Skocz do zawartości

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wajs napisał:

Po zastosowaniu aktualnego pliku do blokowania reklam, w aplikacji you tube i you tube vanced jest problem z oznaczeniem filmów obejrzanych (po obejrzeniu, nie oznaczone są jako obejrzane). 

Bez blokowania reklam też jest ten problem, także to nie problem blokady tylko aktualnych nowych wersji youtube, przynajmniej z tego co widzę. Sprawdziłeś bez blokady, jak się zachowują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2019 o 18:46, wajs napisał:

Bez tej blokady i z blokadą AdAway (domyślną) jest ok.

Witam.

Też się borykałem z problemem zapisywania historii obejrzanych filmów itp w youtubie i rozwiązałem problem poprzez edycję pliku hosts.

U mnie każdą wersję pliku hosts edytuję i zahaszowuję 2 linie 127.0.0.1 s.youtube.com oraz 127.0.0.1 s2.youtube.com

Edytowane przez doktorwatson
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, doktorwatson napisał:

Witam.

Też się borykałem z problemem zapisywania historii obejrzanych filmów itp w youtubie i rozwiązałem problem poprzez edycję pliku hosts.

U mnie każdą wersję pliku hosts edytuję i zahaszowuję 2 linie 127.0.0.1 s.youtube.com oraz 127.0.0.1 s2.youtube.com

Dodane do białej listy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, GregorJan napisał:

Mi w Speedtest nie wyswietlaja sie reklamy, jedynie po pomiarze jest puste okienko na reklame, mozna tez jakies wylaczyc w ustawieniach programu.

na Mi8 i romie 9.1.3 nie wyswietlało reklam

teraz na Mi9 i romie 9.3.21 jest tak jak napisałem  plus dodatkowo w przeglądarce internetowej na Onecie nie wszystkie reklamy są zablokowane.

 

stąd prośba o dołożenie blokady/ ewentualne sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Damianik napisał:

teraz na Mi9 i romie 9.3.21 jest tak jak napisałem  plus dodatkowo w przeglądarce internetowej na Onecie nie wszystkie reklamy są zablokowane.

stąd prośba o dołożenie blokady/ ewentualne sugestie

Ta blokada to tylko wpisy do pliku hosts, blokujące konkretne domeny internetowe. Tu nie można "dołożyć" blokowania wg aplikacji czy dla danej aplikacji. Nigdy nie będą zablokowane wszystkie reklamy, bo nigdy ta lista nie będzie zawierać wszystkich domen, z których reklamy są serwowane. Niektóre reklamy są w tej samej domenie co głowny serwis, wtedy ta blokada ich nie odsieje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że nie są blokowane żadne reklamy. Jak sprawdzić, upewnić się czy ta blokada działa? W Mi 5 prawie wszystkie reklamy w używanych przeze mnie programach były blokowane obecnie w Mi Mix 3 nie.

Edytowane przez newerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek - Redmi note 7.Mam wrażenie że reklamy nie są blokowane w żadnym przypadku - czy to w aplikacjach, czy przeglądarce. Strona adnet.com otwiera się normalnie z filmikiem. Plik wgrany jak zwykle po instalacji ostatniego najnowszego naszego dev. To pierwszy raz z tym softem, ostatnio używałem stable. Wrzuciłem dev z uwagi na te reklamy - nie ma absolutnie żadnej różnicy między softami - po prostu nie widać by były blokowane. Na poprzednim redmi note4 blokada reklam była zauważalna. Co jest nie halo? 

Edytowane przez newelco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Aktualizujecie na bieżąco paczki?

-Po każdej aktualizacji telefonu paczkę trzeba wgrywać na nowo

-do przeglądarki tak jak u mnie Firefox zalecam privacy badger i ublock origin


A jeśli chodzi o aplikacje to u mnie chodzi dobrze, nie wiem dlaczego macie problem :/

Jedynie w wiadomościach Google zostają okienka z jakimś tekstem "nie można załadować strony" czy coś takiego w miejscu reklamy, ale to odrębny temat, może da się ją przelecieć Lucky patcherem. Tak chyba zrobię.

A i jeszcze jedna sprawa. Jeśli macie w przeglądarce (chrome i Opera mają chyba takie opcje) oszczędzanie danych, to blokowanie nie działa z tego co wiem.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2019 o 16:07, Uredie napisał:

A i jeszcze jedna sprawa. Jeśli macie w przeglądarce (chrome i Opera mają chyba takie opcje) oszczędzanie danych, to blokowanie nie działa z tego co wiem.

