Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Taka moja nowa minimalistyczna tarcza. Inspirowalem sie HEYem s3.  Dni tygodnia niestety musiałem zrobić recznie.  Oczywiście kolor godzin i minum do dowolnej modyfikacji, p,s mam kilka wersji tej tarczy łacznie z innymi dniami tygodnia gdyby ktoś chciał

MOJA FACE_packed.bin

5b3e7d78599a4_MOJAFACE_packed.gif.a58888d6dd49c7599b354bb298068b52.gif

i wersja bez zera

MOJA MINI MINI V0.bin

5b3e821cb3a93_MOJAMINIMINIV0.gif.38fcfa49001d1d97e0eccc379f3df289.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jako, że od poniedziałku mam swojego BIPa i przeglądałem masę wątków na forach i tarcz na amazfitwatchfaces i w różnych aplikacjach i ciągle czegoś trochę mi brakowało, więc stworzyłem modyfikację znanego motywu - Cyrano tak, żeby było to, czego potrzebuję.

To moja pierwsza modyfikacja i będę wdzięczny za uwagi i propozycje poprawek, jeśli coś nie dopatrzyłem albo uważacie, że warto zrobić coś inaczej.

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=9399

5b3eafc55a024_Cyranomodbjn_packed_animated.gif.4292fd61396630b0604db72a11da2f5f.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach, wespół z kolegą FromWP opracowaliśmy inną wersję tarczy "z kulkami", zamieniając kulki na paski ;-). Uważam, że efekt jest całkiem niezły.

5b3fae7b3b1dd_projekt4v1.gif.355ae1da65b3b8a227b600ccc2741297.gif

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=9453

Było mi tego mało, więc jeszcze trochę pogrzebałem w tej tarczy i otrzymałem taki oto efekt:

5b3fae82b2cd4_projekt4v2.gif.984f318c9e93aa056d836169ac5d8565.gif

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=9454

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem nieco tarczę od:
https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=9494

0707.gif.9418fcf6392cfb94c28fd9d5829009ec.gif

Na takie dwie wersje:

0707 invert v2.bin   5b40eb6c6f6fa_0707invertv2.gif.5bdfa55a488d4d8fc9585417cbc1a2fe.gif

0707 invert v1.bin   5b40eb7aac094_0707invertv1.gif.8cfdcbff59969e078c3b8790e261e37f.gif

Resztę przerabianych lub zaprojektowanych przeze mnie tarcz znaleźć można w galerii:

https://amazfitwatchfaces.com/bip/search/?author=carburator66

Zaglądajcie tam od czasu do czasu, bo często dorzucam nowe tarcze. 

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze "tylko dla Polaków" (godzina jest wyrazem). Nietypowe, raczej ascetyczne. Rozłączonego BT trudno nie zauważyć (czerwone tło w środkowej części tarczy). Bez pogody.

tylkopl.gif.6bcac9f0df1cbd92fdf1e538519b4056.gif numerdomu_pl.gif.5de95f1a6334e14c8a43c2351302a370.gif tylkoplv2.gif.05d4bc85fe9704b63a81227ebfd0d916.gif

tylkopl.bin   numerdomu_pl.bin   tylkoplv2.bin

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Tarcze "tylko dla Polaków" (godzina jest wyrazem). Nietypowe, raczej ascetyczne. Rozłączonego BT trudno nie zauważyć (czerwone tło w środkowej części tarczy). Bez pogody.

FAJNE. CIEKAWY PROJEKT. DLA MNIE TROCHE ZA DUŻO CZERWONEGO . A MOŻE CYFRY MINUT NA BIAŁO ZRÓB?

