ZduneX25

MIUI 7.12.21

Recommended Posts

MIUI 7.12.21

• Dodawanie słów kluczowych do blokowanych SMS
  • Przenoszenie aplikacji z Mi Mover bez lub z danymi aplikacji
  • Poprawiona ikona Baterii w Asystencie MIUI. Trzeba ponownie dodać skrót.
  • Poprawiony brak ikony nagranego połączenia w historii rozmów
  • ROMY xiaomi.eu dla Redmi 5 i Redmi 5 Plus
  • Pełna lista zmian
  •  

DFG_2017-12-19-20-14-12.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

[mention=7561]fi9o[/mention] screen jest od [mention=1160]Acid[/mention]
ROMy będą za mniej więcej 2h
Nie spieszy mi się do romów, jak dwuznacznie by to nie brzmiało. ;)
@acid, uchylisz rąbka tajemnicy?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Na Redmi Note 4X na pierwszy rzut oka wszystko ok.Pojawił się dzień tygodnia koło daty na ekranie  blokady, zmienił się wygląd chmury ( jak dla mnie na plus, bo jest bardziej przejrzyście)za to w pogodzie nie ma już wschodu i zachodu słońca.

Czy teraz MiMover będzie działać sensowniej (jeśli chodzi o apki)? Akurat ostatnio zmieniłem córce telefon i za pomocą tego narzędzia przeniosłem kilka gier i aplikacji, które wymagają logowania, a do których córka nie pamiętała hasła. Niestety, w żadnym przypadku nie przeniosły się dane logowania, a w przypadku większości gier - utracony został stan gry. Mniejsza o gry, ale te loginy... Może to celowe, rodzaj zabezpieczenia?

Przy okazji odnotuję, że powiadomienia Messengera Lite na najnowszym ROM-ie nadal działają jak chcą [Mi5].

Edited by latet

6 minut temu, latet napisał:

Niestety, w żadnym przypadku nie przeniosły się dane logowania

To chyba dobrze. Oczywiste, że takie dane są w jakiś sposób chronione i nie powinny dawać się skopiować. Tak samo dane aplikacji wymagających logowania.

no tak ale ja bym chciał takie coś np w ramach tego samego konta Xiaomi. Wtedy wiemy, że kopiuję aplikację z danymi na swój drugi telefon, a nie komuś. 
Niestety póki co to nie działa choć nie mam jak sprawdzić. Do tej pory przechodząc np z MI5 na MI6 w ramach jednego konta xiaomi na telefonie dane aplikacji są kasowane przy Przenoszeniu danych, także trzeba było ustawiać wszystko od nowa np. kamerę Yi, lampy, hangouts, tym bardziej konta pocztowe Gmaila itp itd.

Do tej pory to nawet wykonanie lokalnej kopii zapasowej potrafiło kasować w telefonie dane niektórych aplikacji, czy logowań do kont bankowych. Ciekawe czy przynajmniej to się zmieniło.

Sprawdziłem. Jest tylko trochę lepiej niż było. Po operacji wykonania lokalnej kopii zapasowej czeka mnie ponowna konfiguracja mBanku, ale i-pko już nie ruszyło. Skype lite też się wylogował. Na szczęście muzyki offline z Tidala już nie wywaliło, czyli lepiej. Czyli przy wykonywaniu lokalnej kopi zapasowej Miui trzeba pomijać wszystkie aplikacje wymagające logowania, bo ich danych nie będzie w kopii, a dotakowo dane logowania w telefonie moga zniknąć.

Edited by FromWP
  • Thanks 1

51 minut temu, mrosi napisał:

Na ile ta paczka dodatków i blokerów:

Dodatki_MIUIPolska_20122017_blokada_reklam.zip

jest oficjalna/legalna?

Nie wiem czy to tyczy sie mnie czy nie, ale dokladnie ta paczka (sam bloker reklam) przewija sie po forum od dawien dawna. Jakis user X czasu temu wzial paczke dodatkow, usunal klawiature, samouczek itd i zostawil gotowy plik z samym blokerem reklam. Ja to pobralem do siebie i jedynie podmieniam plik hosts. Nawet nazwy zipa nie zmienialem poza data.

Edited by mates21
  • Like 3
  • Thanks 1

2 godziny temu, FromWP napisał:

Czyli przy wykonywaniu lokalnej kopi zapasowej Miui trzeba pomijać wszystkie aplikacje wymagające logowania, bo ich danych nie będzie w kopii, a dotakowo dane logowania w telefonie moga zniknąć.

