Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 27.10.2018 o 17:21, szadoky napisał:

Dobra wystarczy tych przeróbek. Chociaż osobiście nie podoba mi się kropka miedzy datami.

Wyszło bardzo dobrze. No i doświadczenia Ci przybyło. Co do kropki to już kwestia gustu choć tak naprawdę powinien być przecinek. Powodzenia w tworzeniu tarcz życzę. P.S. Mnie też dość długi czas ta tarcza się podobała no i to chyba jedna z pierwszych z AQI które stworzyłem. Szkoda że nie można AQI przedstawić w formie cyfrowej. Pozdrawiam

Oj. Źle przeczytałem. między datami to rzeczywiście może być coś innego. Kropkę z przyzwyczajenia wsawiałem

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szadoky napisał:

@jjkielce Tarcza bardzo fajna , ikony pogody ładnie zrobione

Ikony to nie moje dzieło ale rzeczywiście fajne. Gdzieś na Hiszpańskich stronach znalazłem. Jest jeszcze wersja z mniejszymi ikonami pogody. Chyba nawet na tym forum. Też fajnie wygląda

Edytowane przez jjkielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jjkielce napisał:

Ikony to nie moje dzieło ale rzeczywiście fajne. Gdzieś na Hiszpańskich stronach znalazłem. Jest jeszcze wersja z mniejszymi ikonami pogody. Chyba nawet na tym forum. Też fajnie wygląda

Zainstalowałem bardzo ładnie wygląda na zegarku i przejrzyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grisza napisał:

Można, ale jako przedział liczbowy.

AccuWeather przedstawia najprawdopodobniej CQI według amerykańskiego, 6-stopniowego, podziału.

Europejski podział jest 5-stopniowy:

 

 

To są przedziały AQI. Znamy sprawę. Była już omawiana na tym forum. Oryginalna tarcza podaje AQI w liczbach takich jakie są w pogodzie. Niestety na razie nie można tego użyć. WF Editor nie posiada takiej funkcji a Amazfit Tools nie odkodowuje prawidłowo oryginalnego pliku .Bin. Pozostaje tylko kolorowy wykres w którym do AQI 100 wyświetla 2 - 3 kresek. 

Edytowane przez jjkielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2018 o 00:25, Koksela napisał:

Przesyłam moją przerobioną tarczę , mam nadzieje że się spodoba :) Pozdrawiam

kwadratowy_packed.bin

Bardzo fajna - mogłbyś zamienić stronami temperature na prawą a kroki  na lewą ?

 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, apocalypse napisał:

Strasznie ciemna jest, nie wiem - inne tło?

A tak może być?

analog.gif.919fdb6ad8f64e17d0e9931dfeed913b.gif

analog.bin

...i np. z takimi wskazówkami :-)

analog_v2.gif.c9c2c25738e5e42274a5595047f22711.gif

analog_v2.bin

...zabawa ze wskazówkami...

analog_v3.gif.a60a0a78f53602569be0b9cbcfade9db.gif

analog_v3.bin

No to jeszcze (już ostatnia) próba z kolorem:

analog_v4.gif.456b97a655307848f87e8e795d485faa.gif

analog_v4.bin

Spróbowałem jeszcze białej tarczy, ale czcionka jest chyba zbyt "chuda", należałoby podmienić na inną.

Nie instalowałem tej tarczy na zegarku i nie wiem jak to wygląda "na żywo" 

analog_white.gif.8aa56bab8c45253f94c5909b639b3f49.gif

analog_white.bin

Edytowane przez grisza
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bartos38 napisał:

 

Czy mógłbym prosić kolegów o małe przerobienie tej tarczy chodzi tylko o j.polski (data) i wciśnięcie na dole ikonki przebytych kilometrów będę bardzo wdzięczny

 

1540365466555.bin

 

1540365466555_packed_packed_packed_packed_animated.gif

1540365466555_packed_packed_packed_packed.bin

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2018 o 15:13, grisza napisał:

A tak może być?

Witaj. Dziękuję Ci za Twoją pracę.

Generalnie wszystkie te tarcze są ok ale widoczność jest gorsza niż przy tej fabrycznej z sekundnikiem (elektronicznej).

Czy zawsze tak jest, że te ciemne tarcze są takie ciemne w pomieszczeniu?

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2018 o 15:13, grisza napisał:

Nie instalowałem tej tarczy na zegarku i nie wiem jak to wygląda "na żywo" 

Nie lubię tarcz ze wskazówkami bo nie wygladaja naturalnie, ale ta jest super. Zainstalowałem z sentymentu bo miałem taki zegarek za dzieciaka.

Tak wyglada na żywo.

20181031_120539.thumb.jpg.33bb117c6f0b1a3a3966cc72173347d8.jpg

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pan Arek napisał:

Tak wyglada na żywo.

Też uważam, że ta jest najlepsza.

Sam nie  używam analogowych, ale fajną zabawą jest projektowanie wskazówek - polecam :-)

Chyba w tej tarczy zmienię tę małą czcionkę na jakiś bold i zainstaluję u siebie, zobaczę czy się sprawdzi...

