Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

W pomarańczowym zmieniłem czcionkę na większą:

pomarancz_NEW.gif

pomarancz_NEW.bin

A tutaj jest wersja niebieska:

niebieski.gif

niebieski.bin

I jeszcze białe minuty:

white.gif

white.bin

W oryginalnej tarczy był błąd, którego nie zauważyłem.

Przy naładowanej baterii do 100% - 1 stykała się z ikoną baterii.

Do pobrania poprawione wersje.

pomarancz_V2.bin

niebieski_v2.bin

white_V2.bin

Edytowane przez grisza
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2017 o 01:11, sebekb napisał:

Bawiłem się trochę tarczą analogową pod siebie, w swojej mam jeszcze swoje imię, a tu nad datą puste miejsce.

Witam, uda się komu przerobić ta tarczę aby nie było wskazówki sekundowej , oraz żeby pozostałe wskazówki miały inny kolor niż biały (ponieważ zlewają się z liczbą kroków i temperatura ) lub ewentualnie zmienić kolor liczby kroków i temperatury, a wskazówki zostawić białe. Pozdrawiam.

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazie wcześniej przerabianych zrobiłem coś takiego:

negat.gif.43babf39cecbb479cbcadad1d9e149e9.gif

negat.bin

i bez pulsu, ale z dystansem:

negat_km.gif

negat_km.bin

4 godziny temu, PabloDablju napisał:

Witam, uda się komu przerobić ta tarczę aby nie było wskazówki sekundowej , oraz żeby pozostałe wskazówki miały inny kolor niż biały (ponieważ zlewają się z liczbą kroków i temperatura ) lub ewentualnie zmienić kolor liczby kroków i temperatury, a wskazówki zostawić białe. Pozdrawiam.

to, co mogłem na szybko zrobić:

(tylko czy tu będzie pasował inny kolor wskazówek?)

tarcza2_v2.gif

tarcza2_v2.bin

Może tak lepiej ?

 

tarcza2_v3.gif

tarcza2_v3.bin

Tak chyba lepiej:

tarcza3_nieb.gif

tarcza3_nieb.bin

tarcza3_bia.gif

tarcza3_bia.bin

Edytowane przez grisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2018 o 22:22, Payti napisał:

Taka tarczka przerobiona na PL, może się kumuś spodoba ...

A może ktoś przerobić tak aby tło było białe a wszelkie cyfry na czarno. I do tego żeby godzina również była cała czarna 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2018 o 22:22, Payti napisał:

Taka tarczka przerobiona na PL, może się kumuś spodoba ...

A jakby ktoś mógł godzinę na biało zrobic? A dokładnie minuty, bo w zaciemnionym miejscu trzeba podświetlenie włączyć bo widać która godzina, ale minut nie widać. A tak poza tym to fajna. Dzięki

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2018 o 21:55, Pazio141 napisał:

A jakby ktoś mógł godzinę na biało zrobic? A dokładnie minuty, bo w zaciemnionym miejscu trzeba podświetlenie włączyć bo widać która godzina, ale minut nie widać. A tak poza tym to fajna. Dzięki

Zrobiłem :) tarcza ogólnie rewelka

biały.bin

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2018 o 13:30, bembenek napisał:

Tarcza bez pierdół (kresek, pasków, kolorów, obrazków), może ktoś chce. Nie skopiowałem tego animowanego gifa, zapomniałem, dlatego zdjęcie zegarka.

A czy byłaby możliwość godzinę przesunąć ciut w lewo, między godzinę a minuty dać dwukropek, i dołożyć kropkę na dole między dniami a miesiącem?

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2018 o 15:04, novy0 napisał:

Czy da się przerobić tę tarczę tak żeby zamiast temperatury (która i tak czasami się wyświetla a czasami nie) wyświetlało się tętno?
https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=10335

Trochę się pobawiłem i sam wykombinowałem jak zmienić. Jednak zamiast tętna wybrałem pogodę na dzień i noc oraz ikonkę pogody. Wstawiam zmodyfikowaną tarcze - może komuś się przyda.

Emer1 - jeśli chodzi o wielkość /kształt cyfr to musisz sobie sam przerobić w jakimś programie graficznym - ewentualnie zaczerpnąć z innej tarczy ;)

5b544a6ce8e41_20181003.bin

5b544a6ce8e41_20181003.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emer1 napisał:

Czy faktycznie nie da się tego zrobić w/w programikami ?

