Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.07.2018 o 14:07, hansolek1 napisał:

 

 

Dnia 19.07.2018 o 21:14, jjkielce napisał:

MOJA AQI.

A ja będę się trzymał tezy że to ten wskażnik AQi to wilgotność powietrza - gdy padało wczoraj to pokazywało 90% a dziś gdy jest słońce pokazuję u mnie (okolice Poznania) 41 %. poza tym u mnie nigdy nie wskazywało powyżej 100 %.

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2018 o 13:41, hansolek1 napisał:

 

A ja będę się trzymał tezy że to ten wskażnik AQi to wilgotność powietrza - gdy padało wczoraj to pokazywało 90% a dziś gdy jest słońce pokazuję u mnie (okolice Poznania) 41 %.

Raczej nie masz racji (choć nie będę się upierał ). I to nie jest w %.  AQI pokazuje jakość powietrza według norm.  Im mniej tym lepszej jakości powietrze. Niedługo jadę do Krakowa to się przekonamy (z całym szacunkiem dla Krakowa).

Dnia 20.07.2018 o 13:44, jarek1012 napisał:

Pogoda, zamiast ikonek pokazuje mi poziome paski jak na zdjęciu. Zrobiłem factory reset, ale jest to samo.....Dotyczy wszystkich tarcz...Ma ktoś

nie masz synchronizacji pogody. BIP sam nie pobiera pogody . "dostaje" ją z programu zewnętrznego (z telefonu). ja osobiście korzystam z GB i N&F.

żeby rozwiać wszelkie wątpliwości i zamknąć temat AQI https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Air_quality_index&prev=search

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jarek1012 napisał:

Kurcze, zainstalowałem n&f to samo....Paski zamiast ikonek pogody...Odinstalowałem mifit, zainstalowałem ponownie, factory reset amazfits I dalej nic....Kogoś coś?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 

zainstaluj N&F i w sekcji narzędzia jest pogoda. ustaw ją i zrób synchronizację. komunikat gotowe powinien się wyświetlić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Gawronnek napisał:

Używam N&F i niestety ostatnio nie mam ani temperatury bieżącej ani AQI, jak macie po ustawiane że u Was jest?

COFNĄŁEM WERSJĘ N&F BO NAJNOWSZA STRASZNIE BATERIĘ MI CZERPAŁA. NO I MAM LOKALIZACJĘ NA STAŁE, DOSTAWCĘ DARK SKY (CHYBA NAJBARDZIEJ SPRAWDZALNA), INTERWAŁ CO 30 MIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Carburator napisał:

czy w przypadku wycięcia części tła do przeźroczystości w pliku 0000.png jak będzie wyświetlana "dziura"?

Czarna.

Dnia 19.07.2018 o 21:39, jjkielce napisał:

GB I N&F DZIAŁAJA Z AQI. 

Z samym GB (najnowszym i doinstalowanym Weather Notification) żadnej pogody u mnie nie pokazuje, a teoretycznie powinno. Jak równolegle mam MiFita, to pokazuje, ale bez AQI. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, FromWP napisał:

Czarna.

Z samym GB (najnowszym i doinstalowanym Weather Notification) żadnej pogody u mnie nie pokazuje, a teoretycznie powinno. Jak równolegle mam MiFita, to pokazuje, ale bez AQI. 

A Z N&F ?. NO I W ZEGARKU POWINNO BYĆ AQI. U MNIE SĄ WYSWIETLANE (RÓŻNE OCZYWIŚCIE), MIFIT NIE WYŚWIETLA AQI NA PEWNO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jjkielce napisał:

A Z N&F ?. NO I W ZEGARKU POWINNO BYĆ AQI. U MNIE SĄ WYSWIETLANE (RÓŻNE OCZYWIŚCIE), MIFIT NIE WYŚWIETLA AQI NA PEWNO.

Trzeci program, to już przesada. Trudno nad tym zapanować, bo każdy żyje własnym życiem, często koliduje z resztą, zżera zasoby i baterię. Tak, sprawdzałem z różnymi tarczami z AQI. Wiem że MiFit tego nie robi. GB powinien, ale też jest z tym problem, przynajmniej z Miui. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, FromWP napisał:

Trzeci program, to już przesada. Trudno nad tym zapanować, bo każdy żyje własnym życiem, często koliduje z resztą, zżera zasoby i baterię. Tak, sprawdzałem z różnymi tarczami z AQI. Wiem że MiFit tego nie robi. GB powinien, ale też jest z tym problem, przynajmniej z Miui. 

