Skocz do zawartości

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, dead_beat napisał:

Jak sprawdzić co zablokować na przyszłość, żeby móc Ci podesłać?

Jak np. masz root-a i adaway to masz tam opcję logowania zapytań dns przez tcpdump, uruchamiasz to, odpalasz wredną apkę z reklamami, wracasz do tej opcji i oglądasz logi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GregorJan napisał:

1. które reklamy wycina ta metoda (aplikacje, przeglądarki, czy coś jeszcze)?
2. czy coraz większa baza nie spowalnia telefonu?
3. czy blokuje ich pobranie czy tylko wyświetlanie?

1. Wszystko co pyta OS o adres ip... aplikacje, przeglądarki... chyba, że korzystają z własnych serwerów dns lub łączą się bezpośrednio z adresami ip.

2. Raczej przyspiesza. Baza nie jest duża (aktualnie ok 3MB) a redukuje wczytywanie reklam, które swoje ważą i zajmują zasoby smartfona.

3. Pobieranie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Avenrill napisał:

@fredekPo zainstalowaniu Twojego pliku aplikacja TVP VOD nie odtwarza żadnych treści, ciągle widać ekran ładowania. Czy mógłbyś to naprawić ? :D Z góry dzięki.

Przywróć sobie oryginalny pusty plik hosts, masz go pod koniec pierwszego postu w tym temacie.

Ta apka serwuje reklamy z wielu różnych źródeł, chcesz z niej korzystać to godzisz się na reklamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekgothic napisał:

Czy na MIUI 10 blokowanie reklam będzie działało?

Właśnie zaktualizowałem mix 2 i się zastanawiam czy wrzucać. Na MIUI 9 miałem i byłem zadowolony :)

wg mnie powinno działać, android jest bez zmian, plik hosts z pewnością działa tak samo jak wcześniej :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważne wątpliwości co do tego, czy plik hosts z paczki przygotowanej przez @fredek nie jest zbyt rozrośnięty, co może dawać przykre efekty uboczne. Ma ponad 97 tys. linijek!

Testowałem go właśnie na pececie (szybkim) i wiele stron otwiera się strasznie powoli (na pasku przeglądarki komunikat "Ustalanie adresu serwera...."). Strony typu onet.pl., google.com i wiele innych.

Abstrahuję tu od innych skutków zbyt agresywnego blokowania (niektóre serwisy nie działają normalnie i często b. ciężko jest wyśledzić, który konkretnie wpis to powoduje - np. nie działa odtwarzanie faktów na stronie Faktów TVN).

Potestujcie sobie szybkość otwierania się stron z tą blokadą i bez niej (na telefonach i pecetach).

Jakby ktoś nie wiedział - w Windows plik hosts należy umieścić w folderze C:\Windows\System32\drivers\etc\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sothis27 napisał:

Failed to mount '/system' (invaild argument) jak to naprawić?

Daj screen z twrp albo log. Domyślnie twrp nie montuje samo partycji system, zmieniałeś to ustawienie?

Nie masz co naprawiać bo najprawdopodobniej nic się nie zainstalowało ani nie zmieniło w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...