Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy byłby ktoś w stanie przerobić tą tarczę? https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/8445

Jest to moja ulubiona tarcza. Natomiast brakuje mi informacji o pogodzie i temperaturze. Czy ktoś byłby w stanie wywalić z tej tarczy : dystans, kalorie, kroki. W miejsce dystansu wstawić powiększone dane dot. pulsu, a po prawej stronie zamiast kalorii i kroków: ikonka pogody wraz akt. temp. Jeśli się nie zmieści to sama temperatura aktualna. Byłbym mega wdzięczny. Z góry dziękuje

Simple_green.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2019 o 20:19, superball napisał:

Witam. Czy byłby ktoś w stanie przerobić tą tarczę? https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/8445

Jest to moja ulubiona tarcza. Natomiast brakuje mi informacji o pogodzie i temperaturze. Czy ktoś byłby w stanie wywalić z tej tarczy : dystans, kalorie, kroki. W miejsce dystansu wstawić powiększone dane dot. pulsu, a po prawej stronie zamiast kalorii i kroków: ikonka pogody wraz akt. temp. Jeśli się nie zmieści to sama temperatura aktualna. Byłbym mega wdzięczny. Z góry dziękuje

Simple_green.bin

Udało mi się samemu zrobić. Jakby komuś się spodobała to proszę.

simple green moja_2_bez_ikon.bin

simple green moja_2_packed_animated.gif

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja ulubiona wersja tarczy ze wszystkich z moimi małymi poprawkami (zmieniona kolejność pogody, zmiana min, max na dzień, noc)

Celsius-km_24h_L1_F2_dd.mm._kk_packed_(PeterMac).bin

Celsius-km_24h_L1_F2_dd_mm._kk_packed_(PeterMac)_animated.gif.29e01cc8ca0fb40daac8a44b2b09d69c.gif

Bede ją jeszcze chyba robil w wersji inverted na całym białym tle bo w wersji oryginalnej nie wystepuje.

Edytowane przez PeterMac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2019 o 22:22, Maar napisał:

Mam słaby wzrok. Szukałem tarczy z tym, co mnie interesuje, czyli: godzina, dzień miesiąca i tygodnia w rozmiarze pozwalającym przeczytanie bez okularów. Wśród dostępnych w sieci tarcz żadna mi nie odpowiadała. A to za bardzo naćpane - i tak nie widzę małych napisów i symboli, a to kolorystyka nie odpowiadające moim gustom, tak czy siak usiadłem, poczytałem forum i zrobiłem własną odpowiadającą mi tarczę.

Okulary zakładam tylko do czytania - mogę w nich zobaczyć w statusie kroki, tętno, dystans, mogę pogodę po przesunięciu ekranu w prawo, ale bez okularów muszę widzieć wyraźnie datę i godzinę.

ps. Dziękuję "Melloonowi" - na jednej z jego tarcz się uczyłem i skorzystałem z fontu dnia miesiąca.

maar3_packed_animated.gif

 

maar3_packed.bin

Podobnie jak i Ty, nie mogę się już cieszyć dobrym wzrokiem. Z tego też względu opracowałem masę tarcz właśnie pod siebie. Z wyraźną i dużą czcionką oraz w wersji PL. Kliknij Tarcze carburator66 i sprawdź, czy któraś z nich Ci przypasuje.

Ja osobiście poprzestałem na tej tarczy; tarcza klik

Niestety, przesiadłem się na Stratosa, więc już nie projektuję tarcz na Bip-a. Jednak Bip-a nadal zatrzymuję na urlopowe wojaże, jego bateria jest rewelacyjna. Takiej brakuje mi w Stratosie, jak również możliwości tak prostego projektowania tarcz jak do Bip-a. 

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jepcio - da rade, chociaz z uwagi na długą nazwę Poniedziałek są dość blisko siebie.

Proszę

Celsius-km_24h_L1_F2_dd_mmm._kk_packed_(PeterMac).bin

Celsius-km_24h_L1_F2_dd_mmm._kk_packed_(PeterMac)_animated.gif

20190401_12202018.jpg

 

Tutaj przedsmak wersji inverted :) robie ostatnie szlify...