UŻYWAM PRAWIE ZAWSZE GB. N&F PRACUJE W TLE ALE Z DUŻYMI OGRANICZENIAMI. RESZT WYŁACZONA (W SAMSUNGU MAM BK DISEBLERA CZEGO STRASZNIE BRAK MI W MIUI I RESZCIE). REASUMUJĄC N&F JEST W TYM WZGLĘDZIE NAJLEPSZY - CZYTAJ NAJBARDZIEJ FUNKCJONALNY ALE CORAZ BARDZIEJ ZŻERA BATERIE. NA RAZIE W ZWIĄZKU Z TYM NIE AKTUALIZUJĘ. POZ TYM ZAFIKSOWAŁEM SIĘ NA ANALOGI A TAM NIE MA MIEJSCA NA AQI. POZDRAWIAM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2018 o 07:59, Carburator napisał:

Proponuję poszukać sobie tarczy na forum https://amazfitwatchfaces.com/bip/ , która Ci najbardziej pasuje i wstawić do niej link. Wtedy pomyślimy, co z nią się da zrobić ;-)

Witam forumowiczów, amazfit watchface.com przejrzałem chyba w całości już 10 razy... Z nowości wpadła super tarcza analogowa, bardzo wyraźna i przejrzysta https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=10321

Brakuje w niej pogody, czy ktoś z Was podejmie się przerobienia? Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karsi napisał:

Witam forumowiczów, amazfit watchface.com przejrzałem chyba w całości już 10 razy... Z nowości wpadła super tarcza analogowa, bardzo wyraźna i przejrzysta https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=10321

Brakuje w niej pogody, czy ktoś z Was podejmie się przerobienia? Pozdrawiam serdecznie

TARCZA FAJNA ALE MOCNO PRZEŁADOWANA. WŁAŚCIWIE NIE MA MIEJSCA NA POGODĘ BEZ NARUSZENIA KONCEPCJI CAŁOŚCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2018 o 16:53, Gawronnek napisał:

Używam N&F i niestety ostatnio nie mam ani temperatury bieżącej ani AQI,

Dzisiaj specjalnie to "G" zainstalowałem  żeby przynajmniej raz zobaczyć AQI i d...., a przetestowałem wszystkie możliwe opcje i dostawców pogody. Temperaturę bieżącą mam, ale z MiFita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2018 o 18:20, Malcerz napisał:

Jeszcze muszę rozkminić jak zrobić procentową baterię.

A czy dałoby radę taka tarcze z czarnym tłem? Cyfry itp białe, Lubię czarne tło bo zlewa się ramkami zegarka i wizualnie tarcza wydaje się większa:)

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się tak da. Bip ma tylko 8 kolorów do dyspozycji i po inwersji zabraknie kolorów na "cień" niewyświetlanych znaków LCD. Ale może spróbuje.

Zaktualizowana tarcza, napisy Dzień i Miesiąc po polsku, a zamiast AIR jest PYŁ.
Sobotę zrobiłem na żółto, a nie na zielono. Niedziela pozostała czerwona.
Jeszcze wieczorem dopiszę procenty do grafik baterii, będzie znikało co 10% (bo jeszcze nie wiem jak zrobić normalny procentowy wskaźnik baterii).

5b11478474719_01062018_packed.bin

5b11478474719_01062018_packed_animated.gif

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem amazfitwatchfaces kilka razy, nie znalazłem ani jednej tarczy, która spełniałaby takie kryteria:

1. Duża, czytelna godzina, najlepiej biało na czarnym, bez żadnej wymyślnej czcionki

2. Data, ale żeby się nie mieszała z godziną, czyli mała czcionka i wyraźnie osobno

3. Komplet informacji: pogoda (temp bieżąca, min, max), puls, kroki, bateria, bluetooth, alarm, tryb wyciszony

4. Najlepiej bez informacji nadmiarowych i lipnych (kalorie, dystans), ilość kroków wystarczy

5. Brak obrazków, kresek, pasków, dekoracji, ikonek, rzeczy, które nic nie wnoszą

Najbliższa mojego ideału jest ta tarcza:

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=9356

Ale nie ma pulsu. Może jest tu jakiś guru, który potrafi zamienić dystans na puls? I może jeszcze czerwone cyfry minut na białe?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zgłębiłem temat, znalazłem to:

https://bitbucket.org/valeronm/amazfitbiptools/downloads/

https://v1ack.github.io/watchfaceEditor/

i poprawiłem sobie tę tarczę, dodałem puls, poprzestawiałem ikonki, zmieniłem minuty na białe, usunąłem rzeczy niepotrzebne (dystans, bo to lipa, oraz ikonkę baterii i znak %, bo do niczego nie służą, wystarczy sama liczba w rogu)

BigTrueRed_ver2_brakpulsu_packed_animated.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam wygląd, to dla mnie bardzo kiepsko wyglądają tarcze z białym tłem. Ekranik jest malutki, z czarnym tłem tego tak nie widać, a z jasnym to wygląda jak zabawka z odpustowego straganu :)

Cyferki a la "zegarek Casio" pogarszają czytelność. Wyświetlacz 7-segmentowy był używany tylko dlatego, że był najprostszy i najtańszy w produkcji, 7 segmentów to było minimum, żeby wyświetlić wszystkie cyfry. A nie dlatego, że był dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...