Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałem podziękować za wkład i pracę, niestety nie mam komputera i nie mam póki co możliwości dania czegoś od siebie- choć nie wiem czy dałbym radę... Moi Drodzy jestem maniakiem zmieniania tarcz, ale chciałbym podzielić się pewn spostrzeżeniem, mianowicie: nigdzie nie znalazłem żadnej tarczy w pełni analogowej w wersji full tzn czarny cyferblat z dużymi cyframi w kwadracie plus ikonki pogody, pulsu, km... Czy to jest trudny temat czy nikt nie ma potrzeby posiadania takiej tarczy??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, carolef napisał:

Mało to kumam, zwłaszcza to czemu mi rozpakowuje pliki grafik z nazwami zamiast np. 023.png a 0023.png

Nie wiem czy to błąd, czy celowe działanie z tymi nazwami, ale dzisiaj wieczorem autor wrzucił poprawioną wersję Amazfit_Bip_WF_Editor_ilgruppotester_v1023 która otwiera i pokazuje podglądy tych rozpakowanych tarcze z czterocyfrowymi nazwami (ta wersja wymaga najnowszej wersji AmazfitBipTools). Wczorajsza wersja też to robiła, ale potrafiła się wywalić np przy dodawaniu jakiegos elementu pogody do tarczy. Ja mam na dysku jakąś starszą AmazfitBipTools-1.0.2.10 w razie czego moge podrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co najnowsza wersja edytora radzi sobie z nazwami, więc jakoś idzie pracować.

Zastosowałem trochę poprawek do mojej wersji tarczy tzw. projekt. Głównie parę poprawek grafik oraz równania elementów. 

projekt_packed_animated.gif

 

 

 

projekt_packed.bin

Edytowane przez carolef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karsi napisał:

Witam serdecznie, chciałem podziękować za wkład i pracę, niestety nie mam komputera i nie mam póki co możliwości dania czegoś od siebie- choć nie wiem czy dałbym radę... Moi Drodzy jestem maniakiem zmieniania tarcz, ale chciałbym podzielić się pewn spostrzeżeniem, mianowicie: nigdzie nie znalazłem żadnej tarczy w pełni analogowej w wersji full tzn czarny cyferblat z dużymi cyframi w kwadracie plus ikonki pogody, pulsu, km... Czy to jest trudny temat czy nikt nie ma potrzeby posiadania takiej tarczy??? Pozdrawiam

Proponuję poszukać sobie tarczy na forum https://amazfitwatchfaces.com/bip/ , która Ci najbardziej pasuje i wstawić do niej link. Wtedy pomyślimy, co z nią się da zrobić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, 

38 minut temu, Carburator napisał:

Proponuję poszukać sobie tarczy na forum https://amazfitwatchfaces.com/bip/ , która Ci najbardziej pasuje i wstawić do niej link. Wtedy pomyślimy, co z nią się da zrobić ;-)

Bardzo dziękuję za odpowiedź. https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=9618

Powyżej jest tarcza której przydałoby się moim zdaniem dodać ikonki pulsu, km i pogody, bo takiej tarczy nie ma, ciekawa byłaby też inwersja kolorów, bądź tarcza kolorowa - przepraszam za kłopot bo to są moje życzenia na które możecie nie mieć ani czasu ani chęci. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jjkielce napisał:

Może ktoś to uprości

Chyba wystarczyło by ustawić licznik sekund "second ones"  na 2 i dwie grafiki bez i z kropeczkami. Ale musisz to sprawdzić. Jeszcze bym te kropeczki wyśrodkował względem cyfr czasu i zamienił wszędzie gdzie niepotrzebna we wszystkich obrazkach, czerń na przeźroczystość. Bin będzie mniej ważył.

Niestety nie działa,  jak się ustawi licznik sekund na 2 to i tak liczy do 10. Przynajmniej w najnowszej wesrsji WFEditor-a. Sporo w nim błędów.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karsi napisał:

Powyżej jest tarcza której przydałoby się moim zdaniem dodać ikonki pulsu, km i pogody, bo takiej tarczy nie ma, ciekawa byłaby też inwersja kolorów, bądź tarcza kolorowa - przepraszam za kłopot bo to są moje życzenia na które możecie nie mieć ani czasu ani chęci. Pozdrawiam serdecznie

Od razu napiszę, że jest to jedynie moje zdanie i jak najbardziej można się z nim nie zgadzać. Uważam, że do tarcz analogowych są... zegarki analogowe. Niestety, konwersja pięknych, metalowych części na grafikę wyświetlacza (zwłaszcza e-ink i pochodnych) jest co najmniej dyskusyjna pod względem estetyki.  Dużo lepiej wyglądają analogi na wyświetlaczach tft lub amoled lub samoled, tam ma to większy sens. Osobiście, co mnie wkurza w analogowo-cyfrowych tarczach, to to, że, wskazówki zasłaniają zwykle to co jest pod nimi, na co akurat muszę spojrzeć! Dlatego pewnie tak trudno zaprojektować ładną i czytelną tarczę, ze stale widocznymi, istotnymi informacjami.

