ZduneX25

MIUI 7.12.21

Recommended Posts

Witam. Po instalacji MIUI na telefonie Redmi 4x brakuje aplikacji pliki. Czy ktoś miał taki problem . Zainstalowałem ze sklepu play niby tą samą ale nie wiem czy to tak powinno być . Może gdzies się ukryło? :/

Dnia Sat Dec 23 2017 o 10:57, MiD napisał:

@weah masz ustawione swoje powiadomienia? jeśli nie masz roota to zmień na systemowe, jeśli masz roota to skopiuj swoje powiadomienie do katalogu /system/media/audio/notifications

Może wiesz dlaczego w sklonowanej aplikacji WhatsApp działają własne dźwięki powiadomień, a w głównej tylko dźwięki systemowe? Mi5

@fckmonsta - może błąd, a może tyle Ci podziała do kolejnego ładowania, albo tel po tym czasie zrobi buuuum :P

@JacekBB - wklej kod błędu to prędzej coś z tego będzie bo po takim zdawkowym opisie to albo można pogratulować, albo poradzić usunięcie FB.

@Tartary - temat wałkowany co kolejną wersję, pisz bezpośrednio do twórców tej apki, niech Ci czym prędzej naprawiają.

@fckmonsta @abc00 

W kółeczku masz tekst "Naładowany".

Z tego co mi się wydaje, to taka informacja (Pozostało ok. x godz.) jest zawsze po naładowaniu, podczas ładowania jest całkiem inna formułka (Ok. x godz. y min do naładowania), nigdy tego nie zauważyliście? (poprawcie mnie, jeżeli coś się pozmieniało i jestem w błędzie)

Dla mnie, słowo "pozostało" odnosi się tak jakby do czasu, jaki pozostał do rozładowania baterii (oczywiście nigdy na to uwagi nie zwracałem i nie brałem tego czasu na poważnie).

EDIT: U mnie po naładowaniu do 100% teraz pokazało 47h 24min (co by teoretycznie pasowało bo średnio to 2 dni poleży telefon aż się rozładuje, tylko że u mnie w poniższych polach jest informacja jeszcze o tym ile godzin działał telefon na baterii oraz ile % zostało zużyte od ostatniego ładowania (przykładowo z racji, że dałem telefon dzisiaj do ładowania przy bodajże 48% baterii, to mam informację, że zużyło 52% baterii oraz działał przez 24 h 34 min).

Odłączenie kabla i podłączenie ponownie pokazuje prawie taki sam ekran jak u Ciebie. Czyli kreskę i 0%. A pozostało wynosi 12h (wcześniej co innego).

@Acid @abc00 @latet @JacekBB Czy na waszych MI5 odłączenie i włożenie kabla na 100% również wskazuje 12h (ewentualnie można odłączyć kabel na 100% i sprawdzenić w Panelu z Baterią)? Zbędny bajer czy może wyznacznik zużycia baterii?  

EDIT: Dobra chyba jednak zbędny bajer i na 99% u was również będzie 12h co oznacza, że jest to standardowa "notka" która się wyświetla jeżeli system nie ma "danych" na podstawie których może obliczyć pozostały czas do rozładowania (nie ma, bo wyciągnęliśmy i włożyliśmy kabel).

Czemu tak twierdze? System po naładowaniu pokazał mi 47h 24min oraz, że na ostatnim ładowaniu rozładowałem dokładnie 52% baterii w ciągu 24h 34minut. System po prostu przekalkulował czas 1474*100/52/60 co daje 47.24 (trochę nieudolnie, bo liczba po przecinku nie powinna być czytana jako minuty skoro godzina ma 60 minut więc powinno pokazać 47h 14min). No chyba, że jest to całkowity przypadek i jest inny algorytm liczenia.

Wniosek: Bajer i prawdopodobnie gdybyśmy zostawili telefon na noc zgaszony i rano doładowali do pełna to wskazałby, że pozostanie 140 godzin (przyjmując 5% rozładowania i 7h pracy i, że algorytm nie ma jakiegoś ogranicznika)

Szkoda.