 

A JA DZIS STWORZYŁEM TAKIE COŚ. BT TO CZERWONA RAMKA. ZNALAZŁO SIĘ TEZ BATERIA PO PRAWEJ I TEMPERATURA PO LEWEJ, alarm to czerwona kropka na dole, I JAK ZAWSZE TĘTNO ( MAM PRAWIE STAŁY POMIAR). PS. ĆWICZĘ GIMPA (NIEZBĘDNY DO PRZEŹROCZYSTOŚCI) WIEC SORRY ZA BŁĘDY

5b40fff7b798e_MOJAFACECZERLINIA.gif.41a3693079dd9ec45bb65f192ffcbe16.gif

MOJA FACE CZER LINIA.bin

Edytowane przez jjkielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2018 o 18:34, Carburator napisał:

Przerobiłem nieco tarczę od:

Ciekawy projekt. I bardzo fajna pogoda ( na pewno ją wykorzystam ) tylko bardzo niedopracowana. Wiele ikon się powtarza. Nie wiem czy to celowy zabieg czy przeoczenie. Postaram się tą pogodę trochę poprawić.

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się jedna tarcza, pomysł OK, ale ikony traaaaaaaaagicznej jakości. Oczywiście powielają się. Mam wrażenie, że ktoś wrzucał je jak popadnie.

5b3666e71f4cf_29062018.gif.8846f324a882d8258ccaed512684aceb.gif weather.bin

Podmieniłem je w odpowiedniej kolejności i rodzaju, tak jak powinny być. Pobrałem je z innego motywu. 

weather_packed.bin   weather_packed_animated.gif.c76bdce914a601c08e67cf95ab62e6db.gif

Wyglądają nawet ok, ale jeszcze nie umiem ustawić ich w odpowiednim miejscu. Może ktoś będzie w stanie to zrobić (wycentrować i obniżyć). 

Pierwsza próba jaką zrobiłem była nieudana, bo ikony wyszły za duże - wklejałem je z pliku PSD, jednak w takim porządku jak w oryginale - czyli źle. Mordercza robota a efekt do bani :x.

weather_packed_animated.gif.94cd498b8e44c9cbf96771b780cfcb4c.gif

Gdyby ktoś chciał sie pobawić, to z PSD zrobiłem PNG, bo ważył ponad 40MB.

5b42536dd9095_dripicons-weather-v1-by-amitjakhu2copy.thumb.png.50b6e58ad0423decc83ad481cd797bd6.png

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Carburator napisał:

Sam siebie pytasz?

Raczej nie, bo nie wiadomo gdzie te png zrobione z psd są. Wkleiłeś grafikę z 91 symbolami, a pogoda w tarczach używa chyba 26. Też nie wiem o co chodzi.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jjkielce napisał:

Już poprawiałem te ikony, zwłaszcza tą ze strzałkami. Przyznam, że nie analizowałem ich pod kątem powtarzalności.

tak napisałeś 5 godzin temu. No i ze zdjęcia ikon się nie zrobi

swoja droga taka tarcza mi dziś wyszła. Jeszcze niedopracowana ale już blisko. No i w niej bardzo fajna pełna kolorowa pogoda. Przy okazji mam pytanie. Może wiecie jak zrobić żeby w gifie ikony pogody się zmieniały?

5b427e1da6bb8_MOJAFACE_packed.gif.c365ac22f765ba428cc40c396e23f07a.gif

MOJA FACE_packed.bin

Edytowane przez jjkielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FromWP napisał:

Raczej nie, bo nie wiadomo gdzie te png zrobione z psd są

Nie zamieściłem ich, gdyż tak jak napisałem, w pliku *.bin były wstawione tak jak w oryginale, czyli bez sensu. A ja tylko w PS-ie zamieniałem w nich grafikę na odpowiednik oryginału. Ale że w oryginale było źle... więc po co było zamieszczać ten plik *.bin? Poprzestałem tylko na ruchomym GIF-ie (to ten na końcu mojego poprzedniego posta).

Jak zaimportowałem do niej działające ikony?

1. Znalazłem tarczę z ładnymi ikonami - dla jleprzego zrozumienia nazwijmy ją tarczą "dobrą".  Rozebrałem plik *.bin.

2. Rozebrałem plik *.bin tarczy, którą chciałem przerobić - nazwijmy ją tarczą "złą".

3. W osobnych oknach otwarłem grafiki złej i dobrej tarczy - porównałem je ze sobą - ilość grafik pogody się zgadzała, nie zgadzały się nazwy (numeracja) plików  poszczególnych ikon pogody.