No nie da się. W edytorze można tylko przemieszczać i układać gotowe "klocki". Te literki, cyferki inne ozdóbki to zwykła grafika rastrowa, tylko najczęściej w formacie .png pozwalającym na przezroczyste tło. Dowolny program graficzny potrafiący obrabiać (skalować w twoim przypadku) obrazki .png jest do tego potrzebny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, emer1 napisał:

jeszcze raz prośba o "zrobienie" ... 

Próbowałem znaleźć taką samą czcionkę, ale nie znalazłem...

Podłożyłem inną, ale efekt chyba nie jest najlepszy :-(

 

big_black.gif

big_black.bin

Ajajaj... tam miały być kroki....

big_black_steps.gif

big_black_steps.bin

Edytowane przez grisza
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda z tekstem, nie z ikonkami, dwie wersje tarczy, z sekundami i bez (podobno sekundy zużywają więcej baterii).

Na górze: data, ikonki systemowe

Pod godziną: opis pogody, temperatura, odpowiednio: bieżąca, max, min

Czerwony puls, obok pulsu kalorie i kroki

Prawy dolny róg: procenty baterii

 

 

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam gorącą prośbę : czy mógłby ktoś przerobić tarczę  https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=9896 .? Chodzi o usunięcie pogody w lewym górnym rogu i wstawienie tam liczby kroków oraz likwidację temperatury w prawym górnym rogu i wstawienie tam wskaźnika baterii podobnie jak zrobił to kolega jjkielce:  tarcza moja fullcolor pl.bin . Jest trochę miejsca więc zmieści się pewnie wielkość czcionki jaka została zastosowana w dacie. Gdyby jeszcze pokolorować sobotę i niedzielę to było by super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak lipa, żadne kolorowe cyfry się nie sprawdzają w praktyce, wszystkie kolory na tym wyświetlaczu są za ciemne. Może żółty, który i tak jest bardziej brązowy, niż żółty, jeszcze daje radę, ale np. czerwony jest o wiele za ciemny i trzeba włączać podświetlenie, żeby zobaczyć. Kompletnie niepraktyczny bajer, te niby kolory, informacje muszą być wyświetlane na biało, żeby były widoczne. Ewentualnie czarno na białym, ale tarcze z białym tłem wyglądają kiepsko, bo ekranik jest malutki.

 

 

 

tekstowa-bialypuls-bezsekund-2_packed.bin

tekstowa-bialypuls-bezsekund-2_packed_animated.gif

tekstowa-bialypuls-sekundy-2_packed.bin

tekstowa-bialypuls-sekundy-2_packed_animated.gif

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jjkielce napisał:

MOJA bw z wykorzystaniem pogody kolegi GRISZA.

 

 

A może tak: ??

 

bialo czarny_v3.gif

bialo czarny_v3.bin

a lepiej chyba tak:

 

bialo czarny_v4.gif

bialo czarny_v4.bin

Na prośbę Kolegów - wersja z przesuniętymi napisami.

Ze względu na długość niektórych napisów nie powiększałem czcionki, czcionka "wyciągnięta" nie wyglądała dobrze...

bialo czarny_v5.gif

bialo czarny_v5.bin

 

No to na koniec wersja ze zmienioną czcionką i powiadomieniem o braku połączenia BT

 

bialo czarny_v7.gif

bialo czarny_v7.bin

Edytowane przez grisza
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2018 o 10:11, grisza napisał:

Nie wiem czy dokładnie przetłumaczyłem  - ewentualnie proszę o uwagi, to zmienię :-

Czy można by tu odwrócić datę? Ten najpierw dzień później miesiąc. Bo tak jak teraz to mi się dziwnie tak patrzy, bo jest np (październik szósty), a łatwiej by było (szósty października;) wiem że to taka głupota ale tak jakoś się przyzwyczaiłem ta datę odwrotnie odczytywać ;) dzieki

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2017 o 01:11, sebekb napisał:

Bawiłem się trochę tarczą analogową pod siebie, w swojej mam jeszcze swoje imię, a tu nad datą puste miejsce.

Tarcza super :-) A, czy byłaby możliwość dodania nad datą pulsu? Niestety nie znam się na tym :-(

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy.

Wielokrotnie prosicie o drobne zmiany w wyglądzie, czy też w usytuowaniu elementów tarcz do Amazfita.

Naprawdę - nie jest to trudne :-)

Co jest potrzebne?