Celsius-km_24h_L1_F2_dd_mm._kk_inverted_packed_(PeterMac)_animated.gif.398213820c778675ce32ed6cd441d107.gif

20190402_015642.thumb.jpg.6ee0acb37395826061cd44e6c0ce8628.jpg

Przy okazji zapytam, gdzies wyczytałem ze im wiecej białego tła tym jeszcze mniejszy pobór na bateri w tym wyswietlaczu, czy są jakies potwierdzone informacje ze tak wlasnie jest :) ?

Edytowane przez PeterMac
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2019 o 10:57, PeterMac napisał:

Przy okazji zapytam, gdzies wyczytałem ze im wiecej białego tła tym jeszcze mniejszy pobór na bateri w tym wyswietlaczu, czy są jakies potwierdzone informacje ze tak wlasnie jest :) ?

To dotyczy ekranów LED (OLED itp). w BIP jest coś na zasadzie kolorowego e-papieru. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OLED to jak w plazma im wiecej białego tym wiekszy pobór, w LCD to nie ma rożnicy zadnej co jest wyswietlane z tego co wiem. Tutaj to wlasnie nie wiem :) ale ktoś pisał ze białe tarcze zuzywają jeszcze minimalnie mniej. Spróbuje znależć jeszcze jego wypowiedz. 

 

Edytowane przez PeterMac
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, tylko z ciekawosci jaki ma sens aby godzina byla jak najmniejsza :) ? i jak by to wyglądało.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przy okazji link do poprawionej wersji tarczy Clean White Mod (PL) https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/22562

- poprawiłem ikony pogody

Edytowane przez PeterMac
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2019 o 02:16, PeterMac napisał:

Wszystko się da, tylko z ciekawosci jaki ma sens aby godzina byla jak najmniejsza :) ? i jak by to wyglądało.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przy okazji link do poprawionej wersji tarczy Clean White Modhttps://amazfitwatchfaces.com/bip/view/22562

- poprawiłem ikony pogody

Nie potrzebna mi godzina wolałbym żeby np. pogoda była większa albo data, znajdzie się jakaś dobra dusza która to przerobi?

 

Dnia 7.04.2019 o 02:16, PeterMac napisał:

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/22562

Czy byłby ktoś tak miły i przerobił ta tarcze tak żeby godzina była jak najmniejszą np taka jak dzień tygodnia a np. pogoda była większa albo data?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PeterMac napisał:

Gdyby ktoś potrzebował tarczy w wersji English ;) - Clean White Mod (EN)https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/22843

A czy dałbyś radę przerobić ta tarcze tak żeby godzina była tam gdzie data (taka mała ) a datę wstawić zamiast godziny ( taką dużą )? Jeśli tak to bardzo proszę o przerobienie 

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/22562

Edytowane przez szambelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym prosić o przerobienie na polską wersję? i o zrobienie minimalnych (najmniejszych możliwych) przerw na górze, na dole i z prawej strony, bo tekst/logo prawie wyjezdza za ekran . I może miesiąc w formie pisemnej jeśli by się zmieściło jakoś sensownie (dzień tygodnia można trochę w prawo przesunąć)? sekundy też można wyrzucić bo zjadają dużo baterii.

 

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/3055

 

 

 

 

06292753ce5733595ce577e39a197acf.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwowzór - tarczka autorstwa Wolfsea. Wyrzuciłem sekundy, zmieniłem trochę rozmieszczenie. Bardziej mi tak odpowiada.

Moja pierwsza modyfikacja. W razie wykrycia błędów proszę o info.

Prośba o sprawdzenie, czy faktycznie wywaliłem sekundy i wszystko z nimi związane.

I mam pytanie - chce się pozbyć "zera" z godzin 1-9 am, jak to zrobić?

 

black_01A_full.gif

black_01A_full.bin

Edytowane przez free1anc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wprawy oraz podpasowania pod siebie. Troszkę "odchudziłem" tarczkę którą powyżej umieścił PeterMac.  

 

PMmod01a_packed.bin

PMmod01a_packed_animated.gif

 

P.S.

Faktycznie po przeczytaniu tutoriala ze strony 20 oraz mając kilka fajnych tarcz do dyspozycji można nauczyc się modyfikacji i podpasowania pod siebie.

Dziękuję bardzo autorowi tutoriala oraz wszystkim co umieszczają tutaj swoje oraz modyfikowane tarczki.

Edytowane przez free1anc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...