Skocz do zawartości

Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem tylko podzielić się spostrzeżeniem że po wrzuceniu hosta z 29 stycznia zaczęły się u mnie problem z messengerem a po wylogowaniu z niego jak i fb nie można się zalogować blokada połączenia gdyż komunikat o "sprawdź połączenie" po przywróceniu hosta domyślnego działa.ok wszystko jak ręką odjął 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem tylko podzielić się spostrzeżeniem że po wrzuceniu hosta z 29 stycznia zaczęły się u mnie problem z messengerem a po wylogowaniu z niego jak i fb nie można się zalogować blokada połączenia gdyż komunikat o "sprawdź połączenie" po przywróceniu hosta domyślnego działa.ok wszystko jak ręką odjął 
Hmm chyba ostatni host aż za dużo blokuje 🤨

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SilverSan napisał:

Witam chciałem tylko podzielić się spostrzeżeniem że po wrzuceniu hosta z 29 stycznia zaczęły się u mnie problem z messengerem a po wylogowaniu z niego jak i fb nie można się zalogować blokada połączenia gdyż komunikat o "sprawdź połączenie" po przywróceniu hosta domyślnego działa.ok wszystko jak ręką odjął 

Ok, a możesz też sprawdzić, czy jak wgrasz Blokada_reklam_2018-01-28_signed.zip  to problem też występuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kucykpl napisał:

Pewnie głupie pytanko ale muszę. Rom do redmi note 2 jest teraz developerski bo eol. Ale oznaczony jako global, jak sądzisz można Twój pliczek na nim zastosować ?

Myślę, że zanim coś zacytujesz warto to przeczytać, zwłaszcza fragment "Nie stosować z romami global i innymi, które weryfikują partycję system." ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spokojnie stosować blokowanie reklam we wszystkich custom romach typu:

  • xioami.eu,
  • LineageOS,
  • crDroid,
  • Pixel Experience,
  • ViperOS,
  • ResurrectionRemix,
  • AospExtended,
  • AICP,
  • NitrogenOS,
  • Pure Fusion OS,
  • Xeno HD,
  • DarkNess reDefined,
  • Mokee, itd....

ale nie stosować na  czymś co ma w nazwie global lub pochodzi ze strony miui.com.

Edytowane przez fredek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kucykpl napisał:

Ale skoro zawróciłem Ci d.pę to zapytam czysto hipotetycznie. Co by się stało gdybym użył Twego pliku na globalu miui ? Bootloop ?

Nie pamiętam bo globalem to ja się bawiłem dawno temu i krótko, mamy zresztą różne telefony... albo wisiało na logo mi.com albo był bootlop. Global weryfikuje partycję system, cokolwiek zmienisz, jest problem.

Coś tam podobno można dograć by global zachowywał się w miarę normalnie, byś musiał poszukać i doczytać... mnie osobiście global zupełnie nie interesuje, czasami tylko wykorzystuję jego firmware przy zabawach z custom romami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29/01/2018 o 08:59, fredek napisał:

Zrób plik host który to zablokuje i zapodaj tutaj link, mogę Ci to opakować dla twrp i podpisać kluczem google ale testować nie mam jak, bo mam spotify premium :P

Sorki za późną odpowiedź, zalatany byłem :P 

Hmm, a nie mogę podać hostów np. w ten sposób? https://pastebin.com/Byj7iTFw 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mormegil napisał:

Sorki za późną odpowiedź, zalatany byłem :P 

Hmm, a nie mogę podać hostów np. w ten sposób? https://pastebin.com/Byj7iTFw

Dodałem te hosty do swoich baz filtrów, jak chcesz tylko spotify to daj znać, zrobi się ;-)

Testuj, bo ja nie mam jak: Blokada_reklam_2018-02-06_test_spotify_signed.zip

Daj znać, czy działa ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek napisał:

Dodałem te hosty do swoich baz filtrów, jak chcesz tylko spotify to daj znać, zrobi się ;-)

Testuj, bo ja nie mam jak: Blokada_reklam_2018-02-06_test_spotify_signed.zip

Daj znać, czy działa ?

Leci 10 utwór z kolei, póki co nie słyszałem reklamy :-D

Po ~3 utworach przewinąłem 2-3 , a potem po kolejnych ~3 utworach przewinąłem "do końca" (ze 4 kawałki?) - aż mi się pokazało, że przewijanie to "premium ficzer".

