ZduneX25

MIUI 7.12.21

Recommended Posts

Witajcie koledzy.

Chciałem się zapytać o jedną poprawkę bezpieczeństwa na której mi bardzo zależy.

Chodzi mi o podatność Blue Borne (jak by ktoś nie czytał zapraszam: https://niebezpiecznik.pl/post/wylacz-bluetooth-natychmiast/)

Czy jest szansa na załatanie tej groźnej podatności - obecnie w moim MI4 LTE mam zainstalowane MIUI 9.1 - 7.11.2 i niestety soft ten nie ma łatki.

Śledzę wszystkie changelogi i niestety nie ma póki co zmiany w tej materii. Chyba, że ktoś z was ma wyższą wersję i już dziura ta nie występuje ?

U mojej żony REDMI 4A dostał na to łatkę przez ota :) jakieś 40 dni temu.

ps. Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia :)

Pozdrawiam

Global Dev (Redmi 4A, 7.12.21) ma to załatane. China też powinien mieć.

Właśnie zrobiłem update i niestety wciąż jest to w wersji 7.12.21 niezałatane :(

Można na to jakąś łatkę ręcznie dograć ? Interesował się ktoś tym tematem?

W lineage jest to załatane ale ja wolę MIUI :)

Czy czasami to nie zostało załatane razem z aktu zabezpieczeń ze września? No i nie ufajcie żadnym aplikacjom do sprawdzania takich rzeczy, bo zazwyczaj pokazują błędnie i nie raz się o tym można było przekonać. 

1 godzinę temu, zielonyBB napisał:

A czy w ogóle ten Blu Born zeżarl komuś telefon ?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Nie, ale panike trzeba czymś podtrzymać :).

• Like 1

Nie wiem czy to problem operatora (Play) czy  Romu ale nie łapie zasięgu. Tam zasięg jest ale informuje o brak sieci. Co prawda jestem na totalnym odludziu ale T-MOBILE tu jest. Inne telefony mają zasięg. Mam włączony roaming. 

Screenshot_2017-12-24-13-45-01-588_com.miui.home.png

Dnia Sat Dec 23 2017 o 10:55, marcinj6 napisał:

A jak z zasiegiem wifi? Masz wersje kenzo czy kate?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Mam Kenzo. Zasięg wifi jest taki jaki był. Trochę słaby jak na mój gust, przynajmniej tak sygnalizuje. Ale wszystko śmiga jak powinno. 

• Sad 2

@marcinj6 @DukeN Mam miui 9 prawie od początku. Wifi działa jak zawsze - bardzo dobrze. Mieszkam w bloku na 3 piętrze a już przed klatką schodową telefon mi łapie wifi

[mention=10009]marcinj6[/mention] [mention=3772]DukeN[/mention] Mam miui 9 prawie od początku. Wifi działa jak zawsze - bardzo dobrze. Mieszkam w bloku na 3 piętrze a już przed klatką schodową telefon mi łapie wifi
Tak dziwne nie tylko ja zgłaszałem o gorszym zasięgu wifi..

@marcinj6 ale ja nie neguję, że nie ma wcale problemu. Tylko często słyszę głosy że "wszystkim nie działa" co oczywiście mija się z prawdą co potwierdziło co najmniej 4 użytkowników. Ja tylko stwierdzam że są egzemplarze (może mam inny moduł wifi? tak samo jak inny ekran i czytnik linii papilarnych) gdzie ten problem nie występuje.

PS.Mam nadzieję,że moderator nie usunie tego.Wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim użytkownikom Miui.

wspanialych_swiat_bozego_narodzenia_1.jpg

//Nezu: Od tego jest osobny temacik :) 

• Like 2

5 godzin temu, Uri0550 napisał:

@marcinj6 ale ja nie neguję, że nie ma wcale problemu. Tylko często słyszę głosy że "wszystkim nie działa" co oczywiście mija się z prawdą co potwierdziło co najmniej 4 użytkowników. Ja tylko stwierdzam że są egzemplarze (może mam inny moduł wifi? tak samo jak inny ekran i czytnik linii papilarnych) gdzie ten problem nie występuje.

Jest to jakaś możliwość. U niektórych działa lepiej a u niektórych gorzej. Być może Miui8 było bardziej uniwersalne i współpracowało z większą tolerancją, a 9 już nie. Pewnie za jakiś czas poprawią gdyż problem jest zgłaszany. Nie jest to jakoś b. uciążliwe bo to tylko zasięg trochę ograniczony ale wifi działa bez innych błędów.