4 godziny temu, apocalypse napisał:

Czy zawsze tak jest, że te ciemne tarcze są takie ciemne w pomieszczeniu?

Też odnoszę takie wrażenie i używam białych tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grisza napisał:

Też uważam, że ta jest najlepsza.

Sam nie  używam analogowych, ale fajną zabawą jest projektowanie wskazówek - polecam :-)

Chyba w tej tarczy zmienię tę małą czcionkę na jakiś bold i zainstaluję u siebie, zobaczę czy się sprawdzi...

Czcionka jest czytelna. Tylko nie wiem czemu dałeś ukrywanie pulsu gdy ekran nie aktywny. 

Zmienil bym tez odcień czerwieni dla niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

pod WFEditorem próbuję wprowadzić zasłonięcie niektórych elementów tarczy wprowadzając częściowo przezroczystą ikonę - tarczę w funkcji Lock, ale zawsze na wierzchu zostaje wskaźnik baterii, nieważne w którym miejscu na tarczy będzie, nigdy nie daje się go zasłonić. Macie jakiś pomysł? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez emerel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emerel napisał:

pod WFEditorem próbuję wprowadzić zasłonięcie niektórych elementów tarczy wprowadzając częściowo przezroczystą ikonę - tarczę w funkcji Lock, ale zawsze na wierzchu zostaje wskaźnik baterii, nieważne w którym miejscu na tarczy będzie, nigdy nie daje się go zasłonić. Macie jakiś pomysł? Z góry dziękuję za pomoc.

podrzuć plik .bin - to zobaczę o co chodzi.

Edit...

Pobawiłem się trochę i okazało się, że LOCK można zakryć prawie wszystko... oprócz godziny, minuty i oczywiście stanu baterii. hmmm... ciekawostka.

Edytowane przez grisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, emerel napisał:

Witam wszystkich.

pod WFEditorem próbuję wprowadzić zasłonięcie niektórych elementów tarczy wprowadzając częściowo przezroczystą ikonę - tarczę w funkcji Lock, ale zawsze na wierzchu zostaje wskaźnik baterii, nieważne w którym miejscu na tarczy będzie, nigdy nie daje się go zasłonić. Macie jakiś pomysł? Z góry dziękuję za pomoc.

WSZYSTKO DA SIĘ ZAKRYĆ. Niestety warunkiem jest czarny kolor. taka moja mała improwizacja na prośbę jednego z kolegów (troszkę przerobiłem pogodę).

MOJA KALENDARZ Z WYGAS1.bin

2058746330_MOJAKALENDARZZWYGAS1.gif.a2520ad628f08f8f86ab1cecfa1a5cdf.gif

 

MOJA KALENDARZ Z WYGAS_packed.bin

209789201_MOJAKALENDARZZWYGAS_packed_animated.gif.84b25b1a5d5e4623232c904c365daa3e.gif

i jeszcze z pogodą niezakrytą (jak widać nie zakrywane są też dni tygodnia, temperatura i dnd) ale bez problemu można to zmienić.

577333130_mojafinal1_packed_animated.gif.6297cff5677cef188a76e4ab7a47a6e6.gif

moja final 1_packed.bin

Edytowane przez jjkielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza bez pierdół, może ktoś chce. Bateria specjalnie takie małe cyferki, bo to żadna istotna informacja i zmienia się tak wolno, że szkoda zaśmiecać ekran.

Na dole duże cyfry to puls, obok małe cyfry to kroki, temperatura od góry odpowiednio: bieżąca, max, min.

Wersja z sekundami i bez.

tekstowa-bialypuls-bezsekund-7_packed.bin

tekstowa-bialypuls-bezsekund-7_packed_animated.gif

tekstowa-bialypuls-sekundy-7_packed.bin

tekstowa-bialypuls-sekundy-7_packed_animated.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna wersja tarczy bez pierdół, z sekundami i bez. Bateria ikonka zamiast cyfr, bo chyba nie interesuje mnie czy jest 43% czy 57%, a bardziej czy jest już mało, czy jeszcze dużo, na ikonce to lepiej widać. Pod opisem pogody z lewej temepratura max i min, z prawej temperatura bieżąca, na dole w prawym rogu duże cyfry puls, na środku małe cyfry to kroki.

tekstowa-bezsekund-bateria-1_packed.bin

tekstowa-bezsekund-bateria-1_packed_animated.gif

tekstowa-sekundy-bateria-1_packed.bin

tekstowa-sekundy-bateria-1_packed_animated.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Drugi tydzień używam tej tarczy, przypadła mi do gustu. Jest w aplikacji My WatchFace ID: Hczo2sn7Gfs4e12Vrzqt

Próbowałem wstawić plik bin, ale z poziomu Tapatalka nie potrafię go dodać.

Czy mógłby ktoś wyłączyć w tarczy animacje tętna i kroków. Tak by zostały ikonki ale bez animacji. Ewentualnie dodać polskie skróty dni tygodnia.

Podejrzewam że za sprawą tych animacji, baterii ubywa o 40% szybciej, w porównaniu z wcześniej używaną tarczą. 682ccf357a7b0d0254264c5925e2ebab.gif

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...