Cholera, niby fajnie mieć premium, ale ostatnio rzadko słucham muzyki, więc jakoś mi szkoda.. ale może wrócę do subskrypcji (zauważyłem teraz, że jest oferta studencka, 10zł/mies ;-) a oprócz przewijania utworów, jest lepsza jakość dźwięku!)

Pomyślałem też, że może to się komuś przyda: te adresy hosts można załadować w Linuxie/Macu do /etc/hosts i też działa -- w programie Spotify (w przeglądarce pewnie też ale tam to jeszcze Adblock robi, pewnie każdy teraz z jakiegoś korzysta). Na Windowsie to będzie w C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts , a zamiast adresów 127.0.0.1 należy wpisać 0.0.0.0 (ot, ciekawostka).

Znalazłem to kiedyś na Reddicie, a że w pewnym momencie stwierdziłem, że szkoda mi kasy, to wyłączyłem subskrypcję. Pech chciał, że studiowałem wtedy za granicą... Możecie mi wierzyć, słuchanie reklam Spotify po niemiecku to jakaś mordęga :P Może komuś się to przyda tak jak mi ;-) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, otis napisał:

w tych najnowszych paczkach wrzucasz tez hosty dla spotify, czy to byla jednorazowa akcja?

Tak wrzucam też hosty dla spotify. Nikt nie zgłosił problemów z tą paczką, to uznaję, że wszystko jest ok i nowsze wersje blokują też reklamy na spotify.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie problem ale np dostaję maile z newsletterów i chcę zobaczyć co się kryje pod linkiem w wiadomości. Jeżeli bloger korzysta z getresponse to nie mogę wejść bezpośrednio z linka na stronę. Trochę frustrujące. Po zastanowieniu jednak stwierdzam że to problem


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2018 o 11:04, fredek napisał:

Myślę, że zanim coś zacytujesz warto to przeczytać, zwłaszcza fragment "Nie stosować z romami global i innymi, które weryfikują partycję system." ;-)

Na Globalu też da radę.

  • Instalacja TWRP, 
adb reboot bootloader
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img
  • Następnie instalujesz przez TWRP LazyFlasher, który wyłącza weryfikację partycji
  • Instalacja Blokady reklam

Sprawdzone na Redmi 4A MIUI Global 9.2 | Stabilna 9.2.6.0(NCCMIEK)

System wstał normalnie, na razie działa, reklamy nie wyświetlają się.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Spotify, niestety najnowsza paczka po aktualizacji chyba blokuje wyświetlanie kontentu z kart Home oraz Radio. Jak co to korzystam z Premium i właściwie od instalacji paczki karty wyświetlają błąd. 

Jest wersja bez hostów dla Spotify? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też przestał działać Spotify ostatnio tak jak mówisz. Myślę, że to jest kwestia 1-2 adresów hostów które nie są stricte reklamowe (tam na liście są typowo "ad.costam.cos" oraz mniej oczywiste). Może w wolnej chwili potrenuję tworzenie własnej paczki z hostami dla Spotify, to chyba nie jest bardzo trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też przestał działać Spotify ostatnio tak jak mówisz. Myślę, że to jest kwestia 1-2 adresów hostów które nie są stricte reklamowe (tam na liście są typowo "ad.costam.cos" oraz mniej oczywiste). Może w wolnej chwili potrenuję tworzenie własnej paczki z hostami dla Spotify, to chyba nie jest bardzo trudne?
Panowie nie jestem pewny czy to wina paczki blokujące reklamy..
Podobno https://android.com.pl/news/112376-spotify-pirackie-aplikacje-blokada/
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jestem pewny czy to wina paczki blokujące reklamy..
Podobno https://android.com.pl/news/112376-spotify-pirackie-aplikacje-blokada/
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Czytałem o tym i nie ma to związku. Tam chodzi o pirackie aplikacje które w jakiś sposób dają funkcjonalność konta premium, tj. wyższą jakość muzyki, nieograniczoną możliwość przewijania utworów czy nielosowe odtwarzanie. Plik hosts jedynie blokuje reklamy, w podobny sposób co wtyczka Adblock w przeglądarce. Nie jest to hackowanie aplikacji ani obchodzenie mechanizmów, aby uzyskać funkcjonalność premium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też pobrałem najnowszą paczkę i u mnie nadal Spotify nie działa..
A co do polowania na piratów, to jest możliwe, że Spotify tak też ich tropi, sprawdzając czy delikwent odtworzył reklamę. No, dopóki nie dostanę maila od Spotify, żebym korzystał z oryginalnej apki - co przecież robię - to nie martwiłbym się za bardzo. Zresztą, kiedyś nawet przeszukałem regulamin czy faktycznie *trzeba* odsłuchać reklamę. Przecież mogę wtedy zdjąć słuchawki, czy ściszać dźwięk. A tutaj blokuję jej pobieranie i odtwarzanie. Jakoś nie widzę tej argumentacji Spotify, że ściszać wolno, ale bardziej sprytnie nie-słuchać to już nie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fiszu666 napisał:

