Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:

Wyświetlenie cokolwiek innego niż czarny (normalnie wyłączony zegarek jest czarny), będzie IMO powodować większe zużycie baterii, choć wątpię, żeby to było zauważalne w jakiś wyraźny sposób.

Generalnie tarcze z serii "11" z sekundnikiem zużywają ok. 9%/dobę, bez sekundnika 2-3%/dobę.

Tomasz, proszę nie twórz mitów. Ekran e-papier zużywa 0 energii do wyświetlania. To, że ekran jest czarny po wyłączeniu to jest kwestia, że proces wyłączania tak go ustawia.

Edytowane przez paff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy, bo nie mogę sobie sam poradzić. 

Który parametr z kodu 

  "Activity": {


    "Steps": {
      "TopLeftX": 19,
      "TopLeftY": 159,
      "BottomRightX": 63,
      "BottomRightY": 170,
      "Alignment": "TopRight",
      "Spacing": 0,
      "ImageIndex": 13,
      "ImagesCount": 10

 

odpowiada za umiejscowienie ilości kroków

Chodzi o tarczę: https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=3355

A efekt jaki chcę uzyskać to ostatnie zero z kroków aby było równe z "S"

Modyfikowałem parametr topleftx ale po wygenerowaniu nowego pliku *.json nie widziałem efektu :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz, ten program pobrałem, zaraz jak go udostępniłeś w innym wątku. Niestety po modyfikacji tych parametrów o których pisałem wyżej oraz po refreshu nie widziałem żadnego efektu.

Chyba, że robię coś źle i trzeba zmienić zapisać projekt i na nowo otworzyć plik *.json żeby zobaczyć efekt ale imo to by było nie logiczne :/

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szablix napisał:

@tomurbanowicz, ten program pobrałem, zaraz jak go udostępniłeś w innym wątku. Niestety po modyfikacji tych parametrów o których pisałem wyżej oraz po refreshu nie widziałem żadnego efektu.

Chyba, że robię coś źle i trzeba zmienić zapisać projekt i na nowo otworzyć plik *.json żeby zobaczyć efekt ale imo to by było nie logiczne :/

Opisz dokładnie jak to robisz w tym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz doszedłem, że robiłem źle. Ręcznie modyfikowałem dany parametr w oknie dialogowym zamiast wybrać z zakładki. Przycisk refresh odnosi się tylko do wartości wyświetlanych a nie do pozycji wartości. Właśnie zaczynam zabawę. Możliwości programu wydają się ogromne :) idę jakiegoś helpa poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szablix napisał:

@tomurbanowicz doszedłem, że robiłem źle. Ręcznie modyfikowałem dany parametr w oknie dialogowym zamiast wybrać z zakładki. Przycisk refresh odnosi się tylko do wartości wyświetlanych a nie do pozycji wartości. Właśnie zaczynam zabawę. Możliwości programu wydają się ogromne :) idę jakiegoś helpa poczytać.

Jest już nowsza wersja:

https://m.mediafire.com/folder/kgv9ljf9f8dcs/Amazfit_Bip_Editor_-_Dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam swoją prostą tarczę jakby ktoś chciał. Wersja biała przerobiona z czarnej znalezionej w sieci + dodane polskie dni tygodnia i jakieś małe poprawki. To co niezbędne: godzina, data, dzień tygodnia, kroki i pogoda.

 

white_packed.bin

white_packed.gif

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi, że nie przepadam za czarnymi tarczami, preferuje wersje invert przerobiłem tarczę 

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=3911

jak ktoś jest chętny na testy zapraszam

szablix.bin

szablix.gif

 

Wersja Blue/White 24h

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=3989

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz potrzebuję Twojej wiedzy :) 

Próbuje przerobić inną tarcze i nie potrafię poradzić sobie z osadzeniem dodatkowego parametru na tarczy. 

Mianowicie mam problem, z umiejscowieniem dwóch parametrów: Jeden zrobiłem za pomocą wyrównania Topleft i za pomocą osi X Y ustawiłem na środku.

Jednak nie wiem jak działają parametry np. Bottomright lub center.

Po uzyciu topleft wartość wstawia w lewym górnym rogu natomiast jak wstawie bottom right nie pojawia się wartość w prawym dolnym rogu.