Edited by srgn1
  • Like 1

Mi Mix od 7.12.14 aplikacja Wideo zamieniona została na jakąś wersję Mi Wideo, która nie robi tego co potrafiły wersję poprzednie: nie pokazuje miniaturek zaznaczonych w metadanych plików tylko pierwszą klatkę, a dodatkowo sortuje w jakiś dziwny sposób pliki po wirtualnych folderach. Do tego aplikacja używała jakiś dziwnych czcionek, co ustąpiło po resecie danych aplikacji.

Problem nie występuje na Note 3 MTK, tam jest ta aplikacja co była.

Feralna wersja jest oznaczona 201712190 (MiVideo-UN). Na Note3mtk jest to 2016081690 MiVideo-v7).

Aplikacja nie nadaje się do używania, musiałem zainstalować VLC.

Cześć. Siedzę na wersjach Dev. Ostatnia ma błędy z bluetooth i zestawem głośnomówiącym (rozłącza się itp). Na starszej wersji xiaomi.eu_multi_HM4X_7.12.7_v9-7.1 było OK. Chciałbym przejść na wersje stabilną. Ściągnąłem miui_HM4XGlobal_V9.1.1.0.NAMMIEI_e07ff44454_7.1 z miuipolska i po wgraniu tego romu przez TWRP tel nie startuje. Jak to wgrać? :)

Wesołych Świąt życzę

co do błędów tej wersji, to na Redmi 4x:

- dalej nie działa google smartlock

- przy rozładowaniu baterii poniżej 60% nie włącza się tryb oszczędzania

- bluetooth rozłącza się

Edited by elPoochini
  • Sad 1

Witam,

mój MI6 z MIU Polska od 3 tygodni nie pobiera i nie instaluje automatycznie aktualizacji, za każdym razem gdy klikam "sprawdź dostępność aktualizacji" wyskakuje "Wersja MIUI jest aktualna", wersja którą posiadam to MIUI 9 - 7.12.7. Czym może to byś spowodowane, co mogę zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc

@elPoochini Czytać instrukcje i forum zanim zabierzesz sie do wgrywania starszego softu na nowszy... Wipe all data lub miflash i lecisz na czysto...

56 minut temu, elPoochini napisał:

Pełny wipe oczywiście zrobiłem. Nie wiem czy ten plik który ściągnąłem mogę wgrać przez miflash. Spróbuje co tam :)

Nie, nie możesz, bo to nie jest soft pod Fastboot... Poczytaj instrukcje... Czeka Cię teraz flash wersji china/global lub spróbuj ponownie zainstalować soft przez TWRP.

6 godzin temu, elPoochini napisał:

co do błędów tej wersji, to na Redmi 4x:

- bluetooth rozłącza się

Na szczęście smartwatcha nie rozłącza.

Dnia Sun Dec 24 2017 o 00:07, RASTY777 napisał:

Tak, dodawałem skrót na nowo. Launchera nie czyściłem - czy dobrze rozumiem, że jak to zrobię rozsypie mi się wszystko tzn ikonki na pulpitach itd... ?? I jak w ogóle ta ikonka powinn wyglądać? Zielona z symbolem baterii?

Jaką macie ta ikonkę bo jestem po full wipe i nadal bez zmian. Taka na być?

Dodatkowo pojawil się inny problem, kalendarz w asystencie nie pokazuje bieżących wydarzeń, co ciekawe przed wipem działało ok...

Chłopaki mam pewno pytanie odnośnie powiadomień aplikacji . W tym momencie dostając 3 maile pojawiają mi się na pasku górnym 3 odrębne ikony Gmaila , kiedy dostanę od 2 osób wiadomości na Messenger to pojawiają się 2 dodatkowe ikony zamiast jednej od jednej aplikacji - czy i jak to zmienić ? Pozdrawiam !