Co do Spotify, niestety najnowsza paczka po aktualizacji chyba blokuje wyświetlanie kontentu z kart Home oraz Radio. Jak co to korzystam z Premium i właściwie od instalacji paczki karty wyświetlają błąd. 

Jest wersja bez hostów dla Spotify? 

Potwierdzam blokadę. Co do wersji bez hostów dla spotify to wszystkie wersje łącznie z 04-02-2018, późniejsze mają blokadę reklam w spotify.

Ale jak będzie taka potrzeba to ją wyłączę... na razie zapraszam na testy najnowszej wersji ;-)

3 godziny temu, mormegil napisał:

Mi też przestał działać Spotify ostatnio tak jak mówisz. Myślę, że to jest kwestia 1-2 adresów hostów które nie są stricte reklamowe (tam na liście są typowo "ad.costam.cos" oraz mniej oczywiste). Może w wolnej chwili potrenuję tworzenie własnej paczki z hostami dla Spotify, to chyba nie jest bardzo trudne?

Zgadza się.

2 godziny temu, Adamk102 napisał:

Panowie nie jestem pewny czy to wina paczki blokujące reklamy..
Podobno https://android.com.pl/news/112376-spotify-pirackie-aplikacje-blokada/
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Ja używam oryginalnej apki a też mi po aktualizacji spotify zaczęło blokować zakładkę home i radio.

 

Wykasowałem jeden z blokowanych adresów, sprawdźcie wersję z 7.03.2018 ;-)

Edytowane przez fredek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2018 o 12:24, mormegil napisał:

Czytałem o tym i nie ma to związku. Tam chodzi o pirackie aplikacje które w jakiś sposób dają funkcjonalność konta premium, tj. wyższą jakość muzyki, nieograniczoną możliwość przewijania utworów czy nielosowe odtwarzanie. Plik hosts jedynie blokuje reklamy, w podobny sposób co wtyczka Adblock w przeglądarce. Nie jest to hackowanie aplikacji ani obchodzenie mechanizmów, aby uzyskać funkcjonalność premium.

Sprawdziłem dokładniej, wersja blokady reklam z 7.03.2018 działa tak, że w chwili obecnej plik host blokuje reklamy ale tylko z zewnętrznych serwerów. Krótkiego ok 15 sek. info od spotify o możliwościach wersji premium i korzyściach z jego zakupu nie blokuje. Zakładki home i radio działają poprawnie. Mnie się wydaje, że tak jest ok.

edit: Nowa wersja spotify omija aktualne blokady reklam, także wyłączam ten filtr.

Edytowane przez fredek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fiszu666 napisał:

Dla najnowszej paczki tj. 2018_03_29 znowu występuje problem z wyświetlaniem strony Home i Radio w Spotify - pewnie należy znowu usunąć niektóre hosty.

To ciekawe, bo żadna wersja nowsza niż 7.03.2018 nie ma żadnej specjalnej blokady hostów typowo dla spotify (a przynajmniej ja nic o tym nie wiem)... ale ok, dzięki, zerknę w to wieczorem.

edit: Dodałem jeden host do białej listy i włączyłem blokowanie reszty dla spotify. Wygląda na to, że działa Home i Radio, przynajmniej na razie. Ale reklamy na spotify też będą się czasami pojawiać, bo idą z tego samego adresu co home/radio :/

  @Fiszu666 sprawdź wersję z 31.03.2018 i daj znać jak się znowu popsuje bo ja ostatnio to sporadycznie z spotify korzystam.

@dead_beat podaj co dokładnie zablokować czyli jakie zapytanie dns o adres ip strony to dodam i zablokuje... te kawały są denne, także nie chce mi się instalować tej apki i samemu szukać :P

Edytowane przez fredek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...