No wlasnie u mnie zasięg ograniczył sie na tyle że w pokoju obok praktycznie działa tylko przy ścianie działowej a przy drugiej juz nie ma zasięgu mimo że od routera do tej ściany jest jakieś 8m. Dzisiaj zainstalowałem 7.12.21 i zauważyłem ze nie wyświetla pogody na pasku powiadomień tylko pokazuje "sprawdź pogode" gdy klikam kieruje mnie do aplikacji pogody ale nie pokazuje jej nadal na pasku.

Był w tym roku taki update, po którym zasięg i prędkość wifi poleciały na moim mi5, był też taki, który dość mocno przyciszył głośność na słuchawkach (ale to wyprostowali), czepili się też w którymś momencie bluetooth, zabierając chociażby opcję ukrycia swojego urządzenia oraz z różnym skutkiem wielu innych rzeczy.

---

na mi5 jest ok; na mi note 2 (scorpio) siatka przełączników ma tylko 4 pozycje w rzędzie (dziwne bo na mi5 mam 5 :D )

no i widżet "zegar z pogodą (4x2)" na mi5 został mi jakiś stary jeszcze z czasów gdy dało się go ustawiać trybikiem, a na mi note 2 tego brakuje

Jeśli włączona jest opcja wybudzania ekranu przy nowym powiadomieniu to po przyjściu powiadomienia ekran zapala się co kilka minut na 30 sekund aż do wyładowania baterii. Nie wiem czy to błąd czy jedno z ulepszeń miui.

1 hour ago, abc00 said:

na mi5 jest ok; na mi note 2 (scorpio) siatka przełączników ma tylko 4 pozycje w rzędzie (dziwne bo na mi5 mam 5 :D )

Na mi max 2 siatka też ma 4 przełączniki w rzędzie. Naprawienie źle ustawionego dpi systemowego tego nie zmienia wiec pewnie zrobili tak celowo. Ogólnie na mi max 2 przy standardowym dpi interfejs wygląda jak na telefonach dla seniora i elementy obsługi oraz litery są komicznie wielkie, moim zdaniem zrobili to specjalnie. Taki żart programistów z użytkowników, kupujesz telefon 6.4 cala, a na ekranie masz mniej treści niż na 5 calowym smartfonie. Na radzieckim miui pro siatka na za to 5 przełączników.

Guest Nowy12

U mnie tez jest problem z tym WiFi na Note 3 Pro juz od kilku wydań miui, tylko niewiem czy problem jest tylko tu czy na wersji stable również to występuje?  

21 godzin temu, zielonyBB napisał:

A czy w ogóle ten Blu Born zeżarl komuś telefon ?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ta, jasne nikomu nie zażarło. Przeczytałeś chociaż jakie mogą być skutki chodzenia z niezałataną podatnością i korzystania z BT?

Równie dobrze mogą użyć twojego smartfona jako proxy do wykonania innych ataków, wyczyścić Ci konto bankowe (mitm - podmieniają wpisy w hosts choćby) lub jak używasz wypłat blik mogą zrobić sobie zdalne wywołanie tokena i w ciągu 60 sekund z dowolnego bankomatu pobrać środki. Wektorów ataku jest tyle, że nie sposób je sobie wszystkie wyobrazić - nie każdy musi być tak spektakularny.

Dodatkowo może Ty Kolego sympatyczny używasz telefonu jedynie do grania i dzwonienia, ale są też ludzie którzy (choćby ja) mają sterowanie całą automatyką w domu przez smartfona - łącznie z kamerami oraz otwieraniem drzwi - i Ciebie dziwi to, że ktoś chce mieć załataną taką podatność?

