Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

5b38a6318bbce_cleansmart_PL_packed.gif.d9372caaa35709c3b6ec6fd0bd686597.gif

Wielkie dzięki za pomoc. Podobno ta tarcza jest tylko na 2018 rok, czyli zapewne w przyszłym zmieniać się będzie data a rok pozostanie taki sam (2018). Czy w takim razie, będzie można usunąć rok i wycentrować sam dzień i miesiąc? To zapewne prostsze niż dodanie właściwego roku.

P.S.

Tarcza już hula w moim zegarku :-D

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że te forum żyje:) tylko że dodajecie tyle fajnych tarcz że ja już sam nie wiem jaką mam ustawić:( 

Ale ogólnie to super. Podoba mi się ta tarcza z tymi dniami tygodnia tylko szkoda że nie ma pulsu i krokomierza:) ale nie wiadomo gdzie to upchać:) bo pewnie kosztem tego będzie musiała być mniejsza czcionka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2018 o 09:36, Toldo napisał:

Nie wiem czy ktoś wrzucał tą tarczę w tej wersji (autor: Horatius80). Przetłumaczyłem dni na PL.

A jakby taka samą tylko czarne tło i białe cyfry?:) Bo ogólnie fajna;)

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2018 o 11:31, Marchelius napisał:
Wrzucam znów coś od siebie - have fun

Co oznaczają kolory pasków w clean&smart? Widać jak się zmieniają.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przerabiać nie potrafię, ale mogę kombinować z zachciankami. Może komuś się przyda.

Tutaj projekt na podstawie zmodyfikowanej tarczy kolegi (a może koleżanki?) jjkielce, która wygląda tak:

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=9086

5b3564d26309f_29062018.gif.d056fb42f8ea8f8e69d63d6a107e4045.gif

Natomiast ja już ją widzę co najmniej tak:

tarcza.thumb.jpg.f8ff25f267bcbe978153853ba7003b0f.jpg

Chociaż w tym przypadku dużo lepiej pasowałaby ikona pogody tylko monochromatyczna (w białym kolorze).

Nie roszczę sobie praw do projektu, wykorzystujcie do woli.

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, carolef napisał:

Co oznaczają kolory pasków w clean&smart? Widać jak się zmieniają.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

Górny to poziom baterii, kolory mają związek z procentami w prawym-górnym rogu. Natomiast pasek dolny wyświetlony jest tylko  przy połączeniu BT. Gdy je utracimy, pasek znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jjkielce napisał:

a co sądzicie o takim wynalazku

Może być, to takie bardziej twórcze rozwinięcie mojego pomysłu. W sumie chciałem zrobić tak żeby w całości kolor czcionki zegara zmieniał się po rozłączeniu BT, ale nie wiem jak zmieniać położenie warstw w json-ach.

simple.gif.188f8454a6c59ee0ffea2a60e8f02b12.gif

simple.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę trochę pomarudzić?

Tło jest jakie jest, jednak na takim tle ikony muszą być super kontrastowe. Zrezygnuj z kolorów bliskich lub pochodnych, gdyż będą nieczytelne, zwłaszcza w tak małej skali. ZAWSZE trzeba zachować pusty margines, gdyż paskudnie wyglądają napisy "przyklejone" do ramki, a czasem nawet ucięte, gdyż tło jest wielkością wyświetlacza, a nie tego co wystaje spod ramki szkiełka - ona zawsze po pikselu utnie z tego co zaprojektujesz - stąd też wolny margines. Nie sklejaj też ze sobą ikon. Im są mniejsze, tym odległość pomiędzy nimi musi być większa, aby były w tak małej skali czytelne. Zachowaj hierarchię ważności elementów, które muszą być rejestrowane na pierwszy rzut oka (np. czas - w końcu to głównie zegarek), a którym będziesz mógł przyjrzeć się dłużej - te mogą być mniejsze. Patrząc na projektowaną tarczę mocno przymruż oczy, wtedy sam "zobaczysz czego nie zobaczysz". I to jest do poprawki.

