Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie zmodyfikować jedną z popularnych tarcz: 

Przechwytywanie.thumb.JPG.643f1324f484619671f39c746155cea9.JPG https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=4244 

zgodnie z poniższym projektem?

projekt1.thumb.jpg.93925640cf214d980e86766e37e9d3da.jpg

Zostają:

- górne kolory są dostępne w udostępnionych wersjach kolorystycznych tej samej tarczy,

- ikona pogody,

-temperatura,

- puls z serduszkiem,

- procent baterii,

- godzina.

Do wykonania:

- pasek BT można wykonać z czcionki (------).

- data oraz dzień tygodnia to popularna czcionka Fujiyama (normal) 17 pkt.

Wylatują:

- temperatura najwyższa/najniższa,

- angielska data (dzień, miesiąc),

- ikona baterii,

- kroki,

- ikonki BT, budzika i DND.

5b3cb52fabac9_Beznazwy-1.thumb.jpg.2272f613394a140191400d460a4c5c7c.jpg Tyle zostaje z oryginału. 

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Carburator napisał:

Czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie zmodyfikować jedną z popularnych tarcz: 

Jedna rzecz jest niewykonalna. Przynajmniej ja tego nie umiem, a w WatchFaceEditor nie ma takiej opcji. Chodzi o kolejnosć warstw i ikonę baterii (w trzech zmieniających się kolorach) która miała by być tłem dla pulsu i temperatury. Niestety ikona baterii zakrywa puls i temperaturę. Zaprojektować można dużo, ale trzeba jeszcze niestety wiedzieć jak i co można zrealizować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2018 o 14:06, Carburator napisał:
Tak, ikony się zmieniają. Aktualnie używam tej tarczy naprzemiennie z clean&smart. Tam też ikona się zmienia.

Jaka to tarcza, to może uda mi się spolszczenie zrobić?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2018 o 20:03, FromWP napisał:

@Carburator Ja ci tą tarczę zrobiłem, ale tych warstw nie przeskoczę. Zamiast tła zmienia się tylko dolna krawędź tego białego obszaru. Można by w sumie całkiem z tego zrezygnować. Font daty ma 20 pkt, nie 17, a i tak chyba nie jest za duży.

Wielkie dzięki za starania. Pucharek poleciał :)

Niestety, ten kolorowy pasek zniekształca element tła (wygląda jakby go przycinał i nie jest wtedy symetryczny) i nie wygląda to fajnie. Ale zaraz pomyślę co z tym zrobić, żeby to jakoś wyglądało. 

I jeszcze takie pytanko, nie dałeś polskich fontów, czy u mnie tylko tak się wyświetla na zegarku?

Edit:

Może coś w tym stylu?

Untitled-1.thumb.jpg.febd5a8c00335e254881d43f8c5ebb5c.jpg

Kulki znikają od lewej do prawej. Czerwona już nie znika. Każda to 25% baterii.

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Carburator napisał:

I jeszcze takie pytanko, nie dałeś polskich fontów, czy u mnie tylko tak się wyświetla na zegarku?

Dałem, ale się ogonki nie zmieściły, dlatego wygląda jakby nie było (nie wszystko od razu da się przewidzieć). Trzeba by to jeszce raz zrobić powiększając samo tło bitmapy z nazwami dni. Miejsce jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj font 17 pkt, wtedy się zmieści z ogonkami. A nieco większa przestrzeń pomiędzy czasem a datą wyjdzie tylko na plus.

I gdyby jeszcze można przesunąć puls z serduszkiem w prawo, bo mocno klei się do ramki. Widzę, że miejsca jest tam sporo.

No i trochę skrócić pasek BT, żeby nie wystawał poza boki cyfr godziny.

Ale marudny jestem... :?

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę sobie z gimpem. Dawniej w fotoszopie wszystko bym zrobił, ten gimp zakręcony jakiś. Opracuj grafiki dni tygodni oraz pasujące do nich cyfry a postaram się tarczę uszyć.

Dnia 4.07.2018 o 20:23, Carburator napisał:

Wielkie dzięki za starania. Pucharek poleciał :)aterii.

Projekt tej tarczy jest śliczny, lecz czy może ktoś zrobi taką tarczę z temperaturami maksymalnymi i minimalnymi zamiast pulsu? Dla mnie puls zbędny, natomiast lubię temp one line

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w oryginale. Tam był max i min.

22 minuty temu, carolef napisał:

Opracuj grafiki dni tygodni oraz pasujące do nich cyfry a postaram się tarczę uszyć.

Jaki format (JPG, PNG), ile bitów? Z tłem czy transparentne? Czy kropki osobno, czy osobne zestawy ze znikającymi kropkami?

Photoshop jednak powinien sobie z tym poradzić :) 

I też mi na pulsie nie zależy...

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Carburator napisał:

Ale marudny jestem... :?

Trochę. Font tej samej wielkości, ale są ogonki. BT skrócony i minimalnie przesunięty puls z symbolem. Tam jest dużo miejsca, ale tylko przy dodatnich temperaturach. Przy -20  i pulsie powyżej 100 jest już na styk, bliżej być nie może. Trzeba by przerabiać fonty z oryginału, żeby zapanować nad odstępami i zmniejszyć "-", ale to za dużo roboty. Dodatkowo font pulsu też w oryginale jest inny od temperaturowego. Wywaliłem też całkiem graficzne pokazywanie baterii.

projekt2.gif.13fe22b3d5f2fe88ffa87b1fad0dcdd4.gif

projekt2.bin

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest już naprawdę OK. A tych kuleczek zamiast poprzedniego pokazywania baterii nie dałoby się wstawić? Chętnie je zrobię, tylko nie wiem czy każda z kulek musi być osobno, czy też na tym samym formacie zestaw ze znikającymi? Jesteś w stanie przekonwertować elementy z JPG-a Lub PSD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy poziom baterii to osobna grafika z 4 kuleczkami. Próbuję robić to ale watchface wywala mi Dithering applied for an image. Resource in watch face will use on
olors. You can't get back original image by unpacking watch face.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Carburator napisał:

Jesteś w stanie przekonwertować elementy z JPG-a Lub PSD?