Edited by stefan1818
  • Like 6

Zauważyłem błąd związany z Messengerem lite, mianowicie nie da się wysłać załącznika podczas rozmowy klikając na ikonę aparatu. Druga możliwa opcja czyli nagrywanie dźwięku (ikona mikrofonu działa). Wszystkie uprawnienia przyznane, Redmi 4x najnowsza wersja xiaomi.eu

25 minut temu, Janosik449 napisał:

Zauważyłem błąd związany z Messengerem lite, mianowicie nie da się wysłać załącznika podczas rozmowy klikając na ikonę aparatu. Druga możliwa opcja czyli nagrywanie dźwięku (ikona mikrofonu działa). Wszystkie uprawnienia przyznane, Redmi 4x najnowsza wersja xiaomi.eu

Stary błąd z ta wersją mess'a mam go od czerwca na Mi5, na forum jest osobny temat o tym. Fotkę trzeba po prostu dodawać "ręcznie" wchodzą w galerię, a następnie tapając "wyślij" i wybierając messa.

• Like 1

@stefan1818 kolejny problem, który ma swój wątek na forum. Informacje kiedy błąd został załatany dostałeś, jedyne co trzeba zrobić to sprawdzić w swoim telefonie z kiedy masz "stan aktualizacji zabezpieczeń" (ustawienia > urządzenie > pełna specyfikacja). Jestem ciekaw jak sprawdzałeś czy twoje urządzenie jest podatne, bo w sumie takimi pseudo apkami do tego celu można sobie więcej szkody wyrządzić, ale to również temat na osobny wątek...

• Like 2

14 minut temu, abc00 napisał:

@stefan1818 kolejny problem, który ma swój wątek na forum. Informacje kiedy błąd został załatany dostałeś, jedyne co trzeba zrobić to sprawdzić w swoim telefonie z kiedy masz "stan aktualizacji zabezpieczeń" (ustawienia > urządzenie > pełna specyfikacja). Jestem ciekaw jak sprawdzałeś czy twoje urządzenie jest podatne, bo w sumie takimi pseudo apkami do tego celu można sobie więcej szkody wyrządzić, ale to również temat na osobny wątek...

Stan zabezpieczeń mam  2017-06-01, MI4 LTE, MIUI 9.1, 7.12.21(rozwojowa) :?

Czyli co nowy telefon mam kupić?

Panowie, koniec tego gadania o Blueborne... Łatka wyszła razem ze wrześniową aktualizacją zabezpieczeń, apka do sprawdzania nie jest w 100% pewna, u mnie pokazuje, że TV od Sony, który od roku nie dostał żadnej aktu systemu jest zabezpieczony, gdzie inna pokazuje, że nie jest... 

Nie musisz, ale licz się z tym, że ten model ma już 3 lata i może aktu zabezpieczeń już nie otrzymać... 

Tak, ...lub czekać na aktualizację o ile taka w ogóle jeszcze będzie, lub szukać innego oprogramowania.

Witam.
Po z aktualizowaniu Redmi Pro z MIUI 8 do tej wersji pojawił się błąd Tapety blokady. Wyskakuje po odblokowaniu telefonu oraz czasami w czasie jego używania. 

java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'boolean java.lang.String.equals(java.lang.Object)' on a null object reference
at com.mfashiongallery.emag.model.MiFGSubscribeItem.replaceTitle(MiFGSubscribeItem.java)
at com.mfashiongallery.emag.model.MiFGSubscribeItem.<init>(MiFGSubscribeItem.java)
at com.mfashiongallery.emag.lks.SubscribeManager.loadSubscribeItemsFromDB(SubscribeManager.java)
at com.mfashiongallery.emag.lks.SubscribeManager.getUserSubscribedItemIdByType(SubscribeManager.java)
at com.mfashiongallery.emag.lks.WallpaperItem.isValid(WallpaperItem.java)
at com.mfashiongallery.emag.lks.WallpaperManager.loadWallpaperByBizId(WallpaperManager.java)
at com.mfashiongallery.emag.lks.WallpaperManager.loadLKSWallpaper(WallpaperManager.java)
at com.mfashiongallery.emag.lks.WallpaperManager.loadWallpapersFromDB(WallpaperManager.java)
at com.mfashiongallery.emag.lks.WallpaperManager.getInstance(WallpaperManager.java)
at com.mfashiongallery.emag.task.dbtask.ForceFetchDataTask.doTask(ForceFetchDataTask.java)
at com.mfashiongallery.emag.task.MiFGTask.run(MiFGTask.java)
at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
at android.os.Looper.loop(Looper.java)
at android.os.HandlerThread.run(HandlerThread.java)

Screenshot_2017-12-25-11-59-04-524_com.miui.home.pngScreenshot_2017-12-25-12-15-05-386_com.android.settings.png

Guest
This topic is now closed to further replies.