No dobra, powiedzmy że mogę zrozumieć, że dane logowania się nie zapisują w kopii czy nie przenoszą na nowy tel. Bezpieczeństwo. Ale żeby wykonywanie kopii kasowało cokolwiek z urządzenia macierzystego? To przecież chore jest.

Edited by latet

1 godzinę temu, Zefirek napisał:

Kiedy pojawi się nowy pasek powiadomień z oficjalnego beta romu?

A skąd ktokolwiek ma to wiedzieć? Może nigdy :)

9 godzin temu, latet napisał:

Ale żeby wykonywanie kopii kasowało cokolwiek z urządzenia macierzystego? To przecież chore jest.

To choroba przewlekła, a jedynym lekarstwem jest pominięcie niektórych aplikacji przy wykonywaniu kopii. Ja już straciłem nadzieję, że kiedykolwiek to naprawią.

Od godziny śmiga na Redmi Note 3 Pro. Póki co, bez problemów.

Edited by fckmonsta
Edycja stylistyczna

Wczoraj pobrałem i zainstalowałem 7.12.21 a dzisiaj dostaję info, że dostępna jest aktualizacja.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Witam, 

Nie działa mi powiadomienia od Whatsapp (dźwięki) , i tylko od niego. Sprawdzałem w ustawieniach wszystko ok. Może to wina whatsapp? Macie może pomysły? Pozdrawiam

Edited by weah

16 minut temu, wfal napisał:

Wczoraj pobrałem i zainstalowałem 7.12.21 a dzisiaj dostaję info, że dostępna jest aktualizacja.

Usuń pobrany i zainstalowany rom i sprawdź ponownie.

Usuń pobrany i zainstalowany rom i sprawdź ponownie.
Nie pomogło.

Mam czysty system postawiony przez twrp po formacie. Brak powiadomień ze Skype i brak informacji o natężeniu ruchu od Google mapa w powiadomieniach. Skype naprawiła kłódka, więc niech już tak będzie. Google maps zostało odcięte od lokalizacji i nie zapamiętało mojej trasy przejazdu. Jestem przewodnikiem Google, aktywnie biorę udział w powstawaniu tych map i dla mnie ta aplikacja to must have. Sygic (w Polsce odpowiednik to Janosik) stracił dostęp do lokalizacji pracując w tle mimo kłódki i wyłączonego oszczędzania energii i to podczas zasilania z zewnętrznego źródła a nie baterii. Jakieś pomysły co z tym zrobić, dużo a nawet bardzo dużo jeżdżę zawodowo i trochę to słabo dla mnie wygląda. Miesięcznie robię około 10 tys km. Nie narzekam aby sobie ponarzekać ale to są dla mnie bardzo ważne funkcje telefonu, na starej z ultra mimo 2 GB ramu nie ma takich problemów, nawet z Galaxy S2 przecież to wszystko działa chociaż strasznie muli. Co odpowiada za to odcinanie lokalizacji i wyłączanie aplikacji?

Edited by iOS_hater

Od godziny śmiga na Redmi Note 3 Pro. Póki co, bez problemów.
A jak z zasiegiem wifi? Masz wersje kenzo czy kate?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@weah masz ustawione swoje powiadomienia? jeśli nie masz roota to zmień na systemowe, jeśli masz roota to skopiuj swoje powiadomienie do katalogu /system/media/audio/notifications

1 godzinę temu, iOS_hater napisał:

Sygic (w Polsce odpowiednik to Janosik) stracił dostęp do lokalizacji pracując w tle mimo kłódki i wyłączonego oszczędzania energii i to podczas zasilania z zewnętrznego źródła a nie baterii.

Czasem ludzie zgłaszali, że GPS nie działa po podłączeniu ładowarki, ale to raczej dygresja, bo u Ciebie prawdopodobnie to coś innego.

10 godzin temu, Antyhaker napisał:

A skąd ktokolwiek ma to wiedzieć? Może nigdy :)

Czyli lepiej siedzieć na wersji beta która ma lepszą funkcjonalność, bo siedzę na romie z xiaomi.eu od jakiegoś tygodnia i poza możliwością wgrywania własnych motywów to szału nie ma :)

Działa wam magisk?

U mnie nie przechodzi SafetyNet. 

Może macie jakiś tutek z działającą wersją magisk?

Redmi Note 4X.

Edited by Blom

Na moim RN4X działa bezproblemowo, SafetyNet też na zielono, Magisk v14.

Oczywiście po każdym upgrade softu instaluję Magiska ponownie.

Guest
This topic is now closed to further replies.