Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.10.2018 o 09:10, emer1 napisał:

wielkie dzięki grisza !

czy do tej tarczy dało by rade dodać pomiędzy wskazaniem baterii a krokami dodać ikonki od bluetooth alarmu, DND ???

 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pokażę jak dołożyć jakiś element do tarczy:

Po ściągnięciu pliku .bin - otwieramy edytor i klikamy "Extract Bin"

 extrakt.thumb.jpg.873b566d400302d4ea8d2bad48ea388b.jpg

Program stworzy nam folder, a w nim wszystkie potrzebne pliki:

folder.thumb.jpg.a9687e6e793733c3d284920ee68aaade.jpg

Przechodzimy do zakładki "Editor" i otwieramy plik .json:

otworz_plik.thumb.jpg.5391ba66eba7b0d05086708074851854.jpg

otwarty.thumb.jpg.0d3d033ebf88b01e02cd5dcf495d38d1.jpg

Teraz musimy dodać nowy element: Pulse.

Z lewej strony mamy listę "Components" Klikamy "Activates" i zaznaczamy "Pulse"

zaznacz_pulse.thumb.jpg.33ffcf2b60fe4e26cf2f4f8e539859b1.jpg

Następnie zatwierdzamy klikając poniżej " Add/Remove Features"

Program stworzy nam dodatkowe pliki z cyframi, a w lewym górnym rogu pojawi się cyferka "0"

Z rozwijalnej listy po prawej stronie wybieramy "Pulse"

lista.thumb.jpg.e9a7461a3f300896c38114007bb1c088.jpg

Teraz możemy przesuwać cyferkę na pożądaną pozycję za pomocą strzałek (poniżej jest ona widoczna nad datą)

zero.thumb.jpg.7e4165371555696e6e3d7d44b17ff0f9.jpg

Chcielibyśmy, żeby czcionka była taka sama jak data? Żaden problem.

W pozycji "Image Index" wpisujemy cyfrę "11" bo cyferki daty (czyli te, które chcielibyśmy, żeby pokazywały nam Puls) rozpoczynają się od nazwy 0011.png

Zatwierdzamy klikając na dole "Apply"

Warto po każdej zmianie (która nas zadowala ) zapisać plik Json klikając "Save Json"

Pojawia się nam już nowa czcionka:

po_zmianie.thumb.jpg.4a28ffbd591ed56651d4c9956a9e0f5d.jpg

Co teraz ? Chcielibyśmy dodać serduszko :-)

Otwieramy w programie graficznym plik 0000.png i tam w odpowiednim miejscu (domyślcie się sami jak to można szybko zrobić) wrysowujemy serce.

serce.thumb.jpg.bb374169aba993b328c5276319e257a7.jpg

zapisujemy poprawiony plik (pod tą samą nazwą) i ponownie , w edytorze otwieramy plik .json (otwieramy ponownie, żeby zmieniony plik tła został wczytany)

Wcześniej nie zapomnijmy zapisać pliku .json !

nowy_json.thumb.jpg.89f089091a9ea5f75951bb8bea72d7fa.jpg

Jeśli ustawienie serducha i cyferek nam pasuje , to przyszła pora na stworzenie pliku .bin

Przechodzimy do zakładki "Pack/Unpack bin files" i tam klikamy "Create Bin"

extrakt.thumb.jpg.9c5dff661e4458144ad73988a82d193d.jpg

W naszym folderze zobaczymy gotowe pliki:

folder_2.thumb.jpg.fd52d67ac48f0f72f1563912b3656648.jpg

No to została już tylko instalacja na zegarku nowej tarczy :-)

tarcza2_puls_packed_animated.gif.a886e63db72ddc7d6d6772fd89f008cc.gif

tarcza2_puls_packed.bin

Poprawiłem serduszko na ładniejsze :-)

tarcza2_puls_V2.gif.0c6d26336b6a6c4896a04eda001b19e1.gif

tarcza2_puls_v2.bin

Edytowane przez grisza
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, borgen napisał:

Próba otwarcia pliku bin wg poradnika zakończyła się błędem.

Wie może ktoś o co chodzi?

Próbowałeś otworzyć inny plik ? 

Ja już "trafiłem" ze 2 pliki, które nie chciały się otwierać.

Ewentualnie zrestartuj komputer, żeby potrzebne biblioteki się wczytały ..

 

Wstaw może ten plik, to zobaczę, czy u mnie się otwiera.

Edytowane przez grisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, borgen napisał:

Wie może ktoś o co chodzi?

