tomurbanowicz

Amazfit BIP - tarcze "bin"

Recommended Posts

5 minut temu, jjkielce napisał:

Może to wynik wersji oprogramowania. Mam FW 0.1.1.14

Ja mam najnowsze oryginalne 1.1.2.05 i Mifit oryginał lub mod. Wątpię żeby starsze FW miało aż tak duży wpływ na zużycie baterii. Bardziej ilość powiadomień, jasność podświetlenia i tarcza zegarka. Możliwe że program do obsługi (MiFit,  N&F czy jeszcze coś innego). Podświetlenie ustawione na max przy dużej liczbie powiadomień potrafi zużyć sporo więcej energii od pulsometru. Żona w swoim Bip-ie ostatnio przypadkowo ustawiła max podświetlenia, co znacząco wpłynęło na zużycie energii.

Przed chwilą, FromWP napisał:

Ja mam najnowsze oryginalne 1.1.2.05 i Mifit oryginał lub mod. Wątpię żeby starsze FW miało aż tak duży wpływ na zużycie baterii. Bardziej ilość powiadomień, jasność podświetlenia i tarcza zegarka. Możliwe że program do obsługi (MiFit,  N&F czy jeszcze coś innego). Podświetlenie ustawione na max przy dużej liczbie powiadomień potrafi zużyć sporo więcej energii od pulsometru. Żona w swoim Bip-ie ostatnio przypadkowo ustawiła max podświetlenia, co znacząco wpłynęło na zużycie energii.

Zawsze mam najniższy poziom podświetlania. Też nie bardzo wierzę że FW ma wpływ dlatego nie aktualizuję. Raczej ilość powiadomień (trochę albo nawet więcej niż trochę) i tarcza ma wpływ (nie mam na myśli sekund).  Trochę tarcz już przerobiłem i z perspektywy czasy wynik średni mniej więcej taki sam (po roku użytkowania). Zauważyłem jeszcze takie nieliniowe wyniki zużycia. Pierwsze 30-40 % jakby szybciej znika. Wszystko to sa nasze luzne rozmowy bo przecierz 20 dni to i tak absolutny wynik.

• Like 1

11 godzin temu, jjkielce napisał:

Też nie bardzo wierzę że FW ma wpływ dlatego nie aktualizuję.

W tym przypadku to zależy. W jakieś wersji FW był taki bug, że jak wchodziłeś w kompas, to uruchamiał GPS i przy wychodzeniu nie zwalniał go więc cały czas działał i rozładowywał baterie.

15 minut temu, Pan Arek napisał:

W tym przypadku to zależy. W jakieś wersji FW był taki bug, że jak wchodziłeś w kompas, to uruchamiał GPS i przy wychodzeniu nie zwalniał go więc cały czas działał i rozładowywał baterie.

Znam ten bug z autopsji .Ta wersja nie ma. I nie używam GPS. Może to już pierwsze oznaki kończącej się baterii? 

Dnia 26.10.2018 o 17:32, szadoky napisał:

@Logiksmok  No fajna tarcza .

Zmień czcionkę w kilometrach na tą z kroków (powinno się zmieścić) albo na jakąś inną i bedzie ok. Pozdrawiam

Edited by mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

Dnia 27.10.2018 o 16:11, szadoky napisał:

Więcej nie przesunie bo przy wyniku 4 cyfrowym KM wychodzą poza ramkę.

masz zaznaczone wyrównanie do lewej (alignment - top left). Zmień na topRight. 

Dnia 27.10.2018 o 16:15, jjkielce napisał:

masz zaznaczone wyrównanie do lewej (alignment - top left). Zmień na topRight. 

I nie przejmuj się dwucyfrowym wynikiem.

Edited by mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?

7 minut temu, jjkielce napisał:

w lewo 3 - 4 punkty i 1 punkt w dół jesli chcesz idealnego dopasowania.

Dobra wystarczy tych przeróbek. Chociaż osobiście nie podoba mi się kropka miedzy datami.

Gotowe.bin

Gotowe.gif

Dnia 27.10.2018 o 17:21, szadoky napisał:

Dobra wystarczy tych przeróbek. Chociaż osobiście nie podoba mi się kropka miedzy datami.

Wyszło bardzo dobrze. No i doświadczenia Ci przybyło. Co do kropki to już kwestia gustu choć tak naprawdę powinien być przecinek. Powodzenia w tworzeniu tarcz życzę. P.S. Mnie też dość długi czas ta tarcza się podobała no i to chyba jedna z pierwszych z AQI które stworzyłem. Szkoda że nie można AQI przedstawić w formie cyfrowej. Pozdrawiam

Oj. Źle przeczytałem. między datami to rzeczywiście może być coś innego. Kropkę z przyzwyczajenia wsawiałem

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...

@jjkielce Tarcza bardzo fajna , ikony pogody ładnie zrobione. Zainstalowałem bardzo ładnie wygląda na zegarku i przejrzyście.

Edited by szadoky

Przed chwilą, szadoky napisał:

@jjkielce Tarcza bardzo fajna , ikony pogody ładnie zrobione

Ikony to nie moje dzieło ale rzeczywiście fajne. Gdzieś na Hiszpańskich stronach znalazłem. Jest jeszcze wersja z mniejszymi ikonami pogody. Chyba nawet na tym forum. Też fajnie wygląda

Edited by jjkielce

2 minuty temu, jjkielce napisał:

Ikony to nie moje dzieło ale rzeczywiście fajne. Gdzieś na Hiszpańskich stronach znalazłem. Jest jeszcze wersja z mniejszymi ikonami pogody. Chyba nawet na tym forum. Też fajnie wygląda

Zainstalowałem bardzo ładnie wygląda na zegarku i przejrzyście.

20 godzin temu, jjkielce napisał:

Szkoda że nie można AQI przedstawić w formie cyfrowej. Pozdrawiam

Można, ale jako przedział liczbowy.

AccuWeather przedstawia najprawdopodobniej CQI według amerykańskiego, 6-stopniowego, podziału.

Europejski podział jest 5-stopniowy:

CQI.thumb.jpg.b99f3179c4e3df2244374c88ac6f59d1.jpg

5 godzin temu, grisza napisał:

Można, ale jako przedział liczbowy.

AccuWeather przedstawia najprawdopodobniej CQI według amerykańskiego, 6-stopniowego, podziału.

Europejski podział jest 5-stopniowy:

To są przedziały AQI. Znamy sprawę. Była już omawiana na tym forum. Oryginalna tarcza podaje AQI w liczbach takich jakie są w pogodzie. Niestety na razie nie można tego użyć. WF Editor nie posiada takiej funkcji a Amazfit Tools nie odkodowuje prawidłowo oryginalnego pliku .Bin. Pozostaje tylko kolorowy wykres w którym do AQI 100 wyświetla 2 - 3 kresek. 

Edited by jjkielce

Dnia 27.10.2018 o 00:25, Koksela napisał:

Przesyłam moją przerobioną tarczę , mam nadzieje że się spodoba :) Pozdrawiam

kwadratowy_packed.bin

Bardzo fajna - mogłbyś zamienić stronami temperature na prawą a kroki  na lewą ?

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...