Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, rewqwer napisał:

Świetna jest ta tarcza, prosta, elegancka, bardzo czytelna, czy dało by się do niej dorzucić ikonkę połączenia bluetooth? Byłaby wtedy dla mnie idealna.

Nie widzę za bardzo gdzie ją umieścić. Możesz pokombiować - rozpakuj BIN i spróbuj po swojemu :)

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę za bardzo gdzie ją umieścić. Możesz pokombiować - rozpakuj BIN i spróbuj po swojemu
Nie znam się na tym niestety, można usunąć ikonkę pucharka zawiadamiajaca o osiągnięciu celu i zamiast niej wstawić ikonę bluetooth. A tarcza i tak jest spoko będę z przyjemnością używał.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tarczach w moim poście na pierwszej stronie w wersjach 3 i 4 jest ikonka bluetooth pokazująca się zamiast dwukropka w godzinie w momencie jak brakuje połączenia - normalnie jest dwukropek.

To byłby super pomysł dla tej tarczy, dałbyś radę tak zrobić? Fajnie byłoby gdyby ta ikonka była przekreślona.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie. Dzisiaj zabieram się za edukacje mojego bipa. Wczoraj przyszedł i ucegliłem aktualizacją, ale zaraz poszedł soft z naszego forum i zegarek ożył. Strasznie podoba mi się ta tarcza TUTAJ ale język wschodni. Da ktoś radę to ogarnąć ? Byłbym wdzięczny. Ładna kolorowa i cyferblat na białym tle co jest dużo czytelniejsze niż odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby zainstalować zmodyfikowany plik,  musi on mieć identyczną nazwę jak w telefonie, np. af059d8bf4a51c409395912ac8538868.bin, czyli Mili_chaohu.res.new zmieniamy na tą na przykład nazwę: af059d8bf4a51c409395912ac8538868.bin

Teraz wrzucamy ten plik do telefonu w miejsce:

android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin

Odpalamy MiFit i ustawiamy sobie tarczę jaką modyfikowaliśmy
(na zdjęciu będzie sklepowa tarcza, ale proszę się tym nie przejmować, bo w telefonie już będzie ta zmieniona).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowana przeze mnie tarcza z poprawionymi dniami tygodnia na PL, zmieniona czcionka bardziej czytelna (sobota w kolorze zielonym), krokomierz przetłumaczony jako "kroki", zmieniona ikona bluetooth przy braku połączenia i poprawiona data.
Niufek.gif.8fb990b6bcc7afca939133b5a1be797f.gif
Niufek.bin
https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=3260
Fajna tarcza tylko trzebaby zmienić ten kolor z soboty i czerwony z niedzieli na inny czytelniejszy. Lub inna czcionkę.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2018 o 18:20, szablix napisał:

Czy ktoś może mi zdradzić jak w tej tarczy: https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=3355 ustawić aby wyświetlany czas był w systemie 24h a nie 12h. 

Porównałem z podobną tarcza, która miała system 24h, wyedytowałem i coś wyszło.

Jakby ktoś chciał tarczę w trybie 24h to wystarczy z pliku *.json usunąc:

  },


    "AmPm": {
      "X": 0,
      "Y": 0,
      "ImageIndexAm": 11,
      "ImageIndexPm": 12

Aktualnie testuję, zobaczymy co z tego wyszło. Nie wiem czy powyższa metoda jest poprawna ale efekt założony został osiągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, xiar napisał:

Jest symbol bluetooth przy zerwanym połączeniu? Gdybyś zrobił jeszcze wersje z odwróconą datą i ewentualnie bez sekund. Sekundnik w dalszym ciągu powoduje nadmierne zużycie baterii?

Nie ma symbolu BT, dla mnie osobiście to jest zbędne. Sekundnik zjada 9%/dobę, ale dla mnie większym ograniczeniem jest zegarek bez sekundnika. Co do BT i modyfikacji, to możecie oczywiście puścić wodze fantazji i przerobić po swojemu :)

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FromWP napisał:

Jakieś sensowne wytłumaczenie? 

Wyświetlenie cokolwiek innego niż czarny (normalnie wyłączony zegarek jest czarny), będzie IMO powodować większe zużycie baterii, choć wątpię, żeby to było zauważalne w jakiś wyraźny sposób.

Generalnie tarcze z serii "11" z sekundnikiem zużywają ok. 9%/dobę, bez sekundnika 2-3%/dobę.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...