Żeby rozpakowanie i pakowanie plików .bin działało, trzeba najpierw podać ścieżkę dostępu do pliku programu watchface.exe. U Ciebie tej ścieżki nie ma. Kliknij "browse" i znajdź plik watchface.exe (jest w katalogu programu AmazfitBipTools).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ga2cek napisał:

czy do tej tarczy dało by rade dodać pomiędzy wskazaniem baterii a krokami dodać ikonki od bluetooth alarmu, DND ???

Proponuję samemu spróbować. Te zmiany są akurat bardzo proste i szybkie w wykonaniu :-)

big_black_v2.gif.6247c26499fa0fd5e2648b4e7c55341b.gif

big_black_v2.bin

A tu tarcza bardziej "czysta", czyli widoczne ikony to : brak połączenia BT, włączony alarm i włączone DND, w innym przypadku brak ikon - bo i po co one ? :-)

big_black_v3.gif.1cc36f6bfe4a5537fcbd040925340671.gif

big_black_v3.bin

Edytowane przez grisza
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grisza 

"Co jest potrzebne?

1. Program "Amazfit_Bip_WF_Editor_ilgruppotester_vxxxx"  (na końcu jest xxx, bo to oznacza wersję programu) ja pobrałem program z linku podanego na forum : https://www.mediafire.com/folder/3o37tsmbbh5u3/Amazfit_Bip_Editor_-_Stable#qr2m99j209ghb

2. Do ewentualnego "przerabiania" plików graficznych - dowolny program graficzny. Pliki - to mapy bitowe zapisywane jako .png .

3. Chęci do pracy i czasem sporo cierpliwości :-)"

A potem nagle to

"najpierw klikamy "Browse"  i znajdujemy plik watchface.exe (jest w katalogu programu AmazfitBipTools)." 

Czyli potrzebujemy jeszcze innego programu którego nie ma na liście potrzebnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Fonsz napisał:

Czyli potrzebujemy jeszcze innego programu którego nie ma na liście potrzebnych?

Tak potrzebne są dwa programy. Jeden do rozpakowania i pakowania plików .bin (AmazfitBipTools), a drugi (Bip_WF_Editor) do edytowania plików .json tarcz.

Linki do najnowszych wersji obydwu są na stronie autora programu Bip_WF_Editor tu: https://forum.gizchina.it/index.php?/topic/1489-bip-wf-editor-by-ilgruppotester/ 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, borgen napisał:

Czy można tym programem kopiować elementy jednej tarczy do drugiej docelowej?

Nie, tak po prostu przez kopiowanie nie można. Jak chcesz zamienić istniejące elementy  na inne z drugiej tarczy, to musisz te nowe nazwać tak samo jak oryginały i przenieść do folderu tarczy (nadpisać stare). Jeżeli chcesz dodać jakieś nowe elementy, to robisz to w Bip_WF. Dodane elementy pojawiają się jako grafiki w folderze rozpakowanej tarczy. Jak chcesz zamienić ich wygląd na jakiś z innej tarczy, to musisz zamienić te pliki na nowe z zachowaniem oryginalnych nazw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już ja zmienić tarcze przez podmianę pliku w mifit ale czy jakaś dobra duszyczka mogła by jeszcze napisać jak się podmienia tarcze w szybszy sposób np. za pomocą gadgetbridge? Skąd najlepiej pobrać ten program? Ewentualnie może to być prośba do autora wątku aby na pierwszej stronie zamieścił tutorial.  :-)

Pytanie do twórców tarcz: Czy jest możliwość zamieszczenia ciśnienia atmosferycznego na tarczy zegara?

i jeszcze z innej beczki: Zastanawia mnie w jakim celu niektórzy zamieszczają wyniki pomiaru tętna na tarczy zegara które przecież w żaden sposób nie są miarodajne tym bardziej że nie wiadomo kiedy były wykonane. Wystarczy przecież wstać z krzesła i zrobić parę kroków aby tętno zmieniło się o kilkadziesiąt uderzeń. Korzystacie z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Abees napisał:

Wiem już ja zmienić tarcze przez podmianę pliku w mifit ale czy jakaś dobra duszyczka mogła by jeszcze napisać jak się podmienia tarcze w szybszy sposób np. za pomocą gadgetbridge? Skąd najlepiej pobrać ten program? 

odp. Prześlij plik do telefonu (najszybciej po BT) i w moje pliki/ pobrane zaznacz wybrany plik ....bin naciśnij udostępnij i wybierz instalator oprogramowania GB (zaciśnięta pięść na niebieskim tle). Oczywiście musisz być wcześniej połączony z Gadgetbridge.  Naciśnij intaluj i poczekaj aż proces się skończy. I już.

