Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mógłby ktoś w tej tarczy dać polskie skróty nazw tygodnia i zamienić datę miejscami na dzień/miesiąc a nie jak w tarczy miesiąc/dzień? Albo starczy nawet sama zamiana dnia z miesiącem i będę zadowolona :) Chciałam sama spróbować ale na razie dla mnie to czarna magia :D

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=11717

Edytowane przez Mallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być zdecydowanie lepiej, bo do animacji użyty był sekundnik :-)
Jest zdecydowanie lepiej.
Ruska tarcza z animacjami zjadała 15-17% baterii w ciągu doby. Teraz na zmienionej tarczy to około 3% na dobę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artenidas napisał:

Mógłbym prosić o przerobienie tej tarczy na Polską oraz tak aby pokazywała datę DD.MM (Cyferkami), a nie Dzień cyferkami, a miesiąc literami.

Coś takiego może być?

watchface.gif.afd1d72559a33e0656cd1f0ca2190c41.gif

watchface.bin

Tak chyba lepiej...

watchface_v2.gif.2d542c230cb274fa28a264a343174916.gif

watchface_v2.bin

Edytowane przez grisza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się edytować tarczę, i dodać sekundy, jednak po zapisaniu tylko przy 00 sekund pojawia się dzień tygodnia, a przez resztę....jej nie widać. Jak ustawić by była widoczna cały czas ???? Wyglada jakby jedne ikony przysłaniały drugie choć tak nie jest.

EN_0460_packed.bin

IMG_20181116_230015.jpg

Edytowane przez 0001
uzup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza stworzona potrzebą innej tarczy podczas blokady ekranu i braku blokady. Podobna tarcza znaleziona w internecie i przerobiona na PL z kilkoma zmianami.

yuri1_animated.gif.514c6d26f38b3d18acec34085089d8b2.gif

yuri1.bin

 

@Arucard18 Tak, jak najbardziej jest to możliwe, działa to na podobnej zasadzie jak moja tarcza wyżej.

Edytowane przez Adrian "Yuri"
dodanie odpowiedzi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2018 o 20:47, Adrian "Yuri" napisał:

Tak, jak najbardziej jest to możliwe, działa to na podobnej zasadzie jak moja tarcza wyżej.

Super, właśnie o takie coś mi chodziło, jak wygląda zużycie baterii przy tej tarczy? 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arucard18 testuje, po 4 dniach z włączonym pomiarem pulsu co 5 minut i stałą synchronizacją z telefonem mam 92% W tym 3 budziki rano ustawione w Bipie.

 

@Abees Ekran w Bipie to ekran typu E-Ink, co oznacza, że pobiera energie tylko przy zmianie wyświetlanego ekranu. Dla przykładu przy mojej tarczy energia na zmiane jest pobierana co minutę. To czy masz na ekranie sekundy czy ich nie masz zegarek i tak przelicza, tak skonstruowany jest każdy elektroniczny zegarek. Przy zamaskowaniu jak wyżej nie tracisz energii na zmiane cześci pogody , kroków i kalorii co w jakiś tam sposób wydłuża czas pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




[mention=27160]Abees[/mention] Ekran w Bipie to ekran typu E-Ink, co oznacza, że pobiera energie tylko przy zmianie wyświetlanego ekranu.

Było o tym wiele razy. To nie jest e-ink. No chyba że stare kolorowe Nokie też miały e-ink a nie miały. Skąd wiesz że zamaskowane sekundy też nie wzbudzają ekranu co sekundę tylko tego nie widać. Jak ktoś zrobi taka tarczę i przetestuje to dopiero będzie można powiedzieć jak jest naprawdę.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z lepszych tarcz mając najważniejsze informacje. Może komuś przypasuje :)

Usunąłem miesiąc, gdyż jest mało istotną informacją. Dodałem sekundy. Tydzień przesunąłem na połowę wysokości wskazania dnia. 

ps. Nie mogę dodać większych sekund gdyż częściowo się chowają za...no właśnie czym???