Przeglądając forum z tarczami, niezwykle rzadko udało mi się zatrzymać wzrok na jakiejś tarczy analogowej bo mi się coś w niej spodobało. Niestety, większość projektów to są jakieś koszmarki, do tego tak upstrzone elementami, że często prawie lub zupełnie nieczytelne.

Proponuję zarezerwować sobie spory kawałek nocy i dokładnie przejrzeć forum z tarczami od deski do deski. Jest tam kilka tarcz, które osobiście uznałbym za pomysłowe, estetyczne i przy okazji wzrokowo ergonomiczne. Zwykle mają one minimalną ilość informacji, które często wyświetlają się dopiero kiedy muszą, tak aby nie zakłócać harmonii samej tarczy.

Linki przesyłam Ci w prywatnej wiadomości, gdyż po wklejeniu ich do posta robi się strasznie długi.

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka mała modyfikacja (zegar klapkowy, cyfry i dni tygodnia). To tak w ramach uczenia się opracowywania elementów i ustawianie ich w odpowiednim miejscu tarczy. Pozostały mi już tylko zagadnienia przerzucania elementów pomiędzy różnymi tarczami, wraz z ich właściwościami, oraz ustalanie kolejności warstw. No, ale może z czasem...

5b44e7d5a34b0_MiniHTCv1.gif.24ece30149b20472a0c9d9daabf0e37e.gif

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=9748

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FromWP napisał:

Chyba wystarczyło by ustawić licznik sekund "second ones"  na 2 i dwie grafiki bez i z kropeczkami. Ale musisz to sprawdzić. Jeszcze bym te kropeczki wyśrodkował względem cyfr czasu i zamienił wszędzie gdzie niepotrzebna we wszystkich obrazkach, czerń na przeźroczystość. Bin będzie mniej ważył.

Niestety nie działa,  jak się ustawi licznik sekund na 2 to i tak liczy do 10. Przynajmniej w najnowszej wesrsji WFEditor-a. Sporo w nim błędów.

No właśnie. W nowej i w starej też. Dlatego ta tarcza kosztowała mnie tyle czasu.Dziwne zależności mi wyskakują ( przesunięcie dziesiatek sekund ma wpływ na jednostki) i umieściłem ten dwukropek metodą  wgrywania wielokrotnego tarcz z przesuwaniem ikon. Nowy WFEditor pokazuje mi jakieś przeźroczystości których nie mam lub nie wiem gdzie szukać. Ogólnie próbowałem licznik sekund we wszystkich możliwych konfiguracjach. Efekt w miarę zadowalający. Pewnie wrócę do tego projektu w innej tarczy. Gdyby ktoś miał rozwiązanie tego problemu (wywalenie przeźroczystości i ograniczenie liczników (ograniczyłem dziesiątki sekund do 2) to będę wdzięczny.

Edytowane przez jjkielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2018 o 00:22, jjkielce napisał:

Z SENTYMENTU ZROBIONA DZISIEJSZA TARCZA. WERSJANIEBIESKA ( NA ZEGARKU WYGLĄDA DUŻO LEPIEJ).

Bardzo fajna - dało by radę jeszcze gdzieś dodać temp. min i max?

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na razie zafiksowałem na słownej godzinie. Inna wersja pl z sekundnikiem i wyróżnionym pulsem. Zrezygnowałem jedynie z kroków, bo się sensownie nie mieszczą (a i tak dystans jest ich pochodna). Czerwony pasek na dole pojawia sie tylko przy rozłączonym BT. DND, Alarm i Unlock tylko jak aktywne. Zrezygnowałem ze wszystkich "upiększających" symboli, bo one i tak są potrzebne tylko w pierwszej chwili, jak się nie zna tarczy. Potem tylko zajmują miejsce i odwracają uwagę.

pl_puls_sec.gif.c92ebbfcdb6082aeae669c802e6ef67d.gif

I w naturze:

pl_puls_sek.thumb.jpg.48eeb366a9e49b0c07890e649d3e3455.jpg

pl_puls_sec.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Zrezygnowałem ze wszystkich "upiększających" symboli, bo one i tak są potrzebne tylko w pierwszej chwili, jak się nie zna tarczy. Potem tylko zajmują miejsce i odwracają uwagę.

Popieram ;-)

Nie wiem tylko, czy nie ustawiał bym wszystkiego od lewej, czyli tak, jak się naturalnie czyta - zwłaszcza godzinę z minutami. Ale to wymagałoby przekomponowania tarczy, przy niezmienionych składnikach.

A tarcza bardzo fajna.

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Carburator napisał:

Nie wiem tylko, czy nie ustawiał bym wszystkiego od lewej, czyli tak, jak się naturalnie czyta - zwłaszcza godzinę z minutami.

To zrobiłem z premedytacją, bo nosząc zegarek na lewej ręce łatwiej odczytać bez odsłaniania całej tarczy zasłoniętej mankietem (zauważyłem to jesienią).