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

[mention=15973]talib1990[/mention] nic z tym nie zrobisz, chyba, że masz na swój model androida7, to wtedy zostaje Global, bo na Globalu zrobili normalne powiadomienia.
Jestem na 7 bo to Mi Note 3 ,
kurde ale szkoda taka pierdoła a potrafi po nocy wkurzyć jak przychodzi kilka wiadomości . Do adminów - jest możliwość przy kolejnych aktualizacjach zmiany tego w miui polska ?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Czy jest jakaś aplikacja do przenoszenia danych z chmury Xiaomi na telefon innego producenta? Chodzi głównie o książkę telefoniczną i kalendarz.

15 minut temu, iOS_hater napisał:

Czy jest jakaś aplikacja do przenoszenia danych z chmury Xiaomi na telefon innego producenta? Chodzi głównie o książkę telefoniczną i kalendarz.

Nie.

Mi5, na tym sofcie po zakończonej rozmowie telefon całkowicie gubi zasięg, pokazuje brak sieci (nawet brak alarmowych!) na ~1-2min.

17 minutes ago, mietek440 said:

Konto google.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Za każdym razem przy próbie synchronizacji wywala błąd. Pewnie jakiś babol w systemie.

Jeszcze mi się nie zdarzyło na żadanym telefonie, żeby mi synchronizacja kontaktów do Google sama z siebie wywaliła błąd. Musisz mieć tam nieźle naśmiecone w tym systemie, że takie kwiatki się dzieją.

Chciałbym powrócić do kwestii porównania zalet i wad w kwestii bazy china vs global

Zalety

• Szybsze aktualizacje

Wady

• Nadal brakuje nowych powiadomień
  • Nie załatana luka Blue Borne

Może zrobimy pełną listę z perspektywy użytkowników? Wtedy by to rzuciło nieco sprawy czy warto rozważać zmianę bazy?

21 minut temu, Adamk102 napisał:

MI 6 MIUIPOLSKA 7.12. 7

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

czytaj posty poprzedników, albo chociaż pierwszą stronę.

Mi6 jest wstrzymany ponieważ trwają testy 8.0

4 godziny temu, talib1990 napisał:

Do adminów - jest możliwość przy kolejnych aktualizacjach zmiany tego w miui polska ?

Są dwie opcje, albo męczyć bułę na forach tych oficjalnych odnośnie chińskiego softu, żeby zrobili tak jak jest w Globalu, w co wątpię, że to zrobią. No albo męczyć bułę ekipie xiaomi.eu żeby zmienili bazę na Global, co też pewnie szybko by nie nastąpiło.

Przy kolejnych aktualizacjach Ci na pewno tego nie zrobią, nie ma co liczyć.

@talib1990

Jest trzecia opcja, zainstalować epic ROM, człowiek co go robi bazuje na globalu i tam są powiadomienia z czystego androida i działają poprawnie, a aktualizuje co tydzień, tak jak global dev wychodzi. Jest wersja z 21 grudnia też.

4 godziny temu, Karls napisał:

Wady

• Nie załatana luka Blue Borne

Zerknij 1-2 stronę wcześniej i więcej takich bzdur nie wypisuj...

@iOS_hater Następnym razem pisz post zgodny z tematem, Twój esej nie ma z nim nic wspólnego. To nie jest temat "dlaczego nie lubie miui"...

• Like 3

@Nezumi akurat z luką Blue Borne to człowiek ma rację, ja bym ostrożniej podchodził do tego tematu. Bo fakt, że dodają duperele do miui jest fajny ale osobiście wolałbym mieć bezpieczniejszy telefon kosztem mniejszej ilości wodotrysków, skoro mam aktualizacje co tydzień. A tak nie jest, aktualizacje zabezpieczeń są traktowane po macoszemu i dotyczy to wielu urządzeń.

No właśnie poczytaj, jeden z użytkowników sprawdzał i nie jest załatany. Na global dev tak, na China nie.

Na prawdę nie wiem czy nie lepiej było by robić na bazie globala. Ten epic rom to chodzi o to:

http://www.epicrom.pro/ ?

Guest
This topic is now closed to further replies.