Trzeba jeszcze pamiętać o jednym. Przy tak słabej gęstości pikseli wyświetlacza, zmniejszanie czcionki często kończy się deformacją (poszarpana, ubytki najcieńszych fragmentów - spójrz m.in. na literkę "m" w kilometrach), stąd też należy unikać czcionek ozdobnych, szeryfowych, a stosować raczej fonty blokowe, o jednolitej grubości wszystkich linii składowych.

5aec963e7fbc6_04052018.png.7aa22b35f53b2d520e784bd48538b40d.png 

Tu masz przykład tarczy zaprojektowanej wg. zasady upchnąć jak najwięcej, i w razie czego patrzeć przez lupę. Po cholerę pisać DAY, DATE itd. jeśli od razu widać że to nazwa dnia lub data. Do tego linie rozdzielające są w stosunku do liter czterokrotnie grubsze, czyli odwracają uwagę od treści, czyli tego co chcemy zobaczyć na pierwszy rzut oka. Literki mają grubość 1 piksela, co na ekranie komputera jest czytelne, jednak na zegarku już nie. Tym bardziej, że nie przenosi on nasycenia tak jak ekran monitora.

134350715aded97f7f540.gif.5b31810b7b58fc3d1ee2e92d5d8e179f.gif 

Zobacz co się dzieje z czcionką szeryfową o niejednolitej grubości (This is...). Treści trzeba się domyślać, nawet próbując ją odczytać na ekranie monitora.Na dole, pomimo że ma grubość tylko jednego piksela jest czytelna, gdyż jest większa. Pomijam już bardzo często popełniany błąd, gdzie w jednym projekcie stanowiącym jakąś tam całość, występują trzy różne kroje czcionki. Nie wspominam już o tym czymś, co chyba miało być sylwetką samochodu.

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, carolef napisał:

Ile ludzi tyle opinii, mnie się tak podoba, to się dzielę moimi przeróbkami. Być może ktoś uzna je za atrakcyjne.

Oczywiście, masz rację. Jak już napisałem, nie chciałem Cie obrażać czy też zniechęcać. Z gustami się nie dyskutuje, jeśli Tobie taka tarcza odpowiada, to świetnie. To Ty masz się z nią dobrze czuć, i o to w tym całym projektowaniu chodzi.

Ale może mój punkt widzenia i taki mini tutorial odnośnie podstaw kompozycji będzie komuś pomocny w trakcie projektowania. Nie jest on  obowiązkowy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, duuuużo lepiej. Jeszcze tylko coś pokombinował bym z tymi ikonami z lewej, żeby przynajmniej z boków były w równej, pionowej linii. Serduszko nieco wyżej, może tak aby było mniej więcej na wysokości słoneczka. Nie wiem czy jest szansa wycentrować pod pogodą tą temperaturę, bo jakoś tak ucieka w lewo. Jak poprawisz to się pochwal, może coś przeoczyłem w wyobrażeniu. Niestety to wszystko trzeba zobaczyć, żeby ocenić poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jjkielce napisał:

PONAWIAM WYZWANIE. MACIE JAKIŚ POMYSŁ NA SPOLSZCZENIE TEJ TARCZY?

Główny problem to dużo dłuższe nazwy godzin w naszym języku, bo Idea jest niby prosta. O i 1 w dziesiątkach godziny to maski zasłaniające to co niepotrzebne (z dokładnością do piksela). "Jedenasta" jest w jednej grafice z jedynką (godzina pierwsza), a "dwunasta" z dwójką (godzina druga). Niestety napis może składać się tylko z dwóch rodzajów pikseli, w tym przypadku czerń i biel. Tylko to tak trochę sztuka dla sztuki.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Główny problem to dużo dłuższe nazwy godzin w naszym języku, bo Idea jest niby prosta. O i 1 w dziesiątkach godziny to maski zasłaniające to co niepotrzebne. "Jedenasta" jest w jednej grafice z jedynką (godzina pierwsza), a "dwunasta" z dwójką (godzina druga). Niestety napis może składać się tylko z dwóch rodzajów pikseli, w tym przypadku czerń i biel. Tylko to tak trochę sztuka dla sztuki.