Pytanie do twórców tarcz: Czy jest możliwość zamieszczenia ciśnienia atmosferycznego na tarczy zegara?

i jeszcze z innej beczki: Zastanawia mnie w jakim celu niektórzy zamieszczają wyniki pomiaru tętna na tarczy zegara które przecież w żaden sposób nie są miarodajne tym bardziej że nie wiadomo kiedy były wykonane. Wystarczy przecież wstać z krzesła i zrobić parę kroków aby tętno zmieniło się o kilkadziesiąt uderzeń. Korzystacie z tego?

odp . A czy mierząc puls tradycyjnie biegasz po całym pokoju? W bip to jest pomiar przybliżony i uśredniony z zapisem wyników więc można to sobie odtworzyć w statystykach - nie jest to przyrząd do mierzenia ciśnienia ( choć może dać przybliżony efekt).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2018 o 23:14, grisza napisał:
Ajajaj... tam miały być kroki....

Bardzo fajna tarcza. Czy mógł byś grisza ewentualnie ktoś bystrzejszy ode mnie uzupełnić na niej na górze ikonki [blokada, budzik, DND, bluetooth] szare gdy nie aktywne białe kiedy aktywne

 

Czy mógł bym prosić poza wprowadzonymi już powyżej zmianami na samym dole po lewej stronie zrobić tą samą czcionką co kroki aktualną temperaturę i za nią np.mniejszymi czcionkami t.max/t.min. Nazwa dni tygodnia trzeba by było wtedy skrócić [PN WT SR CZ PT SO ND] i przenieść na prawo.

 

 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Abees napisał:

Bardzo fajna tarcza. Czy mógł byś grisza ewentualnie ktoś bystrzejszy ode mnie uzupełnić na niej na górze ikonki [blokada, budzik, DND, bluetooth] szare gdy nie aktywne białe kiedy aktywne

Czy mógł bym prosić poza wprowadzonymi już powyżej zmianami na samym dole po lewej stronie zrobić tą samą czcionką co kroki aktualną temperaturę i za nią np.mniejszymi czcionkami t.max/t.min. Nazwa dni tygodnia trzeba by było wtedy skrócić [PN WT SR CZ PT SO ND] i przenieść na prawo.

Przy tej wielkości czcionki, to już zbyt dużo informacji :-)

Żeby to jakoś wyglądało musiałem ograniczyć ilość wyświetlanych informacji:

big_black_multi.gif.7b4cdf4da9549076af48b33c50b5f5d8.gif

big_black_multi.bin

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, grisza napisał:

Żeby to jakoś wyglądało musiałem ograniczyć ilość wyświetlanych informacji:

Wow. Serdecznie dziękuję i biorę się za instalację. Wiem że upierdliwy jestem ale nie dał być rady wcisnąć tam jakoś już inną mniejszą czcionką temperatur w stylu  14o 12/-2  np kosztem literki C oraz ew. skrócenia dni tygodnia do 2 znaków? Zacząłem nawet na podstawie poradnika z poprzedniej strony sam próbować ale niestety poza graficznym skróceniem nazw dni tygodnia i ewentualnym przesunięciem ich w prawo - nic więcej nie umiałem zrobić.

Tak czy inaczej lepszej tarczy nie mam :-D Jeszcze raz dzięki.

bip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Abees napisał:

......Wiem że upierdliwy jestem ale nie dał być rady wcisnąć tam jakoś już inną mniejszą czcionką temperatur w stylu  14o 12/-2  np ........

Coś stworzyłem... Przy takiej czcionce i takim upakowaniu, chyba nie będzie lepiej. Sam popatrz, czy to odpowiada Tobie.

big_black_multi_v2.gif.9b1c71ac67d2bd1bea28f07da4362ce1.gif

big_black_multi _v2.bin

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Dzięki tej tarczy i twojemu @grisza tutorialowi z poprzedniej strony opanowałem podstawy modyfikacji tarcz. Nie gniewaj się proszę ale jeszcze odrobinę zmieniłem tą tarczę pod siebie. Załączam efekt końcowy: 
 

big_black_multi _v2s.bin

big_black_multi _v2s.gif

Edytowane przez Abees
Dodana zawartość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grisza napisał:

Coś stworzyłem

Pomału zacząłem ogarniać przeróbki, ale mam pytanie, czy jest fizyczna możliwość żeby pole od naładowania baterii było na dwie cyfry (wtedy by max pokazywało 99) zyskało by się ciut miejsca na sam nie wiem jeszcze na co :)

Chodzi tylko o odpowiedź czy w ogóle taka możliwość jest i gdzie wtedy ustawić żeby licznik od 99 startował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bembenek napisał:

Jest możliwość adjustowania wyświetlanej liczby: lewo, środek, prawo.