IMG_20181117_091653.jpg

EN_0460_Moje.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Abees napisał:


 


Było o tym wiele razy. To nie jest e-ink. No chyba że stare kolorowe Nokie też miały e-ink a nie miały. Skąd wiesz że zamaskowane sekundy też nie wzbudzają ekranu co sekundę tylko tego nie widać. Jak ktoś zrobi taka tarczę i przetestuje to dopiero będzie można powiedzieć jak jest naprawdę.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Fakt. Zwracam honor. Zostałem przez kogoś wprowadzony w błąd, ale doczytałem trochę informacji o TR-LCD. Faktem jest, że zużycie baterii jest szczątkowe, przy czym generowanie czarnego cyferblatu z białymi napisami jest bardziej zasobożerne niż białego z czarnymi. Ale o czym my rozmawiamy. Zegarek trzyma od 3tyg. w górę przy wykorzystaniu aktywności, więc ja osobiście mam gdzieś ile prądu pobiera sekundnik i ile bierze to prądu, bo ten czas jest dla mnie w zupełności akceptowalny i zadowalający. Zakładając zdjęcie zegarka w opcji pesymistycznej  Ale to moje subiektywne zdanie. Wiadomo, że więcej zeżre GPS, ale porównując GPS do ekranu? Śmiech na sali. :)

@Abees Jeśli masz ochotę podyskutować zapraszam na priv, bez sensu zaśmiecać wątek z tarczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem nazwę tygodnia w PL :) (całe wyrazy). Sekundy mamy  na górze, natomiast w drugiej tarczy ich nie ma.Tarcza z sekundami ma ikonę ALARMU (czerwona ikona wył., zielona aktywny). To tyle.

ps. Zauważyłem, iż umieszczając pole z sekundami musimy pozostawić wolną całą linię, ciekawe dlaczego???.

 

 

eda_TO_n.bin

ezgif-5-2bc28c14a293.gif

0001.png

0001.bin

Edytowane przez 0001
uzup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wypróbował sztuczkę z zakrywaniem sekund przez ikonkę odblokowania ekranu, żeby sekundnik nie był wyświetlany cały czas, tylko w czasie, gdy zegarek jest odblokowany? Chodzi mi o potwierdzoną informację, czy to rzeczywiście zmniejsza zużycie baterii, jeśli tak, to o ile mniej więcej.

Jak ktoś chce, to moja tarcza z tymi zakrywanymi sekundami, ale jeszcze jej nie przetestowałem.

 

tekstowa-sekundy-bateria-2_packed.bin

tekstowa-sekundy-bateria-2_packed_animated.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up... Jak wstawiłeś sekundy, które nie zakrywają minut czyli całej linii?

Ja u siebie musiałem sekundy umieścić na samej górze. Jak były umieszczone koło dnia, to go zakrywały.

 

ps. Przestawiłem  u ciebie sekundy na wysokość temperatury i owe sekundy temperaturę przysłaniają? Dlaczego?

IMG_20181119_141726_HHT.jpg

Edytowane przez 0001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bembenek napisał:

Nic nie trzeba zaznaczać, sprawdź te pliki z cyframi, może to są właśnie długie paski, dlatego zasłaniają. Mają być same cyferki, czyli małe prostokąty. Możesz wziąć z tej mojej tarczy, cyferki są takie, jak widać, bez żadnych "marginesów".

Właśnie w twojej tarczy przestawiłem sekundy na dół i.... zasłaniają one temperaturę... dlaczego tak jest???? Ciekawe? Patrz zdjęcie wyżej.

Edytowane przez 0001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 0001 napisał:

@up... Jak wstawiłeś sekundy, które nie zakrywają minut czyli całej linii?

Warstwa z sekundami zachowuje się dziwnie, potrafi zasłaniać inne elementy zajmując całą linię (nawet jak jest przezroczysta), ale nie zasłania godzin i minut. Dlaczego tak jest trudno powiedzieć, ale niewiele, a właściwie nic nie można z tym zrobić. W edytorze można zmieniać kolejność warstw tylko dla godzin i minut, reszta żyje swoim własnym życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Myślałem że problem się rozwiązał ale po przesłaniu do BIPA sekundy rzeczywiście zasłaniają całą linię. Ciekawostka. Nawiasem mówiąc linia jest widoczna ale tylko przez chwilę w momencie naciśnięcia przycisku.  To kolejna po dwukropku sekundowym nieścisłość (strasznie sie kiedyś nad nim namęczyłem). Poniżej jest częściowe rozwiązanie problemu ciekawa funkcja sekund - co minutę pokazuje dzień tygodnia. Pozdrawiam P.S. nie ustawiałem i wyrównywałem cyfr (moim zdaniem dzień miesiąca jest za duży ale to już praca dla projektanta)

0001_TO_packed.bin

 

0001_TO_packed_animated.gif.e766de81a942ec0c86132d1b5ea94893.gif

Edytowane przez jjkielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...