Skocz do zawartości

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę w bazach jest blokowane:

127.0.0.1 s.click.aliexpress.com

127.0.0.1 pcookie.aliexpress.com

127.0.0.1 adservice.aliexpress.com

127.0.0.1 acookie.aliexpress.com

Nie używam specjalnie aliexpress, ale sprawdziłem i mi działa... także, który blokowany adres wam przeszkadza?

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

No to masz odpowiedź. Usuń z pliku hosts te 3 wpisy i powinno działać:

127.0.0.1 s.click.aliexpress.com
127.0.0.1 pcookie.aliexpress.com
127.0.0.1 acookie.aliexpress.com

Od wersji 2018-07-13 powyższe adresy nie są blokowane :-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dziś Miui 10 i pojawiły się reklamy w aplikacjach. Wiem, że to nie powinno mieć wpływu, ale reklamy są . Instalowałem też starsze wersje ale skutek tej sam.
Pozdr

No tak, nawet nie sprawdziłem pliku hosts. Jest "zerowy". Chyba trzeba będzie coś poprawić w instalacji.

Pozdr

Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dario napisał:

Chyba trzeba będzie coś poprawić w instalacji.

Może być z tym problem, bo ja nie mam żadnego xiaomi z miui 10, nie mam jak tego przetestować, używam LineageOS :-o

@Acid podpowiesz co poprawić ?

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dziś Miui 10 i pojawiły się reklamy w aplikacjach. Wiem, że to nie powinno mieć wpływu, ale reklamy są . Instalowałem też starsze wersje ale skutek tej sam.
Pozdr

Mi4c


Zainstalowałeś ponownie blokadę reklam w twrp ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dario napisał:

No niestety, musiałem wrócić do 9-ki. Nie potrafię już bez blokowania reklam "żyć". Zainstalowałem magiska, ale jakoś mi nie pasuje ta zadyma do podmiany 1 pliku. Może ktoś wpadnie na to gdzie tkwi błąd.
Pozdr

Mi4c
 

Serio? Wolałeś cofnąć się z ROM-em niż sobie ręcznie wgrać plik host przez TWRP we właściwe miejsce?!?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wstyd się przyznać. Próbowałem, ale jakoś nie mogłem ogarnąć. Chyba nie mogłem znaleźć w TWRP system/etc. Twój post sugeruje, że to łatwe, więc zaraz poszukam. Pozdr

No i zmobilizowałeś mnie. Człowiek się uwstecznia, zamontowałem system w TWRP i teraz powinno być ok. Dzięki.

Tylko, że nadal nie wiem dlaczego na 10-ce nie działa instalowanie z zipa. Nawet postawiłem system na czysto i nic.

 

Mi4c

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie 3.1.1-0. Pewnie jest już nowsza? Ale wywala mi błąd 1 przy próbie kopiowania hosts.

Edit:

Znalazłem 3.1.1.1 nie wiem czy warto instalować i czy pomogłoby.

No więc sprawdziłem i coś nie bangla na 10ce z tym TWRP. Nie można kopiować plików, wywala Error: 1. Na 9ce wszystko Ok. Nie mam już dziś siły sprawdzać czy nowszy TWRP coś by zmienił.

Pozdr

 

Mi4c

 

 

 

Edytowane przez Dario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dario napisał:

Może ktoś wpadnie na to gdzie tkwi błąd.

Taki pomysł ;-)

Jak instaluje się twrp, to na początku jest pytanie o zezwolenie na modyfikację partycji system, jak na nie odpowiedziałeś?

Bo jak zabroniłeś (i zaznaczyłeś, żeby zapamiętał), to możliwe będzie sformatowanie system/wipe system (czyli instalacja pełnego romu) ale już pojedyncza modyfikacja pliku nie przejdzie.

TIPS: konfiguracja twrp jest zapisywany w pamięci flash w katalogu \TWRP\.twrps, jak coś to skasuj ten plik w jakimś managerze, uruchom twrp i po ponownym pytaniu ustaw zezwolenie na modyfikację system.

22 godziny temu, rradek napisał:

usuń Badoo z reklam, ogólnie ok ale Badoo blokuje to

badoo.com nie jest blokowane, chyba, że o czymś innym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fredek napisał:

badoo.com nie jest blokowane, chyba, że o czymś innym piszesz.