4. Patrząc na nazwy tarczy złej kopiowałem je, a następnie kolejno zmieniałem nazwy ikon PNG tarczy dobrej.

5. Skopiowałem pliki z ikonami pogody (ze zmienionymi nazwami) z tarczy dobrej i wkleiłem je do złej, zastępując je.

6. Zszyłem złą tarczę w plik *.bin, i tak ze złej tarczy zrobiła się prawie dobra. Prawie, bo ikony różniły się wielkością, więc na tarczy są poprzesuwane.

To mój najprostszy sposób podmiany ikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki PNG którą wkleiłem do posta, może ona posłużyć do samodzielnego wykonania/podmiany ikon. 

Czynności wykonujemy w PS-ie, w którym:

1. Otwieramy wszystkie ikony które zamierzamy zmienić.

2. Otwieramy mój (lub inny dowolny) plik/pliki z ikonami pogody - mogą być w PSD, PNG a nawet w JPG. Najwięcej problemów będzie z JPG, jednak i to w prosty sposób można przeskoczyć.

3. Patrzymy na zmienianą ikonę pogody i wybieramy analogiczną z pliku PNG/PSD/JPG zaznaczając ją i kopiując.

4. Wklejamy zaznaczoną ikonę jako nową warstwę na modyfikowaną ikonę, a następnie usuwamy warstwę starej ikony. Zapisujemy plik PNG.

I w ten oto sposób mamy nowe ikony, z takimi samymi nazwami. Wystarczy już tylko skompilować w plik *.bin i mamy tarczę z nowymi ikonami.

Zaznaczając ikony do kopiowania z pliku png/psd,czy jpg warto zachować identyczną wielkość zaznaczenia, wynikającą z wielkości modyfikowanej ikony. Tym samym w ustawieniu elementów na tarczy nic nie ulegnie zmianie - oprócz wyglądu ikon oczywiście. Ja niestety popełniłem ten błąd, że zamieniłem ikony większe na mniejsze, dlatego na tarczy dopasowały się do lewego-górnego rogu i są teraz poprzesuwane. Może ktoś je ustawi we właściwym miejscu.

Opisywany proces podmiany ikon pogody w zasadzie nie różni się od podmiany innych, np. podmieniając angielskie na polskie dni tygodnia. Wygodnie jest korzystać ze zbiorów ikon (wzorców) wykonanych w PSD lub PNG, gdyż tam możemy już mieć ikony bez tła. Jeżeli korzystamy z wzorca JPG, gdzie mamy tło, to albo zamieniamy je na kolor tła tarczy i tak kopiujemy, albo zaznaczamy tylko kolor ikony i kopiujemy do przerabianej. Zresztą, żeby się nie męczyć, najlepiej z pliku JPG od razu wywalić całe tło i zapisać jako PNG. Metoda ta jest fajna pod tym względem, że w sieci łatwo można znaleźć kolekcje ikon ukazane jako zbiory, jesnak w formacie JPG. Naprawdę można znaleźć wiele ładnych i oryginalnych w wyglądzie ikon, które będą znacząco wyróżniać się na tle oklepanych ikon, które ciągle wykorzystywane są w większości tarcz. Wiele zbiorów ikon jest open source, więc nie ma problemu z naruszaniem praw autorskich.  

Jak wygląda plik PNG zrobiony z JPG-a:

5b42fffd6c117_Beznazwy-1.thumb.png.f63541b0716c0c52ebab66017c82ee03.png5b42ffcc2dfe7_Beznazwy-1.thumb.jpg.4e3e2a7e3a41e3ef4159d7e0eae7ee0a.jpg

Jeśli trochę poszperamy w necie, znajdziemy zbiory ikon w PSD, np. tu:

https://dribbble.com/shots/1247177-Weather-icons

Wiele zestawów jest i tutaj, jednak większość w formacie Ai. Czyli trzeba by je przerobić np. na PNG w Adobe Illustrator:

http://xdesigns.net/2018/01/download-40-free-weather-icons/

--------------------------------------------------------------------------------------------

P.S.

