Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi



Może to wina pomiaru tętna które ma teoretycznie włączone co 30 min (nie wiem dlaczego bez zmiany parametrów N&F czasem pokazuje wielokrotny pomiar w ciągu 5 min), ale nie ma co narzekać .

Zegarek kiedy wykryje intensywny ruch to zagęszcza pomiary tętna. W ustawieniach mi Fit chyba o tym można przeczytać.



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szadoky Praktycznie nie wykonalne. Nie da się podmienić elementów graficznych bo rozdzielczość jest inna w zegarkach. Można stworzyć od podstaw podobną tarczę ale z racji ograniczonego miejsca do 176x176 pixeli  raczej nie było by to tak czytelne i trzeba by zmienić czcionkę lub zrezygnować z pewnych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fonsz Jak napisałeś w jednym poście,,tarcze to sprawa gustu i zazwyczaj pasuje tylko autorowi" Poprawiłem twoją tarcze tak żeby pasował mi . Dodałem ikonę pogody , alarmu, pokolorowałem dni tygodnia. Czyli jak kto lubi. Ogólnie fajna ta twoja  tarcza czytelna.

DUZA F_packed_packed_animated.gif

DUZA F_packed_packed.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FromWP napisał:

Tak, ale to jak MiFit wykryje, N&F ma swoje własne trochę inne reguły.

No właśnie. Wyglada na to że i N&F też zagęszcza pomiar. I to znacznie jak wynika ze statystyk . Może znajdzie się jakiś sposób wyeliminowania tej niedogodności. Osobiście próbowałem różnych wariantów bez widocznych efektów. Jesli ktoś ma pomysł to chętnie skorzystam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bembenek napisał:

Zegarek sam zagęszcza pomiar, gdy wykryje, że się dużo ruszamy. Bez telefonu też w takiej sytuacji będzie mierzył częściej.

Tak, do tego nie potrzebne połączenie z telefonem. Bez telefonu też, ale w sposób jaki został zaprogramowany MiFitem, czy inną aplikacją. Jak się wyłączy automatyczny pomiar to nie będzie mierzył i zagęszczał. Tak czy inaczej to de dywagacje na temat tego że robi to częściej niż zaplanowano, trochę bez sensu (przy jego czasie pracy bez ładowania). Ma to jakiś sens i chyba pomaga w analizie aktywności. Mam ustawiony pomiar pulsu co 5 minut (jak wykryje aktywność mierzy oczywiście częściej), asystenta snu i bateria wystarcza na około 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grgczyz napisał:

 … też mi się ten średnik wydawał jakiś dziwny :)

Wiem, czepiam się, ale mam jeszcze uwagi (tak żeby dążyć do perfekcji). Wskaźnik baterii umiejscowiony już lepiej, ale ideałem było by gdyby jego wysokość była zbliżona do wysokości sąsiadujących cyfr. Godzina i minuty są trochę za blisko krawędzi. Na podglądzie się mieszczą, ale na żywo prawdopodobnie niektóre skrajne cyfry mogą być ucięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, FromWP napisał:

Tak, do tego nie potrzebne połączenie z telefonem. Bez telefonu też, ale w sposób jaki został zaprogramowany MiFitem, czy inną aplikacją. Jak się wyłączy automatyczny pomiar to nie będzie mierzył i zagęszczał. Tak czy inaczej to de dywagacje na temat tego że robi to częściej niż zaplanowano, trochę bez sensu (przy jego czasie pracy bez ładowania). Ma to jakiś sens i chyba pomaga w analizie aktywności. Mam ustawiony pomiar pulsu co 5 minut (jak wykryje aktywność mierzy oczywiście częściej), asystenta snu i bateria wystarcza na około 30 dni.

Będę musiał w takim razie sprawdzić te ubytki (mam pomiar co 30 min). Jeśli Tobie mierzy co 5 min i wytrzymuje 30 dni to musi być inna przyczyna choć to nie jest takie istotne. 20 dni to i tak imponujący wynik więc sprawdzę to z czystej ciekawości. Może to wynik wersji oprogramowania. Mam FW 0.1.1.14 i HW 11.1.4 sprawnie działający z powiadomieniami i wszystkimi innymi funkcjami (zazwyczaj aktualizuję wszystkie urządzenia i to jedno jest wyjątkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jjkielce napisał:

Może to wynik wersji oprogramowania. Mam FW 0.1.1.14

Ja mam najnowsze oryginalne 1.1.2.05 i Mifit oryginał lub mod. Wątpię żeby starsze FW miało aż tak duży wpływ na zużycie baterii. Bardziej ilość powiadomień, jasność podświetlenia i tarcza zegarka. Możliwe że program do obsługi (MiFit,  N&F czy jeszcze coś innego). Podświetlenie ustawione na max przy dużej liczbie powiadomień potrafi zużyć sporo więcej energii od pulsometru. Żona w swoim Bip-ie ostatnio przypadkowo ustawiła max podświetlenia, co znacząco wpłynęło na zużycie energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Ja mam najnowsze oryginalne 1.1.2.05 i Mifit oryginał lub mod. Wątpię żeby starsze FW miało aż tak duży wpływ na zużycie baterii. Bardziej ilość powiadomień, jasność podświetlenia i tarcza zegarka. Możliwe że program do obsługi (MiFit,  N&F czy jeszcze coś innego). Podświetlenie ustawione na max przy dużej liczbie powiadomień potrafi zużyć sporo więcej energii od pulsometru. Żona w swoim Bip-ie ostatnio przypadkowo ustawiła max podświetlenia, co znacząco wpłynęło na zużycie energii.

Zawsze mam najniższy poziom podświetlania. Też nie bardzo wierzę że FW ma wpływ dlatego nie aktualizuję. Raczej ilość powiadomień (trochę albo nawet więcej niż trochę) i tarcza ma wpływ (nie mam na myśli sekund).  Trochę tarcz już przerobiłem i z perspektywy czasy wynik średni mniej więcej taki sam (po roku użytkowania). Zauważyłem jeszcze takie nieliniowe wyniki zużycia. Pierwsze 30-40 % jakby szybciej znika. Wszystko to sa nasze luzne rozmowy bo przecierz 20 dni to i tak absolutny wynik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jjkielce napisał:

Też nie bardzo wierzę że FW ma wpływ dlatego nie aktualizuję.

W tym przypadku to zależy. W jakieś wersji FW był taki bug, że jak wchodziłeś w kompas, to uruchamiał GPS i przy wychodzeniu nie zwalniał go więc cały czas działał i rozładowywał baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pan Arek napisał:

W tym przypadku to zależy. W jakieś wersji FW był taki bug, że jak wchodziłeś w kompas, to uruchamiał GPS i przy wychodzeniu nie zwalniał go więc cały czas działał i rozładowywał baterie.

Znam ten bug z autopsji .Ta wersja nie ma. I nie używam GPS. Może to już pierwsze oznaki kończącej się baterii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2018 o 17:32, szadoky napisał:

@Logiksmok  No fajna tarcza .

Zmień czcionkę w kilometrach na tą z kroków (powinno się zmieścić) albo na jakąś inną i bedzie ok. Pozdrawiam

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2018 o 16:11, szadoky napisał:

Więcej nie przesunie bo przy wyniku 4 cyfrowym KM wychodzą poza ramkę.

masz zaznaczone wyrównanie do lewej (alignment - top left). Zmień na topRight. 

Dnia 27.10.2018 o 16:15, jjkielce napisał:

masz zaznaczone wyrównanie do lewej (alignment - top left). Zmień na topRight. 

I nie przejmuj się dwucyfrowym wynikiem.

Edytowane przez mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...