Skocz do zawartości

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, fredek napisał:

Nowsze to zdaje się te, które mają jako bazę androida 9, a starsze to pozostałe... tak z grubsza ;-)

No właśnie nie. Nie wszystkie nowe telefony z Androidem 9 mają tą nowszą wersję. 

Wersja dla nowszych telefonów = wersja dla telefonów posiadających taki specyficzny układ partycji, który się zwie system-as-root. Generalnie - wszystkie, które w build.prop mają:

ro.build.system_root_image=true

W chwili obecnej mają go na pewno: Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T/Redmi K20, Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Redmi 7A, Redmi 7, Redmi Y3, Mi A2, Mi A2 Lite, Mi A3, Mi A1, Mi CC9, Mi CC9e, Mi CC9 Meitu, Redmi 6, Redmi 6A (dwa ostatnie - po aktualizacji do Androida Pie).

Wszystkie pozostałe mają wersję dla starszych telefonów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2019 o 10:23, fredek napisał:

Panowie, ja MIUI i telefonów Xiaomi już od kilku miesięcy nie używam. Mam jako zapasowe Mi 3, Redmi 1S i 3S ale one mają aktualne Lineage (kompiluję ze źródeł) i tam wszystko działa (blokada v1).

Blokada reklam jest robiona dla Was tak samo od >18 miesięcy, zmienia się tylko plik hosts na aktualny. Także jak jest jakiś problem to musicie sami zdiagnozować w czym problem i powiedzieć mi co poprawić.

Potwierdzam, plik hosts nie jest instalowany automatycznie z przygotowanej paczki. Tak jest od chyba 3 aktualizacji. Testowane na MI8 i paczka dla "nowszych" telefonów (zawsze tej używałem). Jaki mechanizm to powoduje nie potrafię sprawdzić ale może da radę ktoś kto zna dobrze MIUI.

Plik jest OK, zainstalowany ręcznie przez TWRP działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać pliku hosts w katalogu z systemem
/system/etc/
i podmienić na plik hosts wyciągnięty z paczki zip.
Oczywiście trzeba to zrobić w TWRP, bez uruchomionego systemu. :)

Przy okazji, MI8 ma jednak "stary" system plików i używając paczki V1 można zrobić wszystko przez Aktualizację, nie trzeba ręcznie wchodzić w TWRP.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jest to że nie mam pliku hosts w katalogu etc., Próbowałem go skopiować tak czy inaczej ale po restarcie systemu nadal pojawiają się reklamy a żeby było weselej kiedy wracam do twrp to w folderze system/etc/ znowu nie ma pliku hosts jakby go w ogóle poprzednio nie skopiowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest /system/etc/, nie masz zamontowanej partycji?
Ja wgrywam sobie plik hosts z paczki na pendrive USB.
Wchodzisz w TWRP.
W Zamontuj podpinasz tylko niezbędne partycje System i USB.
Wracasz do głównego menu a później Zaawansowane i Menedżer Plików.
Kopiujesz plik do /system/etc/ i startujesz system.
U mnie działa. Tak jest na MIUI czy w innych konfiguracja jest tak samo i zadziała, nie wiem. :)
Powodzenia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zainstaluj miui hidden settings i ustaw "private dns" dns.adguard.com"

Moze wyda sie to dziwne ale poprzez miui hidden siec wi-fi w pracy nie pozwala mi sie polaczyc z internetem...

 

"Może to nie jest /system/etc/, nie masz zamontowanej partycji?
Ja wgrywam sobie plik hosts z paczki na pendrive USB.
Wchodzisz w TWRP.
W Zamontuj podpinasz tylko niezbędne partycje System i USB.
Wracasz do głównego menu a później Zaawansowane i Menedżer Plików.
Kopiujesz plik do /system/etc/ i startujesz system.
U mnie działa. Tak jest na MIUI czy w innych konfiguracja jest tak samo i zadziała, nie wiem. :)
Powodzenia!"

Pobawie sie jak znajde troche czasu, dziekuje za podpowiedzi.

 

Edytowane przez pinturicchio87
improve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2019 o 11:43, latet napisał:

Nie, to nie wymaga TWRP, ani root ani nawet odblokowanego BL. Między innymi dlatego jest to tak dobra, wygodna i uniwersalna metoda. Tyle że wymaga Pie oraz apki MIUI Hidden Settings (ze sklepu Play), gdyż Xiaomi było uprzejme usunąć to standardowe w czystym andku Pie pole z dostępnych dla użytkownika ustawień systemowych.

Pamiętasz może jaka była domyślnie wybrana tutaj opcja? Automatycznie czy wyłączone? Chcę powrócić ustawień domyślnych. 