WIEM. ROZEBRAŁEM TĄ TARCZĘ . DLATEGO PYTAM CZY KTOŚ MA JAKIŚ POMYSŁ NA NASZE NAZWY GODZIN. MOŻE JAKIEŚ SKRÓTY?ALBO DWIE LINIE? NO JESZCZE NIE TESTOWAŁEM 12 GRAFIK. DLATEGO PYTAM. BO TO JEST WYZWANIE. MOŻE KTOŚ BEDZIE MIAŁ JAKIŚ POMYSŁ

Edytowane przez jjkielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2018 o 18:55, jjkielce napisał:

a co sądzicie o takim wynalazku ?

Tarcz z tym pęknięciem jest już bez liku. Dlaczego nie podejść do tematu trochę kreatywnie, żeby nasza tarcza pomimo że jest modyfikacją jednak wyróżniała się z tłumu jej podobnych. Najprostsza rada w tym przypadku: wytnij z formy pęknięcia 1/4 (coś jak ćwierćokrąg) i wstaw go w róg tarczy. Bedzie wyglądać jakby pęknięcie rozchodzilo się od rogu wyświetlacza. Element ten niby ten sam, jednak efekt wizualny zupełnie różny. Myślę, że warto sprawdzić. 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Carburator napisał:

Tarcz z tym pęknięciem jest już bez liku. Dlaczego nie podejść do tematu trochę kreatywnie, żeby nasza tarcza pomimo że jest modyfikacją jednak wyróżniała się z tłumu jej podobnych. Najprostsza rada w tym przypadku: wytnij z formy pęknięcia 1/4 (coś jak ćwierćokrąg) i wstaw go w róg tarczy. Bedzie wyglądać jakby pęknięcie rozchodzilo się od rogu wyświetlacza. Element ten niby ten sam, jednak efekt wizualny zupełnie różny. Myślę, że warto sprawdzić. 

sprawdzałem. wystarczy zmienić współrzędne. i efekt taki sobie. może komuś się spodoba, z tym bez liku to bym nie przesadzał. tarcze które widziałem były niedopracowane i ogólnie poprostu brzydkie. sam pomysł jest stary to fakt ale niedoceniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pęknięcia spróbować zastąpić innym elementem, strzelam: piorun, szum jak z lampowego kineskopu, mucha na ekranie, coś co wysuwa się zza ramki, palec wskazujacy na ikonę BT, pajęczyna, krople deszczu... Wymyślić można wiele wariantów. Grunt żeby współgrało z całą kompozycją tarczy. 

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Carburator napisał:

Może pęknięcia spróbować zastąpić innym elementem, strzelam: piorun, szum jak z lampowego kineskopu, mucha na ekranie, coś co wysuwa się zza ramki, palec wskazujacy na ikonę BT, pajęczyna, krople deszczu... Wymyślić można wiele wariantów. 

pomysły świetne, wymyśl. zrób, chętnie zobaczę efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślić jest mi dużo łatwiej niż zrobić tarczę. Może nie tyle w formie graficznej (tu nie mam żadnego problemu), co informatycznej. Niestety, pewnie z racji wieku nie jestem już w stanie tego ogarnąć. I uwierz mi, bardzo tego żałuję, bo to musi być fajna sprawa. Żeby nie było - próbowałem,nie dałem rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Carburator napisał:

Wymyślić jest mi dużo łatwiej niż zrobić tarczę. Może nie tyle w formie graficznej (tu nie mam żadnego problemu), co informatycznej. Niestety, pewnie z racji wieku nie jestem już w stanie tego ogarnąć. I uwierz mi, bardzo tego żałuję, bo to musi być fajna sprawa. Żeby nie było - próbowałem,nie dałem rady. 

2 programy (amazfitbipyools + amazfiteditor) i do tego point lub gimb i zabawa swietna ( zamiast grać na kurniku n.p. jak ja). nie potrzebna jest wiedza informatyczna. nie zniechęcaj się.

Edytowane przez jjkielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógł by ktoś stworzyć jakąś dokładną instrukcję jak krok po kroku zmodyfikować dane elementy tarczy na przykładzie np. jakiejś stockowej tarczy? Instrukcja na forum jest dla mnie kompletnie nie zrozumiała. Po kilku dniach próbowania dostaje już białej gorączki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...