11 godzin temu, Carburator napisał:

jak nazywa się czcionka

Takiej samej to ze świecą, ale podobne: https://www.wfonts.com/font/good-times  https://www.wfonts.com/font/birdman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2018 o 13:04, FromWP napisał:

Ja się na razie zafiksowałem na słownej godzinie. Inna wersja pl z sekundnikiem i wyróżnionym pulsem. Zrezygnowałem jedynie z kroków, bo się sensownie nie mieszczą (a i tak dystans jest ich pochodna). Czerwony pasek na dole pojawia sie tylko przy rozłączonym BT. DND, Alarm i Unlock tylko jak aktywne. Zrezygnowałem ze wszystkich "upiększających" symboli, bo one i tak są potrzebne tylko w pierwszej chwili, jak się nie zna tarczy. Potem tylko zajmują miejsce i odwracają uwagę.

super. możesz jeszcze z temp bieżącej zrezygnować albo temp dzien noc (po co obie?). wtedy kroki się zmieszczą. poza tym ekstra. ja przymierzam się do analogów. zobaczymy jakie tam wyzwania nas czekaja.

Dnia 13.07.2018 o 12:37, hansolek1 napisał:

A możesz zrobić zamiast temp. bieżącej - min i max ?

musiałbym zmniejszyć czcionkę. jeśli bardzo ci zależy to zrobię (wersja niebieska czy biała?)

Dnia 13.07.2018 o 12:38, Pazio141 napisał:

A dałoby radę zrobić wskaźnik baterii procentowy? Te kropki kolorowe niech by zostały a zamiast wskazówki cyfry w procentach baterii?

oj. to jest właśnie w tej tarczy najfajniejsze wiec raczej nie. tarcz htc bez takiego wskaźnika jest dużo. sam kiedyś taką popełniłem https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=8507

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jjkielce napisał:

super. możesz jeszcze z temp bieżącej zrezygnować albo temp dzien noc (po co obie?). wtedy kroki się zmieszczą.

Niestety jakiegoś wyboru musiałem dokonać. Kroki są ściśle związane z dystansem, a aktualna temteratura często odbiega od prognozowanej. W pogodzie zegarka jest tylko prognozowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Niestety jakiegoś wyboru musiałem dokonać. Kroki są ściśle związane z dystansem, a aktualna temteratura często odbiega od prognozowanej. W pogodzie zegarka jest tylko prognozowana. 

jasne. takich wyborów właśnie dokonujemy tworząc tarcze.no i jest jeszcze kwestia upodobań. ja wolę kroki i temp prognozowane (obie - dolna i górna) jeśli się mieszczą. a co z sekundami? może je max do lewej przenieść? byłoby trochę czytelniej (oczywiście ja to tak widzę) ale zaakceptuję twoje wybory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jjkielce napisał:

ja wolę kroki i temp prognozowane (obie - dolna i górna) jeśli się mieszczą. a co z sekundami? może je max do lewej przenieść? byłoby trochę czytelniej

Sekundy można przemieszczać w poziomie. Niestety niczego innego nie można wstawić w poziomej linii którą zajmują, bo nadpisują wszystko poza czasem. Temperatury prognozowane też tylko razem. Chciałem wstawic tylko jedną, ale, po wstawieniu jednej, druga w tej samej linijce i tak potrafi zasłaniać inne elementy (pomimo tego że jej nie ma, jakaś warstwa zostaje). Tych zawiłości i ograniczeń jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Sekundy można przemieszczać w poziomie. Niestety niczego innego nie można wstawić w poziomej linii którą zajmują, bo nadpisują wszystko poza czasem. Temperatury prognozowane też tylko razem. Chciałem wstawic tylko jedną, ale, po wstawieniu jednej, druga w tej samej linijce i tak potrafi zasłaniać inne elementy (pomimo tego że jej nie ma, jakaś warstwa zostaje). Tych zawiłości i ograniczeń jest sporo.

o takim przesunieciu sek do lewej myślałem.

no to do sekund jeszcze temperatury zasłaniające nam doszły. zobaczymy co jeszcze będzie wzajemnie zależne. pewnie da się to zrobić ale szkoda czasu (pamiętam ile mnie ten dwukropek kosztował) 

Edytowane przez jjkielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

a aktualna temteratura często odbiega od prognozowanej

Rzeczywiście, z tą wyswietlaną pogodą nie jest najlepiej. Czy da się w jakiś sposób zmienić dostawcę danych pogodowych, czy na stałe jesteśmy już zdani na tego, który teraz jest? 

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Carburator napisał:

Rzeczywiście, z tą wyswietlaną pogodą nie jest najlepiej. Czy da się w jakiś sposób zmienić dostawcę danych pogodowych, czy na stałe jesteśmy już zdani na tego, który teraz jest? 

W N&F MASZ 4 DO WYBORU. OSOBIŚCIE UŻYWAM ECMWF COKOLWIEK TO OZNACZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...