1. Program "Amazfit_Bip_WF_Editor_ilgruppotester_vxxxx"  (na końcu jest xxx, bo to oznacza wersję programu) ja pobrałem program z linku podanego na forum : https://www.mediafire.com/folder/3o37tsmbbh5u3/Amazfit_Bip_Editor_-_Stable#qr2m99j209ghb

2. Do ewentualnego "przerabiania" plików graficznych - dowolny program graficzny. Pliki - to mapy bitowe zapisywane jako .png .

3. Chęci do pracy i czasem sporo cierpliwości :-)

Po zainstalowaniu programu, we wskazanym folderze znajdujemy program: Amazfit_Bip_WF_Editor_ilgruppotester_v1024.exe i uruchamiamy go.

uruchom_program.thumb.jpg.1633f9a7cb2607544893c0722375ca98.jpg

Pojawia się nam coś takiego:

open_edytor.thumb.jpg.5cb176b34149ac874bcdb30ac5f62e22.jpg

jeśli mamy plik .bin to musimy wyodrębnić z niego wszystkie pliki składowe. Przechodzimy na ostatnią zakładkę " Pack / Unpack bin files"

Najpierw klikamy "Browse"  i znajdujemy plik watchface.exe (jest w katalogu programu AmazfitBipTools).

Teraz klikamy na "Extract Bin". Otworzy nam się explorator windosowy, w którym wyszukujemy interesujący nas plik. Otwieramy go.

Program stworzy folder o nazwie takiej jak plik. W folderze tym znajdziemy wszystkie pliki graficzne oraz plik z rozszerzeniem .json Jest to plik, w którym zapisane są wszystkie ustawienia naszej tarczy.

Przechodzimy teraz do zakładki  "Editor"

Tam klikamy " File" i "Open"

otworz_plik.thumb.jpg.34e3680a2934a7e350e556aedebe0972.jpg

W stworzonym przez program folderze wyszukujemy pliku z rozszerzeniem .json

znajdz_json.thumb.jpg.fde16177898b78e5c80273be02f0a36e.jpg

Otwieramy go i pokazuje się nam obraz tarczy:

plik_do_edycji.thumb.jpg.4f2d64ff6b27a48f1c50bb1952116fb3.jpg

Teraz możemy już rozpocząć edycję :-)

Nie będę się tu rozpisywał, bo w programie jest "Help" (w kilku językach, ale nie po polsku) pokażę tylko przykładowo jak można szybko zmienić położenie jakiegoś elementu.

z rozwijalnej listy wybieramy np. "Hours Tens" czyli dziesiątki godzin i strzałkami możemy przenosić cyfrę w dowolne miejsce.

wybierz_element.thumb.jpg.d458067a91c886d8b90d7581993e0dbd.jpg

Jeśli popatrzymy na otwarty folder ze wszystkimi plikami, to widzimy, że np. cyfry od godzin mają nazwy np. od 0001.png do 0010.png

I tak wartość "Image Index" wskazuje nam numer pierwszego pliku z cyframi ( 0001.png) , a wartość " Count" mówi nam ile jest tych plików ( od "0" do "9" , czyli 10)

Dzięki temu możemy "podstawiać" dowolne pliki, z nazwami "po kolei" i zmieniać czcionkę i jej wielkość.

Tło naszej tarczy to zawsze plik 0000.png

Wszystkie te pliki możemy edytować w dowolnym edytorze graficznym, który pozwala nam zapisać je z rozszerzeniem .png

Ja, używając Photoshopa zapisuję plik jako PNG-8 jako "percepcyjna" lub "Czarno-biały" gdyż zapisuje on pliki o bardzo małej wielkości.

zapis_png.thumb.jpg.f62aa56fd7bc5a3128a62a77bc5cbb5f.jpg

Należy pamiętać, żeby zmodyfikowany plik zapisać pod tą samą nazwą lub w edytorze wskazać nową jego nazwę.

Po modyfikacjach tarczy, gdy wszystko nam już pasuje , zapisujemy plik .json klikając "Save Json", a następnie przechodzimy do zakładki " Pack / Unpack bin files" i tam klikamy " Create Bin"

Wskazujemy odpowiedni plik .json i program stworzy nam , w naszym folderze, pliki .bin oraz .gif animowany i statyczny.

I to już wszystko. 

Polecam - nie jest to skomplikowane, a można szybko dostosować sobie tarczę do swoich preferencji.

 

Edytowane przez grisza
  • Like 3
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...