ale musisz mu nadać root co wiąże się z magiskiem

Wysłane z mojego ZTE A2020G Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/2/2019 at 5:57 PM, Adamk102 said:

Adaway działa z wszystkim nie przesadzaj z tym wifi. Ale musisz mu nadać root co wiąże się z magiskiem

W sumie nigdy nie używałem AdAway, więc głowy nie dam, to informacja, którą można wyczytać ze strony autorów programu, nie moja. Jest tam jakieś rozwiązanie tego problemu, ale nie zagłębiałem się w temat, gdyż jak napisałem nie używam. Podmiana pliku hosts w zupełności mi wystarcza do pozbycia się większości natarczywych reklam. No i wcześniej (póki działały płatności GPay) nie potrzebowałem też roota, więc AdAway odpadał z góry, Zawsze jednak blokada reklam z tej paczki działała perfekcyjnie. Właściwie działa nadal, tylko nowe TWRP jest coś skopane, ale myślę że to chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie prościej i lepiej jest zmienić sobie DNS w telefonie z automatycznego na prywatny, np. dns.adguard.com? Zawsze działa, nie trzeba nic instalować, nie trzeba mieć roota czy odblokowanego bootloadera. Łatwo i skutecznie.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, antykat said:

Czy nie prościej i lepiej jest zmienić sobie DNS w telefonie z automatycznego na prywatny, np. dns.adguard.com? Zawsze działa, nie trzeba nic instalować, nie trzeba mieć roota czy odblokowanego bootloadera. Łatwo i skutecznie.

Jasne, że prościej i łatwiej, ale sęk w tym, że czasem ten DNS, jak i większość innych prywatnych potrafi nie działać, albo działać bardzo powoli, co przekłada się na ogromne spowolnienie lub całkowite zaprzestanie działania internetu. Miałem tak już nie raz, myślałem, że to wina dostawcy, ale winny był właśnie DNS adguarda, który z jakiegoś powodu zrobił sobie przerwę w działaniu. A tak mam możliwość zmiany bez oglądania reklam. ZAWSZE to działa DNS mojego providera, z innymi bywa różnie...

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...