 Siedze w guide z tego programu co dałeś ale nie mogę dojść co robię nie tak

I teraz czy wszystkie pozycje np przy wyrównaniu topleft czyli Topleftx,y i bottomrightx,y muszę podawać czy w przypadku topleft wyłącznie topleftx,y i bottom zostaje z wartością 0

Cytat

  "Activity": {


    "Steps": {
      "TopLeftX": ,
      "TopLeftY": ,
      "BottomRightX": ,
      "BottomRightY": ,
      "Alignment": "TopLeft",
      "Spacing": 0,
      "ImageIndex": ,
      "ImagesCount":

 

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2018 o 19:35, tomurbanowicz napisał:

Zdaję sobie sprawę, że tarcza 11 zużywa więcej baterii przy sekundach, ale ja jestem od nich uzależniony :)

czy jest gdzieś taka tarcza ale bez sekundnika ?

Skąd pobrać tarcze w formacie json bo ten program w/w takie obsługuje prawda ?

 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fido, aby otrzymać plik json musisz pobrać watchface i rozpakować komendą 

Pobiera tarcze nazywasz ją np. czarna

na Dysku C tworzysz np folder BIP, tam wrzucasz tarcze oraz program watchface

odpalasz CMD i przechodzisz do folderu bip za pomocą komend

"cd.." zamyka dany folder 

"cd BIP" otworzy folder 

w cmd wpisujesz watchface.exe czarna.bin tarcza się rozpakuje tworząc nowy folder o nazwie czarna i tam będziesz mieć pliki png od grafiki i plik json do edycji

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam już doszedłem. Mogę wówczas sobie z podanej przeze mnie tarczy usunąć sekundnik i będzie ok. ?

Po spakowaniu wystarczy ten nowy plik bin wgrać i będzie tarcza nowa ?

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypakuję tą tarczę (przed usunięciem sekundnika) to po uruchomieniu Amazfit_Bip_WF_Editor_ilgruppotester pojawia się takie coś - co mam wybrać ?

Schowek01.jpg

Czy wyłączenie sekundnika jest tylko w zaznaczonym miejscu.

Schowek02.jpg

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz

możesz mi podpowiedzieć jak przesunąć w tarczy dwukropek oddzielający godziny od minut ? bo chciałbym sobie godzinę trochę przesunąć w prawo i nie ma problemu z cyframi ale nie mogę tego dwukropka ;-) i czy może znasz odpowiedź na moje w/w pytanie co do wyskakującego komunikatu podczas wczytywania tarczy ? 

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was używał tarczy z obsługą zanieczyszczenia powietrza (AIR Pollution)?

Pogoda w naszym zegarku może ten parametr obsłużyć - chodzi mi o to na ile jest on dokładny?

A w ogóle - skąd mamy pogodę w naszych zegarkach?

Będę wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paff Bardzo fajna czytelna tarcza. Jedynie trochę zbyt mały odstęp pomiędzy godziną, a minutami i chyba można by z tego względu zrezygnować z dwukropka. Wiem ile to roboty, dlatego nie krytykuję, tylko sugeruję na przyszłość, że wizualnie odstęp pomiędzy godziną i minutami powinien być minimalnie większy.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, FromWP napisał:

@paff Bardzo fajna czytelna tarcza. Jedynie trochę zbyt mały odstęp pomiędzy godziną, a minutami i chyba można by z tego względu zrezygnować z dwukropka. Wiem ile to roboty, dlatego nie krytykuję, tylko sugeruję na przyszłość, że wizualnie odstęp pomiędzy godziną i minutami powinien być minimalnie większy.

Wyobraź sobie, że ten odstęp zwiększyłem o 2 pixele i kropki też delikatnie powiększyłem w stosunku do oryginału, który edytowałem.

W zasadzie na zegarku wyglądało to dobrze już w oryginale, ale mi również na zrzutach PNG trochę to irytowało.

Z tego co mogę jeszcze poprawić, to wrócić do normalnej szerokości cyfry "1", którą zwęziłem bo oryginalnie 2cyfrowa temperatura ujemna nachodziła na licznik kroków przy przekroczenu 1000. Teraz rozsunąłem te wartości i wciąż jeszcze mogę to zrobić o 1px z każdej strony, ale może zrezygnuję z pogody w postaci ikony.

Gdyby ktoś pytał o te czerwone pasy, to pojawiają się tylko wtedy gdy nie ma połączenia z telefonem, ot taki wyraźny sygnał, że gdzieś go zapodziałem, a wibrację na tą okazję ograniczyłem czasowo, więc ten wyraźny wizualny sygnał jest mi bardzo potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...