Skocz do zawartości

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, RASTY777 napisał:

ten dns to jedyny taki czy są też inne? bo działa to super emoji3.png

Jest ich kilka, ale oprócz AdGuard miałem styczność tylko tylko z OpenDNS i nie byłem zadowolony (blokował mniej reklam, za to blokował całkowicie różne polskie serwisy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2019 o 11:43, latet napisał:

Nie, to nie wymaga TWRP, ani root ani nawet odblokowanego BL. Między innymi dlatego jest to tak dobra, wygodna i uniwersalna metoda. Tyle że wymaga Pie oraz apki MIUI Hidden Settings (ze sklepu Play), gdyż Xiaomi było uprzejme usunąć to standardowe w czystym andku Pie pole z dostępnych dla użytkownika ustawień systemowych.

Zwalnia to jakoś szybkość wczytywania stron www czy nie?

Edytowane przez mrosi
Nie przewalqmy obrazków z cytowanych postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2019 o 12:22, sp4ubw napisał:

@Razor65 ścieżka się nie zgadza to i nie działa. Zrób sobie poprawny zip pod MI9 i powinno ruszyć. 

Spróbuj tej wersji:

MI9_MI9SE_RN7_Blokada_reklam_2019-05-16.zip

Ta inna ścieżka zadziała tylko na MI9?

Zastanawiam się:

1. czy zmienić na tą która jest w Twoim pliku,

2. dodać drugą lokalizację, czyli rozpakowywać host w obu lokalizacjach...

Problem jest taki, że ja już nie używam telefonów xiaomi, nie bardzo mam jak przetestować, możesz coś podpowiedzieć lub sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej sprawdzić wchodząc na jedną z całkowicie blokowanych stron, np. adnet.com - jeśli strona się otworzy, to znaczy, że blokada nie działa z daną przeglądarką (albo w ogóle).

Jeśli blokada działa, to wygląda to tak jak na obrazku.

P.S. Skoro masz Mi9, to po co się bujać z tą blokadą z paczki? O wiele łatwiej ustawić prywatny DNS w systemie. Nie dość że wygodniej, że nie trzeba TWRP ani roota, to jeszcze baza blokowanych domen aktualizuje się 24/7 na serwerze. Raz ustawiasz i zapominasz :)

Screenshot_2019-06-01-12-03-20-475_com.android.chrome.png

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrosi napisał:

Co do DNS, to jak to uczynić...? Działa na Globalu?

Tak, ja mam Globala Stable i nawet nie mam odblokowanego BL. Blokada działa aż miło. Jak to zrobić - wszystko jest w tym wątku, kilkanaście postów wyżej (posty z 11 maja).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2019 o 07:21, fredek napisał:

Ta inna ścieżka zadziała tylko na MI9?

Wszystkie nowe telefony od MI9. MI9, MI9SE, RN7, RN7Pro, Redmi 7, K20, K20Pro (aka MI9T/MI9TPro) i wszystkie inne które dostaną obsługę system-as-root (/system jako /) - wtedy jest /system/system

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Orjon napisał:

Wszystkie nowe telefony od MI9. MI9, MI9SE, RN7, RN7Pro, Redmi 7, K20, K20Pro (aka MI9T/MI9TPro) i wszystkie inne które dostaną obsługę system-as-root (/system jako /) - wtedy jest /system/system

Czyli potrzebne są 2 wersje.

Zapraszam do testów ;-)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2019 o 12:22, latet napisał:

Tak, ja mam Globala Stable i nawet nie mam odblokowanego BL. Blokada działa aż miło. Jak to zrobić - wszystko jest w tym wątku, kilkanaście postów wyżej (posty z 11 maja).

Jak to zrobiłeś? Nie ma postów z 11 maja. Czy chodzi o ten sposób z LazyFlasher?

 

Na Globalu też da radę.

  • Instalacja TWRP, 
adb reboot bootloader
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img
  • Następnie instalujesz przez TWRP LazyFlasher, który wyłącza weryfikację partycji
  • Instalacja Blokady reklam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2019 o 11:43, latet napisał:

Nie, to nie wymaga TWRP, ani root ani nawet odblokowanego BL. Między innymi dlatego jest to tak dobra, wygodna i uniwersalna metoda. Tyle że wymaga Pie oraz apki MIUI Hidden Settings (ze sklepu Play), gdyż Xiaomi było uprzejme usunąć to standardowe w czystym andku Pie pole z dostępnych dla użytkownika ustawień systemowych.

Blokując w ten sposób reklamy na rn5 nie miałem reklam w YouTube, a na mi9 są jak na screenie. ROM global eea, a na rn5 zwykły global to przez to? Do czasu zgody na odblokowanie BL jest jakiś lepszy sposób na te reklamy?

1b27d3d2e9f08b542154a00762655b76.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Edycja cytowanej zawartości przekracza możliwości...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2019 o 09:14, drk001 napisał:

Jak to zrobiłeś? Nie ma postów z 11 maja. Czy chodzi o ten sposób z LazyFlasher?

Nie, żaden LazyFlasher. I są posty z 11 maja. Posty (w tym wątku), a nie wątki założone tego dnia.

https://miuipolska.pl/forum/topic/31318-blokada-reklam-dla-xiaomieu-nie-wymaga-root/?page=9&tab=comments#comment-505869

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2019 o 09:33, bioly87 napisał:
Blokując w ten sposób reklamy na rn5 nie miałem reklam w YouTube, a na mi9 są jak na screenie. ROM global eea, a na rn5 zwykły global to przez to? Do czasu zgody na odblokowanie BL jest jakiś lepszy sposób na te reklamy?

A nie lepiej wgrać YouTube Vanced?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy obrazków z cytowanych postów...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2019 o 08:53, AmyS napisał:

Trzecia aktualizacja MIUI pod rząd, aktualna to 9.7.11, i nadal nie działa blokada reklam.

Panowie, ja MIUI i telefonów Xiaomi już od kilku miesięcy nie używam. Mam jako zapasowe Mi 3, Redmi 1S i 3S ale one mają aktualne Lineage (kompiluję ze źródeł) i tam wszystko działa (blokada v1).

Blokada reklam jest robiona dla Was tak samo od >18 miesięcy, zmienia się tylko plik hosts na aktualny. Także jak jest jakiś problem to musicie sami zdiagnozować w czym problem i powiedzieć mi co poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...