Oczywiście, że wtedy blokowanie nie działa. Nie ma prawa działać wtedy.

Dnia 1.05.2019 o 00:04, densa napisał:

Też tak macie że czasem nie ukrywa reklam (od niedawna) i pokazuje białe pola na ich miejscu?

To chyba zależy od konkretnej przeglądarki, jak sobie "poradzi" z niemożliwością załadowania obiektu do tej ramki (bo adres obiektu jest blokowany). Białe miejsce po zablokowanej reklamie to i tak wydaje się całkiem eleganckie w porównaniu do takiego rozwiązania, jak na obrazku.

 

Screenshot_2019-05-09-08-56-59-595_com.google.android.apps.magazines.png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, latet napisał:

To chyba zależy od konkretnej przeglądarki, jak sobie "poradzi" z niemożliwością załadowania obiektu do tej ramki (bo adres obiektu jest blokowany). Białe miejsce po zablokowanej reklamie to i tak wydaje się całkiem eleganckie w porównaniu do takiego rozwiązania, jak na obrazku.

Nie do końca o to mi chodzi, reklamy mam blokowane i zazwyczaj nie ma po nich śladu. Na kilku stronach (może 2-3 :-D) te białe ramki czasem pojawiają się np. po przycisku Wstecz lub po przełączeniu na inną aplikacje i powrót do przeglądarki. Oczywiście po f5 tych reklam już nie ma, więc to taki malutki 'problem', co do przeglądarki to korzystam z chrome.

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Coolek33 napisał:

U mnie na stockowej przeglądarce działa. W innych apkach też. Najpierw flash xiaomi.eu, uruchomić system i flash blokady.

robię tak już od kilku lat, najpierw na Mi 5 - blokada działała, nie było nigdzie reklam, po przesiadce na Mix 3 - nie działa. Nie rozumiem dlaczego od początku nie działa na Mi Mix 3...

Edytowane przez newerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, densa napisał:

Jeśli używasz oszczędzania danych w Chrome to reklamy będą widoczne.

Teraz nazywa się to wersja uproszczona w ustawieniach i miałem ta opcję przez cały czas wyłączoną

 

 W natywnej przeglądarce też są reklamy. Ale np w apce pogodowej są zablokowane.

Edytowane przez kitket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mam pojęcia, ale jak na moje to ta paczka u Ciebie w ogóle nie działa inaczej byś nie miał reklam w przeglądarkach (najłatwiej na nich sprawdzić, bo w apkach często te reklamy dalej są np. ampere czy aquamail). Jaki masz rom dokładnie i czy po aktualizacji systemu wgrywasz paczkę za każdym razem? Używam chrome, ale specjalnie włączyłem stockową przeglądarkę żeby sprawdzić i też nie ma reklam na niej.

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, newerror napisał:

robię tak już od kilku lat, najpierw na Mi 5 - blokada działała, nie było nigdzie reklam, po przesiadce na Mix 3 - nie działa. Nie rozumiem dlaczego od początku nie działa na Mi Mix 3...

Mix3 ma Pie, więc możesz zastosować blokadę poprzez ogólnosystemowy DNS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, newerror napisał:

jak to zrobić? przez twrp?

Nie, to nie wymaga TWRP, ani root ani nawet odblokowanego BL. Między innymi dlatego jest to tak dobra, wygodna i uniwersalna metoda. Tyle że wymaga Pie oraz apki MIUI Hidden Settings (ze sklepu Play), gdyż Xiaomi było uprzejme usunąć to standardowe w czystym andku Pie pole z dostępnych dla użytkownika ustawień systemowych.

 

Screenshot_2019-04-14-12-54-41-920_com.android.settings.png

Edytowane przez latet
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Nie, to nie wymaga TWRP, ani root ani nawet odblokowanego BL. Między innymi dlatego jest to tak dobra, wygodna i uniwersalna metoda. Tyle że wymaga Pie oraz apki MIUI Hidden Settings (ze sklepu Play), gdyż Xiaomi było uprzejme usunąć to standardowe w czystym andku Pie pole z dostępnych dla użytkownika ustawień systemowych.
 

ten dns to jedyny taki czy są też inne? bo działa to super

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...