A co do tego cytowania samego siebie, to wzbudziło moją wesołość :-D. Bez obrazy, to był żart.

5b4304a05b717_Beznazwy-1.thumb.jpg.b7dc25d77637cdc6f359f000930c808f.jpg

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Carburator napisał:

Ja niestety popełniłem ten błąd, że zamieniłem ikony większe na mniejsze, dlatego na tarczy dopasowały się do lewego-górnego rogu i są teraz poprzesuwane. Może ktoś je ustawi we właściwym miejscu.

Bez edytora dalej nie ruszysz. Zmiana miejsca w przypadku ikon pogody jest prosta:

pogoda.thumb.JPG.2270df00a488a2a28811b137ea098c55.JPG

Masz tam odległości X i Y od boku i góry tarczy w pikselach. Image Index to nazwa pliku pierwszej ikony, Count to liczba wszystkich ikon. Po zmianie wartosci X, Y klikasz w Apply i widzisz efekt. Poprawiłem Ci też ustawienia innych elementów, bo BT, temperatura i procenty baterii też się rozjeżdżały.

weather.gif.c7279347d980400784ebe6385c51cacb.gif

weather.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FromWP napisał:

Bez edytora dalej nie ruszysz.

Wiem. Muszę go opanować. Problem jedynie mam w uruchomieniu tego edytora, gdyż pracuję na Mac-u, a Windowsa mam na wirtualnej maszynie. I niestety ma jakiś problem z uruchomieniem się.

Stąd też moje prośby o poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2018 o 08:52, FromWP napisał:

Bez edytora dalej nie ruszysz. Zmiana miejsca w przypadku ikon pogody jest prosta:

Który to program?

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5b43220e567df_Beznazwy-1.thumb.png.cebe7b4eee140c7addeacb2945728b4c.png

Poinstalowałem wszystkie możliwe biblioteki i w efekcie program się otwiera, ale gdy tylko próbuję coś zrobić z plikiem BIN,efekt jak na obrazku. Pewnie to kwestia i maszyny wirtualnej i systemu (Win 7 32-bit) :x

Cóż, spróbuję później na kompie bez maszyny wirtualnej i na Win 10 64-bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Carburator napisał:

Cóż, spróbuję później na kompie bez maszyny wirtualnej i na Win 10 64-bit.

To jest jakaś nowa wersja Amazfit_Bip_WF_Editor v1022 która pojawiła sie chyba wczoraj. U mnie na win10 64 bit działa prawidłowo. Ma troche więcej opcji ułatwiających edycję, głównie podglądu. Może wcześniejsza v092 by zadziałała.

Może się innym przyda, link do pobrania nowego Amazfit_Bip_WF_Editor v1022: https://www.mediafire.com/folder/3o37tsmbbh5u3/Amazfit_Bip_Editor_-_Stable#qr2m99j209ghb

Edytowane przez FromWP
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś ten sam problem co ja z nazwami plików?

Podrzuci ktoś starszą wersję amazfitbiptools? Może to dlatego daje mi te nazwy czterocyfrowe, że zmieniłem wersję. W starej było dobrze. Niestety skasowałem starą.


Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez carolef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FromWP napisał:

Bez edytora dalej nie ruszysz. Zmiana miejsca w przypadku ikon pogody jest prosta

Rzeczywiście, prosta. Udało mi się poprzesuwać jeszcze trochę elementy i przy okazji podmieniłem angielskie dni tygodnia na polskie. Na razie IMO za małe literki, ale może komuś akurat takie będą pasować. Poniżej gif i bin:

 weather_pl.gif.e503cfb6aa1d075b037e724e9296d2c0.gif

weather_pl.bin

A poniżej z dużymi literami:

5b439a0fc407c_weather_pLdl.gif.0f239394f58217e4b607cf012f5d3271.gif

weather_pL dl.bin

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, carolef napisał:

Podrzuci ktoś starszą wersję amazfitbiptools? 

Masz linka jeden wpis wyżej do wszystkich wersji. Jeszcze raz wklejam  https://bitbucket.org/valeronm/amazfitbiptools/downloads/?tab=tags

Niestety tam też tylko najnowsza.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...