Znaczy się można ustawić tak żeby jedynka po za obszarem wyświetlacza miejsce zajmowała?

w Griszy tarczy już wcześniej przerysowałem dwukropek do góry ( świetnie poradził sobie windosowy Paint, gimp jakiś taki mało wygodny do takich prostych zadań),

Ale tak mnie naszedł pomysł, żeby ikonę alarmu dać zamiast dwukropka, naładowanie dwucyfrowe zrobić, i wtedy jest jeszcze miejsce np na puls czy ikonki pogodowe.

Bo będę kombinował coby zegar przesunąć całkiem na dół, a pogodę i datę nad zegar dać.

 

Edytowane przez Netoper
w Griszy tarczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam tak: bateria w prawym dolnym rogu, adjustowana do prawej, czyli jedynka przez chwilę jest, ale całość się nie przesuwa, zawsze jest w rogu. Nie wiem czy można przesunąć coś częściowo poza ekran, nie sprawdzałem. Wyłączyłem ikonkę aktywnego BT, zostawiłem tylko czerwoną gdy się rozłączy, usunąłem sekundy, bo zjadają dużo baterii, nieistotną ikonkę "odblokowanego ekranu" przeniosłem na górę, żeby nie przeszkadzała. Podoba mi się ta opisowa pogoda, a nie jakieś obrazki, których trzeba się nauczyć co autor akurat miał na myśli.

tekstowa-bialypuls-bezsekund-3_packed.bin

tekstowa-bialypuls-bezsekund-3_packed_animated.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Netoper napisał:

 czy jest fizyczna możliwość żeby pole od naładowania baterii było na dwie cyfry (wtedy by max pokazywało 99) zyskało by się ciut miejsca na sam nie wiem jeszcze na co :)

Chodzi tylko o odpowiedź czy w ogóle taka możliwość jest i gdzie wtedy ustawić żeby licznik od 99 startował.

Według mnie jest taka możliwość.

Należy tylko odpowiednio ustawić "Top X" oraz " Bottom X"  ( o co chodzi w tych ustawieniach ładnie jest wytłumaczone w helpie)

Ja ustawiłem tak:

battery.thumb.jpg.07985ad3c3fa854881075d6ef5cd506c.jpg

W tym przypadku jest to pewne "oszustwo" bo "1" wyszła poza ekran, ale dodatkowe miejsce jest!

Wartości te należy ręcznie ustawić, bo strzałkami nie da się wyjść poza ekran.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grisza napisał:

jest to pewne "oszustwo" bo "1" wyszła poza ekran, ale dodatkowe miejsce jest!

No i gitarka, to mi już by wystarczyło, wielkie dzięki. :beer:

Pewnie dopiero weekendowo będę miał czasu żeby na spokojnie podłubać, jak się uda to się pochwalę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2018 o 21:46, jjkielce napisał:

może coś takiego bedzie ci pasować

Świetna tarcza. Rozsądny kompromis pomiędzy ilością informacji a czytelnością. Dla mnie znakomita bo już oczy nie takie...  Zauważyłem, że przy dwucyfrowej liczbie kilometrów kroki i kilometry zachodzą na siebie. 
Czy dałoby się zamiast kreski zrobić dwukropek? I jeszcze pytanie: czy zamiast dystansu w km można by wstawić datę?

IMG_20181010_213214.jpg

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego kiedyś zrobiłem. 

848702453_MOJACOLORFINAL_preview.gif.893bb11af141e965279aea743720bbef.gif

https://amazfitwatchfaces.com/bip/search/?author=jjkielce&page=6

Poszukaj. Może któraś z już zrobionych bedzie ci pasować

https://amazfitwatchfaces.com/bip/search/?author=jjkielce&page=5

P.S. co do kilometrów to nie spodziewałem się że bedzie potrzebny wynik 2 cyfrowy. Brawo ty. 

Edytowane przez jjkielce
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wist7 napisał:

Czy jest ktoś wstanie zamienić na dzień potem miesiąc?

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=10735

Tak może być?

niebieska.gif.27134d7e7d299dcca11ae0899c9974c6.gif

niebieska.bin

2 godziny temu, Abees napisał:

No dobra - nie dam rady- wybiega to poza moje umiejętności gdyż dzta wstawiona jest jako jeden element a nie jako dwa jak miałem nadzieję :-(

to jest proste:

zmiana_daty.thumb.jpg.62d046b7cc3d7f8f9b825b8c9bcfa3fb.jpg

 

Poprawiłem dni tygodnia, chyba jest lepiej...

niebieska_v2.gif.ab1942b50f0ad9d0feb1de86725daf9b.gif

niebieska_v2.bin

Edytowane przez grisza
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...