Skocz do zawartości

Rozbity wyświetlacz, wymiana


gasie

Rekomendowane odpowiedzi

Wyświetlacz mojego Mi6 mocno ucierpiał w bliskim spotkaniu z kafelkami. Popękał na praktycznie całej powierzchni. Na szczęście wszystko działa.

Widzę że można zakupić panel LCD z dotykiem w wersji bez i z czytnikiem linii papilarnych. Na dodatek panele z czytnikiem mają "mały" albo "duży" IC chip. Jeżeli dobrze rozumiem co chinole łamaną angielszczyzną piszą, to wersje z dużym czipem pasują zamiast małych, ale odwrotnie już nie. 

Ktoś już przez to przechodził, tzn. wymieniał samodzielnie wyświetlacz? Jakieś doświadczenia, porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, telefon wyleciał  z impetem na kostkę brukowa.

Generalnie dotyk i ekran oraz czytnik lini działa , 1/2 ekranu dotykowego w pajeczynie.

W xiaomi4you chcą 700zł  w dragon-tt sa dwie opcje za 100 i za 79. Moze jest ktos z wawy lub okolic kto zrobi to w rozsadnej cenie.

rozumiem ze to nie kwalifikuje na wymianę samego digitizera OCA przez specjalistyczna firmę   ? wdziałem na youtube to generalnie nie wygląda zbyt skomplikowanie o ile ma się gadżety.

Edytowane przez shacoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tej samej sytuacji i po rozeznaniu sytuacja nie wygląda mi zbyt różowo.

Możemy na własną rękę kupować wyświetlacze, w różnych wersjach i cenach, z różnych źródeł. Z sensorem dotyku, bez, z ramką, bez itd. itp. Na pytanie o "oryginalność" części nie ma prostej odpowiedzi, bo przecież to nie xiaomi produkuje te wyświetlacze lcd, digitizery, taśmy i sensory... Każdy chiński sklep może sobie napisać, że sprzedaje "OEM", zresztą niektóre piszą że np. szkło jest oem, a taśmy już nie - ale znów - co to właściwie znaczy? W moim Mi6 lcd zgłasza się jako "jdi", co podobno oznacza producenta. Ale czy można zakupić wyświetlacz do Mi6 od jdi? Nawet słynny dragon-tt nie podaje, że producentem lcd w opcji za 100$ jest jdi.

Fachowcy od wymian (także tu na forum) twierdzą, że dragon-tt sprzedaje odrzuty z kontroli jakości i połowa z tych paneli nie działa jak powinna. Oczywiście mają interes w tym, żebyśmy im zlecali naprawę, a nie kombinowali ze sprowadzaniem części z Chin i wymieniali je patrząc na filmiki z YT ;) Tylko że z drugiej strony mają doświadczenie, którego my nie mamy - nie tylko w rozeznaniu rynku części zamiennych ale także serwisowe, manualne, mają odpowiedni warsztat.

700 peelenów to drogo. Pozostaje nam czekać aż ceny spadną (może), albo nakleić szkło na rozbity wyświetlacz (skoro działa), ewentualnie czekać co wyniknie z zapowiadanej opcji wymiany samego szkła za pomocą specjalistycznej maszyny - o ile to w ogóle będzie możliwe w przypadku Mi6 i sensora dotyku. Z tego co czytałem to się jeszcze nikomu nie udało, ale może czegoś nie wiem :)

Albo brać usługę za 700 z gwarancją. Cóż, topowy model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam oferty od 580 do 700 od serwisów związanych z albo przynajmniej wspomnianych na tym forum. Jest jeszcze kwestia czy dany serwis dysponuje zestawem z ramką, czy bez - i czy w związku z tym dochodzi klejenie wyświetlacza. Osobiście (ale to tylko subiektywnie) wolałbym dać trochę więcej ale mieć ramkę klejoną fabrycznie, co w połączeniu z fakturą i gwarancją daje opcję bolesną, ale do przełknięcia.

Póki co msvii poleciał do kosza, zastąpił go ringke fusion. Wiem, mądry Polak po szkodzie ;) Po naklejeniu szkła hartowanego na zbity wyświetlacz w zasadzie wszystko działa jak powinno, palec znów się ślizga po równym i nie zadziera o krawędzie rys. Ale wygląda to niestety średnio:

26613790_761544630701646_1660754786_o.thumb.jpg.82c9461159e3d1522c097822bb25bb43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...