Tak, używam PS-a, tylko nie wiem o jakich kuleczkach piszesz. To mają być 3 grafiki i od stopnia rozładowania bedzie zależało która z nich się wyswietli.

Teraz zauwazyłem, czyli cztery, nie trzy.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd Ci wywala bo kolor czerwony jest inny niż obsługiwany oficjalnie, dlatego jest dithering. Polecam zapoznać się z dokumentacją (PDF) dołączoną do Amazfit Bip WF Editor, są tam hexy kolorów, które Bip obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Carburator napisał:

Oto kuleczki

Nie do końca o to chodziło. Każda z grafik ma wyglądać tak jak w załączniku i będa zamieniane w zależności od stopnia rozładowania. Kuleczkami zajmę się najwcześniej jutro, chyba ze kolega się tym zajmie.kulki.png.3d2ec4e6693891f46c5b28ce3f96fc84.png

@carolef Ten błąd przy pakowaniu nie ma znaczenia, jeżeli dotyczy tylko niezgodności kolorów. AmazfitBipTools przy pakowaniu robi dithering i sam zamienia na indeksowane. Jak ponownie rozpakujesz spakowanego bin-a już błędów nie będzie, a kolory będą tylko z palety 8 kolorowej, indeksowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z całym szacunkiem, obserwuję ten wątek i w ostatnim czasie wygląda to trochę jak dialog dwóch użytkowników, a bip co dwie minuty wiruje, spać nie idzie może priv a rezultat umieście tutaj lub na amazfitwatchfaces.com, będziemy z pewnością zachwyceni i jeszcze raz, wielki szacunek za Waszą pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, carolef napisał:

Białe kropki na kulkach jednak źle wyglądają. Ma ktoś pomysł jak je zlikwidować?

Zapewne trzeba by wybrać kolor z palety indeksowanej na 8 kolorów. Ostatecznie zastąpić szary białym, ale w związku z tym, że kolor bialy jest intensywniejszy od szarości, to trzeba by pomniejszyć kulki i je porozsuwać. Ja projekt robilem w PS, w pelnym RGB. Poprawię to w wolnej chwili. I jeszcze widzę, że kulki zrobilłm za duże. Nie wiem czemu, gdyż wielkość elementu dopasowywałem do screena z gifa. Na to wychodzi, że generowany gif jest w proporcjach trochę większy niż rzeczywisty rozmiar ekranu zegarka. Pewnie musiałbym mieć tło tarczy wyjęte z pliku bin, żeby mieć pewność właściwych proporcji i na nim projektować.

Cóż, poczatki są trudne, ale z czasem może być już tylko lepiej. 

Jeżeli ktoś może wstawić tu plik tła wyjęty z pliku *.bin, to byłbym zobowiązany.

Kulki pomniejszone. Kolory wybrane z palety, czyli powinien być to już kolor jednolity, a nie w kropeczki.

1.png.8318e1fc59b112e48a21ea368dbe0e64.png2.png.7e8e14f8e14c0f0598f39f366792cc02.png3.png.9b4780acdebc5a192447fd7db5dfd5e5.png4.png.26bfbec365cfaa574c36f5e8ddff583a.png

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym justowaniem temperatur do prawej wyszło dużo lepiej. Kulki białe też w sumie nie wyglądają źle, jednak dalej jest problem z ich wyświetlaniem. Mam aktualnie 45%baterii a wyświetlają się trzy zamiast dwóch (każda z nich obrazuje 25%).

Co do daty, to jednak wolę samą cyfrę dnia, gdyż miesiąc się pamięta. Zwykle to z dniem ("którego dzisiaj?") mamy problem. Zresztą sama cyfra dnia jest bardziej czytelna (przynajmniej dla takich okularników jak ja) od tej łamanej z cyfrą miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji poprosiłem jednego z użytkowników forum o przeróbkę swojej tarczy na wersję PL, obiecał mi że wkrótce zrobi  i oto proszę ... TADAM .. 

BigTruePL.gif.fdc6939420a3bfee050990381390e310.gif

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=9345

Jak pobierzecie, to mu podziękujcie w komentarzach.

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki olbrzymiej pomocy i cierpliwości kolegi FromWP udało mi się zrobić inwert tarczy https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=8644 autorstwa Crocozilla. To moje pierwsze "dzieło" i mam nadzieję, że z czasem będzie tylko lepiej.

W oryginale wyglądała tak:

digital_white.gif.ac348d50b07b86acb36a5f8c4e721bd9.gif

A teraz wygląda tak:

digital_black.gif.25814fdebfe529c62af7e26d294886ae.gif

digital_black.bin

Moim skromnym zdaniem, nic nie straciła na uroku, a może nawet zyskała?

Jej mankamentem IMO jest symbol baterii, której wielkość i czcionka powinna być identyczna jak tej po przeciwnej stronie ikony pogody (temperatura). Dodatkowo jest za blisko prawej krawędzi - wystaje poza cyfry godziny. Niestety, póki co, jeszcze nie potrafię tego ogarnąć. Może za jakiś czas.

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...