Edytowane przez mrosi
Czy edycja cytowanej zawartości sprawia ból...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tego dodatku życie na telefonie nie ma sensu  Za każdym razem kiedy wrzucam nowy soft widzę że bardzo potrzebuję tego rodzaju blokady, dziękuję że aktualizujesz blokadę reklam, świetny pomysł bo działa w każdej sytuacji.  Super, dziękuję fredek za Twoją pracę.

Uwaga: Na xiaomi-note  5 pro whyred mimo że to nowy telefon działa jedynie wersja blokady reklam v1 , wersja 2 nie działa.

Czy ktoś może napisać dlaczego tak się dzieje? Jest gdzieś indziej plik hosts?
 

 

Edytowane przez zagrobelny
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie proszę okiem kilka postów wyżej, od Orion. Tam jest informacja dla jakich modeli jest wersja V2.
Ja mam MI8 i też myślałem, że to nowy telefon a jednak ze względu na strukturę plików muszę używać V1 dla "starszych telefonów".  :)

Jak nie działa jedna wersja to spokojnie można przetestować drugą, raczej nic się dzieje przy użyciu niewłaściwej.
A jak ktoś chce się pobawić to trochę wyżej starałem się opisać jak wgrać plik ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem obie instalowane przez twrp na mix2s żadna nie blokuje reklam , tymczasowo zainstalowałem adaway 
Mam dokładnie to samo odczucie i potwierdzam że Adaway działa, może nie w każdej aplikacji ale jednak zawsze to coś.

Wysłane z MI 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U niektórych skrypt z jakiegoś powodu nie podmienia plików, tylko nie rozumiem po co wam ta paczka jak i tak macie roota? O wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest właśnie adaway. Reklamy w apkach to raczej norma, najważniejsze że nie ma ich w przeglądarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sun Jul 14 2019 o 10:23, fredek napisał:

Blokada reklam jest robiona dla Was tak samo od >18 miesięcy, zmienia się tylko plik hosts na aktualny. Także jak jest jakiś problem to musicie sami zdiagnozować w czym problem i powiedzieć mi co poprawić.

No to mówimy, wgrywanie paczki nic nie daje, plik hosts nie jest podmieniany. Ręcznie próbowałem to w TWRP nie mam plików w katalogu etc, a przez Root Browser nie mogę podmienić, bo niby nie mam uprawnień. Ale to pewnie dlatego, że plik jest używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na xiaomi note 5 pro whyred działa v1, a v2 nie działa. System blokad reklam tego skryptu w aplikacjach i na stronach www działa bardzo dobrze. Jeśłi  skrypt naszego kolegi Fredka bierze list wyjątki reklam IP w obsłudze DNS z aplkacji typu adwguard czy adaway...  ublock coś tam innego -  to czego chcieć więcej. Lepszej metody nie ma, po co instalować dodatkowe aplikacje które obciążają system czy za które trzeba płacić. Dziękujemy że wykonujesz dobrze swoją robotę :).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na telefonie Mi9 paczka v2 działa jak najbardziej, ale przed jej zainstalowaniem, będąc w TWRP musimy podmontować partycję SYSTEM. Po tym zabiegu standartowo zapuszczamy instalację i mamy działającą blokadę reklam. Inna sprawa, że cudów nie ma, nie wszystkie są blokowane, jednak bez niej telefon bombardowany jest trylionem reklam od których idzie momentami zwariować, więc i tak dziękuję autorowi za to, że choć trochę ułatwia życie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2019 o 10:23, fredek napisał:

Panowie, ja MIUI i telefonów Xiaomi już od kilku miesięcy nie używam. Mam jako zapasowe Mi 3, Redmi 1S i 3S ale one mają aktualne Lineage (kompiluję ze źródeł) i tam wszystko działa (blokada v1).

Blokada reklam jest robiona dla Was tak samo od >18 miesięcy, zmienia się tylko plik hosts na aktualny. Także jak jest jakiś problem to musicie sami zdiagnozować w czym problem i powiedzieć mi co poprawić.

Miałbym prośbę, czy mógłbyś usunąć stronę ukryteterapie.pl z listy wykluczonych? Chyba komuś bardzo się nie podoba treść wygłaszana przez twórce strony, niż sama strona w sobie i ubawiło mnie to, że ktoś ją włożył na czarną listę, hehehehehe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cooky napisał:

Miałbym prośbę, czy mógłbyś usunąć stronę ukryteterapie.pl z listy wykluczonych? Chyba komuś bardzo się nie podoba treść wygłaszana przez twórce strony, niż sama strona w sobie i ubawiło mnie to, że ktoś ją włożył na czarną listę, hehehehehe :-)

Na wieku listach ta strona jest. Na ublock origin tak samo. Swoją drogą słusznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...