Skocz do zawartości

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki, co polecicie na blokowanie reklam na Miui Global Stable?

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

https://blokada.org/

https://dns66.en.uptodown.com/android

Jest jeszcze Adguard ale dużo baterii pobiera.

Ale podobno jest sposób by działał blokada od[mention=3511]Fredek[/mention] na globalu jak masz twrp. Ktoś o tym tu wspominał coś mi się kojarzy

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adamk102 napisał:

Ale podobno jest sposób by działał blokada od[mention=3511]Fredek[/mention] na globalu jak masz twrp. Ktoś o tym tu wspominał coś mi się kojarzy

No oczywiście, jak jest TWRP to można to wgrać na globala dokładnie tak samo jak na "EU". Albo ręcznie sam plik hosts, jakby co.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich półśrodków to na androida mogę Ci polecić przeglądarkę Brave. Jest szybka jak Chrome (oparta o Chrome) i świetnie blokuje reklamy. Nie muli jak Firefox. Autorami są byli pracownicy firefoxa.
Nie chodzi mi tylko o przeglądarkę ale o blokowanie wszystkich reklam, włącznie z grami, jak u Ferdka.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

No oczywiście, jak jest TWRP to można to wgrać na globala dokładnie tak samo jak na "EU". Albo ręcznie sam plik hosts, jakby co.
Niestety córka nie ma twrp w telefonie. A ten plik hosts gdzie mam wrzucić?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś z Was korzysta w revoluta i próbował doładować konto za pomocą karty?
U mnie po skorzystaniu z paczki nie działa doładowanie (Pekao).
"Niestety coś poszło nie tak. Proszę spróbować później."
Logowanie DNS pokazuje żądania połączenia:

Cytat

b8ad7c4f66d6befbc4ab-acfb5f255a481ec8320b645eb6d799c4.ssl.cf3.rackcdn.com
chat.revolut.com

Nie znalazłem żadnego z adresów w pliku hosts ale po przywróceniu domyślnego pliku udało mi się doładować konto.

 

Screenshot_2018-09-05-13-07-03-716_org.adaway.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2018 o 13:17, sopla4ever napisał:

Nie znalazłem żadnego z adresów w pliku hosts ale po przywróceniu domyślnego pliku udało mi się doładować konto.

Korzystam z revoluta i mam wgraną blokadę reklam ale nie z tego tematu tylko od SLiM'a . Wszystko działa gdy doładowuję konto przez kartę Alior.

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2017 o 14:28, fredek napisał:

Nie stosować z romami global i innymi, które weryfikują partycję system.

Hej. Mam zainstalowane MIUI 10.0.1.0(OAACNFH) na Mi5. Wielka prośba, czy moge bezpiecznie zainstalowac sobie te paczke ograniczajaca reklamy? Z gory dzieki za odpowiedz! :)

Edytowane przez drazek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam zainstalowane MIUI 10.0.1.0(OAACNFH) na Mi5. Wielka prośba, czy moge bezpiecznie zainstalowac sobie te paczke ograniczajaca reklamy? Z gory dzieki za odpowiedz!
Prześledź ten wątek uważnie, bo wiem że ktoś podawał działający sposób na globalu

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3511]fredek[/mention]
Czy bloker może powodować wywalanie "w kosmos" nawigacji GPS? Chodzi konkretnie o NaviExpert i Nawigację Orange (w sumie opartą o NaviEpert).
Zobacz poprzez adaway , loguj zapytania DNS . Może coś blokuje navi, jakiś adres.
Ja tak naprawiłem kiedyś ten błąd panelu sterowania

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj adaway bloker reklam to na początek

https://www.adaway.net/download/

Następnie opcje , logowanie zapytań DNS TCP dump

, dalej włącz monitorowanie .

Włącz navi a gdy się wysypie zobacz w logowaniach DNS jakie adresy były użyte.

 

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mrosi napisał:

@fredek

Czy bloker może powodować wywalanie "w kosmos" nawigacji GPS? Chodzi konkretnie o NaviExpert i Nawigację Orange (w sumie opartą o NaviEpert).

Nie używam Nawigacji Orange, nie odpowiem.

Ale możesz to łatwo sprawdzić, w 1-szym poście na dole masz link do wyłączenia blokady - przywrócenia oryginalnego pliku hosts.

Wgraj go i sprawdź czy coś się zmieniło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Wychodzi na to, że winnym problemów z NaviExpert i Nawigacją Orange była blokada.

Miałem na "czysto" zrobiony ROM, z zainstalowaną blokadą. Obydwie, a w zasadzie jedna, bo Nawigacja Orange to "pokolorowany" NaviExpert, wywalało notorycznie z komunikatem błędu. Usunąłem bloker pliczkiem z pierwszego postu. To samo. Tak BTW, Auto Mapa wciąż działała bez żadnych problemow, ot, taka ciekawostka.

Nie dało mi to jednak spokoju. Na nowo zrobiłem MiFlash telefonu, zainstalowałem nowy ROM (8.10.11), ale już bez instalacji blokera. Efekt? NaviExpert i Nawigacja Orange hulają jak ta lala.

Konkluzja: plik do przywracania "hosts" nie do końca chyba działa prawidłowo. Nie sądzę bowiem, żebym robił coś nie tak, bo się po prostu nie da...

I tak na koniec.. Jakie reklamy blokuje właściwie ta paczka? Tylko w przeglądarce? Czy te, które np. pojawiają się w grach również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rock'n'rolla napisał:

@mrosi w aplikacjach i grach oraz na stronach. Stąd są czasem problemy z niektórymi aplikacjami. AdAway ma białą listą, więc zawsze można skorygować to co blokuje program linkami z hostów.

Czyli bez AdAway ani rusz. A skoro tak, to i bez Roota... Ech...

 

[EDIT]

A teraz dowcip: NaviExpert, pomimo czystego ROMu i brak blokera, wali błędami... :D:D Zajefajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2018 o 23:36, rock'n'rolla napisał:

Mam coś takiego od dzisiaj. To wina blokady reklam czy nowej aktualizacji?

Miałem to samo. Wgrałem stary plik i wszystko działa. Czyli blokada reklam blokuje serwery Aliexpress. To się działo i w aplikacji i na stronie. 

Edytowane przez mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mrosi napisał:

... Browser jest na liście wyjątków?

Nie ma listy wyjątków na aplikacje, są tylko wyjątki (białe/czarne listy) na adresy stron ale to dotyczy zapytań dns o adres ip.

Nawet jak jakiś adres jest blokowany nie ma prawa powodować to wywalenia przeglądarki. Szukaj rozwiązania problemu gdzie indziej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...