Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 31.01.2018 o 14:10, Pan Arek napisał:

Szukałem czegoś z dużą czytelną godziną (ale bez sekundnika aby nie zużywał za dużo prundu). Niestety jedyny który mi się podobał był po rosyjsku, więc go przetłumaczyłem.

Witam załogę, i od razu wielka prośba, czy ktoś z Was miałby miałby moce przerobowe aby zmienić kolor cyfr zegara z zielonego na czysty biały?

 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, FromWP napisał:

nie dawała mi spokoju jedynka z czasu w tej tarczy (była za gruba)

A wiesz, że nawet nie zwróciłem uwagi na jakieś dysproporcje.

43 minuty temu, FromWP napisał:

zmieścił się puls, trochę zagęszczone, ale dla mnie nadal ok.

Super, też tego pulsa brakowało ale nie chciałem już na bezczela o kolejną przeróbę prosić :)

Dzięki. :beer:

 

Add

Takie noobkowe pytanie, od czego jest ten półksiężyc między podstawą godzin/minut (pod dwukropkiem) ?

Edytowane przez Netoper
Add
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Netoper napisał:

od czego jest ten półksiężyc między podstawą godzin/minut (pod dwukropkiem) ?

To sygnalizuje włączony tryb "nie przeszkadzać". Rzeczywiście wybór ikona trochę od czapy. Tego nie zmieniałem, bo i tak prawdopodobnie nigdy tej ikony nie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy (i koleżanki), jak generujecie bitmapy do tych tarcz? ręcznie każdą w gimpie czy innym programie pixel pixelu rysujecie czy jak? spróbowałem tego generatora https://v1ack.github.io/watchfaceEditor/imagecreator.html, ale na antyaliasingu mi fonty rozwala, w sensie wygadają jak z d*py po konwersji do indeksowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę, że wszystko się kompletnie pomieszało. Mam problem z prawidłową edycją jsona, mimo ustawienia dwóch "liczb" w nazwie miesiąca na false, zegarek i tak wyświetla odwrotnie, czyli dopóki numer miesiąca jest jednocyfrowy to nie ma problemu, ale już przy dwóch pojawia się problem, stąd jako październik wyświetla się grafika stycznia (10), jako październik grafika stycznia razy dwa (11), a jako grudzień grafika stycznia i lutego (12). Czy ktoś ma pomysł jak to ogarnąć? Już naprawiłem problem przesunięcia miesięcy dodając jedną pustą grafikę na początek indexu miesięcy (co w sumie jest dziwne), ale nie mogę coś ogarnąć odpowiedniego wyświetlania grafik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Toldo napisał:

 Czy ktoś ma pomysł jak to ogarnąć?

Też z tym walczyłem i się poddałem. W oryginale jest 10 bitmap z czgo dwie zawierają dwie nazwy miesięcy. Widać jest problem z liczeniem do 12. Po prostu nie zmieniając wielkości  i położenia wstawiłem polski nazwy zamiast ang. Dodatkowo w json są ujemne wartości x których WF edytor nie przyjmuje. Można jeszcze edytować samego jsona np w jsoneditor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewjp napisał:

Będę wdzięczny jak ktoś powiększy przy tym pliku : tętno ,kroki, km,  wskażnik bateri , zmniejszając zegar, pogody może nie być z góry dziękuje

;

bigclear.bin

może coś takiego bedzie ci pasować

bigclear_packed.gif.d1b90fa83977e4fab003f515254a01b3.gif

bigclear_packed.bin

i wersja bez wskaznika baterii (nie bardzo się mieści)

bigclear_packed.gif.f506f22c60600663c7bdc595b19bf4bc.gif

bigclear_packed.bin

 

 

Edytowane przez jjkielce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2018 o 21:46, jjkielce napisał:

może coś takiego bedzie ci pasować

wielkie dzięki ,super pozdrawiam

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FromWP napisał:

Też z tym walczyłem i się poddałem. W oryginale jest 10 bitmap z czgo dwie zawierają dwie nazwy miesięcy. Widać jest problem z liczeniem do 12. Po prostu nie zmieniając wielkości  i położenia wstawiłem polski nazwy zamiast ang. Dodatkowo w json są ujemne wartości x których WF edytor nie przyjmuje. Można jeszcze edytować samego jsona np w jsoneditor.

No właśnie. Zastanawiam się od którego piksela liczy ten spacing. Jakbym to wiedział, to byłbym w domu. Próbowałem to policzyć, ale za nic nie wychodziło tyle ile teoretycznie powinno. Swoją drogą debilny pomysł. Rozumiem, że ograniczenie do 10 jest dlatego, że domyślnie miesiąc jest wyświetlany w formie liczbowej i wtedy 10 bitmap starczy, ale po co wtedy ustawienie jedno lub dwuznakowej nazwy miesiąca? Znalazłem taki wpis, który rzuca nieco światła na temat, ale jeszcze do końca tego nie ogarnąłem, może pomoże: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Toldo Też nie do końca to ogarniam i dałem sobie z tym spokój. Najgorsze jest to, że WF editor nie zawsze prawidłowo pokazuje  jak to będzie wyglądało po spakowaniu, dodatkowo często kaszani się kolejność warstw itd. Przy przedstawieniu miesięcy w formacie dwucyfrowym można to jakoś zrozumieć, ale tu jest użyta tylko jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, chyba udało mi się uzyskać zamierzony efekt. Znalazłem taką tarczę przerobioną przez AntonyMike, gdzie miesiące są poprawnie zrobione i dopasowałem swoje grafiki do tego. Teraz raczej jest dobrze. 4 wersje, czerwona, niebieska, zielona i biała.

Simple_white_packed.gif.11bca668b1fd53516f72889a5de60306.gif
Simple_white_packed.bin

Simple_blue_packed.gif.880b60b73fdd9deaee13103c79cbe862.gif
Simple_blue_packed.bin

Simple_red_packed.gif.5e3f877db4ee6189ce08741bed07917d.gif
Simple_red_packed.bin

Simple_green_packed.gif.d8d6fcae4e758493483925aac523f5e5.gif
Simple_green_packed.bin

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toldo napisał:

Znalazłem taką tarczę przerobioną przez AntonyMike, gdzie miesiące są poprawnie zrobione i dopasowałem swoje grafiki do tego.

Mogłeś się wspomóc moimi wypocinami, już wcześniej to zrobiłem i tu wkleiłem https://miuipolska.pl/forum/topic/31226-amazfit-bip-tarcze-bin/?do=findComment&comment=445119

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...