Chodzi o to aby nie blokować reklam na Badoo, bo wtedy nie da sie do nikogo napisać.. Badoo wykrywa blokowanie i za free nie da się wtedy napisac do obcych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, rradek napisał:

Chodzi o to aby nie blokować reklam na Badoo, bo wtedy nie da sie do nikogo napisać.. Badoo wykrywa blokowanie i za free nie da się wtedy napisac do obcych.

Hmmm... no program do blokowania reklam jest właśnie po to by reklamy blokować... a na poważnie to nie będę się rejestrował na portalu randkowym (jeszcze się małżonka zdenerwuje :-o) by sprawdzić jakie reklamy mi wyświetli... jak podasz dokładnie co trzeba odblokować - jakie adresy to da się zrobić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rradek napisał:

A nie da się dodać konkretnej aplikacji aby w niej nie blokować reklam?

Nie, blokada w pliku hosts dotyczy wszystkich aplikacji, które pytają a adres ip konkretnej strony.

3 minuty temu, rradek napisał:

nie korzystam z tego

To zainstaluje sobie root-a + adaway i czasowo wyłączaj blokowanie na czas korzystania z tej apki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaway działa:)

Blokuje reklamy i badoo nawet tego nie wykrywa także super. Nie trzeba go wyłaczać, jest tak jak chciałem, dzięki

ps. nawet na youtube nie ma reklam, superrr

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to, ale spróbowałem. Na 9ce TWRP działa, dopiero po instalacji 10ki TWRP traci swą magiczną moc i nie mogę podmienić pliku, wywala Error:1.

Jeszcze spróbuję zainstalować 3.1.1.1 może coś to da.

Dzięki, pozdrawiam

Edit:

No i instalowałem różne TWRP, niestety na wszystkich ten sam błąd. Na ostatnim od Andropaxa już myślałem, że będzie Ok bo udało się usunąć hosts, ale przy próbie wklejenia Twojego wywala Error 1.

Poddaje się

 

Mi4c

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to, ale spróbowałem. Na 9ce TWRP działa, dopiero po instalacji 10ki TWRP traci swą magiczną moc i nie mogę podmienić pliku, wywala Error:1.
Jeszcze spróbuję zainstalować 3.1.1.1 może coś to da.
Dzięki, pozdrawiam
Edit:
No i instalowałem różne TWRP, niestety na wszystkich ten sam błąd. Na ostatnim od Andropaxa już myślałem, że będzie Ok bo udało się usunąć hosts, ale przy próbie wklejenia Twojego wywala Error 1.
Poddaje się
 
Mi4c
 
 
 
 
https://androidfilehost.com/?fid=674106145207489461
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rradek sprawdź to co podałem wyżej, specjalnie zainstalowałem ten Badoo i nie ma problemu. Ten moduł do Magisk ma możliwość dodania wybranych adresów do "whitelist" i nie są blokowane. Działa bez problemu na Miui 10.

@Dario jeśli Ci nie działa ta metoda z tego wątku i nie chcesz się bawić w podmianę pliku to też polecam Magisk+moduł.

A jeśli lubisz zabawy w podmianę pliku to w twrp zamontuj partycję system, podłącz telefon do PC i uruchom cmd w katalogu gdzie masz adb.exe.

W cmd klepiesz adb pull /system/etc/hosts żeby wyciągnąć plik, zapisze się w tym folderze gdzie uruchomiłeś cmd , a jak chcesz wysłać na telefon ten plik to klepiesz adb push hosts /system/etc/

Można to zrobić w cmd jak i PowerShell nie ma znaczenia tu i tu zadziała.

a0ddpoC.png

Edytowane przez SLiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dario poprawiłem swój wpis , zapomniałem dodać / na końcu ale na screenie komenda była ok. Ten plik co jest tu w dodatkach bez problemu się wgrywa.

PS C:\adb> adb devices
List of devices attached
82554f14        recovery

PS C:\adb> adb push hosts /system/etc/
4069 KB/s (3329715 bytes in 0.799s)
PS C:\adb>

 

Edytowane przez SLiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...